Úterý 03. prosince 2024 18:18
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Ranní komentář: Inflace v USA na 7.9 %, strach z delistingu poslal čínské akcie ještě níže

11.03.2022 07:43  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Během včerejší seance finančním trhům začaly po delší době dominovat i jiná témata než pouze Ukrajina. Americká inflace nepříjemně zrychluje a její růst bude pravděpodobně ještě pokračovat, což vede k růstu výnosů, které se u desetiletých splatností vracejí na 2 %. V Evropě pak ECB začíná signalizovat ochotu k rychlejšímu utahování měnové politiky a konci QE už během 3Q letošního roku.

Pod silným tlakem mezitím zůstávají čínské akcie, které včera výrazně klesaly kvůli obavám z delistingu. Na komoditním trhu mezitím pokračuje stabilizace a korekce dřívějších zisků, i když i zde se může situace kdykoli rychle obrátit k horšímu.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Indexy za sebou mají silný týden, situace na ukrajině a sazby zůstávají TOP tématy
    Minulému týdnu dominovala dvě klíčová témata - situace na ukrajině a úrokové sazby. Dění na Ukrajině zatím příliš dobrých zpráv nepřináší a k diplomatickému řešení konfliktu máme stále ještě daleko. Sazby v minulém týdnu zvýšil Fed a výnosy v USA pokračovaly v růstu. Americká výnosová křivka díky tomu začíná být poměrně plochá, a to především u splatností od dvou let.
  • Ranní komentář: Indexy zatíženy růstem výnosů, Blackstone a Airbnb míří do S&P 500
    Úterní obchodní seance přinesla poklesy na evropských i amerických akciových indexech za výrazně vyšších objemů, než tomu bylo v pondělí. Akcie společností Blackstone a Airbnb výrazně pozitivně zareagovaly na oznámení o vstupu do indexu S&P 500. Co očekávat od zářijového zasedání Fedu a IPO společnosti ARM? To se dozvíte již nyní v ranním komentáři XTB.
  • Ranní komentář: Indexy znovu rostou, pomáhají hlavně technologie
    Akciové trhy za sebou mají silný start do nového týdne. Většina indexů včera dokázala růst, přičemž indexy v USA táhly především technologie v čele s Amazonem a Googlem. Nasdaq tak během pondělní seance vzrostl o 2.55 %, zatímco S&P 500 přidal 1.61 %.
  • Ranní komentář: Indexy znovu silnější navzdory rostoucím výnosům, zvedá se i Čína a meme stocky
    Akciové trhy včera dokázaly růst, a to i navzdory situaci na Ukrajině, nebo zvyšujícím se dluhopisových výnosům, které u desetiletých splatností v USA vystoupaly až na 2.4 %. Nálada na trzích zdá se zůstává docela optimistická i během dnešního rána, kdy si futures na americké indexy pozice drží, zatímco Evropa přidává okolo jednoho procenta.
  • Ranní komentář: Indexy znovu v zelených číslech, pomáhá hlavně sektor technologií
    Včerejší seance přinesla další růst akciových indexů, který šel ruku v ruce s růstem počtu nových případů koronaviru. Ten opět výrazně zrychlil v největších amerických státech (Texas, Kalifornie), avšak dopad na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv je i nadále malý. Cenám akcií naopak pomohlo makro, v čele s výsledky evropského PMI, které odpoledne doplnily ještě překvapivě dobré výsledky prodejů nových domů v USA.
  • Ranní komentář: Indexy zpátky v červených číslech,  Intel po výsledcích -19 %, Amazon -6 %
    Po středečním růstu včera akcie své zisky rychle umazaly. Platilo to hlavně o akciích v technologickém sektoru, které společně, až na pár výjimek, ztrácely. V after-market hodinách se pak pod silný tlak dostaly hlavně akcie Intelu, který klesal skoro o 19 % poté, co se netrefil do očekávání, dal výrazně horší guidance a oznámil, že propustí 15 % zaměstnanců.
