Úterý 21. ledna 2025 08:28
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
Dukascopy new

Trhy se konsolidují. Na programu summit EU o brexitu a americká data

17.10.2019 11:06  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Čtvrteční obchodování na hlavních trzích můžeme nejlépe nazvat konsolidací. Pohyby hlavních akciových indexů i dluhopisových výnosů jsou malé a smíšené - neshodují se na směru. Eurodolar dopoledne mírně roste na úrovně kolem 1,1090, zatímco britská libra naopak ztrácí.

Trhy dostaly několik důvodů, aby krotily předchozí nadšení, ale na druhou stranu nedochází k žádné podstatné korekci. Jistá opatrnost je tedy znát, ale pesimismus o hlavních tématech nenarůstá a trhy projevují slušnou odolnost.

Prvním bodem jsou pochybnosti o příznivém směřování k brexitu. Vyjednávání o brexitové dohodě sice dokázala přinést shodu na řadě věcí, ale samotná dohoda hotova není. Ještě trochu času zbývá, ovšem dnes začíná summit EU a stále není jasné, zda se zaměří na doladění dohody, nebo radši na přípravu odložení brexitu. Navíc irská DUP signalizovala, že současná předběžná verze dohody jí nevyhovuje. Bez hlasů DUP přitom britská vláda v parlamentu nemá většinu.

Optimismus trochu ochladl i co se týče jednání USA - Čína. Šance na dílčí obchodní dohodu tu sice zůstává, ale jako nový problémový bod se čím dál více jeví Hongkong. Čína je nervózní, že Západ projevuje podporu této provincii a může chtít tento bod tlačit do aktuálních jednání.

A nakonec nás včera zklamala i americká makrodata. Překvapivý propad maloobchodu sice trhy až tak nerozladil, avšak určitě to není dobrý signál o kondici klíčového tahouna ekonomiky, totiž spotřeby. Její zpomalení z vysokých temp je skoro jisté a nyní je otázkou, jaký trend se začne rýsovat dál.

Index filadelfského Fedu dnes naznačí, jaká je během října průmyslová aktivita v daném distriktu. Očekává se údaj v pozitivním pásmu, ovšem horší než před měsícem. Případný propad do záporu bychom považovali za dost negativní signál. Dále jsou večer na programu vystoupení bankéřů z Fedu.

Koruna rozšiřuje své zisky na 25,74 za euro a vylepšuje svou pozici i proti dolaru na 23,20. Pražská burza svým výkonem překonává většinu západní Evropy při růstu velké většiny titulů. Po výsledcích slušně stoupá CETV, zatímco Erste index dopoledne brzdí.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 11:06 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR25.7369-0.080425.788825.7250
CZK/USD23.1979-0.278623.297523.1949
HUF/EUR332.80170.0286333.4898332.6400
PLN/EUR4.2852-0.05674.29124.2811
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR7.8537-0.06247.86987.8442
JPY/EUR120.73500.2878120.7518120.3640
JPY/USD108.82550.0860108.8690108.7210
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.86640.30620.86820.8642
CHF/EUR1.10180.02361.10191.0990
NOK/EUR10.18970.305910.203710.1632
SEK/EUR10.8239-0.046010.884110.8177
USD/EUR1.10940.20141.10941.1065
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.4697-0.70551.48101.4691
CAD/USD1.3177-0.18371.32121.3175
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny


 

