Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:57
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Asijská seance

30.03.2018 18:01  Autor: Globtrex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Asijská seance proběhla v relativně klidném, až ospalém duchu, bez větších výkyvů, vzhledem k uzavření evropských i amerických trhů.
 
USD: Dolarový index, který měří dolar vůči koši šesti dalších hlavních měn, zaznamenal v mělkém asijském obchodování jen drobné pohyby a ukončil na 90.089. Index v týdnu posílil téměř o 0,8 procenta, a vytvořil týdenní maximum 90,178, zejména díky zmírnění obav z celosvětové obchodní války a vnímání pokroku v otázkách Severní Koreje. Dolarový index klesl za čtvrtletí o více než 2 procenta, což je oslabení páté čtvrtletí v řadě.
 
Graf: DXY


EUR/USD: Euro zaznamenalo jen malou změnu a obchodovalo se okolo 1,2301 dolarů, a tento týden kleslo o 0,4 procenta. Společná evropská měna za čtvrtletí posílila o 2,5 procenta. Vnitřní předpoklad zůstává neutrální, dokud dvojice neprolomí klíčovou podporu na úrovni 1,2240. Úrovně odporu jsou okolo 1.2482 USD a 1.2555 USD. Na druhé straně je klíčová úroveň podpory je na úrovni 1,2240 USD.
 
Graf: EUR/USD


 
USD/JPY: yen se obchoduje jen ve velmi mělkém trhu okolo 106,20. Introdenní maximum bylo na 106,53 a minimum na úrovni 106,14. Prolomení rezistence nad 106,84 je nutné k tomu, aby parita postoupila na vyšší úroveň a přiblížila se klíčovým odporům kolem 107,90, 108,70, 110,48 a 112,96 JPY. Alternativně, denní uzavření pod 106.41 přetáhne paritu směrem dolů k podpoře kolem úrovní 105.32, 104.90, 103.20 a 101.45.
 
Graf: USD/JPY


 
GBP/USD: Libra se obchoduje v úzkém pásmu mezi 1,40 a 1.4059 dolarů. Sterling získal v tomto čtvrtletí 3,8 procenta, což je nejlepší výkon od poloviny roku 2015; libra posliluje na základě naděje na přechodnou dohodu Brexit – která byla nakonec dohodnuta počátkem tohoto měsíce – a rostoucí očekávání, že Bank of England by mohla brzy zvýšit úrokové sazby. Na horní straně je klíčový odpor na úrovni 1.4245 USD a podpora na 1.3904 USD. Proti euru od ledna vzrostla o 1,4 procenta a od roku 2016 směřuje k nejlepším čtvrtletí.
 
Graf: GBP/USD


 
AUD/USD: Australský dolar vzrostl o 0,1 procenta na 0,7686 dolarů, když se ve čtvrtek odrazil od tříměsíčního low na úrovni 0,7643 dolaru, ovlivněn širokým odchodem americkéhoh dolarů a slabšími cenami komodit, jako je železná ruda. Aussie se v tomto čtvrtletí snížil o 1,7 procenta.
 
