Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:49
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
eightcap krypto
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Ekonomický kalendář: Dominují projevy centrálních bankéřů

11.04.2022 09:37  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
  • Evropské indexy otevřely na nižších úrovních
  • Čekáme projevy 4 členů Fedu
  • V druhé polovině týdne je na programu hromada událostí

Evropské trhy otevřely do negativního teritoria. Německý DAX na počátku seance ztrácel téměř 1 %. Francouzský prezident Macron vyhrál první kolo prezidentských voleb ve Francii a v druhém kole se dne 24. dubna utká s kandidátkou krajní pravice Le Pen.

Ekonomický kalendář je pro dnešek takřka prázdný. Dočkáme se jen projevů členů FOMC. Ty by mohly přinést zvýšenou volatilitu na USD v průběhu odpoledne. Centrální bankéři by mohli představit své další vidění americké měnové politiky.

Hlavně v druhé polovině týdne se však už dočkáme důležitých událostí. Už zítra je však na programu americká inflace za březen (14:30) a ve čtvrtek se dočkáme výsledků amerických maloobchodních prodejů (14:30). Navíc budou v tomto týdnu zasedat centrální banky - ECB, CBRT (čtvrtek) a BoC (středa).

Obchodníci by neměli zapomenout ani na začátek výsledkové sezóny v USA!

Projevy centrálních bankéřů

  • 15:30 - Fed Bostic
  • 15:30 - Fed Bowman
  • 18:00 - Fed Williams
  • 18:40 - Fed Evans

Klíčové události v tomto týdnu:

Úterý

  • 14:30 - US, CPI inflace za březen

Středa

  • 14:30 - USA, PPI inflace za březen
  • 16:00 - Bank of Canada rozhodnutí o sazbách
  • Q1 hospodářské výsledky BlackRock a JPMorgan