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Trhy sa s Ballmerom rozlúčili dôstojne
    Záver minulotýždňového obchodovania sa niesol v znamení rastu. Prioritne sa pod postup podpísali akcie spo...
  • Trhy sázejí na Trumpa a akciová rally pokračuje. Dolar stále pod tlakem
    Donald Trump se údajně bude snažit dosáhnout dohody s Čínou během tohoto měsíce a už pověřil administrativu připravit příslušné návrhy. Americký prezident znovu zkouší oblíbenou metodu, kdy po tvrdých hrozbách dává protistraně prostor k ústupkům a dohodě. Dříve přitom udělal dohody i bez velkých ústupků, což šanci na úspěch zvyšuje. Trhy se k dohodě s Čínou hodně upnuly a dá se říci, že šlo o klíčový spouštěč obratu akcií vzhůru. Nadto čínský prezident Xi hovořil o další podpoře pro soukromé firmy.
  • Trhy sází, že Trump před volbami přijde s velkým „deal China“
    Před pár dny jsme viděli další zvyšování cel ze strany USA a o minutu později i z čínské strany. Přesto se dá říci, že akciový trh na tyto zprávy výrazněji nereagoval. Právě naopak, i s přihlédnutím k ostatním fundamentům trh pokračuje v růstu a například S & P 500 se obchoduje v blízkosti 2 960 USD, což není tak daleko od svého vrcholu z konce července (3 025 USD). Optimismus na trh dodala zpráva o obchodních vyjednavačích (Čína a USA), kteří se dohodli na další schůzi v říjnu. Další jednání by měli absolvovat ve Washingtonu.
  • Trhy se bojí, že Fed zpomalí. Ten ale nenaplňuje už ani jeden ze svých cílů
    Ben Bernanke minulý týden zřejmě záměrně zvýšil nejistotu na trzích s cílem omezit podstupování nadměrného investičníh...
  • Trhy se budou před zasedáním Fedu konsolidovat
    Světové akciové trhy zakončily týden po silném vlivu zpráv o ziscích podniků se smíšenou dynamikou. Z toho jasně vyplývá, že nedávné zvýšení úrokových sazeb vedlo ke zpomalení národních ekonomik a ve výsledku bylo příčinou opatrných kroků investorů ve věci nákupu akcií.
  • Trhy se dál pohybují do strany
    Prázdný makroekonomický kalendář udrží pozornost účastníků trhu na projevech členů Fedu, protože výsledek zasedání centrální banky z minulého týdne ponechal situaci ohledně reálných vyhlídek na zvýšení úrokových sazeb poměrně nejistou.
  • Trhy se dál soustředí hlavně na Trumpa, nízké objemy a pád rizikových přirážek akciím pomáhají růst
    Páteční seance zatím na finanční trhy příliš překvapivých fundamentů nepřinesla. Indexy tak plynule navazují na včerejší obchodování a pokračují v růstu, i když rostou na výrazně podprůměrných objemech které jsou jen v Evropě více než čtvrtinu pod dlouhodobým průměrem. V růstu jim přitom pomáhá hlavně postupné snižování rizikových přiráže, které se po nervózní polovině týdne začínají vracet znovu do normálu. Zisky jsou ale malé a v Evropě se pohybují kolem nižších desetin procenta.
  • Trhy se dnes mírně nadechly po včerejších otřesech
    Americké akciové burzy zahájily obchodování růstem. Průmyslový Dow Jones roste o 0,2 %, S&P 500 přidává 0,4 % a technologický Nasdaq si připisuje zisk ve výši 0,8 %. Nejlépe se daří sektoru utilit (+1,1 %), naopak nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit (-0,5 %).
  • Trhy se konsoliduji na dosažených úrovních.
    Ve čtvrtek, indexy USA uzavřeli obchodní seanci na pozitivní notě, a uzavřeli den s mírným nárůstem. V návaznosti na v...
  • Trhy se konsolidují, napětí kvůli viru však trvá a nejistota je velká
    Velká nejistota o dopadech koronaviru trvá, na tom se příliš nic nemění. Odhady materiálních škod či trvání celého problému se dívají spíše do minulosti na podobné případy a zůstávají v podstatě na úrovni spekulací. Pohled často míří na začátek milénia a nákazu SARS, jenže podmínky samozřejmě nejsou stejné. Čínská vláda sice může pevnou rukou opět provádět mimořádná opatření, ale prostor pro fiskální pomoc je přece jen menší, a navíc dopady na ekonomiku umocní rozpoutání nákazy během spotřebitelsky významného období.
  • Trhy se konsolidují, Německo absentuje. Riziko útoku na Evropu a data drží náladu dole
