Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Príde na kryptomenách opäť ku korekcii?
Pred voľbami som upozorňoval na možný uptrend Bitcoinu a teda aj iných kryptomien, ale čo som neočakával je posilnenie o takmer 50% behom menej ako 1 mesiaca. Veľa kryptomien teraz poskočilo a veľa investorov si určite vydýchlo, ale čo bude ďalej?

Praktická ukázka: Ani ťuk
Tak opět něco netradičního. Za celý týden nebyly splněny podmínky pro to, abych mohl udělat nějaký obchod. Jen pro informaci, pokud bych byl v paralelním nastavení, tedy v tom, které změkčuje podmínku minimálního range, byl bych mínus cca. 10 %.

Monetárna politika - Centrálni bankári ako bohovia trhu
Či si to chceme priznať alebo nie centrálni bankári sú bohovia na finančnom trhu. Nie v tom zmysle, že by mohli všetko, ale ich rozhodnutia majú široké následky naprieč celým finančným sektorom. Nechcem hovoriť o tom či je to správne, že majú takú moc... Nechcem hovoriť ani o tom, že či je správne, že títo bohovia sú „nevolení“ ale iba „dosadení“... A nebudem ani rozoberať otázku, kto vlastne kontroluje tých, čo kontrolujú... Zaujíma ma to, čo je dôležité pre obchodníka. A to je silný dopad ich rozhodnutí na trh.

Môj dnešný obchod na Bitcoine
Ahojte dnes rozoberieme konkrétne môj set-up a obchod na Bitcoine. Bude sa jednať o obchodný pár BTC/USD na hodinovom grafe.

CAD/JPY v rastúcom trendovom kanáli a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Trhy s Danem: NZD/USD RRR 1:4 - analýza, logika vstupu, vstup, ziskový obchod
V tomto blogu sa pozrieme a rozoberieme si spôsob, akým sa dajú vyhľadávať potencionálne ziskové obchody so šancou na úspech. Dňa 10.3.2019 sme si písali v blogu o možnosti potencionálneho long obchodu na menovom páre NZD/USD. Túto príležitosť som osobne zobchodoval nie len z denného (a tým pádom pre mňa hlavného) timeframu ale vstup som vyhľadal aj na timeframe H1. Tento timeframe ponúkol pekný vstup a následne veľmi ziskový obchod.

Investice velkých technologických firem do jaderné energie jsou hnány rostoucí poptávkou po datových centrech pro umělou inteligenci
S tím, jak svět dychtivě vyhlíží výhody a potenciálně revoluční implementace, které přináší umělá inteligence (AI), vyvstává zásadní otázka týkající se spotřeby energie datových center potřebných pro její provoz. Technologičtí giganti jako Microsoft, Alphabet a Amazon oznámili své plány investovat do jaderné energie. Svědčí to o jejich ochotě řešit problémy se spotřebou energie a zároveň usilovat o splnění cílů udržitelnosti, a to navzdory kontroverzní povaze jaderné energie a jejímu odmítání ze strany některých zemí.

Výběr z nedělní přípravy: Týdenní grafy měnových NZD/USD, EUR/GBP a EUR/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 31.1.2011
Tecnická analýza hlavních měnových párů podle teorie Elliottových vln.

GBP/AUD: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Aktuálny FX výhľad: EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD cez tie najvyššie časové rámce.

Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Už to vypadalo na další, tedy třetí týden, ve kterém nebude mnoho obchodů, přičemž vše proběhne v klidu a v pohodě. No toto zdání probralo do reality čtvrteční drama. Volatilita nebyla nijak přehnaná, přesto jsem se dobral k docela zajímavým dvěma obchodům.


Společný London Break (16. díl)
Tak si to představte, úplně jsem zapomněl na naši strategii pro DAX. Tak nějak jsem to úplně vypustil. Nicméně byla by chyba nevěnovat se jí. A tak tento díl zahrne výsledky za prosinec a navazující leden.

INVESTIČNÍ GLOSA: Chaos a vysoká volatilita. Trumpův první mandát ukázal, co přijde teď
Po prvotním nezřízeném nadšení z nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu trhy pomalu střízliví. Nejasnost okolo cel a geopolitické napětí na několika frontách nechává Wall Street v nejistotě. Přitom kdo sledoval vývoj na trhu za prvního mandátu, mohl podobný vývoj předvídat. Tehdy to ale pro investory nakonec dopadlo dobře.


Praktická ukázka: Po delší době ztrátový týden
V podstatě to muselo přijít a přišlo to. Ztráty k tradingu neodmyslitelně patří a tak by nemělo překvapit, když se dostaví. Jen by to nemuselo být příliš často.

Proč je trading tak neuvěřitelně těžký
Každý začínající obchodník to zná. Má tolik motivace naučit se obchodování na finančních trzích, že není nutné pochybovat o tom, že se traderem stane, ať už se kolem děje cokoliv. Jenže to ještě netuší, že to ani zdaleka nemusím být tak snadné. Proč je tedy ten trading tak těžký? A kdy je vlastně ten bod, ve kterém člověk může říct, že se traderem stal?

"Malá domů" pro medvídky ? Nebo pořádná korekce ?
Vše nasvědčuje tomu, že byla zahájena dlouho očekávaná korekce na dolarovém indexu. Jak dlouho vydrží, to ukáží nejbližší dny.