Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak obchodovat S&P 500, Nasdaq a další americké indexy?
Akciové indexy lze použít ke sledování vývoje akciových trhů jako celku, a jsou tedy částečně odrazem ekonomiky. Je logické, že pokud se ekonomice daří, daří se i společnostem, a tím pádem i indexům, které se z nich skládají. Samozřejmě, že vývoj není vždy úplně stejný, zejména v posledních letech například váha technologických firem v indexech roste výrazně více než jejich podíl v reálné ekonomice, takže i tato skutečnost může mít určitá omezení. Nicméně stačí se podívat na hlavní finanční webové stránky nebo televizní vysílání a uvidíte, že hodnoty indexů uváděné v bodech jsou jednou z prvních věcí, které se probírají. Dá se tedy říct, že indexy jsou jedním ze základních pilířů finančního světa. Každá významná ekonomika má obvykle několik hlavních akciových indexů, u nás v Evropě je to hlavně německý DAX nebo evropský Euro Stoxx, v Asii pak hlavně japonský Nikkei a USA má několik hlavních indexů, na které se nyní podíváme, jelikož právě ty patří k těm vůbec nejpopulárnějším.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 7.4.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, CAD/JPY a NZD/CAD
Máme opět neděli a bylo by na místě se podívat na trhy, co by mohly být zajímavé na obchodování v příštím týdnu. V dnešním blogu se podíváme na měnové páry EUR/USD, CAD/JPY a NZD/CAD.

Gestaltismus – tvarová psychologie
Cenový graf je možné analyzovat mnoha metodami. Každá z těchto metod ovšem podléhá mantinelům lidské mysli, která může Tradera mást v jeho úsudku. V tomto článku si představíme způsoby, jakými mysl zkresluje vizuální vjemy a tedy i grafické vyjádření cenových pohybů.

Co dělat dříve, hledat příležitost nebo tvořit strategii?
Nepochybuji o tom, že odpověď každého tradera na tuto otázku bude s nějakým dovětkem, a že každý názor bude trochu odlišný. Povím vám ale, jak se na tuto věc dívám já.

Kam až může spadnout britská libra?
Britská libra měla až do letošního července vůči americkému dolaru navrch. Měnový pár GBP/USD během léta završil obdivuhodný 12měsíční býčí trh otestováním hranice 1,7200. Tam se však dlouho neohřál. V posledních týdnech totiž na měnových trzích úřaduje USD, který posiluje napříč měnovým spektrem a vůči kterému libra od červencových maxim ztratila již přes 600 pipů. Název dnešního článku by se proto mohl interpretovat také jako „Kam až může posílit USD?“

Praktická ukázka: Zase něco neobvyklého
Říká se, že když člověk žije dostatečně dlouho, tak se dočká všeho. No já dost silně pochybuji o tom, že v tradingu toto pořekadlo platí. Tím spíš, že jsem opět viděl něco, co se mi ještě nikdy nestalo. Tedy alespoň si na to nepamatuji.

GBP/USD čaká veľký pohyb a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz sa pôjdeme pozrieť na GBP/USD, USD/JPY a CAD/JPY z daily timeframe, kde sa tvoria zaujímavé príležitosti z ktorých by sa dalo ťažiť.

O fundamentálním spekulantovi
V předvánočním sloupku věnovaném fundamentu se tentokrát nebudeme zaměřovat na možné podhodnocené či nadhodnocené měny, ale podíváme se, co takový fundamentální spekulant („Fundas“) dělá během roku. Dnes tedy výjimečně bez grafu.

Burzovní grafy: Americké akcie po poklesu našly kupce a vyhouply se nad nejbližší rezistenci
Americké akcie vyjádřené indexem S&P 500 se vyšplhaly na rekordní maximum 1. března, ale od té doby naznačují tendence k poklesu, nebo minimálně stagnaci. Uplynulý týden byl ale po sytě rudém zahájení prakticky celý růstový, když během něj index vzrostl o 0,8 %.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 25.2.2013
Týdenní aktualizace........

Červená týdenní nula pro index S&P 500, maxima stále na dohled
Zkrácený obchodní týden znamenal pro index S&P 500 červenou nulu (-0,08 %). Trh se pohyboval v úzkém rozpětí, k historickým maximům se index nepřiblížil (ale pozor, varianta S&P 500 Total Return zahrnující i dividendy historické maximum již posunula).


Budování psychické pohody – léto je vhodné k tréninku a backtestování
Léto lze kromě vodních radovánek využít také k optimalizaci vlastního tradingu. Jak v ní postupovat, si povíme v tomto článku.

Býčí gap na ropě je téměř vyplněn – co bude dál?
V minulém týdnu ropa silně oslabila a dostala se na nejnižší hodnoty od 3. 4. 2023. Příčinou tohoto poklesu byly narůstající obavy z recese a ekonomického zpomalení. Trhy jsou rovněž nervózní z toho, jak Fed přistoupí k úrokovým sazbám, o kterých bude rozhodovat již v prvním květnovém týdnu.

Jednoduché - složité
Když jsem před roky začínal s tradingem, tak jedna z hlavních otázek, kterou jsem si tenkrát kladl, byla, jak složité to celé obchodování je a co všechno budu muset znát a naučit se, abych mohl být alespoň částečně úspěšným.

TickINSIDER: Nový přístup k predikci trhů (část 1.)
V Axiory dlouhodobě usilujeme o vylepšení podmínek pro každého tradera, který s námi má zájem obchodovat. Je potřeba si uvědomit, že Axiory není jen brokerský dům s mezibankovní realizací obchodních příkazů, ale také velký tým místních i zahraničních obchodních specialistů. Zamyslíte-li se, není pro tradera nic lepšího, než mít kvalitního partnera, který pokryje veškeré klientské požadavky a přání, ať už jsou to věci procesní či technologické.

Nejtěžší práce v tradingu – nic nedělání
Celý život se setkáváme s tím, jak nám někdo říká, „chceš mít hodně peněz, tak pracuj“. „Chceš mít ještě víc peněz, pracuj ještě víc“. “Bez práce nic nebudeš mít“. A tak místo toho, abychom ukovali jednu podkovu, tak jsme v práci déle a ukoveme dvě. Místo jednoho okopaného řádku brambor a výletu na koupaliště, okopáváme celé pole. Místo abychom si otevřeli restauraci pro 40 hostů, hledáme prostory, kam se jich vejde minimálně 100. Prostě máme v sobě uložené dogma: více práce = více peněz.

Komoditní měny proti euru
V rámci fundamentální analýzy měn nesmíme zapomenout také na vlivy, které ovlivňují ekonomiku daného státu zvenčí. Kromě úrokových sazeb a jejich výhledu je tedy potřeba se podívat také na události mimo ekonomiku, které by mohly fundament ohrozit či jej případně zlepšit. Ano, hádáte správně! Dnes se budeme věnovat rusko-ukrajinskému i blízkovýchodnímu vojenskému konfliktu. Rozebereme si jejich dopad na komoditní měny a představíme si potenciálně profitabilní strategii, která z tohoto vztahu vychází.