    Po slabých datech z americké ekonomiky začaly trhy výrazně víc sázet na silnější pomoc Fedu. Odsud zatím dostáváme jen opatrné signály, ale i tak by to podle nás s dalším uvolněním politiky mělo vyjít. Pro Charlese Evanse je velkou obavou inflační výhled. Sice hovoří o příznivém výhledu pro ekonomiku, ale také o velké nejistotě. Ta z větší části stojí i za slabým průmyslem. Do říjnového zasedání půjde Evans podle svých slov s otevřeným postojem.
  • Trhy se konsoliduji po zasedání Evropské Centrální Banky.
    V pátek, největší světové obchodní platformy uzavřeli obchodní seanci mírným růstem. Podle výsledku obchodní seanci in...
  • Trhy se konsoliduji po zasedání Evropské Centrální Banky.
    V pátek, největší světové obchodní platformy uzavřeli obchodní seanci mírným růstem. Podle výsledku obchodní seanci in...
  • Trhy se minulý týden hýbaly rychle
    Investoři, kteří posunuli ekonomický výhled na eurozónu, budí pochybnosti. Podle názoru euroskeptiků mohou nedávné turbulence na finančních trzích podrýt náladu investorů, což se může projevit i na důvěře domácností a podniků, ačkoli ekonomické výsledky zůstávají optimistické. V USA zůstávají trhy pozorné kvůli případným známkám změn, které by mohly ovlivnit politiku Fedu ohledně zpřísnění sazeb. Minulá středa byla konkrétním příkladem poklesu lednové inflace. V Japonsku byl mandát Kurody jako guvernéra Japonské banky zachován v kontextu silného růstu JPY proti hlavním měnám.
  • Trhy se mohou propadnout kvůli neuspokojivým výsledkům amerických průběžných voleb a pokračujícímu růstu inflace
    Zdá se, že republikáni nebyli v USA tak úspěšní, jak se čekalo, takže výsledky tzv. midterm voleb zůstávají nejasné. To znamená, že poměr sil v obou komorách se nezměnil, což výrazně ovlivnilo sentiment trhu a vedlo k výprodeji na americkém akciovém trhu. Ovlivněna byla i dynamika obchodování v Evropě a Asii.
  • Trhy se nacházejí blízko základny a americký dolar se pohybuje kolem lokálního maxima. Je pravděpodobné, že brzy začne pullback v opačném směru
    Po výsledcích zasedání Fedu J. Powell skutečně oznámil, kdy lze očekávat první zvýšení úrokových sazeb, a lze připomenout, že to bude v březnu. Nyní je hlavním tématem tempo, jakým tento proces proběhne.
  • Trhy se oklepaly z největších výprodejů
    Spojené státy i EU uvalily na Rusko zatím nejtvrdší balík sankcí. Jejich zveřejnění bylo ovšem pro trhy možná trochu paradoxně signálem k pozitivnímu obratu z nejprudších výprodejů. Sankce jsou zaměřené na zákaz vývozů řady odvětví do Ruska, další omezení přístupu na kapitálové trhy, zmražení zahraničních aktiv největších amerických bank a na omezení možnosti Ruska obchodovat v dolarech, jenech a eurech.
  • Trhy se oklepávají po prudkých propadech
    Poslední den prvního měsíce letošního roku zámořské indexy pokračovaly v růstu nastaveném již v předchozí obchodní seanci. Technologický Nasdaq přesto zažívá jeden z nejhorších začátků roku v historii. I přes poslední nárůsty odepsal technologický index v lednovém volatilním měsíci téměř 10 % hodnoty. Analytici na Wall Street se ve svých komentářích ale většinou shodují, že poslední odraz je pouze oddechnutí po prudkém výprodeji a že dno za sebou pravděpodobně ještě nemáme.
  • Trhy se po katastrofálním Bidenově výkonu ve včerejší debatě začínají připravovat na to, že prezidentem bude Trump. Mezinárodní měnový fond nezvykle ostře Spojené státy kritizuje kvůli dluhu
    Katastrofální výkon stávajícího amerického prezidenta Joea Bidena ve včerejší prezidentské debatě vede vyděšené demokraty k zákulisním úvahám, zda jej přece jenom nevymění za jiného kandidáta. Exprezident Donald Trump je po včerejšku jasným favoritem klání o Bílý dům. Trhy se na tento scénář nyní budou intenzivněji připravovat, patrné to bylo už včera po skončení debaty.
  • Trhy se po rozhodnutí Fedu připravují na nárůst volatility
    Jelikož se investoři připravují na oznámení ohledně politiky amerického Federálního rezervního systému (FED) a na tiskovou konferenci předsedy Fedu Jeroma Powella, zůstávají finanční trhy relativně v klidu. Vystoupit má také několik politiků Evropské centrální banky (ECB), včetně její prezidentky Christine Lagardeové.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex