Čtvrtek 21. listopadu 2024 15:40
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
CapXmaster srovnani

Akciové trhy se znovu zelenají, obětí snížení averze k riziku je především JPY

09.10.2015 16:23  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ani dnes zatím všeobecný optimismus na trzích nepolevuje a akciové indexy pokračují ve velmi solidním růstu. Pokud se situace v Evropě výrazněji nezmění, budeme za sebou mít týden, během kterého evropské indexy vystoupaly o pět až sedm procent a to bez zásadnější změny fundamentu. Zklidnění na má na svědomí pravděpodobně kombinace velmi slabých výsledků z amerického trhu práce, která vedla k oddálení termínu pro první zvýšení úrokových sazeb v USA, a určitou roli zřejmě sehrává i pokračující stabilizace v Číně a na tamním akciovém trhu, o kterém jsme již delší dobu neslyšeli a který si po bouřlivých výprodejích z poloviny letošního roku prochází konečně klidnějším obdobím.

Untitled

Dnešní makro: Francouzská průmyslová produkce rostla v srpnu meziměsíčně o 1,6 %, zatímco většinový konsenzus počítal s růstem o 0,6 %. Italská průmyslová produkce naopak klesla o 0,5 % proti konsenzu -0,3 %, Britská obchodní bilance skončila v srpnu v deficitu 11,1 mld. liber, zatímco trh počítal s deficitem 10 mld. liber, Kanadská ekonomika vytvořila v září 12,1 tis. nových pracovních míst a mírně tak překonala většinový konsenzus, který počítal s růstem zaměstnanosti o 10 tis. Míra nezaměstnanosti ale oproti většinovému konsenzu vzrostla na 7,1 % (kons.: 7 %), Ceny dováženého zboží v USA klesaly meziměsíčně pouze o 0,1 % proti konsenzu -0,5 %. Zveřejněná data dnes trhy nechávají v klidu a dál platí, že je obchodování v tomto týdnu spíše o sentimentu a technice, než o fundamentu. Růst na akciových trzích je doprovázen pozvolným růstem cen komodit a kombinace obého dál podporuje na FX především rizikovější komoditní měny. Daří se tedy opět zejména kanadskému, australskému a novozélandskému dolaru na páru s americkým dolarem. Největší ztráty z majors si naopak připisuje japonský jen, který kvůli svému statutu carry trade měny znovu doplácí na postupné snižování averze k riziku na trzích.

Untitled1

Komoditní měny na páru s JPY a jejich korelace s německým akciovým indexem Za pozornost dnes stojí ale i situace na hlavním měnovém páru EURUSD, kde se evropské měně daří zpevňovat k dolaru i přesto, že v minulých dnech euro rostlo především díky klesajícím akciím a nervozitě na trzích. Dolar ale zřejmě doplácí na včerejší minutes ze zasedání americké centrální banky, které obchodníkům znovu připomněly, že by sazby v USA mohly růst oproti původním odhadům až někdy v průběhu příštího roku.

Untitled2

Slabší dolar dnes pomáhá komoditám, a to nejen drahým kovům, jejichž negativní korelace s dolarem je ze všech komodit nejvyšší. Po dlouhé oscilaci v bočním trendu začala v tomto týdnu růst konečně i cena ropy, která navíc v růstu pokračuje i během dnešní seance, když se cena americké WTI vyhoupla až zpátky nad hranici 50 dolarů za barel. Závěrem náš tradiční graf s klíčovými fundamenty na EURUSD. Za tento týden žádný nový fundament nepřidáváme a tím posledním významným zůstávají výsledky NFP z minulého týdne.

