Sobota 21. prosince 2024 19:38
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Americký akciový trh atakuje nová maxima, libra, australan (AUD), kanaďan (CAD) září; denní přehled událostí

02.07.2014 10:15  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americký akciový trh odstartoval třetí čtvrtletí famózně. Dow Jones včera uzavřel na nových historických maximech se ziskem 0,77 procenta a jen 2 body pod kulatým číslem 17 000 bodů. Zisky amerických akcií jsou podpořeny dobrými výsledky předstihových ukazatelů, jež podporují naději na dobré hospodářské výsledky USA v 2. kvartálu po výrazném zklamání v tom prvním. Index PMI ze sektoru výroby včera potvrdil svoji sílu 4letých maxim a rovněž potěšil prodej aut, jenž v červnu dosáhnul 8letých maxim. Indexům také hraje do karet prodloužené období nízkých úrokových sazeb, jež naznačuje Fed. Index S&P 500 se rovněž pomalu přibližuje k magické hranici 2000 bodů. Včera uzavřel v zisku 0,67 procenta na úrovni 1 973,32 bodu. Technologický Nasdaq včera posílil o 1,1 procenta a uzavřel na úrovni 4 458,65 bodu, neboli na 14 a půl letých maximech. Pozitivní nálada se přesunula i do Asie, kde japonský akciový index Nikkei posílil o 0,29 procenta na hodnotu 15 369,97 bodu. Evropa rovněž otevřela mírně v plusu cca 0,1 procenta.

Dalším katalyzátorem vývoje amerických akciových trhů budou čtvrteční čísla z trhu práce USA. Počet nových vytvořených míst mimo zemědělský sektor (NFP) musí být nad hodnotou 200 000, aby investoři neztratili naději na hospodářské oživení největší ekonomiky světa.  Dnes v 14:15 otestují nákupní apetit obchodníků data ADP  - počet nových pracovních míst vytvořených v soukromém sektoru v USA v červnu. Ve čtvrtek bude rovněž záležet na rétorice Maria Draghiho. Naznačí-li možnost kvantitativního uvolňování v případě pomalu rostoucí inflace, bude to pro akcie jednoznačně dalším růstovým impulsem, a to nejen pro ty americké, ale i ty evropské. Příští týden pak začíná výsledková sezóna, kterou pravidelně startuje společnost Alcoa v úterý.

Zlato včera posílilo o 6,50 USD neboli 0,48 procenta na úroveň 1328,50 USD za unci, naopak ropa oslabila o 4 centy, když se dostala na úroveň 105,41 USD za barel. Americký dolar mírně posílil a výnosy z amerických 10letých státních dluhopisů vzrostly o 4 bazické body na 2,568 procenta.

Nejlépe si včera vedla britská libra (GBP), která posílila po zveřejnění indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby. Včera si sáhla na 1,71478 vůči USD, což je nejvyšší hodnota od října 2008. Důležité je, že se udržela v průběhu celého dne poblíž těchto maxim. Nyní je před ní úroveň 1,7322, což je Fibonacciho hladina 50 klesajícího pohybu odpovídajícímu období - konec 2007 až začátek 2009. Dnes nás čeká zveřejnění stejného indexu ze sektoru stavebnictví a zítra z oblasti služeb, jež jsou nejvýznamnější složkou HDP.

Výborně si vedl i australský dolar(AUD) vůči americkému, když uzavřel nad dubnovými maximy 0,9461. Nicméně kulaté číslo 0,95 se mu nepodařilo překonat a začal oslabovat poté, co byla zveřejněna data obchodní bilance za měsíc květen. Deficit byl hlubší (1,91 mld. AUD) než očekávání (0,16 mld. AUD) i dubnová čísla. Euro (EUR) i jen (JPY) ztratily na síle, když nákupní nálada doprovázející konec 2. kvartálu utichla. Včera se rovněž dařilo kanadskému dolaru (CAD), který dosáhnul půlletých maxim vůči USD na úrovni 1,0628.

