Úterý 03. prosince 2024 19:10
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
RebelsFunding

Okénko trhu 29.3.2018

29.03.2018 16:52  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Jednání rady České národní banky dnes nepřineslo žádnou změnu v nastavení měnové politiky. Všechny úrokové sazby zůstaly na svých původních úrovních: dvoutýdenní repo sazba na 0,75 %, diskontní na 0,05 %, lombardní na 1,50 %. V situační zprávě centrální banka uvedla, že růst HDP v posledním čtvrtletí minulého roku se nacházel o 0,2 p.b. pod odhadem ČNB, a to kvůli mírně zaostávajícímu růstu spotřeby, ale v letošním roce spotřeba dožene, co zaspala. Únorová inflace byla o 0,4 p.b. pod odhadem ČNB kvůli nižším cenám potravin, ale brzy se vrátí nad svůj cíl. Podle guvernéra banky J. Rusnoka zůstane spotřebitelská inflace nad cílem (!) až do konce letošního roku a k cíli se dostane až v příštím roce. Kvůli slabému výsledku v únoru byla rizika inflace vyhodnocena jako lehce protiinflační.

Důležitým dodatkem bylo, že s prognózou je konzistentní nárůst úrokových sazeb až ke konci roku, nebo v roce příštím. To ale neznamená, že bankovní rada nemá v záloze dřívější navyšování sazeb. Radní si očividně ponechávají určitý prostor pro manévrování, pokud se nevyplní předpoklady prognózy. J. Rusnok přímo prohlásil, že pokud nebude kurz koruny sledovat prognózovanou trajektorii, vytvoří se prostor pro další růst úrokových sazeb. Podle jeho slov na jednání panovala živá debata o interpretaci současného vývoje inflace (a rychlosti „normalizace“ sazeb). Podle našeho názoru bude ČNB muset nakonec zvážit dvoje další navýšení sazeb ještě letos, pokud koruna nebude v příštích několika měsících posilovat tolik, kolik říká model ČNB. Do hry vstoupí i rozhodnutí Evropské centrální banky ukončit kvantitativní uvolňování spíše na začátku druhého pololetí, než na jejím konci. Koruna se za poslední měsíc drží na EUR/CZK 25,4, kde zůstala i po dnešním jednání.

Spotřebitelská inflace v Německu zrychlila o 0,3 p.b. na 1,5 %, což je o desetinu pod odhadem trhu. Zrychlení inflace v Německu potáhne nahoru i růst spotřebitelských cen v celé eurozóně, čímž se zvyšuje riziko, že inflace eurozóny prolomí dvouprocentní cíl již v létě a ECB bude muset uvažovat o dřívějším utahování měnové politiky.

Míra nezaměstnanosti v Německu poklesla v březnu o 0,1 p.b. na své rekordní minimum 5,3 % a naplnila tak očekávání trhu. Celkový počet nezaměstnaných poklesl o 19 tisíc. Pokles nezaměstnanosti byl silně koncentrován zejména v průmyslovější západní části země, což značí, že nábor nových pracovníků táhne zpracovatelský průmysl. Přestože předstihové indikátory a indexy důvěry za poslední měsíc poklesl z důvodu obav z hrozící obchodní války, rostoucí spotřeba německých domácností a růst objednávek budou nadále tlačit na expanzi německé výroby. Německý výsledek ovlivní i podíl nezaměstnaných v eurozóně, který by měla poklesnout na 8,5 %, svou nejnižší hodnotu za posledních 9 let.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko trhu 23.3.2018
    Obchodní válka mezi Čínou a USA dále eskaluje. Poté, co americká administrativa zavedla dovozní cla na čínské zboží v hodnotě 50 mld. dolarů s příslibem dalších opatření, Čína zareagovala obdobným opatřením vztahujícím se na 3 mld. dolarů amerického importu. Bílý dům teprve dává dohromady seznam produktů, na které se opatření budou vztahovat. Mělo by se přitom jednat až o 1 300 produktových kategorií. Cílem zavedení těchto opatření by mělo být donutit Čínu změnit své praktiky v zahraničním obchodě a zároveň pomoci americkému průmyslu.
