Neděle 19. ledna 2025 07:24
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Bitcoin se pokouší o další proražení rezistence: Prolomí 30 000 dolarů?

31.03.2023 10:31  Autor: Coinfy  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin zaznamenal vyšší čistý odliv navzdory velkým burzovním odlivům. Opětovné testování supportu přineslo určitý prodejní tlak, ale dlouhodobí držitelé byli stále silní.

Bitcoin [BTC] dosáhl 24. března vrcholu na úrovni 29 380 USD, než zažil obnovení prodejního tlaku. O téměř týden později býci opět ukazují svou sílu.

Bitcoin během posledních 24 hodin překročil cenový bod 29 000 USD, což vyvolalo býčí naděje, že brzy překročí hranici 30 000 USD. Jak pravděpodobný je však tento výsledek do konce týdne, zejména nyní, kdy se cena musí potýkat s odporem?

Nedávná pozorování trhu mohou nabídnout určitý náhled na to, co lze očekávat. Například 30. března společnost Glassnode odhalila, že procento nabídky bitcoinu, které bylo aktivní naposledy před 1+ lety, se nachází na novém ATH.

Pozorování Glassnode naznačovalo, že množství HODLed Bitcoinu stále roste. V posledních dnech však došlo také k nárůstu prodejního tlaku. Denní odliv Bitcoinu na burze dosáhl vrcholu 1,1 miliardy dolarů, zatímco příliv byl nižší a činil 921 milionů dolarů. Kryptoměna tak zažívala větší prodejní tlak.

Ustoupí bitcoinoví býci převládajícímu prodejnímu tlaku?

Pohled na pozici Bitcoinu v době tisku vysvětluje, proč zažíval prodejní tlak. Vzestupná hodnota, zejména během posledních 24 hodin v době tisku, se tlačila zpět k vzestupné linii odporu.

Bitcoin pravděpodobně zažil prodejní tlak s opětovným testem linie odporu. Dostatečný prodejní tlak může vyvolat další pokles, zatímco býčí převaha může tlačit přes rezistenci a možná i nad 30 000 dolarů.

Pohled na burzovní data ukázal, že příliv i odliv byl za posledních 24 hodin výrazně nižší. Odtoky z burzy však mírně převažovaly na úrovni 22 178 BTC, zatímco přítoky z burzy v době psaní článku činily 20 548 BTC.

Investoři by si také měli všimnout, že otevřený zájem o bitcoin na trhu s deriváty se vrátil na svá dvouměsíční maxima, což svědčí o tom, že na trhu s deriváty byla po BTC silná poptávka. Tento nárůst byl doprovázen nárůstem poptávky po pákovém efektu, jak ukazuje odhadovaný pákový poměr.