  • Ranní komentář: Indexy zpět v červených číslech, těží z toho hlavně USD a JPY
    Včera se na akciové trhy začala znovu vkrádat nervozita, což se projevilo jak pádem akcií, tak růstem implikované volatility, která v případě americké VIX indexu vystoupala zpět na dosah hranice 20b. To pomohlo hlavně bezpečným přístavům, jako USD a JPY, zatímco pod tlakem byla většina ostatních měn. Obzvláště nevydařená pak byla seance pro britskou libru, kterou navíc dostal pod tlak také zveřejněný report EU na téma vystoupení Británie z EU, který zcela ignoroval některé požadavky Británie, jako například dvouleté přechodné období. Dnes čekáme na trzích na výsledky britského PMI a amerického ISM a pozor také na další projev nového šéfa Fedu Jerome Powella.
  • Ranní komentář: Inflace a obavy z ruské invaze na Ukrajinu doléhají na finanční trhy
    Závěr minulého týdne na akciové trhy přinesl nervozitu. K té přispěly zprávy z USA, které informovaly o tom, že se podle jejich tajných služeb chystá Rusko napadnou Ukrajinu možná už ve středu. Rusko jakékoli plány na ukrajinskou invazi i nadále popírá.
  • Ranní komentář: Inflace je stále problém, akcie si své zisky přesto drží
    Spojené státy včera zveřejnily výsledky inflace, která rostla podle očekávání a meziročně zvolnila z 6.5 % na 6.4 %. Meziměsíční růst byl ale výrazně vyšší než v minulých měsících a i když i ten byl ve shodě s konsensem, lednová čísla přinesla také revizi prosincových výsledků, které byly revidovány směrem nahoru. Inflace je tak stále problém a včerejší čísla potvrzují, že je opatrnost Fedu i nadále na místě. Trhy se ale se včerejšími výsledky docela popraly a reakce byla poměrně vlažná, takže si většina indexů své pozice i nadále drží.
  • Ranní komentář: Inflace je stále problém, další sada výsledků a smíšené dojmy z Microsoft copilota
    Americká inflace včera překvapila vyšším než očekávaným růstem ,a to hlavně díky stále vysoké inflace ve službách. Včerejší výsledky dostaly pod tlak akciové trhy i dluhopisy, zatímco dolar zpevňoval na většině měnových párů. Akcie si ale i tak drží své zvýšené valuace a dnes ráno se situace na trzích stabilizuje.
  • Ranní komentář: Inflace v USA nechce poslouchat, trhy přesto drží
    Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace, která překvapila vyšším než očekávaným růstem. To přispělo k okamžité korekci na akciích, z nichž nejvíce se pod tlak dostaly hlavně akcie v real estate sektoru. Rostly naopak výnosy z dluhopisů a dařilo se také dolaru. Dnes se dočkáme dalšího zajímavého makra z USA v podobě výsledků PPI. Pozor také na zasedání ECB, která by měla dnes sazby ponechat znovu beze změny.
  • Ranní komentář: Inflace v USA nejvýše od roku 1982, trh čeká jak zareaguje Fed
    Závěr minulého týdne přinesl výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně o 6.8 %, což bylo nejrychlejší tempo růstu od roku 1982.Jádrová inflace se pak zvyšovala o 4.9 %. Oba výsledky byly ve shodě s většinovým konsensem, když inflace rostla napříč téměř všemi důležitými položkami.
  • Ranní komentář: Inflace v USA nepolevuje, Fed může začít utahovat už příští měsíc
    Včera jsme se dočkali výsledků americké inflace, která zůstává i nadále vysoká. Inflace rostla meziročně o 5.4 %, zatímco jádrová inflace dosahuje 4 %. Zveřejněny pak byly také minutes ze zasedání Fedu, na kterém se členové FOMC shodli na tom, že by mohli zahájit tapering už někdy v polovině listopadu nebo prosince. Zároveň pak existovala shoda také na tom, že bude zvýšená inflace déle trvající, než členové FOMC původně očekávali.
