Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Shortové obchodné príležitosti na november 2020
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tento výhľad obsahuje iba shortové obchodné príležitosti týkajúce sa menových párov EUR/AUD, EUR/CAD a NZD/JPY na ktoré sa pozrieme z vysokých timeframeov.

Najčastejšie chyby pri investovaní do akcií
To, čo si málokto uvedomuje pri investovaní je, že investor je sám sebe nepriateľom. Jeho emócie, strach, chamtivosť či prehnané očakávania môžu narobiť veľkú škodu na jeho finančných rozhodnutiach. Preto je dobré poučiť sa nielen zo svojich vlastných chýb, ale počúvať rady skúsených. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o najčastejších chybách pri investovaní a ako jednoducho sa im vyvarovať.

Praktické okénko – První letošní obchod a „pomyslné dilema“ při jeho řízení
Řízení obchodu mnohdy rozhoduje o dlouhodobém růstu, nebo stagnaci obchodního účtu. V tomto článku si ukážeme názorný příklad.

Letní klid pokračuje, býci mají stále navrch
Před týdnem měl za sebou americký akciový index S&P 500 kosmetický pokles, za uplynulých pět obchodních dnů naopak mírně posílil (+0,19 %) a drží se v úzkém rozpětí.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kakao a akcii NVIDIA
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/CAD, kakao a akcii NVIDIA. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Co přinese týden centrálních bank?
Tento týden se přihlásí o slovo snad všechny důležité centrální banky. Svým posledním letošním rozhodnutím o nastavení měnové politiky si své povinnosti odpracují, aby v předvánočním týdnu už trhy příliš nepobláznily. Ve středu přijde na řadu americká centrální banka (Fed). Ve čtvrtek pak evropská, švýcarská i britská centrální banka a v pátek celý maraton zakončí Bank of Japan.

Prudký pád výnosů u krátkých bondů Španělska a Itálie pokračuje
Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak poté, co z USA přišly výsledky ISM pro sektor služeb, které za sebou zanechaly poměrně smíšené dojmy.

Multitimeframe analýza: 2.2.2022 NZD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Aktuálne FOREX príležitosti: GBP/JPY, EUR/JPY a NZD/USD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/JPY, EUR/JPY a NZD/USD cez denné časové rámce.

Praktické okénko – dnes to bude hlavně o ztrátách
Ztráty jsou neodmyslitelnou součástí tradingu, takže se v tomto článku podíváme na dva mé ztrátové obchody.

QT stahuje obří objem „peněz“ ze systému
Hlavní centrální banky kvůli vysoké inflaci utahují měnovou politiku nejenom vysokými úrokovými sazbami, ale také rozprodejem svých portfolií dluhopisů, jiných cenných papírů a úvěrů. Takové kvantitativní utahování (QT) zdaleka není zanedbatelnou položkou, mluvíme zde globálně o bilionech dolarů.

Je risk off vlna u konce?
Ačkoliv minulý týden zakončily akciové indexy v zelených číslech, nemusí to znamenat konec risk off sentimentu. Tento týden nás totiž čeká ještě několik důležitých fundamentů, které mají potenciál vyvolat další vlnu korekce. Které to jsou, si povíme v dnešním článku.

Chystá sa Plyn explodovať?!
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na DE30 DAX), Platinum a Plyn cez tie najvyššie časové rámce.

Analýza Dow Jones, XAU/USD, EUR/USD: Zlato dále prudce posiluje
Extrémně vyhrocená rétorika amerického prezidenta oslabuje dolar a žene zlato k novým rekordům dlouho nevídaným tempem. A zatímco eurodolar dosáhl na nejvyšší hodnoty od roku 2022, americké indexy jsou nadále pod tlakem extrémní volatility.

Jak to dopadlo s ATR
Nedávno jsem tady psal o svém despektu k různým pomůckám, které se dají vložit do grafu. Také jsem ale psal o tom, že nejsem dogmatik, který vyznává jen a pouze svoji pravdu. A tak jsem se pustil do testování oscilátoru ATR, jakožto přínosného prvku pro moje obchodování. Důvod, kvůli kterému jsem se do toho pustil, jsem už popsal v minulém článku, a tak se tady s tím nebudeme zdržovat a rovnou vám povím, jak to dopadlo.

Inflace brzdí! Je čas se radovat?
Nová data o růstu cen ve Spojených státech i v České republice po delší době překvapila nižším než očekávaným růstem. V USA dokonce meziměsíčně ceny stagnovaly. Reakce finančních trhů byla optimistická, dolar oslabil a riziková aktiva v čele s akciemi a měnami emerging markets zamířila vzhůru.

Mají ropné společnosti budoucnost?
Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?

Burzovní grafy: Extrémní výkyvy pokračují
Rychlé změny cen akcií oběma směry, takový byl první březnový týden na amerických burzách. Index S&P 500 nakonec posílil o 0,55 %, volatilita je ale nadále mimořádně vysoká a vládní dluhopisy USA vynášejí rekordně málo.


Je koronakrize již za námi?
Rychlý růst nakažených v Evropě v posledních týdnech znovu začíná vysílat otázky, jestli nepřijde další uzavření jednotlivých zemí spojených s propadem ekonomiky i finančních trhů. Politici od francouzského prezidenta Macrona po premiéra Babiše sice ujišťují, že další „lock-down“ by byla ekonomická sebevražda, stačí ale obrat v náladě spotřebitelů, kteří se budou bát utrácet, a oživení může být velice pomalé.