Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Býci po zprávě o inflaci přešli do protiútoku
Americké akcie mají za sebou (další) divoký týden. Na jeho začátku trh navázal na předchozí pátek a v pondělí i úterý akcie posilovaly. Ve středu přišel pokles indexu S&P 500 o více než dvě procenta, ve čtvrtek ale růst o více než pět procent opět vše překlopil vzhůru nohama. Stačila míra inflace pod odhady analytiků. Celkově S&P 500 za týden přidal 5,90 %.
Ray Dalio: Kandidáti do Bílého domu neřeší to nejdůležitější
Kdo investuje s dlouhodobým horizontem a zároveň ve svých investicích zohledňuje politickou situaci, měl by pravidelně číst analýzy tohoto investora. Ray Dalio totiž podrobně studuje a analyzuje programy kandidátů a propojuje je s ekonomikou a americkou společností. Jeho analýzy nejsou příliš optimistické, ale to by nás nemělo odradit od jejich čtení.
Tak tedy ještě jednou o AOS
Už jsem v tradingu docela dlouho a stále víc mě udivuje, jak pomýlený pohled na AOS mají někteří obchodníci. Je až neuvěřitelné, jaké mýtické vlastnosti mu připisují nebo by připisovat chtěli. A tak, prosím vás, ještě jednou a třeba o trochu lépe.
Něco ze statistik o traderech (2. díl)
Jak už jsem uváděl v prvním dílu, tak tyto statistiky jsou důležité především pro naši víru, případně nevíru v to, že trading je perspektivní disciplína a je možné v něm být dlouhodobě úspěšným. Obecně vzato v nich není nic převratného, na druhou stranu jsou v nich někdy zajímavé věci. A tak se podíváme, co v nich uvidíme dál.
Aktuálne FX príležitosti: USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP cez denné časové rámce.
Praktické okénko – Připrodání do trendu s nulovým rizikem
Jak provádět připrání do dlouhodobějšího down trendu, si ukážeme v tomto článku.
USD: Mix nižších daní a vyšších cel
Americký dolar se oproti euru pohyboval v horní části našeho celoročního očekávaného pásma 1,15-1,25. Shortovat měnový pár EUR/USD na 1,2500 a spekulovat tak na návrat do cílového rozpětí se ukázalo jako ziskové. Do dubna vstupuje americký dolar s velkými změnami, se kterými přišel prezident Trump – snížení (především korporátních) daní a zvyšování cel. Jak to ovlivní jeho další vývoj?
Dolar je pro USA příliš silný
Optimismus po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem je stále pouze v myšlenkách manažerů velkých průmyslových korporací. Obrovský vzestup v indikátorech důvěry z konce loňského roku se znovu nedokázal přetavit do reálných čísel.
Přichází vražedný týden
Před Vánoci je potřeba zveřejnit všechny dostupné statistiky a rozhodnout o nastavení úrokových sazeb, aby o svátcích mohl na finančních trzích panovat klid. O to větší jízda plná volatility to bude tento týden.
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
Aktuálne FX príležitosti: CAD/CHF, EUR/NZD a AUD/JPY
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na CAD/CHF, EUR/NZD a AUD/JPY cez denné časové rámce.
Praktická ukázka: Jeden obchod někdy stačí
Další týden uběhl a po úpravě strategie, opět v pondělí, nebyl otevřen obchod. Vypadá to, že by se mohlo jednat o poměrně častou věc. No přeci jen je změna nasazena krátce, takže uvidíme.
Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?
Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
Co s těmi akciemi?
Akciový trh působí skálopevně poblíž rekordních maxim a riziko koronaviru a výraznějšího zpomalení globálního růstu ho v podstatě nechává ledově klidným. Valuace jsou však na extrémních úrovních a některé investiční společnosti již začínají přehodnocovat svůj náhled kvůli jistým imbalancím, které můžeme sledovat a hlavně kvůli očekávání poklesu zisků společností kvůli nižší poptávce a narušení dodavatelských řetězů způsobených koronavirem. Důvěra v pokračování býčího trhu a optimismus již překonává úrovně z roku 2007, a ačkoliv časovat trh není vždy nejlepší rozhodnutí, je potřeba být připraven na vše, co by mohlo přijít.
Důvěra a finanční svět
Je to věc, o které přemýšlím už hodně dlouho. Co je to „to“, co umožňuje finančnímu světu, aby fungoval a nezhroutil se? Co je to „to“ díky čemu máme alespoň základní jistotu, že když půjdeme na nákup dnes nebo za týden, tak chléb bude stát přibližně stejně?
Předvánoční úvaha s malůvkou na téma dolarový index a počátek r. 2010 (v 1Q)
Je čtvrtek večer, všichni vyrazili pro dárky, (já jich ještě moc nemám a ty co už jsem koupil, nemůžu zatím nějak najít). Trh je už pomalu v předvánoční náladě,tak obchodovat už nemá moc smyslu (nebo by bylo více škody jak užitku). Venku poletuje sníh, v krbu praská dřevo, do uší zní hudba J. S. Bacha a na stole u PC voní svařené vínko. Je čas na zamyšlení nejenom nad uplynulým rokem, ale hlavně nad rokem přicházejícím.
Jedna chyby umělé inteligence ubrala miliardy burzovní kapitalizaci Googlu
Už delší dobu to vypadá, že technologický sektor je značně vyčerpán. Nové a převratné objevy zatím nejsou na obzoru. Velké technologické firmy nyní sází vše na rozvoj umělé inteligence a virtuální reality. Google se snaží dohnat zpoždění a mediální pozornost, kterou má projekt ChatGPT do kterého investoval Microsoft. Tento náskok v oboru chtěl Google dohnat na tiskové konferenci ve středu 8. února v Paříží. Tisková konference se však stala černou můrou a způsobila pád akcií Googlu o 7 %. Co se vlastně stalo?
Praktická ukázka: Další ztrátový týden
Tak jsem zase zabředl do období, kdy se střídají ziskové a ztrátové týdny. Jsem zvědavý, jak dlouho to zase bude trvat a kam až mě to zavede. V každém případě jsem připravený tuto epizodu překonat a přežít.