Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Zrušenie štvrťročných správ firiem?
Americký investor, miliardár Warren Buffett nedávno prišiel s myšlienkou zrušenia zverejňovania štvrťročných správ firiem obchodovaných na burze. Spolu s ním sa tohto nápadu chytil aj Jamie Dimon, šéf banky J.P. Morgan. Títo dvaja menovaní páni pre tento nápad získali ďalšieho silného spojenca, amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Realita tradingu 12: Hlavně neukázat výpis
Věc stará stejně jako trading samotný. Vzít si peníze, ale neukázat výpis.
Záleží na tom, kdo je první nebo nejlepší?
Mnoho obchodníků bere trading jako určitý druh sportu. Chtějí být první a nejlepší. Předpokládají, že až se k této metě dostanou, takže to bude okamžik rovnající se otočení vypínače a tím okamžikem se jim změní život.
Zevrubné shrnutí lagujících indikátorů: Jak fungují a k čemu jsou?
Lagující indikátory právem patří mezi ty nejužívanější nástroje technické analýzy. Jde o indikátory jako je SMA, EMA a MACD. Proč se jim říká lagující a co to znamená? V tomto článku si všechny indikátory představíme a ukážeme si jejich silné i slabé stránky.
Praktická ukázka: Úrokové sazby v klidu a v pohodě
Vyhlašování výsledků a nejrůznější události umí docela solidně zamávat s trhy a dopřává nám to, co pro své obchodování potřebujeme, tedy volatilitu. Ta je někdy však tak velká, že nám moc nepomůže, naopak nám hodně pocuchá výsledky. K takovým umí patřit i vyhlašování úrokových sazeb FEDu a ECB.
Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie
S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
Měnový pár USD/CHF: Anylýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Rally se zastavila, páteční pokles má na svědomí mírnou ztrátu indexu S&P 500
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu opět mírně klesl, tentokrát o 0,13 %. O týden dříve odepsal celkově 0,26 %, a po silném růstu od konce října se tak spanilá jízda amerických akcií zastavila.
362 tisícin
Fascinuje mě svět formule 1. To nikdy nekončící úsilí o zlepšení a překonání nejen hranic možností, ale především soupeřů. Je to tak komplexní soutěž, ve které se setkávají faktory technické, fyzikální, i lidské. Musíte mít vynikající motor, skvělou aerodynamiku a k tomu i fantastického jezdce. Ale jen to nestačí. Musíte být nejen rychlí, ale i spolehliví.
Útok na historická maxima nevyšel, index S&P 500 mírně oslabil
Páteční pokles amerického akciového indexu S&P 500 o 0,49 % znamenal i ztrátu za celý týden, konkrétně o 0,51 %.
Analýza měnového páru EUR/NZD a EUR/AUD
Měnový pár EUR/NZD právě dorazil k silnému supportu. Během několika dalších dnů se ukáže, zda na tento support bude reagovat a jestli obchodníkům nabídne slušnou příležitost k obchodu. Druhý měnový pár EUR/AUD, kterému se budu věnovat, prorazil resistanci a po krátkém čase se vrátil zpět do range. Nastíním možnost dalšího pohybu.
Brzký návrat krize regionálních bank v USA?
Finanční trhy jsou cyklické. Vždy existuje návrat různých témat, dokud se problémy opravdu nevyřeší. V mainstreamovém ekonomickém tisku se řeší především návrat na výsluní akcií GameStop, ale tohle téma je spíš pro tradery a znalce psychologie trhů než pro dlouhodobé investory sledující makroekonomické trendy. Tento typ investorů by neměla ujít zpráva od FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation), která vyšla tento týden. Co se v ní dočteme?
Trumpova vysněná ekonomika
Americký dolar na konci minulého týdne výrazně ztrácel, na některých párech i o více než 2 %. Za touto korekcí stojí především tweet prezidenta Trumpa, který se neváhal opřít do Fedu a kritizoval vysoké úrokové sazby, které vedou k silnému dolaru. Je vidět, že nejmocnější muž na světě má sílu hýbat i forexem, tj. nejlikvidnějším globálním trhem. Pojďme se podívat, jakou (americkou) ekonomiku si Donald Trump přeje, co se mu povedlo a jaký to má vliv na měnovou politiku USA a sílu dolaru.
Data z trhu práce vrátila index S&P 500 pod důležitou rezistenci, akcie čekají na impulz k pohybu z úzkého pásma
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden opět těsně pod 2 100. Ve čtvrtek nad touto hladinou uzavřel, to je ale prozatím vše. Květnová data z amerického trhu práce negativně překvapila a index se intradenně posunul téměř o procento níže, v druhé polovině obchodního dne ale ztrátu výrazně snížil. Tento scénář se opakuje – začátek seance ve znamení poklesu a v závěru dne mazání ztrát, případně posun do zisku.
Páteční data z amerického trhu práce přinesla několik rozuzlení
Spekulace na růst úrokových sazeb v USA eskalují. Začalo to říjnovým zasedáním americké centrální banky (Fed), která se nečekaně vyjádřila, že na svém příštím zasedání (18. prosinec) plánuje diskutovat o možnosti prvního zvýšení základní úrokové sazby po finanční krizi. Situace se vyostřila předchozí týden, když Janet Yellenová, šéfka Fedu, ve svém projevu před finančním výborem uvedla, že prosincové zvýšení sazeb je reálnou možností. Vrcholem výroků a náznaků americké centrální banky byla páteční data z amerického trhu práce, která potvrdila dobrou kondici americké ekonomiky.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 20.5.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.....
Měnové indexy, aneb náhled do tajemství centrálních bank
Jak získat ucelenější přehled o vlivu nejaktuálnějších fundamentů na vámi obchodovanou měnu a prohloubit tak své znalosti směrem k informovanějším obchodním rozhodnutím? To vám poradí dnešní článek, na jehož čtenáře čeká také dárek!
Válka v Izraeli a česká koruna
Víkendový překvapivý a brutální útok z Pásma Gazy na Izrael prozatím finančními trhy příliš neotřásl. Zvýšené vnímání blízkovýchodního politického rizika pomohlo k ziskům zlata i ropy o několik procent.