Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pokračovanie trendu USD/MXN a iné exotické menové páry
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz sa pozrieme na 3 trhy z weekly timeframe a to USD/MXN, USD/SGD a EUR/SEK.

Nejčastější chyby traderů, kterým je třeba se vyhnout, abyste dosáhli ziskových výsledků
Obchodování u prop trading firmy je skvělá příležitost, která umožňuje novým i zkušeným obchodníkům vydělávat zajímavé peníze tradingem s velmi malou vstupní investicí. Protože pokud splníte pravidla prop firmy, tak od ní obdržíte vysoký obchodní účet (několik stovek tisíc Kč až několik milionů Kč) a nemusíte tak riskovat svůj obchodní kapitál.

Připravte se na finanční smršť
Doslova záplava důležitých rozhodnutí, dat a statistik čeká na finanční trhy tento týden předtím, než se uloží ke klidnému srpnovému letnímu spánku. Volatilita se téměř s jistotou zvýší a situace bude nabízet možnosti pro intradenní obchodování.

Moje cesta prop tradingem – první fáze challenge splněna
Závěr roku se povedl a nový obchodní rok budu začínat plněním podmínek druhé částí challenge.

USD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

„PRO“ ÚČET NEBO „STANDARD“?
Určitě jste si při výběru typu účtu u některého z brokerů kladli otázku, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl. Já se to pokusím popsat z pohledu vlastních poznatků a praxe. Jen pro upřesnění, vím, že každý broker pojmenovává účty jinak. Ale za Standardní účet považuji všechny účty, u kterých je náklad na obchod pouze ve formě spreadu (většinou STP účet). Naopak za účet PRO považuji účty, u kterých je náklad hrazen nízkým spreadem a zbytek následným poplatkem (většinou ECN účet).

Money-management pod novými pravidlami ESMA
V posledných týždňoch sa čoraz viac stretávame s veľkými obavami, ktoré spôsobujú nové pravidlá obchodovania s derivátmi od európskeho regulátora ESMA. Najväčším strašiakom je pre väčšinu obchodníkov zníženie finančných pák, ktoré od 1.8.2018 nadobudnú nasledujúce hodnoty:

Zaujímavosti a fakty o burze NASDAQ
Burza NASDAQ je jednou z najväčších a najznámejších svetových akciových búrz. Zažila v priebehu svojej histórie niekoľko významných udalostí, ktoré mali výrazný vplyv na finančné trhy a obchodovanie. V tomto článku je 20 faktov a niekoľko najvýznamnejších udalostí spojených s burzou NASDAQ. V úvode článku si taktiež napíšeme to, ako táto burza vznikala a ktorí jednotlivci a spoločnosti stáli za jej vznikom.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 10.11.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Britská libra a britské akcie v ohrožení
Obchodujete dlhodobo libru alebo ste stavili na britské akcie? Rôzne fundamenty ukazujú, že sa treba mať pri takýchto obchodoch na pozore. Hlavnými rizikami sú ťažko postupujúce rokovania o brexite, odchod firiem z krajiny, zlý vplyv na ekonomiku a oslabovanie libry.

3 reálne obchody
V dnešnom článku rozanalyzujem tri reálne obchody tvoriace základný kameň môjho hodnotenia práve sa končiaceho týždňa. Uvediem rozdiely medzi úspešným a neúspešným obchodom, nakoľko tak ako zvyknem písať, nie vždy stratový obchod automaticky vyjadruje neúspešnosť a naopak, ziskový úspešnosť. Samozrejmosťou je pridaná hodnota v podobe jednej z možností „Vnímania trhu do „opačného smeru“ a krátky pohľad na „Syndróm FOMO“.

Měnový pár EUR/NZD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/NZD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/GBP a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Americké akcie uzavřely historicky slabé první pololetí, za týden index S&P 500 odepsal další dvě procenta
Index S&P 500 za pět obchodních dnů odepsal 2,21 % a smazal třetinu zisku z výjimečně optimistického předchozího týdne. Index tak nepokračoval v pozitivním trendu z třetího červnového týdne a neuzavřel cenový odskok v pásmu 3 900 až 4 000.

Věříte, že trading je zalitý sluncem? Pak vás marketing dostal
Trading není jednoduchá disciplína, což si mnoho začátečníků neuvědomuje. V tomto článku se podíváme na zkreslení, které brání obchodníkům správně vyhodnotit své možnosti v tomto oboru.

Multitimeframe analýza: 21.12.2022 AUD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Mapa 41/10
Tak další týden za námi. Na začátku se zase podíváme, s jakým úspěchem/neúspěchem zakončil minulý týden:

Praktická ukázka: Ospalý začátek
Konec minulého roku se odvíjel v duchu nedobrých výsledků mé strategie. Udělal jsem nějaké změny a nasadil jsem něco nového, o čem jsem věřil, že bude dobrým obohocením mého přístupu. V závěru uplynulého roku to nepřineslo nic převratného. Žádný zisk navíc, žádná ztráta navíc. Prostě jako kdybych nic neudělal.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, CAD/JPY a EUR/CHF
V dnešním blogu rozebereme situaci na měnových párech AUD/CAD, CAD/JPY a EUR/CHF z pohledu Elliottovy vlnové teorie. Nabízí se zajímavá obchodní nastavení, která by bylo škoda nevyužít.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 9.3.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...