Graf: AUD/USD


 
Akcie
Shanghai composite index otevřel flat na 3,161.79 bodů a Čínský CSI300 index otevřel na 3,893.75 bodů.
Japonský Nikkei se obchodoval kolem +0,02 procenta, na 21 160,55 bodů.
Kospi v Jižní Koreji se obchodoval +0,60 procenta na 2,450,23 bodů.
Tchajwanské akcie se obchodovaly +0,76 procenta na 10 928,11 bodů.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Asie pokračovala v růstu, v Japonsku svátek
    Asijské akcie rostly třetí den v řadě. V Japonsku se kvůli svátku neobchodovalo. Čínská centrální banka snížila 14denní repo sazbu z 1,95 na 1,85 %. Podle agentury Bloomberg trhy vzhledem ke zhoršujícím se makroekonomickm ukazatelům očekávají další stimuly ze strany čínských autorit a na úterý je naplánováno několik tiskových konferencí ze strany regulatorních úřadů na téma finanční podpory ekonomického vývoje.
  • Asie ve čtvrtek v červeném, kromě Japonska
    Asijské akcie dnes převážně propadají v obavách před důsledky "fiskálního útesu" v USA i dluhové...
  • Asie ve druhé polovině dne koriguje ranní ztráty...
    Akcie v Tokiu dnes tlačí asijské burzy výše. První polovina dnešní seance sice nebyla příliš povzbudivá pro trhy v Čín...
  • Asie ve smíšených číslech, výrobní ceny v Číně nadále klesají
    Asijsko-pacifický region i dnes vykazuje smíšená čísla, přičemž v zelených číslech se pohybují pouze trhy v kontinentální Číně a Jižní Koreji. Největší pokles zaznamenává Hong Kong a Tokio. Mezi tahouny poklesu patří například Alibaba či Toyota.
  • Asie v pátek nenavázala na středeční a čtvrteční rallye
    Růsty a poklesy jednotlivých amerických sektorů se v průběhu včerejší seance vykompenzovaly, a tak index S&P 500 uzavřel pouhé dvě setiny pod středečním kurzem. Dařilo se především defenzivním akciím, když utility přidaly 0,9 % či maloobchodní řetězce si polepšily o 0,7 %. Na druhé straně nejztrátovějším odvětvím byly akcie těžařů a zpracovatelů komodit (-1,1 %) a finančních institucí (-0,6 %). Průmyslový Dow Jones si včera připsal 0,3 %, zatímco technologický Nasdaq přišel o 0,4 % své hodnoty.
  • Asie zaznamenala pátý pokles v řadě
    Agentura Bloomberg uvádí, že vlivem silného dolaru a strachu investorů z navrhovaných cel, nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, které chce uvalit na tento region čínský trh hlásí pokles. Pokles hlásí i burza v Hong Kongu a Japonsku.
  • Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese
    VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
  • Asijská data podtrhla pozitivní začátek týdne
    Obchodování na hlavních trzích podle nás zůstane i nadále v zajetí nových zpráv a spekulací o důsledcích současné vlny koronaviru a schopnosti účinné vakcíny zařídit podmínky pro dostatečně rychlou nápravu. Ačkoli obavy se periodicky vracejí, momentálně je sentiment tržních hráčů vychýlen pozitivním směrem a zvedá zájem o riziko. Podporou bylo prohlášení z Bidenova týmu, že není pro celkový lockdown, a zapůsobila i data z Asie.
  • Asijská nákaza zasáhla i evropské akcie
    Finanční trhy dlouho přemítaly, jak moc obchodní příměří podpoří ekonomiku, až přišel MMF s lehce zhoršeným výhledem. Větší ránu ale sentiment dostal z nečekané strany: V centrální Číně se začal šířit nový druh koronaviru. Zatím byl potvrzen asi u 200 lidí, ale jsou tu i odhady přes tisícovku. Tři lidé už viru podlehli. Ačkoli tento druh nemusí být tak smrtelný jako jemu příbuzný SARS, strach vyvolává jeho rychlé šíření, přičemž se nezná jeho původ ani způsob přenosu. To vše krátce před začínajícími oslavami čínského nového roku, jež jsou v zemi tradičně spojené s masivním cestováním.
