Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Realita tradingu 12: Hlavně neukázat výpis
Věc stará stejně jako trading samotný. Vzít si peníze, ale neukázat výpis.

Elliottova vlnová teorie pro index DAX a měnové páry AUD/USD a AUD/NZD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index DAX a měnové páry AUD/USD a AUD/NZD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Obratová formácia na EUR/AUD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Praktická ukázka: Konečně ztráta
Ne, opravdu nejsem rád, že jsem měl ztrátový týden, na druhou stranu je pravda, že po tolika ziskových týdnech, si někdo mohl začít myslet, že mám dokonalou strategii. Mimochodem, proč mám rád tradery, no protože mají smysl pro nadsázku a legraci. V každém případě, ztrátový týden to byl.

Blížící se krize či pokračující růst?
V současné době se svět nachází na křižovatce, kde se prolínají naděje na ekonomický růst s obavami z potenciálních krizí. Centrální banky, jako jsou americký Fed nebo Evropská centrální banka (ECB), již nějakou dobu signalizují možnost snižování úrokových sazeb v září, což by mělo podpořit ekonomiku a znovu nastartovat růst. Avšak i přesto, že bankéři projevují optimismus, geopolitické a ekonomické riziko ve světě stále narůstá.

Ropa v klesajícím trendu
Cena americké ropy WTI se dostává pod 90 USD za barel, je tak levnější než před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sestupný trend by mohl navíc dále pokračovat, zvlášť pokud restriktivní politika americké centrální banky (Fed) bude držet poptávku utlumenou a dolar silný.

Povídání o trzích: Jak analytici XTB hodnotí výsledky Big techu?
Aktuální výsledková sezóna je prakticky u konce. Jedinou velkou americkou společností, která ještě neoznámila své výsledky, je Nvidia. To ale nic nemění na tom, že už máme čísla z trhu jako celku. Jak si tedy společnosti vedly? Opravdu přichází prasknutí AI bubliny? Současnou situaci detailně probrali analytici XTB Tomáš Vranka, Marek Nemky a Tomáš Cverna v novém díle Povídání o trzích. V tomto článku přinášíme souhrn témat, které v epizodě zazněly.

Jak najít perfektní obchodní strategii
Při sestavování komplexní obchodní strategie, která zohledňuje všechny vaše silné a slabé stránky, existuje mnoho proměnných. V tomto článku najdete důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu, abyste porozuměli svým obchodním osobnostem.

Stabilizace pokračuje, americké akcie odepsaly přes procento
Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden ztratil 1,32 % a již přes dva týdny se drží v rozpětí 5 %. To je ve světle dění v březnu vlastně velká nuda.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 25.8.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a EUR/USD
První prázdninový týden je za námi. Zatím se nedá říci, že by sliboval letní snížení volatility. Speciálně eurodolar to zatím přímo popírá. Všeobecně jsem si při zkoumání grafů všiml, že letní měsíce mají snahu se negovat. Tedy, pokud červencová svíce zavře jako býčí, tak srpnová svíce by měla uzavřít jako medvědí. Jelikož jsem zjistil, že to není železným pravidlem pokračoval jsem ve výzkumu. A zjistil jsem zajímavý fakt. V případě, že i když oba letní měsíce dodrží rozjetý trend, tak stejně se v září cena vrátí. A cílová cena je otevírací cena měsíce července. Na eurodolaru je to cena 1.13598. Sledujte se mnou, zda se to potvrdí i letos. Nyní už k přípravě na příští týden.

Multitimeframe analýza: 9.6.2021 CAD/CHF
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a EUR/AUD
Během uplynulého obchodního týdne jste mohli zaznamenat na trzích všeobecně zvýšenou volatilitu. Byla to údajně reakce na informaci o výnosech dluhopisů. Na internetu se následně vyrojily blogy a videa o pádu trhů, krizi atd. Pro obchodníky znamená krize v podstatě zaznamenání změny trendu. Dnes se podíváme na několik měnových párů z pohledu týdenních grafů a nastavíme podmínky, které nám řeknou kdy k případné změně trendu dojde. On totiž většinou takové informace trh nakonec vstřebá.

Burzovní grafy: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů
Americký akciový index S&P 500 má za sebou pozitivní týden, ve kterém pětkrát posílil a celkově si připsal 2,4 %. Na cestě vzhůru pod sebou nechal řadu technických překážek, ani tak ale není výhled jednoznačný.

Druhé prezidentství Donalda Trumpa a příležitosti na komoditním trhu
Druhé funkční období Donalda Trumpa v Bílém domě může přinést významné změny nejen na akciových trzích, ale také v oblasti komodit, zejména ropy, zemního plynu nebo kovů. Jelikož je známo, že příští americký prezident bude více nakloněn fosilním palivům, s vyhlídkami mírnějších regulací, zejména pokud jde o důraz na zelenou ekonomiku, mohlo by na těchto trzích dojít k zajímavému vývoji.

Jak zvládat svou psychiku během tradingu?
Úspěšní forexoví obchodníci vědí, jak řídit a odstraňovat své emoce z obchodování. Tohoto výsledku lze dosáhnout překonáním chamtivosti, dodržováním zásad řízení rizik a používáním kvalitního obchodního plánu. Identifikace emočně vypjatých momentů, odstranění emocí a zpětné nastavení hlavy obchodníka na soustředěné strategické myšlení může být poměrně náročné. Z tohoto důvodu v dnešním příspěvku ukážeme, jak se s vaší psychickou stránkou během tradingu vypořádat.

Sazby v praxi
Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) už nikoho nepřekvapuje. Asi to má i smysl, no v minulém týdnu jsem se v praxi setkal s tím, jak se to promítá do reálného uvažování lidí. A tím nemám na mysli jen hypotéky nebo nějaká spoření.

Tak trochu jiný pohled na ztráty (2. díl)
V prvním dílu jsem před nějakým časem psal o tom, že ztráty k tradingu neodmyslitelně patří. Není možné je zcela eliminovat a především jsem psal o tom, že ztráty jsou v lidském, nejen traderském životě obvyklé a celkem normální. Co je ovšem rozdílné je to, jak je ztráta vnímána v běžném životě. Mezi tím, když se například vydáte na neúspěšné obchodní jednání na druhou stranu planety a tím pádem se z nákladů na cestu stane okamžitě ztráta a mezi tím, když z obývacího pokoje přijdete o podobnou částku díky finančnímu trhu. Budete-li hovořit s člověkem, který celé věci vůbec nerozumí, bude rozumovat o riziku v podnikání a oproti tomu o hazardování s penězi na burze. Prostě nesmysly.