  • Okénko trhu 23.4.2018
    Dnešku dominují výsledky indexu nákupních manažerů v hlavních ekonomikách Evropy a v USA. Německý PMI ve výrobě za měsíc duben mírně poklesl o desetinu na 58,1 bodů, což znamená další solidní meziměsíční zlepšení podmínek ve zpracovatelském průmyslu, ačkoliv je současná míra nejnižší za posledních devět měsíců. Vzhledem k předchozím rekordním úrovním indexu se ale nejedná o žádné drama. Odhad trhu dubnovou míru indexu podceňoval na 57,5 bodů. Přes další růst objemu výroby němečtí výrobci zmiňují zpomalování růstu nových objednávek. Výrobci naopak profitují z růstu cen vlastních produktů, i když s tím rostly i ceny vstupů. Příkladem může být strmý růst platů způsobený nedostatkem zaměstnanců. Důvěra německých výrobců ve zpracovatelském průmyslu mírně vzrostla ze svého osmnáctiměsíčního minima.
  • Okénko trhu 24.4.2018
    Důvěra českých spotřebitelů se v dubnu mírně snížila o 0,3 b. na 10,0 b. v důsledku zvýšených obav ze zhoršení ekonomické situace. Meziročně je důvěra o 4,0 b. vyšší. Navzdory poklesu se jedná o druhou nejvyšší hodnotu v historii měření. Na druhou stranu se zvýšila podnikatelská důvěra a to 1,7 b. na 17,2 b. a je nejvyšší od listopadu 2016. Ta vzrostla díky opětovnému zlepšení důvěry v průmyslu a službách. Hlavním tématem mezi průmyslníky je stále nedostatek zaměstnanců, což vnímá jako bariéru k dalšímu růstu téměř 35,4 % respondentů, nejvíce v historii měření. Nedostatek kvalifikované síly je už delší dobu hlavním problémem české ekonomiky a významným limitujícím faktorem v téměř všech sektorech. Pozitivním efektem však je, že dlouhodobá nezaměstnanost výrazně klesla a řada občanů tak dostala šanci dostat se zpět do pracovního procesu.
  • Okénko trhu 2.5.2018
    Ekonomika eurozóny v prvním čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,4 % a meziročně o 2,5 %. Jedná se tak o mírné zpomalení ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Zároveň je výsledek v souladu s odhadem trhu. Pomalejší růst ekonomiky je obdobně jako v případě USA ovlivněn jednorázovými efekty. První pololetí by tak mělo být stále ve znamení silného růstu. V druhé polovině roku však očekáváme obrat trendu a postupný pokles z vrcholu hospodářského cyklu. Pro celý rok 2018 tým RBI očekává stejný růst jako v roce předchozím, tj. 2,5 %.
  • Okénko trhu 25.4.2018
    Americké desetileté výnosy se během včerejšího dne dostaly poprvé od roku 2014 přes tříprocentní hranici. Zároveň rostou i výnosy kratších splatností a rozdíl mezi desetiletými a dvouletými stále zůstává na hranici padesáti bazických bodů. Výnosová křivka je nejplošší od konce roku 2007 a signalizuje tak pokročilý stav americké ekonomiky v hospodářském cyklu. Růst výnosů je podpořen hned několika faktory. V posledních šesti měsících se americká inflace pohybuje bezpečně nad dvouprocentní úrovní a tým RBI prognózuje další růst až ke třem procentům v letních měsících. Takový výhled nutí investory požadovat vyšší výnosy. K tomu se přidává negativní výhled fiskální politiky, která v tomto roce poskytne americké ekonomice bezprecedentní stimul, který v tomto roce prohloubí deficit federálního rozpočtu k 5 % - 6 % HDP. Takový deficit je nevídaným jevem v době, kdy je ekonomika na svém vrcholu a trhy nehýří chválou tohoto kroku. Proti výrazně expanzivní fiskální politice se staví naopak silně jestřábí politika měnová. Fed v březnu pošesté zvýšil své úrokové sazby a podle RBI tak učiní v tomto roce ještě třikrát. I pro další roky centrální banka plánuje rychlé zvyšování úrokových sazeb tak, aby se ekonomika nedostala do nezvratného bodu varu.