Untitled4

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akciové trhy: „Sell in May and go away“ letos neplatilo
    Vzhledem ke komentářům členů FOMC během května, které byly spíše jestřábí, trh čeká pouze jedno snížení sazeb Fedem o 25 bb. Sazby budou tedy vyšší po delší dobu.
  • Akciové trhy se nemohou vymanit z výprodejních tlaků
    Vládní zásahy do fungování mezinárodního obchodu v podobě zaváděných cel Spojenými státy a odvetnými opatřeními protistran, kdy například od začátku dubna platí nové dovozní tarify na americké zboží v Číně, se nadále negativně promítají do vývoje akciových burz. Americký prezident Donald Trump navíc tvrdě vystupuje proti společnosti Amazon s nutností jejího přísnějšího zdanění, na což akcie reagovaly více jak 8% propadem v posledních třech obchodních dnech. Dalším výrazným propadlíkem jsou akcie Tesly, které během března ztratily více jak pětinu své hodnoty v reakci na sérii nepříznivých zpráv ohledně smrtelné nehody Modelu X, snížení ratingu hlouběji do spekulativního ratingu agenturou Moody’s nebo nedostatečné výše produkce. K tomu se přidává i potřeba obstarání dalších finančních prostředků, což bude vzhledem k rostoucím výnosům dluhopisů společnosti až téměř k 8 % velmi nákladné. Vstup amerického akciového trhu do nového měsíce se tak vůbec nepovedl. Index S&P 500 včera přišel o 2,2 %, když v červeném uzavřely všechny hlavní sektory. Pouze 13 titulům z celého indexu se podařilo udržet v plusu.
  • Akciové trhy se opět vezou na vlně optimismu
    Americké akciové indexy včera zaznamenaly výrazné růsty. Technologický Nasdaq přidal vysokých 2,9 %, průmyslový Dow Jones a S&P 500 si polepšily o 2,2 %. V rámci nejširšího indexu se dařilo všem sektorům v čele s informačními technologiemi (+3 %), přes dvě procenta se přehouply i akcie farmaceutických společností, telekomunikací nebo prodejců zbytného zboží. Důvodem optimismu je i začátek výsledkové sezóny za třetí kvartál, který prozatím přinesl lepší údaje o hospodaření. Levné ceny akcií po nedávných výprodejích na trzích tak vedou investory k opětovnému otevírání dlouhých pozic.
  • Akciové trhy se otevírají obchodní týden bez výrazných změn
    Nový obchodní týden začal s mírným růstem hlavních akciových trhů. Pokud jde o USA, index ekonomických podmínek ISM v...
  • Akciové trhy se otevírají obchodní týden bez výrazných změn
    Nový obchodní týden začal s mírným růstem hlavních akciových trhů. Pokud jde o USA, index ekonomických podmínek ISM v...
  • Akciové trhy se pohybují před rozhodnutím FED
    Akciové trhy měly v úterý relativně pozitivní obchodní den. Zprávy z evropského trhu - index podnikatelské důvěry v N...
  • Akciové trhy se stabilizovaly, nezaměstnanost v USA nejnižší od roku 1969
    Tento týden byl nabytý makroekonomickými událostmi. Zasedala Bank of Japan a ČNB. Z eurozóny bylo zveřejněné HDP a inflace. V USA jsme se dočkali údajů o zaměstnanosti. Na akciovém trhu se situace stabilizovala a hlavní světové burzy zakončily týden v zelených číslech. Akcie Applu se propadly kvůli oznámení, že společnost přestane zveřejňovat informace o počtu prodaných zařízení.
  • Akciové trhy se uklidnily a přešlapují na místě, dolar své ztráty vůči euru dál pozvolna likviduje
    Po výprodeji z minulých dnů se dnes situace an akciových trzích v Evropě zdá se začíná opatrně stabilizovat. Evropské ...
  • Akciové trhy se začínají opět obávat rostoucích dluhopisových výnosů
    Americkému akciovému trhu se včera nedařilo, když index S&P 500 přišel o dvě třetiny procenta. Jediným sektorem, který se díky jediné setině procenta udržel v plusu, byly energetické společnosti, kterým pomáhají rostoucí ceny ropy. Nejhlubší ztráty utrpěly akcie farmaceutických firem a realitních developerů, které přišly o 1,3 %, respektive 1,7 %. Americké maloobchodní tržby překvapily především revizí březnových dat nahoru, zatímco dubnová data i přesto vesměs naplnila očekávání trhu, což přiživilo rostoucí očekávání na trojí zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou v průběhu letošního roku. To vedlo k nárůstu dluhopisových výnosů, desetiletý se zvýšil k 3,07 %, což je nejvyšší úroveň od roku 2011.
  • Akciové trhy se zklidňují. Earnings sezóna začíná slibně
    Akciové trhy v USA se tento týden relativně stabilizovaly. S výjimkou čtvrtka, kdy došlo opět k poměrně prudkým výprodejům, jsme viděli první náznaky oživení a optimismu. Intradenní volatilita na indexových futures zůstává stále velmi vysoká a nervozita z dalších poklesů je cítit všude.
  • Akciové trhy si dnes vybírají oddechový čas
