Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak řešit korelace otevřených obchodních pozic
Korelace je v tradingu velmi častý jev. V tomto článku si představíme dva základní způsoby, jak řešit korelaci dvou a více otevřených obchodních pozic.

SATS DJIA Live 05/2023
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první květnový pracovní den a prodám poslední květnový pracovní den:

Chcete mít přehled o volatilitě? Sledujte indikátor ATR
Indikátor ATR měří volatilitu na trhu a dává obchodníkům informace, na základě kterých mohou přizpůsobit své chování a obchody.

Investiční rady pro rok 2021 - co radí profesionální obchodníci?
Investování se v posledních letech těší z velkého boomu – díky technologickému pokroku a příznivým sociálním i ekonomickým podmínkám poptávka po investicích rapidně vzrostla a roste stále.

Americkej ekonomike sa darí, kríza v nedohľadne
Nálada na akciových trhoch je v posledných rokoch vysoko optimistická. Americké akciové indexy rastú deviaty rok v rade bez väčšieho prepadu. Dôvera v rast trhov je späť, no s ňou v posledných rokoch silnejú aj hlasy oznamujúce nastávajúcu krízu. Negatívnych predpovedí je veľa, no namiesto toho, aby boli založené na reálnych základoch, sú skôr založené na pocitoch a emóciách. Od začiatku nového milénia svet na akciových trhoch zažil dva veľké prepady, čo znamená, že za pomerne krátky čas, počas posledných sedemnástich rokov, investori na burzách strácali rovno dvakrát. Ľudia si takpovediac „zvykli“, že vývoj na trhoch je cyklický a každý nárast je nasledovaný prepadom alebo dokonca krízou. Čím viac trhy rastú bez korekcie, tým viac devastačný prepad investori očakávajú. Položme si ale otázku: je v súčasnosti skutočný dôvod na obavy?

Psychologie obchodování na Forexu
Finanční trh je bohatý na příležitosti. Stejně tak je na něm možné vydělat hodně peněz. Mnoho traderů však podlehne vidině snadného a rychlého zbohatnutí a vrhnou se do obchodování na finančních trzích ukvapeně a bez rozmyslu. Často pak podlehnou emocím a jejich rozhodování je ukvapené, bez analýzy a racionálního vyhodnocení. Výsledkem jsou finanční ztráty a frustrace.

Čína ve velkém prodává dolary
Zpomalení čínské ekonomiky a s tím související nedůvěra zahraničních investorů prudce zvyšuje odliv spekulativního kapitálu z Číny. Ten musí čínská centrální banka (PBoC) kompenzovat prodejem svých devizových rezerv, aby zabránila oslabení čínského jüanu (CNY). Za poslední rok tak čínské rezervy, které jsou zdaleka největší na světě, klesly o 440 mld. USD a tempo poklesu se v poslední době zvyšuje.

Kdo bude mít nakonec pravdu: Fed nebo trhy?
Málokdo očekává jiný výsledek dnešního zasedání Fedu než to, že úrokové sazby na amerického dolaru zůstanou po třetí za sebou bez změny. V tomto ohledu to bude další nudné zasedání Fedu, které nějak zásadně nezmění situaci na trhu. O vzruch mezi investory se však může postarat zveřejnění tzv. dotplotu. Ale i zde je třeba připomenout, že dotplot není závazný program pro americký Fed. Tento dokument jen ukazuje sentiment amerických centrálních bankéřů pro následující roky. Co je na celé situaci zajímavé je názorová opozice mezi Fedem a finančními trhy.

Americký dolar neříká poslední slovo
V rámci tohoto fundamentálního okénka zde často poukazuji na dlouhodobé nadhodnocení amerického dolaru, ať už z pohledu porovnání s historickým průměrem, vyšší inflací v USA v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi nebo chronickým a zvyšujícím se fiskálním deficitem (stále ještě) největší světové ekonomiky. Nové makro statistiky z minulého týdne ale tento náhled přinejmenším nabourávají.

Netradiční způsob, jakým lze používat ADX indikátor
ADX indikátor je jedním z velmi oblíbených indikátorů, který má obchodníkům i po letech tradingu co nabídnout. I když je užívání ADX mezi tradery tolik oblíbené, tak i přesto se jedno z největších tajemství ADX skrývá v jeho netradičním způsobu použití, kterým je SKLON.

Technická analýza: Index S&P 500 a měnový pár EUR/USD
Ani po dalším týdnu jsme se na americkém akciovém indexu S&P 500 nikam neposunuli. Opět jsme viděli lepší než očekávané 3Q výsledky amerických společností, po bankách to byly další těžké váhy jako Microsoft, Alphabet či Facebook. Zveřejněné makrozprávy v týdnu také dobré, dnešní americké 3Q HDP dokonce výrazně překvapilo. Hodnota více než dvojnásobná oproti 2Q je ale opravdu podezřelá, tak dobré důležité fundamenty ve 3Q nepřicházely, aby ospravedlňovaly reálnost tohoto čísla. Zřejmě jde o administrativní předpřípravu na zvýšení úroků v listopadu či prosinci, 3Q HDP bude zřejmě následně revidováno. Cena ropy zatím klesá jen neochotně, takže nemá tendenci indexy stahovat dolů.

Technická analýza BTC a LINK
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin a ChainLink. Bitcoin, který bojuje o to, aby se udržel na 9 000 USD. ChainLink tvoří nové ATH. Momentálně máme slabé objemy typické pro letní období, kde nelze čekat, že Bitcoin bude prudce růst, ale u jiných coinů růst zdaleka nekončí. Právě naopak.

Index DAX: 3. týden roku 2017 z pohledu technické analýzy
Minulý týden jsem bohužel neměl čas udělat analýzu. Jak jsem nastínil v prvním týdnu, trh prorazil úroveň 11 480 a minulý týden atakoval úroveň 11 700.

Trading analýza akciových indexů, EUR/USD a USD/CAD
Na amerických i dalších akciových indexech jsme v posledních dnech svědky menší korekce po skandálu Donalda Trumpa s FBI a Ruskem. Zatím nejde na trhu o nic velkého, úvodní náznak možného většího poklesu je prozatím odvrácen. Čekáme tedy dále, velký pokles stejně brzy přijde.

3 letné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Měnový pár NZD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější
Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 20.8. – 24.8.2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 20.8.2018 do 24.8.2018.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 41. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a EUR/GBP
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, XAU/USD short, EUR/GBP long.