Naposledy dosáhly oba ukazatele vrcholu na stejné úrovni 19. března. Následoval mírný prodejní tlak, který však nestačil k vyvolání velkého pullbacku. Skutečnost, že se stejné metriky vrátily na stejnou úroveň, potvrdila relativní sílu, ale medvědi nemusí být daleko.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Bitcoin se pohnul směrem vzhůru po svém korekčním období
    Bitcoin od svého odrazu od zářijového dna na úrovni 24 915 vytváří strukturu vyšších maxim a vyšších minim. Zajímavé je, že dokončení medvědího kříže mezi 50–a 200denními jednoduchými klouzavými průměry (SMA) nedokázalo vyvolat pokles. Pokud nákupní zájem zesílí, mohl by se král kryptoměn zpočátku pokusit prorazit nad 200denní SMA, než otestuje nedávnou oblast odmítnutí na úrovni 28 592 bodů.
  • Bitcoin se po holubičí tiskové konferenci Fedu vrací nahoru
    Cena bitcoinu minulý týden zažila jeden z největších denních výkyvů na tomto býčím trhu.
  • Bitcoin se pohybuje do strany mezi klouzavými průměry
    Bitcoin v srpnu ztrácel půdu pod nohama, když zažil silný výprodej v návaznosti na nepříznivou červencovou zprávu NFP. Na rozdíl od akcií se Bitcoinu nepodařilo získat zpět znatelnou půdu pod nohama, protože 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) opakovaně odrážel jakékoli pokusy o růst. Pokud by se nedávný pohyb v rámci rozpětí prolomil směrem dolů, okamžitou podporu by bylo možné nalézt na dubnovém dně 56 483.
  • Bitcoin se pohybuje kolem 30 000 dolarů
    Cena bitcoinu se v uplynulém týdnu pohybovala kolem 30 000 amerických dolarů, zatímco investoři sledovali další zprávy z podání spotových ETF v USA. Bitcoin během týdne osciloval mezi maximy na úrovni 30 820 dolarů a minimy na úrovni 29 688 dolarů, když trh čekal na aktuální informace od amerického regulátora. V současné době se cena na platformě eToro pohybuje kolem 30 300 amerických dolarů.
  • Bitcoin se pohybuje na hranici 30 tisíc dolarů, zatímco ether roste
    Bitcoin se v uplynulém týdnu držel relativně stabilně kolem 30 000 USD, přičemž poprvé od června loňského roku se dostal nad tuto hranici. V polovině týdne se kryptoměna vyšplhala nad 30 500 USD, což však nemělo dlouhého trvání.
  • Bitcoin se pohybuje na 30 000 USD, Ethereum roste, Litecoin i XRP klesají a americké akcie klesají kvůli obavám z recese
    Během čtvrtečního ranního obchodování v Asii, při kterém se mezi deseti nejprodávanějšími kryptoměnami objevily smíšené výsledky, bitcoin klesl, avšak nad 30 000 dolary se udržel.
  • Bitcoin se pohybuje poblíž 21 000 USD, Crypto short squeeze nabírá na síle
    Volatilita trhu nedávno klesla na úroveň naposledy před prudkými skoky v listopadu 2020. „Král kryptoměn“ zůstává nad úrovní 20 800 USD, býci mohou zahájit útok v zóně odporu kolem 21 000 USD. Ethereum si vede dobře a jeho cena se blíží úrovni 1 550 USD. Navzdory slabším výsledkům Microsoftu a Alphabetu a utlumenému otevření na Wall Street si kryptoměny vedou relativně dobře a holubičí rozhodnutí Bank of Canada zvedlo naděje na prosincového pivota Fedu.
  • Bitcoin se pohybuje v blízkosti 26 000 dolarů před klíčovým oznámením o politice Fedu 
    Cena bitcoinu (BTC) se v době před středečním klíčovým oznámením politiky amerického Federálního rezervního systému pohybuje v blízkosti 26 000 USD, tedy v rámci svého nedávného vnitrodenního rozpětí.
  • Bitcoin se po jestřábím rozhodnutí BOJ drží stabilně nad 34 tisíci dolary
    Bitcoin (BTC) se nadále obchoduje nad 34 000 USD poté, co Japonská centrální banka (BOJ) zmírnila svůj zásah do programu kontroly výnosové křivky (YCC), čímž reagovala na zpřísnění likvidity ze strany Federálního rezervního systému.
  • Bitcoin se po komentářích Valkyrie opět přiblížil k 47 000 $ 📊
    Spoluzakladatel Valkyrie Investments a její současný CIO Steven McClurg pro průmyslový portál The Block uvedl, že očekává schválení spotových bitcoinových ETF zítra večer, přičemž obchodování začne již ve čtvrtek. Těsně před zprávou došlo k silnému pohybu bitcoinu směrem dolů, který byl rychle vymazán. Stále je pravděpodobné, že američtí regulátoři odloží konečné rozhodnutí o spotových ETF do zítřka.