Makrokalendář pro dnešní den:

  • 10:30 Británie – PMI sektor stavebnictví
  • 11:00 eurozóna – finální HDP a PPI (index cen výrobců – inflace)
  • 13:05 projev člena bankovní rady RBA Debelle
  • 14:15 USA – ADP – počet nových pracovních míst v soukromém sektoru
  • 16:00 USA - objednávky továren
  • 16:30 Zásoby ropy USA
  • 17:00 USA  - projev Janet Yellen (Fed) na půdě MMF o finanční stabilitě
    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Americkou jádrovou inflaci tlumí ceny automobilů
      Jeden ze dvou vrcholů z pohledu makroekonomických událostí tohoto týdne bude odhalen dnes odpoledne - půjde o americkou inflaci za srpen. Její výsledek sice s velkou pravděpodobností již neovlivní rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách příští týden (měly by zůstat beze změny), ale i tak půjde o velmi důležité číslo, které může trhy rozhýbat. Srpnové inflační číslo v USA přitom může vyvolat mezi investory rozporuplné pocity, neboť se již druhý měsíc v řadě můžeme dočkat toho, že celková inflace zrychlí a naopak centrální bankou ostře sledovaná jádrová složka (spotřebitelské ceny bez potravin a energií) by měla znovu zpomalit.
    • Americkú jadrovú infláciu spomalil Black Friday. Zrejme dočasne
      Ostro sledovaná jadrová inflácia z USA sklamala. V novembri rástli jadrové ceny medzimesačne o 0,1% (čakal sa rast na úrovni 0,2%) a jej medziročný rast spomalil z 1,8% na 1,7% (čakalo sa že ostane na úrovni 1,8%). Čiže sa vzdialila od dvojpercentného inflačného cieľa. Dolár v reakcii na toto číslo oslabil, zlato vzrástlo a výnosy z amerických dlhopisov klesli. Tieto pohyby reflektovali pokles pravdepodobnosti zvýšenia dvoch sadzieb v USA do marca zo 69% na 65%.
    • Americký akciový index NASDAQ 100 by mohl obnovit svou rekordní rally
      Americký akciový index 100 zahájil čtvrteční seanci správnou nohou a po krátké středeční přestávce prodloužil svůj nedávný růst na 19 848 bodů. Uzavření nad středečním barem 19 814 by mohlo otevřít cestu k oblasti 20 084-20 200, ohraničené vzestupnými liniemi vedenými od začátku roku. Strmější růst by mohl nabrat dech poblíž dubnové linie odporu na úrovni 20 500 bodů.
    • Americký akciový index NASDAQ100 má býčí tendenci
      Americký akciový index 100 měl nudný začátek úterní seance a zůstal neutrální kolem pondělní uzavírací ceny a úrovně 18 100. Předtím cena předvedla pěkný odraz poblíž trendové linie podpory 2023-2024 a odrazila se zpět nad 200denní SMA, což zvýšilo optimismus, že by po posledním propadu na trhu mohli brzy převzít vládu býci. Vzhledem k tomu, že ukazatel RSI se drží poblíž přeprodané úrovně 30 a stochastický oscilátor vykazuje určitý pokrok, nelze vyloučit pohyb vzhůru.
    • Americký akciový index Nasdaq 100 se blíží k maximu
      Americký akciový index Nasdaq 100 se zotavil o více než 7 % z dubnového propadu, kdy dosáhl tříměsíčního minima 16 970,00. Ale přestože vystoupal na vrchol Ichimoku mraku a překonal úroveň 18 000,00, býčí vyhlídky pro nejbližší období začaly slábnout. Stochastický ukazatel je negativně vyrovnaný a v rámci překoupené oblasti se posouvá níže, zatímco 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) se teprve začal obracet směrem vzhůru. MACD však nadále vysílá pozitivní signály, neboť stále stoupá nad nulu a nad svou červenou signální linii.
    • Americký akciový index SP 500 narazil na medvědy
