Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Take-Profit (TP)
Nebudu spekulovat o tom, jestli je výstup z obchodu důležitější než vstup. Podle mého názoru je totiž důležitost těchto dvou úkonů stejná, podobně jako je stejná důležitost desítek dalších kroků v našem obchodování. Nicméně pokusím se popsat můj pohled na TP z pohledu vlastních zkušeností.


Pickin' Bottom Today
Hiya guys, you that respect me, hi softly caring administrators, hello patriots. As always, my sister helped me to decode your comments and we took it easy and even laughed a little bit. Yeah, really, you are all so nice, even when you are grumbling about things of no importance for me. I like you guys.

2. týden prvního kola investiční soutěže
Máme za sebou 2. týden prvního kola investiční soutěže, která probíhá na tzv. “demo“ fiktivních účtech. Každý soutěžící odstartoval hru se stejným počátečním kapitálem 30 000 Kč.

Společný London Break (14. díl)
Stále ještě máme v kapse připravenou strategii pro akciový index DAX. Často si na ni ani nevzpomenu, no myslím si, že stále stojí zato sledovat ji a to minimálně z jednoho prostého důvodu.

Technická analýza měnových párů EUR/NZD, EUR/CAD a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena řady měnových párů se nyní nachází na významných S/R úrovních, které s dalšími ukazately tvoří konfluenční zóny. Pojďme se na některé z nich podívat.

Fed si konečně všiml silného dolaru
Silný dolar má na americkou ekonomiku větší vliv, než se původně předpokládalo. Exporty sice představují pouze 15 % HDP Spojených států, silná domácí měna ale působí negativním směrem také na bohatství samotných Američanů – alespoň to bohatství, které vidí na svých investičních účtech.

Obchodní příležitosti na měnových párech GBP/AUD, GBP/NZD a EUR/GBP
Dnešní blog technické analýzy bude věnován obchodním příležitostem na křížových párech s librou. Zdá se, že libra našla své přeprodané/ překoupené oblasti a korekce můžou nabídnout zajímavé zisky.

Nastal čas nakupovat „levné“ krypto?
Svět kryptoměn ani po letech v mnohém nepřestává překvapovat, díky čemuž můžeme být opět svědky nebývalé jízdy jako na horské dráze, která stále ne a ne nabrat jasný směr. A když už to vypadá, že ta „všemi“ zmiňovaná bublina celého kryptotrhu začíná pomalu splaskávat, tak vždy dojde k další mobilizaci nákupčí síly, která vše změní a přinese s sebou další naději a vidinu v lepší zítřky. Některým lidem se nakonec může tedy doopravdy zdát, že se přeci jen o bublinu jedná, ale to nic nemění na tom, že jde o bublinu, jejíž aktuální tržní kapitalizace činí miliardy dolarů.

3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Léto je na akciových trzích obvykle klidným obdobím, ale letos tomu tak zdaleka není. Minulý týden totiž přicházely výsledky velkých technologických společností. Svá čísla oznámily například společnosti Microsoft, Meta, Amazon a Apple. Obecně lze říci, že výsledky všech společností byly dobré a většina z nich překonala očekávání jak z hlediska tržeb, tak zisků. Společnosti přinesly i některé pozitivní doprovodné informace. Navzdory dobrým číslům však reakce akcií nebyly v některých případech pozitivní, což vznítilo první vlnu výprodejů.

Bitcoin na ATH, altcoiny postupne letia hore a kapitalizácia na hranici jedného biliónu
Rok 2021 sa ešte len začal a kryptomenový svet je plný optimizmu. Ten sa preniesol najmä z posledných troch mesiacov roku 2020, kedy sa Bitcoinu podarilo prekonať predošlé ATH, ale takisto sa aj veľmi suverénne udržať nad sumou 20 000 dolárov a dokonca preraziť 30 000 dolárov. V raste nezaháľalo ani množstvo iných kryptomien, pričom hlavne high-cap altcoiny (s výnimkou Ripplu, ktorý má problémy s SEC) sa pomaly prebúdzajú a aj v ich prípade sa dá očakávať zaujímavý rast. Bitcoin rastie na cene, altcoiny rastú na cene a tak sa pochopiteľne dá očakávať, že aj celková trhová kapitalizácia bude rásť. Aktuálne je pritom už takmer na hranici jedného bilióna dolárov.

Praktické okénko – Pěkný noční zisk
Některé obchody nemůže trader na 100 % řídit, protože má život i mimo obchodní platformu. V tomto článku se podíváme na šťastnější stranu mince, kdy neřízený obchod skončil ziskem.

Nový pohled na práci s indikátorem MACD
Shrneme pro vás nejčastější metody použití indikátoru MACD a nabídneme nový pohled na práci s ním, který zvýší pravděpodobnost identifikace obratu ceny.

Investiční soutěž BOSSA: Začínají registrace do 2. kola soutěže o 350 000 Kč
První kolo investiční soutěže BOSSA, v němž jste si mohli procvičit obchodování na finančních trzích na demo účtu s fiktivními penězi, se blíží do finále. Známe už tři výherce týdne, kteří od BOSSY získávají reálných 10 000 Kč a postupují do druhého kola soutěže, v němž se obchoduje s reálným kapitálem a hraje se o 350 000 Kč. Připojí se k nim i čtvrtý výherce z tohoto týdne plus 20 nejlepších investorů, kteří nejvíce zhodnotili za 4 týdny soutěže fiktivní kapitál 30 000 Kč. Samozřejmě se k nim připojí i Leoš Mareš a Patrik Hezucký z Evropy 2 a všichni ti, kteří se od druhého kola sami přihlásí.

Mexické peso využívá prudké oživení v USA
Posledních několik měsíců je pro mexické peso z fundamentálního pohledu výjimečně dobrých. Shodou několika šťastných náhod sbírá pozitivní body takřka na všech frontách a jeho rally nemusí být zdaleka u konce.

Geopolitické události – mezinárodní konflikty (2. díl)
V tomto článku se blíže podíváme na geopolitické události. Probereme, co jsou to mezinárodní konflikty a jak probíhají. Nakonec nastíníme faktory, které mezinárodní konflikty ovlivňují, a jejich dopad na ekonomiku a spotřebitele.

Je prudký pokles sazeb reálný?
V posledních týdnech se dle investorů výrazně navýšila pravděpodobnost poklesu úrokových sazeb v příštím roce. Americká, evropská, britská i česká centrální banka nyní čelí silnému tlaku trhů, které očekávají výrazné uvolnění měnové politiky a již na základě těchto přání ženou vzhůru akciové trhy.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/USD, USD/NOK a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/USD, USD/NOK a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich směřování.

Fundamentální analýza kryptoměn – regulační vývoj a jeho dopad na kryptoměny (8. díl)
Článek se zabývá regulací kryptoměn ve světě. Popisuje, jak Evropská unie pracuje na jednotném regulačním rámci prostřednictvím MiFID II a MiCA, aby zajistila transparentnost a ochranu spotřebitelů. V USA je regulace roztříštěná mezi různé federální a státní agentury. V Asii jsou přístupy různé, s progresivními pravidly v Japonsku a Jižní Koreji, zatímco Čína kryptoměny striktně omezuje.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 31.1.2011
Tecnická analýza hlavních měnových párů podle teorie Elliottových vln.