  • Bitcoin se pomalu vrací na předchozí vrchol
    Bitcoin zaznamenal silný pokles z nedávného dvouletého maxima 49 051 a klesl až na 38 460. Ceně se však podařilo zaútočit a získat zpět značnou část svých ztrát, přičemž ve čtvrtek otestovala klíčovou zónu odporu 44 785. Pokud cena zdolá prosincový vrchol 44 785 bodů, mohli by pak býci zamířit k lednové rezistenci 45 912 bodů.
  • Bitcoin se po pádu pod 26 000 dolarů zotavuje, jelikož bublina nadšení z ETF praskla
    Bitcoin se v úterý ráno v Asii stabilizoval poté, co v noci klesl pod klíčovou hladinu podpory 26 000 USD. Ether se také ponořil, ale udržel se na hranici 1 600 USD.
  • Bitcoin se po zasedání Fedu vrací nad 29 000 dolarů, jelikož trh sází na snížení úrokových sazeb – jak se bude cena BTC dále vyvíjet?
    Bitcoin se v souvislosti s novým zvýšením úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem opět vrátil nad úroveň 29 000 dolarů, přičemž se dostal nad 21denní a 50denní klouzavý průměr.
  • Bitcoin se propadá pod 26 000 dolarů
    Bitcoin se v úterý ráno prudce propadl pod 26 000 USD a udržel si tak boční trend. V době psaní článku bitcoin kolísá u hladiny 25 849 USD.
  • Bitcoin se propadá pod 30 000 USD
    Ve středu v ranní fázi obchodování se bitcoin a další kryptoměny propadly pod významné úrovně. Navzdory silnému poklesu cen nebyly zveřejněny žádné zásadní informace. Pokles nastal během 20 minut a vedl k likvidaci dlouhých pozic futures na BTC v hodnotě přes 25 milionů dolarů.
  • Bitcoin se propadl po dosažení maxim
    Bitcoin zažil silný pullback po opakované neschopnosti překonat hranici 71 750. Ačkoli se zdá, že cena v posledních několika seancích nachází oporu podpořenou krátkodobou vzestupnou trendovou linií, krátkodobá rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Pokud medvědí tlaky přetrvají, mohl by se Bitcoin vrátit k nedávnému supportu 64 500. Další pokles by se pak mohl zastavit u březnového bodu vychýlení na úrovni 60 760 bodů. Ještě níže může jako další obranná linie působit březnové dno 59 313.
  • Bitcoin se před FOMC stahuje z oblasti 70 000 USD
    Začátek zasedání na Wall Street se ukázal jako velmi úspěšný. Nižší údaje o indexu spotřebitelských cen z USA vyhnaly akciové trhy a kryptoměny nahoru díky zvýšené pravděpodobnosti holubičího postoje FOMC ve střednědobém horizontu. To se týká zejména revize naznačené trajektorie úrokových sazeb pro září. Po údajích o CPI vzrostla šance, že FED rozhodne o prvním snížení sazeb o 25 bazických bodů v tomto cyklu, na 65,5 % (včera to bylo pouze 49 %).
  • Bitcoin se před zasedáním Fedu akumuluje a je velmi volatilní
    Během posledních tří týdnů došlo před zasedáním Fedu k výraznému přerozdělení investičních objemů. Kryptoměnový a zejména bitcoinový trh během tohoto období ztratily část investičního kapitálu. Pouze 24,53 % investorů drží BTC alespoň šest měsíců, což je rekordně málo. Odliv kapitálu z kryptoměnových fondů během minulého týdne navíc činil 110 mil. USD.
  • Bitcoin se před zasedáním Fedu pohybuje kolem 20 400 USD 📉
    Býci z Wall Street by dnes rádi slyšeli od šéfa Fedu Jeroma Powella alespoň náznaky nižších zvýšení na příštích zasedáních FOMC poté, co Fed pravděpodobně počtvrté výrazně zvýší úrokové sazby, o 75 bps. Očekávání Wall Street vzrostla po zprávách WSJ o možném zvýšení o 50 bp v prosinci a spekulacích od analytiků BlackRock, kteří na dnešní konferenci očekávali „holubičí jazyk“.
  • Bitcoin se přiblížil k hranici 31 000 dolarů – jak vysoko může BTC tento týden vystoupat?
    Cena Bitcoinu si udržuje vzestupnou trajektorii a tento víkend mnohé zaskočila. Od této chvíle BTC za posledních 24 hodin vzrostl o 2,4 % a za poslední týden si udržuje 13% rally. Na úrovni 30 865 USD je podle údajů společnosti Coingecko špičkové krypto jen pár centimetrů od dosažení opěvované hranice 31 000 USD, kterou krátce překročil 10. dubna letošního roku.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new