      Americký akciový index SP 500 se na vrcholu svého vzestupného trendu otřásá. Nedávno ztratil hybnost a na 4hodinovém grafu uzavřel pod říjnovou trendovou linií podpory. To by mohlo vést ke zvýšenému prodejnímu zájmu, pokud se cena zároveň propadne pod 20-periodový jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 5850 bodů. Vzhledem k tomu, že technické ukazatele naznačují oslabení nákupního nadšení, mohl by do hry vstoupit 50-periodový SMA na úrovni 5 824 bodů. Pokud se dočkáme dalších ztrát, mohl by index najít určitou podporu kolem psychologické úrovně 5 800, následovanou 100-periodickým SMA na úrovni 5 773 a hranicí 5 750.
    • Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent
      Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v průměru platit 25 ročních čistých zisků. Ukazatel P/E a také další klíčové valuační indikátory amerického akciového trhu přitom nyní indikují velmi výrazné nadhodnocení amerických akcií.
    • Americký akciový index SP500 vjíždí do neznámého teritoria
      Na rozdíl od amerického indexu 30 nedokázal americký index SP500 v úterý obnovit svou rekordní rallye a udržel si tlumený pozitivní tón kolem hodnoty 5 650 bodů. Býci však mohou mít stále šanci, zejména po uzavření nad rok starou linií odporu na úrovni 5 600 bodů. Pokud tato spodní hranice vydrží, mohla by se cena pokusit prosadit nad krátkodobou vzestupnou linii na úrovni 5 683 a směrem k oblasti 5 800-5 860. Z technického hlediska nelze vyloučit další býčí akci, jelikož ukazatele RSI a MACD zůstávají v kladné oblasti.
    • Americký akciový index SP 500 zažívá korekci
      Americký akciový index SP 500 od svého dna v říjnu 2023 předvádí působivou rallye a vytváří po sobě jdoucí historická maxima. Přestože v posledních dvou týdnech cena zažívá pokles, je stále příliš brzy na to, aby se dalo hovořit o trvalé korekci směrem dolů. Pokud by medvědí tlaky přetrvaly, mohl by index atakovat hranici 5130 bodů.
    • Americký akciový index 500 připravuje na další medvědí kolo
      Americký akciový index 500 v pondělí otevřel v záporných hodnotách a otestoval oblast 5 450 bodů, která se zdá být hranicí medvědího dvojitého vrcholu. Ukazatele RSI a MACD nemohou vyloučit možnost medvědího pokračování, neboť první z nich změnil kurz směrem dolů poté, co dosáhl vrcholu v překoupené zóně, a druhý neustále ztrácí půdu pod svou červenou signální linií.
    • Americký akciový trh dále klesá
      Aktivita na trhu s opcemi byla intenzivní, což z pátku potenciálně činí jeden z nejrušnějších obchodních dnů v roce. Index S&P 500 v té době pokračoval v týdenních ztrátách při objemu, který byl o 35 % vyšší než průměr za poslední měsíc. Vzhledem k tomu, že se blíží svátky, by to mohl být poslední den v roce, kdy budou mít investoři dostatek likvidity k otevírání a uzavírání velkých pozic.
    • Americký akciový trh dne 14. března 2022
      Rusko-ukrajinský konflikt zůstává hlavním tématem začátku nového týdne a téměř vytlačuje všechna ostatní témata. V pondělí ráno všichni očekávají nové kolo jednání prostřednictvím videa. Minulá dvě kola nepřinesla téměř žádné výsledky, kromě určitého pokroku v humanitárních otázkách, jako je otevření koridorů pro odchod civilistů z měst obléhaných ruskými vojsky. Pozitivní snad je, že v uplynulém týdnu došlo ke snížení počtu střetů. Aktivní boje probíhaly pouze v Mariupolu a Černihivu. Mapa bojových pozic stran se za týden změnila jen málo. Podle situace to vypadá, že konflikt