Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Praktická ukázka: Dva falešné průrazy
Stále se patlám v těch prázdninách. Nedá se nic dělat, musím to zkrátka vydržet. V každém případě jsem udělal v minulém týdnu malou změnu, kterou jsem nasadil do tohoto týdne. O tom ale až příště. Teď se mrkneme, co se to vlastně děje.

Multitimeframe analýza: 19.10.2022 NZD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Jaké by měly být realistické cíle forex tradera?
Cíle jsou nedílnou součástí dosažení úspěchu jakéhokoliv odvětví, obchodování na měnových párech nevyjímaje. Cíle ale mohou být i ošemetné, protože si je lidé často kladou příliš vysoko. Dalo by se říci mimo oblast toho, co je reálně dosažitelné v přijatelném čase. Tento příspěvek bude o tom, jak si stanovit realistické cíle, aby byly dostatečně motivační a zároveň obchodníka neodradily od snahy je dosáhnout.

Proč se nebát inflace?
Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.

Amerika vylétla nad 3%, ale čeká jí tvrdé přistání
Minulý týden byl v USA zveřejněn růst HDP za první čtvrtletí, který výrazně předčil očekávání analytiků a naplnil přání Donalda Trumpa o více jak 3% růstu. Za silným prvním čtvrtletím však nestojí tradiční ukazatele silné ekonomiky, ale jednorázový nárůst zásob a exportu. Naopak tradiční tahoun HDP v podobě spotřeby domácností a podnikatelských investic zklamal. Většina z toho co první čtvrtletí vyzdvihlo do nebes ho tak v druhém čtvrtletí stáhne s výrazně nižšímu výsledku.

Ach ty daně
Ach ten ministr zdravotnictví. Nový ministr vypadá rozumně, ale zase tam je nějaký problém.

Zestátnění ČEZ jako příležitost?
Akcie ČEZ na základě spekulací o odkupu minoritních podílů státem nabraly druhý dech. Za vysoké volatility i objemu obchodů si letos připsaly přes 25 % a setřásly tak prodejní vlnu, která tuto společnost zasáhla po zavedení výkupních stropů na elektřinu i mimořádné daně.

Americké akcie opět posílily, index S&P 500 se ale (prozatím) odrazil od rezistence
Americký akciový index S&P 500 po zasedání FOMC zakolísal, za celý týden ovšem nakonec přidal 1,01 %.

3 dôležité obchodné príležitosti na najbližšie týždne
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na tri menové páry a to NZD/USD, GBP/NZD a USD/JPY z weekly, daily a H4 timeframe. Už je za rohom október, čo je jeden z najvolatilnejších mesiacov a posledný kvartál v roku, tak sa pripravte na zaujímavé pohyby!

Swingový TimeFrame výhled na týden 26.9. - 2. 10.
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Trhy věří poklesu sazeb v USA, kromě jednoho
Dluhopisoví investoři začali po sérii slabších makroekonomických dat z USA znovu věřit ve snížení úrokových sazeb v letošním roce. Samotná inflace za duben se vyvíjela dle očekávání a stále zůstává vysoko jak na celkové úrovni (3,4 %), tak na té jádrové (3,6 %).

Nejvyšší růst v historii
Řada indikátorů naznačuje, že rok 2021 bude pro americkou ekonomiku tím pravým oživením ve tvaru V. Expanze HDP, která se vidí jednou za generaci. Které akcie se na této vlně svezou?

Aké bude smerovanie USD menových párov v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na dolárové menové páry USD/CAD, USD/JPY a AUD/USD z weekly grafov.

Analytik XTB Tomáš Vranka: Stane se Alphabet gigantem i v sektoru cloudu?
S příchodem druhého pondělí v měsíci vychází i nová epizoda Akciového portfolia Tomáše Vranky. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších událostí, jež se dotkly jeho portfolia za poslední měsíc.

Čistá decentralizácia kryptomien je ilúzia
Hlavným pilierom krypto podporovateľov je argument, že kryptomeny ako také sú decentralizované siete, ktoré sa nedajú vypnúť alebo narušiť národnou či centrálnou autoritou. Táto paradygma má však jeden nedostatok...

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CAD, GBP/CHF a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry USD/CAD, GBP/CHF a GBP/JPY. Navážeme na předchozí blogy a nastíníme si další možný vývoj.

Sváteční obchodní příležitosti
Při nízké likviditě trhu mohou mnohdy automatizované příkazy velkých hráčů významně pohnout cenou, která se odchýlí od své fundamentální úrovně a poskytuje zajímavé příležitosti. Často se tak stává v období svátků, v rámci kterých ale zůstává burza otevřená. Většina traderů je doma a nechává za sebe maximálně obchodovat počítač. Takový Den díkůvzdání, který se v USA slavil minulý čtvrtek, ale v pátek se obchody rozjely, je přesně takový případ.

Příští týden bude první únorový týden pro měsíční údaje
Mezi údaji budou indexy výrobních a nevýrobních nákupů manažerů ISM v USA. Tyto události jsou schopné způsobit pohyby až 37,0 pips.

Predikce a chlebíčky
Zima 2016. Švýcarsko. Davos. Jeden barák, kde je teplo a chlebíčky. Nejmocnější z mocných. Propálené tera-galony leteckého paliva, aby se všichni mohli dostat do toho jednoho baráku. Světově nejvýznamnější akce. Mozky živené nejlepšími chlebíčky a pocitem velikosti, významnosti a neohroženosti zde rozhodují o tom, co se stane a predikují to, co se stane. Výsledek loňského fóra v kostce: „Donald Trump se nikdy nemůže stát prezidentem. Volby vyhraje zajisté Hillary a s britským premiérem Cameronem bude vylepšovat vztahy mezi USA a Evropou.“ A je tu rok 2017. Švýcarsko. Davos. Jeden barák... Zbytečnost na úrovni...