  • Okénko trhu 26.3.2018
    Spotřebitelská důvěra v březnu dosáhla nového maxima. Saldo indikátoru důvěry narostlo o 0,8 bodu na 10,3 bodů. Hodnocení budoucí ekonomické situace a nezaměstnanosti spolu s úmyslem spořit zůstaly beze změny, ale spotřebitelé se méně obávají růstu cen a zhoršení vlastní finanční situace. Naopak indikátor podnikatelské důvěry poklesl o 0,6 bodu na 16,5 bodů. Zatímco v průmyslu a stavebnictví důvěra vzrostla, v odvětví obchodu a služeb došlo k poklesu. Průmyslníci a stavbaři více důvěřují budoucí situaci (na příštích 6 měsíců), ostatní hodnocení ponechali beze změny. Podnikatelé ve službách a obchodu zhodnotili svoji současnou situaci trochu hůře a stejně se zhoršily i jejich krátkodobá očekávání. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu poklesl o 0,3 bodu na 15,3 bodů.
  • Okénko trhu 26.4.2018
    Třetí letošní měnověpolitické jednání Evropské centrální banky podle očekávání nepřineslo změnu v nastavení měnových podmínek v eurozóně. Bez zásadní změny je i komunikace centrální banky. Jak již guvernér ECB M. Draghi několikrát zopakoval, kvantitativní uvolňování bude pokračovat do konce září, nebo déle, pokud si to vyžádají podmínky na evropských trzích. Ekonomika eurozóny si podle ECB užila nad očekávání silný růst několik čtvrtletí za sebou a teď na řadu přichází určité zmírnění. Ekonomický růst i přes postupné zpomalení zůstane ještě dlouho solidní. Inflace je stále tlumená a nevykazuje znaky stabilně růstového trendu. Přesto ECB věří, že se jí podaří inflaci dostat na svůj cíl ve střednědobém horizontu. Inflační tlaky již začínají posilovat, zejména díky svižnému růstu mezd v Německu. V souhrnu: ECB zatím nic neměnní a dalšímu měnověpolitickému plánu spolu s případnou odpovědí na oslabování růstu evropské ekonomiky se bude věnovat až v červnu.
  • Okénko trhu 27.3.2018
    Akciové trhy se po propadu z obav globální obchodní války vrátily k růstu. Hlavní americké indexy vzrostly o více než 2,5 %, japonský Nikkei vzrostl o 2,65 %. Evropské akciové indexy jsou dnes na dobré cestě k slušnému mezidennímu růstu. Kurz dolaru vůči euru dnes částečně obrátil včerejší ztrátu a posílil na EUR/USD 1,2405. Proti euru zapůsobil výrok člena výkonné rady ECB Erkki Liikanenam, který dnes prohlásil, že pokud ekonomický růst v eurozóně zůstane na současné úrovni, inflace by se mohla držet níže, než byl původní předpoklad. Podpořil tím nepřímo spekulace, že Evropská centrální banka prodlouží trvání kvantitativního uvolňování i nějakou dobu po září. Na druhé straně oceánu posilování dolaru a růst akcií podpořila nižší nervozita z dopadů obchodní strategie prezidenta D. Trumpa, po celkem klidné odpovědi ze strany Číny.
  • Okénko trhu 27.4.2018
    Americká ekonomika v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostla meziročně o 2,3 %, což je o tři desetiny více, než byl medián trhu. Nicméně se jedná o zpomalení růstu o šest desetin procentního bodu ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Toto zpomalení je však dáno sezónními faktory, kdy první čtvrtletí je vždy nejslabší v daném roce. Spotřeba, největší část americké ekonomiky, ve stejném období vzrostla pouze o 1,1 % a odpovídá tak nejpomalejšímu tempu z roku 2013. Na druhou stranu výrazně vrostly investice a export. V celku se tak jedná o nejlepší první čtvrtletí od roku 2015, což odpovídá prognóze RBI, že se americká ekonomika v první polovině roku bude nacházet na vrcholu svého cyklu a v druhé polovině začne postupně zpomalovat. Za solidním výsledkem stojí trh práce, který je v nejlepší kondici od roku 2000, a fiskální podpora v podobě daňové reformy schválené v závěru minulého roku. Pokud si americká ekonomika zachová solidní růst i v následujícím čtvrtletí, tak se dočká druhé nejdelší expanze v historii. Pro rok 2018 odhadujeme růst HDP o 2,8 %.
