Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Co nyní hýbe eurem?
Už téměř rok se měnový pár EUR/USD nachází v pozvolném býčím trendu. I když ekonomika eurozóny svou výkonností euro příliš nepodporuje a z fundamentálního pohledu by měl být vítězem spíše americký dolar, za růstem eura v poslední době stojí nezpochybnitelné faktory. Jejich udržitelnost je ale otázkou.

Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci:

7. MQL4 - Funkce pro obchodování
V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.

Burzovní grafy: Úspěšný start roku vrátil americké akcie na historická maxima, na řadě je výsledková sezóna
První čtyři obchodní dny roku 2017 byly pro akcie velice pozitivní, americký akciový index S&P 500 si připsal 1,7 % a je na historickém maximu. Nyní finanční trhy vyhlížejí hospodářské výsledky amerických firem za poslední kvartál minulého roku.


Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
V posledním týdnu roku 2016 americký akciový index S&P 500 odepsal 1,1 %. Volební rok v USA byl ale pro akcie průměrně příznivý.

Zradná volatilita a likvidita: Kryptomeny
V tomto blogu sa nechcem moc sústrediť na potenciálne zisky tak ako skôr na riziká spojené s trhmi a ich porovnanie. Obecne platí, že čím väčšie potenciálne zisky, tým väčšie riziko. Viac pravda to byť ani nemôže. Hlavne po tom čo sa stalo dnes 19.5.2021.

Elliottovy vlny: Forex pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a akcie Walt Disney
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, kryptoměnu Ethereum a akcie Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Draghi a Jackson Hole
Euro tento týždeň agresívne neposilňovalo a ani neoslabavalo. Spoločná mena len mierne rástla, no rast bol zapríčinený skôr novými pozitívnymi správami z Eurozóny, akoby išlo nevyhnutne o premyslené vytváranie pozícii do Draghiho prejavu v Jacksone Hole. Fakt, že sme nevideli euro výraznejšie posilňovať alebo oslabovať do zasadanie podopiera teóriu, že očakávania spojené s tým, čo môže Draghi povedať, nie sú také jednoznačné. No práve preto, ak príde k prekvapeniu, pohyb na eure bude o to robustnejší.

Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?
Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.


Index S&P 500 je na novém rekordu, býci přijali i výsledkový oddech Applu a Amazonu
Index S&P 500 v uplynulém týdnu opakovaně posunul historické maximum a celkově vzrostl o 1,33 %.

Praktická ukázka: Další Take-Profit (TP)
Neuvěřitelné. Dva týdny po sobě TP. Tak to už jsem neviděl, ani nepamatuju. I když celý týden skončil malou ztrátou, bylo to celkem v pohodě. Obchody byly pěkné a ztráta? To k tradingu prostě patří.

Pozor na zbytečné milníky - nový rok z vás lepšího obchodníka neudělá
Začátek nového obchodního roku je pro psychiku tradera velmi důležitý. Ovšem nelze očekávat žádné zázraky, když se obchodník nerozvíjí.

XTB vs. PATRIA: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování
Dnešní doba je plná příležitostí a není se co divit, že spousta začínajících investorů realizuje první nákupy akcií a ETF. Když začínáme budovat své portfolio, a ještě nikdy jsme neinvestovali, pravděpodobně se podíváme po investicích kotovaných v českých korunách. Rozhodli jsme se začít s 20 000 Kč a chceme nakoupit dvě akcie. Rozhodujeme se, přes jakého poskytovatele si akcie nakoupíme a najdeme informaci, že u XTB se do 100 000 EUR obratu neplatí za obchody žádné komise. Zní to lákavě, ale není náhodou poplatek započítán do spreadu? Když obchodujeme akcie pak je spread tržní záležitostí a broker do něj nepřidá poplatek za pozici, jediná možnost je konverze na měnu, v které se obchoduje akcie. My máme na účtu koruny, když chceme obchodovat české akcie, konverze se nás nebude týkat. Uvedeme si příklad nákladu pro první dvě investice po 10 000 Kč a uvedeme dostupné porovnání s jinou dostupnou službou v ČR.


Historická meta 40 000 bodů pokořena na indexu Dow Jones
Index Dow Jones zná prakticky každý investor. Tento slavný index tvoří 30 společností kótovaných na burze v New Yorku. Jedná se o druhý nejstarší burzovní index. Právě tento index pokořil psychologickou hranici 40 000 bodů. Každý takový historický milník je příležitostí pro menší úvahu.

Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu
Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.

Největší překážka eurové rally
Býčí trh na eurodolaru se po takřka 20procentním zisku zastavil na dnes už silné rezistenci lehce nad 1,2500. Nedá se říct, že by tento měnový pár rovnou začali ovládat medvědi, ale je poznat, že trhu se nechce rozšiřovat dlouhé pozice, když ubývá argumentů pro další růst.