  • Ranní komentář: Inflace v USA, Nvidia zachraňuje trh, výsledky Inditexu
    Včerejší den byl na finančním trhu nejvíce poznamenán makroekonomickými údaji o indexu spotřebitelských cen. Ten meziměsíčně vzrostl o 0,2 % a v případě jádrové inflace o 0,3 %. Po zveřejnění údajů obchodníci revidovali svá vysoká očekávání ohledně snižování sazeb a výnosy státních dluhopisů mírně vzrostly. Akcie zpočátku reagovaly negativně, ale sentiment se rychle obrátil, a to díky společnosti Nvidia, které se podařilo vzrůst až o 8 % po komentářích jejího generálního ředitele o vysoké poptávce po jejich čipech, ale také po spekulacích, že USA pravděpodobně zruší zákaz vývozu moderních čipů do arabských zemí. Sentiment se nakonec obrátil a akcie uzavřely obchodní den v kladném teritoriu.
  • Ranní komentář: inflace v USA, obrat na akciovém trhu, výsledky PEP a DAL
    Včerejší den byl na trzích značně zajímavý, protože došlo k přesunu kapitálu z velkých technologických společností a u velkých růstových společností přímo do společností staré ekonomiky a do malých hodnotových společností. Důvodem bylo oznámení inflace, která byla nižší, než se očekávalo, a dokonce jsme meziměsíčně viděli poprvé od roku 2020 pokles cen. Nižší růst cen předznamenává potenciálně rychlejší snižování sazeb, z něhož budou pravděpodobněji těžit společnosti s vyšší pákou a společnosti s malou tržní kapitalizací. Mimo toto kapitálové přeskupování postupně začínáme výsledkovou sezónu, kterou negativně odstartovaly společnosti Pepsico a Delta Air Lines. Více v ranním komentáři:
  • Ranní komentář: Inflace v USA polevuje, služby jsou ale dál problém. Výsledky LVMH, pád čínských techů
    Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace. Ta překvapila zpomalením meziročního růstu z 6 % na 5 %, zatímco jádrová inflace mírně vzrostla na z 5.5 % na 5.6 %. Problémem zůstává i nadále inflace ve službách, která je zatím hlavní překážkou toho, aby Fed začal otevřeně signalizovat ochotu ke snižování úrokových sazeb. Dnešek nabídne výsledky PPI.
  • Ranní komentář: Inflace v USA tlačí na výnosy, Microsoft musí zaplatit 30 mld. USD
    Včerejší obchodování bylo negativní. Mírně chybějící údaje o inflaci způsobily růst výnosů, což se projevilo i v poklesu napříč všemi měnovými indexy. Výnosům nepomohla ani emise nového 30 letého dluhopisu, která sazby vytáhla ještě výše. Výsledky hospodaření oznámily letecká polečnosti Delta Airlines (DAL.US) a Dominos Pizza (DPZ.US). I přes dobré výsledky je však trh stáhl s sebou a obchodování zakončily v záporném teritoriu. Ve videu se také dozvíte, proč musí microsoft zaplatit téměř 30 miliard amerických dolarů na daních.
  • Ranní komentář: Inflace v USA zpět pod 3 %, Mars Kupuje Kellanovu a Victoria's Secret má novou CEO
    Akciové trhy včera mírně rostly. K růstu pomohla klesající inflace v USA, která se poprvé od roku 2021 dostala pod hranici 3 %. Nálada je stabilizovaná, výnosy dál mírně klesají a klesá také volatilita. Dnes pozor na výsledky amerických maloobchodních prodejů a na korporátní výsledky, které nabídne například Walmart, John Deere, nebo čínská Alibaba.
  • Ranní komentář: Inflace zmírňuje výhled pro růst sazeb, odbory v auto průmyslu vyhrožují stávkou
    Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace, která ale nepřekvapila a rostla podle očekávání. Její pozvolné zmírňování vede také ke zmírnění výhledu pro další růst sazeb, se kterým trh už spíše nepočítá. Akcie včera zůstaly stabilní a výrazněji se nemění ani situace na FX a na bondech. Dnes nás čekají výsledky amerického PPI a spotřebitelské důvěry.
  • Ranní komentář: Insideři kupují regionální banky, SEC žaluje Coinbase
    Nálada na trzích je i nadále stabilizovaná. VIX se včera dostal až pod hranici 14b., takže rizikové přirážky dál klesají. Sektorově se daří v posledních dnech například regionálním bankám, které likvidují stále jen malou část vysokých ztrát, které nabraly od letošního března. Tématem je také tažení SEC proti kryptoměnovým burzám a žaloba na Coinbase.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Swissquote Bank