  • Okénko trhu 28.3.2018
    Začátek února znamenal zlomový bod, od kdy zmizel z akciových trhů klid. Silná korekce vyvolala dlouho nepoznanou volatilitu a znejistila investory. Od té doby trhy ještě nestihly umazat předchozí ztráty a zažily hned několik hlubších pádů. Minulý týdne odstartoval výprodej strach z obchodních válek mezi USA a zbytkem světa. Toto pondělí se situace uklidnila a trhy si na chvíli oddechly, aby hned další den přišel další pád. V únoru byla spouštěčem překvapivě rychlá americká inflace a strach z příliš rychlého růstu úrokových sazeb, tento měsíc následovaly hrozby obchodních válek mezi mocnostmi, personální výměny v Bílém domě nebo skandál ohledně úniku dat společnosti Facebook. Definitivně tak končí roky nepřirozeného klidu, pevně daných nízkých úrokových sazeb a všeobecného pocitu bezpečí na trzích.
  • Okénko trhu 30.4.2018
    Spotřebitelská inflace v Německu v dubnu oslabila na 1,4 % meziročně. Meziměsíčně hladina spotřebitelských cen dokonce poklesla o 0,1 %. Odhad trhu pro obě hodnoty ležel o desetinu procentního bodu výše a zpomalení růstu cen tak nebylo obecně očekáváno. Výsledek podpoří opatrný režim Evropské centrální banky, která se zatím příliš nemá k ukončování kvantitativního uvolňování (QE) a na svém posledním jednání ani jasně nespecifikovala kdy QE ukončí. Otázkou je, jestli slabší dubnový výsledek inflace v Německu dočasným výkyvem, nebo známkou začínajícího hlubšího trendu. Přestože jede německý trh práce na plné obrátky, expanze průmyslu již začíná zpomalovat. Nicméně podle výroků guvernéra M. Draghiho z minulého týdne jsou obavy o hospodářský růst eurozóny zatím zbytečné. Pokud konec QE nepřijde v září, do konce roku se určitě dočkáme.
  • Okénko trhu 3.4.2018
    Podle třetího odhadu tuzemského HDP byla původní statistika revidována o tři desetiny procentního bodu směrem nahoru na 5,5 % meziročně a 0,8 mezičtvrtletně. Ekonomika tak v roce 2017 průměrně vzrostla o 4,6 %. Za výraznou revizí stojí vyšší výdaje vládních institucí, než se původně předpokládalo. Nejvíce přispěly k růstu HDP investiční výdaje (+2,1 p.b.) a spotřeba domácností (+2,0 p.b.). Poslední čtvrtletí roku 2017 také potvrzuje trend klesajícího významu zahraničního obchodu na růstu HDP. Zatímco saldo zahraničního obchodu v první polovině roku 2017 přispělo k růstu tuzemské ekonomiky téměř 1,9 p.b., v posledním čtvrtletí příspěvek klesl na 0,1 p.b. Důvodem není ani tak pomalý růst vývozu zboží a služeb, ale svižně akcelerující dovoz. V roce 2018 očekáváme tempo meziročního růstu české ekonomiky 3,5 %.
  • Okénko trhu 3.5.2018
    Česká národní banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 0,75 %. Vzhledem k vlastní prognóze a výrokům z posledních týdnů se o žádné překvapení nejednalo. Utahování měnových podmínek brání i nečekaně nižší inflace na 1,7 % a nevůle ECB omezovat měnovou politiku. Hlasování ale nebylo jednomyslné, jeden člen bankovní rady hlasoval pro zvýšení repo sazby na 1,0 %. Dnes byla také zveřejněna nová makroekonomická prognóza centrální banky. Nejzásadnější úprava postihla trajektorii inflace, která se nově bude nacházet pod svým cílem i po zbytek roku a do konce příštího roku se zespoda pomalu navrátí na svůj cíl. Odhad růstu HDP na letošní rok byl naopak revidován nahoru z 3,6 % na 3,9 %. Kurz koruny vůči euru bude nadále posilovat, ale oproti předchozímu předpokladu ČNB o něco pomaleji; do léta se EUR/CZK dostane na 25,00, což se shoduje s naším odhadem. Kurz je pro ČNB zásadní, a pokud koruna neobnoví posilující trend, ČNB se bude muset uchýlit k dřívějšímu navyšování sazeb, což dnes potvrdil i guvernér. Centrální banka podle současných předpokladů očekává příští navýšení sazeb až na konci toho roku. My ale stále věříme, že ČNB v průběhu druhé poloviny roku zvedne dvoutýdenní repo sazbu ještě dvakrát a to na úroveň 1,25 % p.a. Koruna po jednání ČNB posílila pod EUR/CZK 25,50.
  • Okénko trhu 4.4.2018
    Únorová míra nezaměstnanosti v eurozóně podle očekávání klesla o jednu desetinu na 8,5 %. Jedná se tak o nejnižší nezaměstnanost od druhé poloviny roku 2008. Trh práce eurozóny má však stále velké rezervy pro zlepšení. V následujících měsících tak očekáváme, že bude míra nezaměstnanosti dále klesat. Nejvyšší nezaměstnanost je stále v jižních částech měnové unie, zejména ve Španělsku (16,1 %) a Itálii (10,9 %). Naopak nejnižší nezaměstnanost z celé Evropské unie je v tuzemsku (2,4 %) a v Německu (3,5 %). Největším problémem nezaměstnanosti v eurozóně je stále vysoká míra mladých lidí bez práce. V některých zemích dosahuje více než třiceti procent.
  • Okénko trhu 4.5.2018
    Americký trh práce si v dubnu polepšil o 164 tis. nových pracovních míst mimo farmářský sektor. Negativně tak překvapil trh, který očekával o 30 tis. nových pracovních míst více. I přes nižší přírůstek pracovních míst míra nezaměstnanosti překvapivě klesla o dvě desetiny procentního bodu na 3,9 %. Jedná se tak o nejnižší míru nezaměstnanosti od konce roku 2000. Podle odhadů RBI by měla nezaměstnanost i nadále klesat. Průměrné mzdy vzrostly meziměsíčně o 0,1 % a meziročně o 2,6 %. V obou případech se jedná o desetinu slabší výsledek, než očekával trh. V celku to však stále potvrzuje sílu amerického trhu práce, který i nadále bude podporovat solidní výkon ekonomiky a rychlejší inflaci. Ta by zvláště v letních měsících měla podle odhadů RBI zrychlit ke třem procentům, kde by se měla pohybovat i po zbytek roku. V souladu s tímto vývojem očekáváme, že americká centrální banka přistoupí k dalším třem zvýšením úrokových sazeb v tomto roce. To potvrzuje i středeční zasedání Fedu. Americký dolar na výsledek prozatím nereaguje a po celý den se obchoduje mírně pod úrovní EUR/USD 1,20. Výnosy amerických dluhopisů mírně ztrácejí napříč výnosovou křivkou. Nižší růst mezd pravděpodobně snižuje očekávání rychlejší inflace, které tlačí výnosy dolů. Nicméně rozdíl mezi desetiletými a dvouletými výnosy se už delší dobu pohybuje pod padesáti bazickými body, což signalizuje velmi pokročilou pozici americké ekonomiky v hospodářském cyklu.