Čtvrtek

  • 13:00 - CBRT rozhodnutí o sazbách
  • 13:45 - ECB rozhodnutí o sazbách
  • 14:30 - US, maloobchodní prodeje za březen
  • Q1 hospodářské výsledky Citigroup, Morgan Stanley, Goldman Sach a Wells Fargo
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ekonomický kalendář: Dnešní makrodata by neměla mít na obchodování výraznější dopad
    11:00 - Průmyslová produkce za květen z eurozóny. Výrobní data přicházející z eurozóny byla dosud v tomto týdnu zklamáním. Indexy nákupních manažerů z průmyslu zůstávají na nízkých úrovních a globální ekonomiku čeká zpomalení. Za této situace si lze jen obtížně představit, že bychom se dnes dočkali nějakého hvězdného výsledku. Data za květen by měla ukázat pokles o 1,6 % y/y a růst o 0,2 % m/m
  • Ekonomický kalendář: Dnešní seanci budeme čekat na představení amerického fiskálního balíčku
    Dnešní seanci otevřely evropské trhy s mírnými zisky. Obchodníci budou vyčkávat na zveřejnění nového ekonomického stimulu, který by měl představit Joe Biden v 1:15 středoevropského času. Dle médií představí balíček v celkové hodnotě $2 biliony. Navíc se v průběhu seance dočkáme projevů od 4 členů Fedu včetně guvernéra Powella. Co se týká tradičního makra, tak už v 10:00 bude zveřejněn vývoj německého HDP za minulý rok. Odpoledne budou zveřejněny tradiční statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které by se v případě růstu mohly stát určitým rizikem pro další vývoj na trzích.
  • Ekonomický kalendář: Dočkáme se indexů CPI z Evropy, ropa roste po uvalení embarga EU
    Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. EU se během noci dohodla na embargu na ruskou ropu. Přestože se embargo zatím nebude týkat jižní větve ropovodu Družba, tak dle zpráv by se celkové importy ruské ropy do Evropy měly do konce roku snížit o 90 %. Ropa se dnes obchoduje v zisku. Včera v podvečer se objevily zprávy, že PPF nebude pokračovat v akvizici banky Moneta. Bezprostředně po otevření pražské burzy ztrácejí akcie banky 5 % a obchodují se na ceně mírně pod 75 korunami.
  • Ekonomický kalendář: Dočkáme se statistik inflace ze Španělska a Německa
    Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy blue chips ze starého kontinentu dnes otevřou beze změny nebo mírně výše. Stane se tak po smíšené seanci v asijsko-pacifickém regionu, kde hlavní indexy jen těžko hledaly společný směr. Ekonomický kalendář pro nadcházející den zahrnuje několik zajímavých zpráv, zejména z Evropy. Obchodníkům budou nabídnuty flash údaje CPI ze Španělska a Německa, které pravděpodobně ovlivní očekávání před zítřejšími výsledky za celou eurozónu. Kromě toho se investoři dočkají další revize údajů o americkém HDP za 1. čtvrtletí a týdenních zpráv o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a zásob zemního plynu. Dnes v 9:30 se očekává, že Riksbank přinese zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.
  • Ekonomický kalendář: Dočkáme se výsledků velkých amerických bank
    Evropské akciové trhy dnes otevřely do červených čísel. Následují tak včerejší negativní obrat na Wall Street. Dnes je na programu několik zajímavých makrodat včetně zveřejnění německého ZEW indexu a americké inflace. Největší dopad by však měly pravděpodobně mít hospodářské výsledky velkých amerických bank. Ukážou, jak se jim dařilo v prostředí nízkých úrokových sazeb s hrozbou šíření koronaviru v zádech. Zajímavé bude sledovat výši rezerv na ztráty z nesplácených bankovních úvěrů.
  • Ekonomický kalendář: Dočkáme se výsledků velkých amerických bank a maloobchodních prodejů z USA
    Evropské trhy otevřely v posledních seanci tohoto týdne na nižších úrovních. Odpoledne čekáme na zveřejnění maloobchodních prodejů v USA za prosinec. Na měsíční bázi se očekává stagnace po poklesu prodejů v listopadu. Navíc se dnes dočkáme ekonomických výsledků tří velkých amerických bank za Q4/2020. Reporty ještě před otevřením seance na Wall Street zveřejní JPMorgan, Citigroup a Wells Fargo.
  • Ekonomický kalendář: Dočkáme se výsledků výrobních indexů z USA
    Evropské trhy otevřely do negativního teritoria. Ropa se obchoduje ve ztrátě. Obchodníci se bojí, že dohoda mezi Saúdskou Arábií a SAE může podnítit ostatní producenty, aby se snažili o jednostranné navýšení těžby, což by celou dohodu OPEC+ ohrozilo. Ekonomický kalendář dnes nabízí zajímavá data. Guvernér Fedu Powell opět vystoupí v Kongresu, ovšem po včerejšku už pravděpodobně nepřijde s žádnou důležitou novinkou (text poznámek zůstává nezměněn, otázky zákonodárců se samozřejmě budou lišit)
  • Ekonomický kalendář: DOE report, obnovené obavy z Covidu
    Indexy z Asie klesly po negativní seanci na Wall Street. Nálada se však začala mírně zlepšovat, jak se blížila evropská seance a nyní futures naznačují na mírně vyšší otevření. Nicméně zhoršující se situace v Číně tíží sentiment. Trhy se obávají, že konec čínské politiky nulové tolerance Covidu by mohl vést k nárůstu případů po celém světě a spustit celosvětové restrikce. USA budou vyžadovat, aby všichni cestující z Číny prokázali negativní testy na COVID, zatímco Itálie otestuje všechny přílety z Číny poté, co téměř polovina cestujících na dvou letech z Číny do Milána byla pozitivně testována. Indie a Japonsko již uvedly, že zavedou povinné testování PCR pro všechny cestující z Číny. Pokud k podobným krokům přistoupí i další země, může se nedávný výprodej ještě více prohloubit. 