  • Asijská poptávka po dovozu kukuřice se v roce 2023 moc nezvýší
    Cary Sifferath, víceprezident Rady pro obiloviny USA, informoval o tom, že poptávka po dovozu kukuřice z Asie, hlavně z jihovýchodní, se v příštím roce skoro nezmění, jelikož silnější americký dolar a obavy o tempo hospodářského růstu omezí kupní sílu spotřebitelů.
  • Asijská seance bude pokračovat
    Očekáváme, že evropské akciové indexy budou v úterý otevírat na vyšších pozicích po oznámení americké vl...
  • Asijská seance proběhla v pozitivním duchu, trhy čekají na příznivý výstup ze sobotního Trump-Xi jednání
    Spojené státy a Čína se podle South China Morning Post a Politico dohodly na příměří v oblasti obchodní války. Oba reporty naznačují, že by detaily dohody měly být oznámeny až po schůzce amerického a čínského premiéra na G20 v Japonsku, která se bude konat v sobotu brzy nad ránem. Co ale případné příměří vlastně znamená? Především to, že USA neuvalí na Čínu nová cla, která měla už koncem tohoto měsíce zasáhnout zboží v objemu 300 mld. dolarů. Víkendová schůzka se tak zdá být klíčová, jelikož americký prezident už stihl varovat před tím, že jeho plán B spočívá právě v uvalení dalších cel a postupném omezování obchodu s Čínou.
  • Asijské akcie dnes oslabily
    Asijský region pokračoval ve včerejších poklesech v čele s akciemi v Hong Kongu. Technologická rally vykazovala známky únavy, obavy o čínskou ekonomiku přetrvávají.
  • Asijské akcie klesají až do konce většinou pozitivního měsíce
    Asijské akcie obecně začaly pondělí s mírným poklesem, neboť investoři realizovali zisk v poslední den velmi pozitivního měsíce za akcie v regionu, které měly prospěch z výrazného zisku a vyšších cen komodit.
  • ASIJSKÉ AKCIE KLESAJÍ PŘED SETKÁNÍM FED
    Po silném pondělním obchodování v New Yorku, ve kterém indexy Dow Jones, S&P i Nasdaq získávaly, začaly...
  • Asijské akcie klesají třetí den v řadě
    Asijské akciové trhy klesají již třetí seanci v řadě. Index Hang Seng zaznamenal menší ztráty než ostatní indexy, když klesl o 0,95 %. Shanghai Composite klesl o 1,08 %. KOSPI klesl o 1,64 %, Shenzhen Composite klesl o 2,05 %. Nejvíce klesl index S&P/ASX 200 o 2,29 %. V Japonsku jsou dnes obchodní parkety z důvodu prodlouženého víkendu uzavřeny. Včera skončil Nikkei 225 v červených číslech a klesl o 0,58 %.
  • Asijské akcie klesaly
    Asijské tituly přerušily sedmidenní růst. Index nejvíce táhly dolů akcie Tencent a AIA. Ztráty mírně vyrovnaly japonské tituly po pozitivních výsledcích tamních pojišťoven. Hong Kongský index odepisoval po výsledcích pod očekávání automobilky Li Auto.
  • Asijské akcie klesaly v souvislostí s francouzskou politickou krizí
    V dnešní obchodní seanci se nejvíce nedařilo japonským titulům. Z akcií se nedařilo společnostem Toyota, Samsung a Sony. Naopak rostly akcie Hyundai Motor poté, co automobilka oznámila IPO indického segmentu.
  • Asijské akcie na třítýdenních minimech, Čína reportovala slabší CPI i PPI oproti očekávání
    Asijské akcie navázaly na páteční ztráty americké Wall Street po reportu z trhu práce s nižším počtem vytvořených pracovních míst, který vyvolává otázky, jak agresivně Fed přistoupí v září ke snižování sazeb.
  • Asijské akcie navázaly na páteční růst, posilovaly technologické tituly v Koreji a na Tchaj-wanu
    Úvodní obchodní seanci tohoto týdne se asijsko-pacifický region pohyboval v zelených hodnotách. Po čtyřech týdnech poklesů se tak dle agentury Bloomberg jedná o pozitivní signál. Mezi tahouny růstu patřily technologické tituly včetně TSMC a Samsungu. V Japonsku se dnes neobchodovalo kvůli svátku.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024