  • Okénko trhu 5.4.2018
    Američané a Číňané rozjeli hru „Kdo z koho“. Obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou se již dostal do stadia přímých útoků a vzájemně eskalujících odvet. Obě strany čekají, kdy ta druhá povolí. Číňané mazaně zacílili některá cla na produkty zemědělství populární na americkém Středozápadu. Právě okrsky z této části USA Republikáni musí v listopadových volbách vyhrát, pokud chtějí mít šanci si udržet většinu v Kongresu. Mimochodem podobnou strategii zvolila i EU, když v odpovědi na plán vlády USA zavést cla na hliník a ocel navrhla odvetná cla na dovoz bourbonu a motocyklů Harley Davidson, což by zabolelo nejvíce právě politiky z republikánských bašt v Kentucky a Wisconsinu. Nakonec z amerického obchodního útoku a evropské odvety rychle sešlo. Trhy jsou oproti předchozím dnům o něco klidnější, především díky výrokům nového předsedy Národní ekonomické rady L. Kudlowa, podle kterého jsou vyšší cla zatím jen návrhy, které se dají stáhnout. To může znamenat, že lídři Spojených států nejsou o své vlastní tvrdé obchodní politice úplně přesvědčení. Na druhou stranu americké vláda může spoléhat na to, že protější strana si je dobře vědoma strukturálních vad v kolosu čínské ekonomiky. Čínský prezident se bude snažit za každou cenu vyhnout jakémukoliv negativnímu šoku, který by mohl vykolejit křehké finanční trhy v Šanghaji, nebo poškodit financování obrovského vládního dluhu. Obě strany mají ještě dost času na nalezení společného řešení. Americká cla musí projít šedesátidenní veřejnou konzultací a čínská vláda již potvrdila, že jejich odvetná opatření nebudou uvedena v platnost dříve, než začnou platit cla z USA.
  • Okénko trhu 6.4.2018
    Česká průmyslová výroba v únoru výrazně zpomalila na 2,7 %. Jedná se tak o nejnižší meziroční růst od loňského dubna. Na zpomalení průmyslu se podepsal slabší výkon automobilového sektoru, který už delší dobu vykazuje známky nasycené domácí i zahraniční poptávky. V následujících měsících očekáváme, že se průmysl vrátí k lepším číslům, které však už nebudou dosahovat úrovní minulého roku. Celkově v roce 2017 průmyslová výroba zrychlila o 5,7 %. Pro tento rok odhadujeme mírné zpomalení tempa růstu na stále solidní 4 %.
  • Okénko trhu 7.5.2018
    Česká průmyslová výroba meziročně poklesla o 1,1 %, což negativně překvapilo trh. Jedná se tak o nejhorší výsledek od poloviny roku 2016. Na meziročním poklesu se však podepsal výrazně nižší počet pracovních dní ve srovnání s předchozím rokem. Po očištění o efekt počtu pracovních dní tuzemský průmysl meziročně vzrostl o 5,5 %. Na poklesu průmyslové produkce se opět podepsal hlavně slabší výkon automobilového sektoru, který už delší dobu vykazuje známky nasycené domácí i zahraniční poptávky. Mírně se snížila také hodnota nových zakázek, která poukazuje na vrchol hospodářského cyklu tuzemské ekonomiky. V následujících měsících očekáváme, že se průmysl vrátí k lepším číslům, které však už nebudou dosahovat úrovní minulého roku. Pro tento rok odhadujeme mírné zpomalení tempa růstu na stále solidní 4 %.
  • Okénko trhu 9.4.2018
    Bilance tuzemského zahraničního obchodu v únoru dosáhla kladného salda 18,0 mld. Kč. Oproti únoru minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu nižší o 2,9 mld. Kč. Za vyšším přebytkem ve srovnání s předchozím měsícem stál především růst vývozu elektroniky a v jeho důsledku vyšší přebytek obchodu s elektrickými zařízeními. Pomohla také levnější ropa a díky tomu i nižší deficit obchodu s černým zlatem. Naopak v souladu s poklesem růstu tempa růstu poptávky po autech a nižším tempem růstu výroby v tuzemském automobilovém průmyslu klesl i přebytek zahraničního obchodu s motorovými vozidly. Za letošní rok by přebytek obchodní bilance podle našeho odhadu měl dosáhnout přibližně 100 mld. Kč.
  • Oko hurikánu
    Kým v pondelok sme na trhoch videli paniku (rast dlhopisov a zlata, pokles akcií a rizikových mien), utorok bol nudný a konsolidačný deň, kedy obchodníci...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AETOS
FBS
Purple Trading
reklama
Purple ebook obchodování ropy