  • Ekonomický kalendář: DOE report, projevy členů ECB
    Navzdory smíšenému obchodování v Asii se evropské indexy ve středu ráno obchodovaly výše. Část jednodenních zisků byla umazána těsně před otevřením evropské seance. Kryptoměny se obchodují smíšeně s bitcoinem a ethereem, kteří stagnují. Cena ropy se změnila jen málo, drahé kovy rostou, zatímco průmyslové kovy se obchodují smíšeně. EUR a AUD jsou lepší než G10, zatímco JPY a NZD nejvíce zaostávají.
  • Ekonomický kalendář: Dominuje výsledková sezóna
    Na finančních trzích vládne dobrá nálada. Donald Trump podepsal během víkendu několik exekutivních příkazů týkající se daně z příjmu a dávek v nezaměstnanosti. Přestože se demokraté bouří, že prezident obešel Kongres, tak nové úlevy podpoří americkou ekonomiku. Nezaměstnaní by nově měli dostat 400 dolarů týdně místo podpory 600 dolarů, která skončila s koncem července. Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný, takže nálada by mohla hrát hlavní roli. Přes čínský odpor by dnes měli američtí diplomaté navštívit Tchaj-wan. V druhé polovině týdne by měli američtí a čínští představitelé diskutovat pokračování Fáze 1 obchodní dohody.
  • Ekonomický kalendář: druhá předběžná zpráva o HDP za 2. čtvrtletí v USA v centru pozornosti 🔎
    V první části tohoto týdne nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické údaje, což vedlo k nízké volatilitě na americkém akciovém trhu. První významnou událostí tohoto týdne byla včerejší zpráva společnosti Nvidia, která byla zveřejněna po uzavření trhu. Dnes budou investoři sledovat druhou předběžnou zprávu o HDP a údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.
  • Ekonomický kalendář: Druhořadá data, projevy centrálních bankéřů
    Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu, přičemž futures na Euro Stoxx a DAX se obchodují přibližně o 0,5 % výše. Stalo se tak po poměrně optimistické asijské seanci, kdy regionální indexy získaly. AUD je jednou z nejhorších měn G10 poté, co údaje o australském indexu spotřebitelských cen za únor byly nižší, než se očekávalo. Na druhé straně USD patří mezi lídry G10 a vyvíjí tlak na ceny drahých kovů.
  • Ekonomický kalendář: Druhořadá data z Evropy i USA
    Evropské akciové trhy zahájily nový týden bez větších změn. Stalo se tak po optimistické asijské seanci, kdy hlavní indexy posílily v reakci na solidní páteční seanci na Wall Street. Ropa se na začátku nového týdne obchoduje výše a stejně tak zemní plyn. Drahé kovy těží z oslabení amerického dolaru.
  • Ekonomický kalendář: Druhý den americko - čínských rozhovorů
    Evropské akciové trhy otevřely níže po včerejším výprodeji na Wall Street a červené Asii. Indexy reagovaly na prudký růst výnosů v USA. Nicméně na výnosech došlo ke korekci a tlak na pokles se snížil také na ropě.
  • Ekonomický kalendář: Druhý den Powellova slyšení, zpráva DOE o ropě
    Evropské akciové indexy jsou na základě aktuálního ocenění na trhu s futures nastaveny pro bezvýrazné otevření dnešní hotovostní seance. Stalo se tak po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. NZD patří mezi měny G10 s nejhorší výkonností poté, co RBNZ ponechala sazby beze změny a uvedla, že očekává návrat inflace k 1-3% cíli ve druhé polovině letošního roku.
  • Ekonomický kalendář: Druhý den Powellovy výpovědi, rozhodnutí ECB o sazbách
    Evropské indexy zahájily dnešní obchodování poklesem po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY je po několika jestřábích komentářích představitelů BoJ nejvýkonnější měnou G10, přičemž USDJPY testuje oblast 148,00. Zlato se drží na rekordních hodnotách nad 2 150 USD za unci.
  • Ekonomický kalendář: druhý den rozhodnutí centrálních bank, BoE a CBRT 📃
    Dnešek je z hlediska makroekonomických publikací pravděpodobně nejintenzivnějším dnem tohoto týdne. Zajímavá zveřejnění jsou naplánována jak na první část dne pro země starého kontinentu, tak na druhou část dne pro USA.
  • Ekonomický kalendář: Důležitá data pro obchodníky na EURUSD
    11:00 Inflace v eurozóně: Poslední inflační data z eurozóny byla zklamáním a z toho se odvíjí také medián odhadu pro dnešní výsledky. Očekává se růst jádrové inflace pouze o 0,9 % y/y. V dubnu dosáhla jádrová inflace ještě na 1,3 % y/y. Standardní inflační čísla ukázala pokles na 1,3 % z 1,7 % y/y. Tento report přichází 2 dny před zasedáním ECB, na kterém budou zveřejněny nové ekonomické projekce.
  • Ekonomický kalendář: Důležitou roli by mohla dnes hrát geopolitika a výsledková sezóna
    Evropské futures se obchodují mírně nad včerejším závěrem indexů. Mluvčí Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi řekla, že nečeká dosažení dohody o novém fiskálním stimulu v tomto týdnu, ale trhy nebraly na vyjádření zřetel. Čína slíbila protiúder, pokud budou USA pokračovat v jejich plánu "ničení a braní". Dění okolo TikToku a geopolitika by dnes mohly hrát důležitější roli v dnešních zprávách.
  • Ekonomický kalendář: ECB minutes, revize amerického HDP
    Trh s futures naznačuje, že Evropa dnes otevře výše. Futures Daxu se obchodují vzhledem ke včerejší zavírací ceně o více než 100 bodů výše. Euro zachytilo poptávku, čímž se na páru s dolarem dostalo nad 1,00. Jinde se ropa obchoduje mírně níže, zatímco drahé kovy těží z oslabení dolaru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy