Neděle 22. prosince 2024 06:13
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje

Ranní komentář: Trhy stále pozitivně naladěny, začíná výsledková sezóna

12.07.2021 07:29  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Závěr minulého týdne na finanční trhy přinesl nervozitu, která ale rychle znovu odezněla díky páteční seanci, kterou investoři využili jako příležitost k nákupu čtvrteční korekce. Americké indexy tak v pátek znovu rostly a například index S&P 500, díky růstu o 1.13 %, vystoupal na nové historické maximum. Sentiment na trzích je tedy stále pozitivní, a to navzdory obavám z dalšího šíření delta varianty.

Na FX si v minulém týdnu většina měn své pozice držela. Americký dolar zůstává i nadále silný a zatím nijak nedoplácí na pád desetiletých amerických výnosů. Své pozice si pak udržuje také většina komodit, i když například ropa byla díky sporům v rámci OPEC+ poměrně volatilní.

Nový týden bude velmi zajímavý jak co do nově zveřejněného makra, tak co do korporátních výsledků. Začíná totiž výsledková sezóna a už tento týden se dočkáme potenciálně velmi zajímavých výsledků velkých amerických bank.

Ranní komentář:

  • 08:00 Německé velkoobchodní ceny (malý dopad)
  • 15:30 Za Fed promluví John Williams (malý dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Trhy se po Fedu uklidňují, Bitcoin -10 tis. za dva dny a výsledky Nike a FedEx
    Americké indexy se po středečním pádu uklidnily, zatímco Evropa ztráty ve čtvrtek doháněla. Korekce pokračuje na kryptoměnách a pod tlakem zůstává na FX i britská libra, která včera negativně doplatila na zasedání Bank of England. V after-market hodinách reportovaly výsledky Nike a FedEx a právě FedExu se dařilo, i když jen díky zprávě, že se chce zbavit své nákladní přepravy.
  • Ranní komentář: Trhy se po úterním výplachu stabilizovaly, dvouleté výnosy v USA stouply už na 3.8 %
    Po úterním výprodeji se včera situace na finančních trzích stabilizovala. Výnosy ale zůstávají i nadále na zvýšených úrovních, což zatím zdá se brání akciím v tom, aby výrazněji umazaly vysoké úterní ztráty. Akcie v USA včera proto rostly jen mírně a podobná situace panuje na trzích také během dnešního rána.
  • Ranní komentář: Trhy se stabilizují, Celsius zveřejnil skvělé výsledky
    Včerejší obchodování přineslo stabilizaci na akciových trzích, které korigovaly část předchozích ztrát. Asijská seance se nesla v pozitivním duchu mimo jiné i díky holubičímu projevu viceguvernéra BOJ, který naznačil, že zvyšování sazeb v období nestabilních trhů nás nečeká. Mimo to jsme se dnes podívali na výsledky společnosti Celsius a mnoho dalších informací.
  • Ranní komentář: Trhy si s děsivými výsledky NFP poradily, akcie dál pozvolna rostou
    Závěr minulého týdne přinesl rekordně špatné výsledky z amerického trhu práce, který přišel během dubna o více než 20 mil. pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti vzrostla až na 14,7 %. Trh ale podobně špatná čísla očekával, takže se nejednalo o překvapení.
  • Ranní komentář: Trhy si trochu vydechly, BoJ v kleštích, nový Pixel a CEO Applu prodává akcie
    Akciové trhy včera rostly ale řada akcií i tak pokračovala v prohlubování svých letošních ztrát. Růst výnosů se sice prozatím zastavil, jejich úroveň je ale stále vysoká a nepříjemně doléhá na firmy jak skrze potřebu refinancovat dluh, tak prostřednictvím relativní valuace k bezrizikovému benchmarku.
  • Ranní komentář: Trhy stabilní, Palantir po výsledcích -8 % a Tesla pokračuje v propouštění
    Pondělní seance na trhy výraznější změny nepřinesla. Technologický sektor včera rostl, zatímco třeba akcie Tyson Foods v indexu S&P500 ztrácely nejvíce. Po uzavření burz pak své výsledky za 1Q zveřejnila společnost Palantir, která sice mírně překonala konsenzus, ale i tak se její akcie následně propadly o 8 %. Dnes reportují svá čísla Disney, Rivian, Ferrari, nebo BP.
  • Ranní komentář: Trhy stabilní, tématem zůstává hlavně Čína. Dnes americká inflace
    Včera se na finanční trhy vrátily objemy, ale volatilita byla i nadále nízká. Přispěla k tomu hlavně absence důležitého makra, když ze zajímavých výsledků byly zveřejněny jen britské statistiky z trhu práce, jejichž dopad na libru byl ale více méně neutrální. Pozornost si proto získal znovu hlavně americký prezident, který připomněl, že osobně pozastavil jednání s Čínou před summitem G20 a že jej znovu obnoví až teprve tehdy, kdy se Čína vrátí k jednacímu stolu a také k podmínkám, které byly vyjednány začátkem letošního roku. Politika tedy zůstane i dnes jedním z hlavních fundamentů. Připojí se k ní ale také potenciálně zajímavé výsledky americké inflace.
  • Ranní komentář: Trhy stále lehce nervózní, ale v korekci již nepokračují
    Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších cenových výkyvů. Akciové indexy zůstaly na dosah pátečního close, kdy se propadly kvůli obavám z dalšího zpomalování světové ekonomiky. Ty jsou nyní na trzích asi hlavním zdrojem nejistoty, i když ani ta zatím není nějak velká, což potvrzuje stále relativně nízká úroveň implikované volatility.
  • Ranní komentář: Trhy stále nervózní, řeší se problémy britských penzijních fondů a Credit Suisse
    Akciové trhy za sebou mají další divoký týden, během kterého se velkým tématem staly problémy britských penzijních fondů a nově i napjatá situace kolem Credit Suisse. Nervozita na trzích tak i nadále narůstá a vše pramení ze zhoršující se situace na trhu s dluhopisy, kde pokračuje růst výnosů kvůli utahování měnové politiky.
  • Ranní komentář: Trhy stále nervózní. V USA mají více než 30 tis. nových nakažených za den
    Klíčovým tématem minulého z týdne bylo na finančních trzích další šíření koronaviru v USA ,kde se stále častěji mluví o druhé vlně, která se začíná šířit hlavně jižními státy, jako je Texas, Kalifornie, nebo Florida. Stoupat díky tomu začínají už také denní přírůstky v počtu nakažených pro celé Spojené státy, kde v průběhu pátku a soboty rostl počet nových případů nejrychleji od konce dubna.
  • Ranní komentář: Trhy téměř beze strachu, dnes britská data z trhu práce
    Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci, která tentokrát výrazně pomohla i komoditám a komoditním měnám. Trhy...
  • Ranní komentář: Trhy věří ve snižování sazeb. Zlato na novém rekordu, bitcoin nad 41 tisíc dolarů
    Pokles výnosů a perspektiva možného uvolnění měnové politiky nadále pomáhají téměř všem finančním aktivům. Výnosy z dluhopisů klesají, akcie rostou a daří se i zlatu, které dosáhlo nového historického maxima. Silný růst zaznamenávají i téměř všechny kryptoměny. Bitcoin překročil hranici 41 tisíc dolarů a ethereum se vyšplhalo nad 2,2 tisíce dolarů. Nový týden bude na nové fundamenty spíše chudší, takže současný sentiment na trzích by mohl přetrvat. Důležité budou snad jen páteční statistiky z amerického trhu práce, které jsou tradičně jedním z klíčových faktorů pro další vývoj měnové politiky.
  • Ranní komentář: Trhy v klidu kvůli svátkům, ještě k evropskému real estate sektoru
    Začátek týdne na trhy žádné větší pohyby nepřinesl. V USA byly burzy kvůli svátku uzavřeny, v Evropě se sice obchodovalo, ale objemy byly hluboko pod průměrem. Tématem na trzích zůstává navýšení dluhového stropu v USA, nad kterým zdá se konečně existuje shoda. Pozor také na výsledky americké spotřebitelské důvěry a cen nemovitostí.
  • Ranní komentář: Trhy v opatrném risk-on režimu, doplácí na něj hlavně JPY
    Nálada na finančních trzích je pár dnů před schůzkou Trump-Xi zcela v režii očekávání ohledně výstupu z jejich společného jednání. Včera se začaly objevovat informace, podle kterých jsou USA připraveny počkat s uvalením dalších cel na čínské zboží v objemu 300 mld. dolarů, které chtěl Trump původně už koncem tohoto měsíce. Do toho trhům pomohl komentář amerického ministra financí, podle kterého je dohoda s Čínou na 90 % připravená. Trhy jsou tak aktuálně v mírném risk-on režimu, který pomáhá hlavně rizikovějším měnám (AUD, NZD), zatímco drží pod tlakem bezpečné přístavy jako JPY.
  • Ranní komentář: Trhy v pozitivním rozpoložení i navzdory koronaviru
    Nálada na trzích včera zůstala pozitivní. Obchodování sice probíhalo na podprůměrných objemech, sentimentu ale výrazně pomohly zprávy z Číny, kde se objevily informace o tom, že by čínská vláda mohla mít jako jeden z cílů podporu býčího trhu na tamním akciovém trhu. To pomohlo čínským akciím v masivním 6% rally, které se částečně přelilo i do indexů v Evropě a v USA.
  • Ranní komentář: Trhy vyčkávají co bude dál s Čínou, dnes zasedá Fed
    Po pondělním nervózním obchodování byla úterní seance až překvapivě klidná. Akciové indexy v USA si své pozice držely a v Evropě indexy dokonce docela solidně rostly. Téma Evergrande a čínského realitního trhu však zůstává i nadále velmi aktuální a investoři vyčkávají na to, jak jej hodlá čínská vláda řešit. Dnes ráno Evergrande oznámil, že zaplatí úroky na své dluhopisy, které mají být zaplaceny tento čtvrtek. Čínská centrální banka pak do bankovního systému napumpovala přes 18 mld. USD.
  • Ranní komentář: Trhy vyčkávají na Fed, ten by měl dnes zvýšit sazby o 75bp
    Akciové indexy včera znovu klesaly, i když zdaleka ne tak výrazně jako v posledních dnech. Trhy nyní vyčkávají na Fed, který bude večer rozhodovat o sazbách. Po pátečních výsledcích inflace se dnes očekávání posouvají směrem ke zvýšení sazeb o 75bp. Fed nabídne také nové projekce pro vývoj sazeb, HDP a inflace, které budou klíčové pro formování dalšího očekávání trhu.
  • Ranní komentář: Trhy vyhlíží další Bidenův fiskální balíček. NZD nejníže od loňského prosince
    Akciové trhy včera pokračovaly v postupném růstu. Dařilo se přitom hlavně technologiím, takže Nasdaq přidal 1.23 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones rostly pouze o 0.70 % a 0.32 %. Pod tlak se včera dostaly hlavně aerolinky a společnosti zaměřující se na turismus, když na ně negativně dolehl rozhovor jednoho z poradců britské vlády, který pro BBC uvedl, že zahraniční letní dovolené letos nepovažuje za příliš pravděpodobné. Důležitým tématem pak byly také spekulace o infrastrukturálním balíčku v objemu 3 bln. dolarů, na kterém údajně pracují poradci amerického prezidenta Joe Bidena.
  • Ranní komentář: Trhy vylekal Bidenův plán na zvýšení daně z kapitálových výnosů, BTC pod 50 tis. USD
    Akciové indexy včera zamířily do červených čísel. Negativní dopad na sentiment na trzích měly zjevně hlavně spekulace o tom, že se Bílý dům chystá navýšit zdanění zisků z kapitálových výnosů pro bohaté na dvojnásobek, z původních 20 % až téměř na 40 %. Americké inde y v reakci na tyto informace začaly klesat a seanci zakončily se ztrátami na úrovni 0.9 %. Pod silný prodejní tlak se pak dostaly také kryptoměny. Bitcoin se vrací pod hranici 50 tis. dolarů, zatímco ETH po včerejším rally až na 2 600 dolarů kleslo dnes ráno zpět pod 2 200 dolarů.
  • Ranní komentář: Trhy vystrašilo Turecko, americká inflace roste nejrychleji od roku 2011
    Finanční aktiva si v minulém týdnu spokojeně proplouvaly trhy až do pátku, kdy je vylekala zpráva deníku Financial Times, že Evropská centrální banka se obává o zdraví některých velkých evropských bank s velkou expozicí v Turecku. Turecká lira ztrácela více než pětinu a propady postihly také další finanční aktiva včetně eura nebo evropských akcií. Eurodolar klesl až pod úroveň 1,14 a německý DAX ztratil 2 %. Naopak bezpečné přístavy lákaly pozornost investorů. Zlato nicméně kvůli silnému dolaru nedokázalo ze situace výrazně profitovat. Po středečním pádu se držela také cena ropy, která se v pondělí ráno pohybovala v okolí 72,60 dolarů za barel (Brent). V pátek byla také zveřejněna americká inflace na úrovni 2,9 % y/y. Zrychlující inflace podporuje dvojí zvýšení sazeb Fedu do konce roku. Tento týden přinese zásadní fundamenty z Velké Británie, USA i Austrálie. Primárním faktorem ale zůstane v následujících seancích situace v Turecku.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster srovnani