    Evropské akcie vstoupily do dnešního dění ztrátami okolo čtvrt procenta, když na náladě nepřidal zveřejněný index Ifo německé podnikatelské důvěry, který oproti očekávanému růstu opětovně klesnul. Ještě před polednem se ale indexu Stoxx 600 podařilo ztráty vymazat a zamířit k mírným ziskům. Ty však dlouho neudržel a v odpoledních hodinách se pohybuje lehce pod včerejším zavíracím kurzem. Nejníže se dnes obchodují akcie energetických společností, které přicházejí o 1,5 %. Naopak raketou dne jsou informační technologie, jejichž index přidává 3,8 %. Daří se například i průmyslovým podnikům s růstem o 0,3 %. V rámci jeho podsektoru kapitálového zboží jsou zařazeny akcie Volva, výrobce trucků, autobusů, stavebního vybavení či průmyslových motorů. Ty dnes přidávají zhruba čtyři procenta v reakci na oznámené výsledky hospodaření, když tržby vzrostly o výrazných 20 % a podařilo se zvýšit i provozní marže. Dařilo se prakticky všem jeho segmentům.
  • Akciové trhy: Silný závěr minulého týdne střídá v Praze slabší začátek
    Hlavní index pražské burzy PX (-0,09 %, 1 557,56 b.) začal týden mírným poklesem. To kontrastovalo s výkonem ostatních evropských trhů, které většinou rostly i přes procento.
  • Akciové trhy: Silný závěr obchodování vytáhl pražskou burzu do plusu
    Hlavní index pražské burzy PX (+0,34 %, 1 361,41 b.) dnes po dvou dnech poklesu opět rostl. Nicméně ještě krátce před koncem burzovního dne byl index ve ztrátě. Až díky silnému závěru obchodování je dnes PX v plusu.
  • Akciové trhy si vybírají oddechový čas
    Americké akcie nakonec zisky z počátku včerejšího obchodování neudržely a indexy uzavřely v červené nule. Konkrétně se ztráty u všech třech hlavních indexů pohybovaly ale jen do pěti setin procenta. V rámci S&P 500 převážily výprodeje průmyslových podniků, jejichž akcie za posledních pět seancí přidaly více jak 5 %, a tak obchodníci vybírali zisky, možná i ze stále panující nervozity na trzích ohledně stále nekončícího jednání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost investorů se stále více a více stáčí k zasedání G20 v Japonsku, které se uskuteční na konci června a mohlo by přinést významnější pokrok ve vyjednávání.
  • Akciové trhy si vybraly oddechový čas
    Americké akciové indexy S&P 500, Nasdaq i Dow Jones včera odepsaly 0,2 %. Nejméně se včera dařilo akciím energetických společností, které přišly o 1,9 %. V plusu se udrželi pouze realitní firmy, utility a prodejci základního spotřebního zboží, jejichž zisky se pohybovaly od 0,1 do 0,8 %. Přesvědčivé včera nebyly zveřejněné výsledky firem jako Boeing, Caterpillar nebo AT&T.
  • Akciové trhy: Slabší data z americké ekonomiky poslala trhy dolů
    Dnes byla nejdůležitější makrodata o americkém HDP. Zklamala a ukazují na zpomalení růstu tamní ekonomiky a přetrvávající inflaci. Pro Fed to může znamenat, že nepřistoupí na rozvolnění měnových podmínek. Pro trh ne moc lákavá představa.
  • Akciové trhy sledují s napětím vývoj okolo americko-čínských obchodních vztahů
    Obchodní napětí mezi USA a Čínou je hlavním důvodem ústupu akciových indexů ze svých letošních maxim. V minulém týdnu pomohly zprávy o odložení zavedení cel na dovoz evropských automobilů do Číny. Dnes jsme však opět svědky vyhrocení situace. Podle aktuálních zpráv nebude dále společnost Google poskytovat aktualizace operačního systému Android společnosti Huawei, která je druhým největším výrobcem smartphonů na světě. A na nové telefony poskytne pouze okleštěnou verzi. Dá se očekávat, že Čína přijde s protiopatřením, které bude znamenat další vyhrocení obchodní války. Například se spekuluje o omezení nákupů letadel Boeing. Evropské indexy se dnes obchodují ve výrazných ztrátách. Index DE30 (DAX) se už přiblížil úrovni 12 tisíc bodů.
  • Akciové trhy: Spekulace o výkupu minorit vystřelily ČEZ a s ním i pražskou burzu
    Hlavní index pražské burzy PX dnes vzrostl o +0,52 % (1 639,81 b.). To je v kontrastu s většinou ostatních evropských parketů, které klesaly.
  • Akciové trhy stále míří dolů
    Americké akciové indexy včera opět umazaly část ze svých letošních zisků. Index S&P 500 přišel o 0,2 %, když největší brzdou byly energetické společnosti (-1,4 %), které reagovaly na propad cen ropy. Obecně se ale dařilo spíše defenzivním titulům. S velkým náskokem včera vyhrály akcie utilit, které vyskočily o 1,3 %. Už jako obehraná a unavující písnička působí zprávy a tweety politiků ohledně vývoje v jednáních o obchodní dohodě mezi USA a Čínou. Stále však mají tyto informace dostatečnou sílu na to, aby ovlivnily trhy jedním nebo druhým směrem. Donald Trump včera uvedl, že odloží podpis obchodní dohody, pokud se Čína nevrátí k podmínkám, které byly dojednány na začátku roku. Na účet Mexika dodal, že je připraven vstoupit do „fáze 2“, kterou popsal jako „mnohem přísnější“, pokud země nesníží emigraci do Spojených států. Nervozita ohledně dalšího jednání tak zastínila i zveřejněné americké spotřebitelské ceny, které vykázaly slabší růstovou dynamiku a podporují spekulace na dřívější snižování úrokových sazeb.
  • Akciové trhy: Středeční obchodování je pro indexy pozitivní
    Vypadá to, že US inflace dále nezrychluje. Růst CPI se o desetinu procentního bodu se snížil. To může být pro Fed jedním z důvodů pro snížení sazeb ještě v tomto roce.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank