Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Nové obchodné príležitosti na komoditách
V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.

Fundamenty z Británie mohou příští týden rozhýbat trhy (17.05.-23.05.)
Očekává se, že příští týden bude většina makroekonomických dat pocházet z Velké Británie. Konkrétně zveřejnění údajů o CPI ve Velké Británii bude ve středu 20. května v 6:00 GMT. Očekává se, že ve čtvrtek v 8:30 GMT budou zveřejněny výsledky PMI ve Velké Británii na trhu Markit Manufacturing and Services. V pátek v 8:30 GMT budou zase zveřejněna data britského maloobchodního prodeje.

Euro je stále nemocnou měnou
Ve světle nových událostí, které na měnové trhy znovu vrací strach a volatilitu, se dnes podíváme na eurodolar z fundamentálního hlediska. Není radno obchodovat pouze podle nejčerstvějších zpravodajských titulků.

Americké indexy jsou na nových maximech
Americké akciové futures indexy včerejším close vytvořily nová rekordní maxima, čemuž pomohly lepší než očekávané výsledky některých amerických společností. K růstu se odhodlal také americký dolar, přičemž výsledky dalších zajímavých společností nás ještě čekají. Od začátku roku přidal akciový index S&P 500 necelých 17% a jeho růst nemusí být zdaleka u konce. Spojené státy čeká obchodní dohoda s Čínou a o dalším vývoji může napovědět páteční zveřejnění amerického HDP.

Divoký týden na kryptotrhu: Od propadu k růstu ceny Bitcoinu o 20 %
Uplynulé dva týdny byly pro kryptoměnový trh mimořádně turbulentní. Bitcoin se nejprve propadl o více než 20 % během několika dní, aby následně předvedl prudký obrat a vzrostl o podobnou hodnotu. Tato extrémní volatilita reflektuje nejistotu investorů, spekulace kolem regulačního vývoje v USA a reakce na makroekonomické faktory. Nejnovější oznámení americké krypto rezervy, plánovaný summit v Bílém domě a legislativní změny v Senátu hrají klíčovou roli v tomto cenovém vývoji. Jaké faktory tedy ovlivnily trh a co lze očekávat dál?

Jak funguje algoritmické obchodování?
Dnes budu pokračovat v sérii příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já.



EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 15.1.2011
Elliott vlnová analýza pro hlavní měnové páry.....

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Akciový index S&P 500: Analýza více časových rámců (D1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na akciový index S&P 500 a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.


Aktuálne FOREX obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na USD/CHF, AUD/JPY a EUR/USD z daily timeframe. Posledné týždne prevláda klasická slabá letná volatilita, no stále vidím príležitosti, ktoré by sa mohli využiť.

Ruský rubl oceňujeme ropou
Ceny ropy nadále rostou a smazávají alespoň část ohromných ztrát, které nabraly během posledních dvou let. To má na ruský rubl pozitivní a zejména stabilizační efekt. Měnový pár USD/RUB se dostal z lednových 85 rublů za dolar výrazně níže a už několik týdnů se obchoduje v blízkosti 65 rublů za dolar. Můžeme proto říci, že aktuálně neovlivňuje USD/RUB žádná spekulativní vlna a kurz odráží fundamentální pozici ruské ekonomiky.

Americké akcie mírně posílily, útok indexu S&P 500 na historický rekord ale nevyšel
K dorovnání historického rekordu nakročil index S&P 500 pondělním mírným ziskem. Středeční růst o 1,4 % znamenal mimo jiné také nová intradenní maxima, ale do konce týdne index na novém rekordu uzavřít nedokázal. Celkově si za pět dnů připsal 0,64 %.

Praktická ukázka: Asi budu muset udělat nějakou změnu
I když jakákoliv strategie dlouhodobě funguje, je občas dobré zamyslet se nad tím, jestli by se nevyplatilo udělat změnu. Ať chceme nebo ne, trh se občas trochu mění a je tak otázkou, jestli se tomu přizpůsobovat. Rozhodnutí vypadá jednoduše, ale jednoduché není.

Technická analýza a fundamentální analýza: S&P 500, NASDAQ, DJ30 – nová all-time high
Býčí trend na amerických akciích pokračuje. Co to znamená pro shortaře? A na co by si měli počkat býčí swingoví obchodníci? To si probereme v dnešní analýze S&P 500, NASDAQ a DJ30.

Britská libra je nejvíce podhodnocená za tři desetiletí
Britská libra neudržela krátkodobý rostoucí trend, který ji během listopadu dovolil smazat část po-brexitových ztrát. Ani ona se nevyhnula všeobecně sílícímu americkému dolaru, který po zvolení Donalda Trumpa prezidentem získává oproti všem světovým měnám.

Příběh obchodníka – díl šestý
Základní principy komoditního spreadového obchodování jsme si vysvětlili v předchozích dílech. Myslím, že by bylo ještě užitečné si celý proces projít zcela konktrétně a „online“.

Mají ropné společnosti budoucnost?
Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?