vstupuje do vleklé poziční fáze. Minulý týden Rusko podniklo raketové údery, zejména na letiště u Lvova, jen několik kilometrů od ukrajinsko-polské hranice. Zároveň ruská armáda učinila prohlášení, že by mohla udeřit na transport zbraní pro Ukrajinu. V reakci na to Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na Polsko by se setkal s tvrdou odpovědí. O něco dříve Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na členskou zemi NATO by se setkal s vojenskou odpovědí USA, i kdyby to byl začátek světové války.
    • Americký akciový trh dne 16. března 2022
      Situace ohledně rusko-ukrajinského konfliktu se stabilizovala. Dnes se uskuteční zasedání Fedu. V úterý americký trh poprvé za týden vykázal silné zisky díky známkám stabilizace situace na Ukrajině. Dow přidal 1,8 %, NASDAQ vzrostl o 2,9 %, S&P 500 si připsal 2,1 %.
    • Americký akciový trh dosáhl největšího čtyřdenního růstu od roku 2020
      Americké akcie zaznamenaly největší čtyřdenní rally od roku 2020 díky tomu, že investoři obnovili obchody s technologickými akciemi. Index S&P 500 vzrostl o 0,6 %, zatímco technologický Nasdaq 100 vzrostl o 0,3 % díky ziskům společností Alphabet a Advanced Micro Devices.
    • Americký akciový trh je po několika ztrátových dnech ve středu konečně v plusu
      Hlavní indexy amerického akciového trhu ve středu rostly díky růstu v sektorech technologií, základních materiálů a financí. Trh zůstává velmi volatilní, protože investoři se obávají ekonomických dopadů války ve východní Evropě.
    • Americký akciový trh je před propadem. Boris Johnson zvítězil v hlasování o důvěře
      Hlavní americké akciové indexy DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 v pondělí klesly. Celkově byl v důsledku nedostatku fundamentů na trhu klidný den. Americké akciové indexy se dostatečně zotavily. Proto se tento týden nejspíš objeví nový klesající trend. Zítra budou ve Spojených státech zveřejněny údaje o inflaci. V tuto chvíli je jedno, zda míra inflace zrychlí, nebo zpomalí. Federální rezervní systém v červnu a červenci každopádně zvýší úrokovou sazbu o 0,5 %. Americká centrální banka navíc začne v rámci programu QT (kvalitativní zpřísňování) snižovat svou rozvahu. V tomto kontextu akciový trh pravděpodobně prodlouží klesající trend.
    • Americký akciový trh je připraven na korekci
      Indexy Dow Jones Industrial Average (-0,5 %), S&P 500 (-0,6 %) a Nasdaq Composite (-1,0 %) uzavřely se ztrátami, ale nikoli na denních minimech. Zvýšená prodejní aktivita byla částečně způsobena korekcí, která vedla k poklesu akcií mnoha společností.
    • Americký akciový trh ke dni 10. března 2022
      Americký trh rostl v očekávání ukončení krize na Ukrajině. Dow přidal 2 %, NASDAQ vzrostl o 3,6 % a S&P 500 si ve středu připsal 0,7 %. Pro americký trh to byl první den růstu po čtyřech dnech poklesu.
    • Americký akciový trh ke dni 11. března 2022
      Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
    • Americký akciový trh klesá, protože se snížila hodnota technologických společností
      Americké akcie ve čtvrtek klesly, protože se snížila hodnota akcií technologických společností v souvislosti s možným brzkým zvýšením úrokových sazeb ze strany Fedu. Představitelé údajně usilují o vyšší úrokové sazby, aby omezili prudce rostoucí inflaci.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    Forex brokeři
    reklama
    Purple ebook obchodování ropy