Pondělí 25. listopadu 2024 12:00
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new

Akciový výhled: Trhy uklidňuje výběr nového MF USA

25.11.2024 09:16  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Evropské akcie jsou připraveny v úvodu nového týdne růst, dle indikací futures kolem +0,5 %. Navážou tak na zlepšené výkony v závěru týdne minulého, kdy např. německý DAX přerušil ztrátovou sérii a ve čtvrtek i pátek posílil. Investory povzbudily zprávy ze zámoří, když novým ministrem financí USA se má stát S. Bessent (vede makro hedge fond). Mohl by být příslibem uvážlivější politiky ohledně cel a dodat více stability pro ekonomiku a trhy. Na zprávy reagovala pozitivně také většina Asie, s výjimkou Číny, jejíž indexy mírně ztrácely. Klesal USD a také výnosy dluhopisů (US 10-tka z 4,40 % na 4,33 %). Výraznější propad zaznamenaly ceny zlata (-1,9 %) na 2665 USD. Tento týden se budou investoři soustředit zřejmě více na středu, kdy FED zveřejní zápisky ze svého listopadového zasedání. K dispozici budou také průmyslová data z Číny. Pražská burza v pátek uzavírala na 1697 bodech indexu PX (+0,4 %). Akcie Moneta se na burze obchodovaly již bez nároku na dividendu (3 CZK brutto), kurz kupodivu oslabil jen nepatrně -0,2 % na 126,80 Kč. Uvidíme tedy, jestli se dnes dostaví nějaké vybírání zisků. KB a Erste by se spíše mohly pokoušet mírně růst. ČEZ v pátek přidal +1,4 % na 961,50 Kč, což jsou nejvyšší úrovně od června před výplatou dividendy. Investoři zde na „něco“ čekají, zatímco ceny elektřiny se zvedly k hornímu mantinelu z posledních měsíců u 100 Euro.

Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akciový výhled: SAP pošle do záporu DAX
    Po dvou růstech budou dle indikací futures otvírat evropské akcie v záporu do -0,5 %. Váhu na indexy bude mít pokles německého SAP, který je vyšetřován americkými úřady. Ve sledované Číně růsty pokračovaly, pevninský index přidal přes +1 %. Investoři sází na to, že rozsáhlý stimulační balík pomůže k obratu na trhu. Zajímavostí je, že čínská měna i přes snižování sazeb posilovala po 7. v řadě. Ve zbytku Asie se spíše lehce vybíraly zisky (Japonsko -0,2 %). V Německu budeme sledovat rozhovory mezi odbory a vedením Volkswagenu, kde se zvyšují tenze mezi oběma stranami. Jinak rozhovory mezi EU a Čínou ohledně nalezení alternativního řešení cel budou rovněž pokračovat, i když už byly cla schváleny. V Praze zasedá ČNB, očekáváme snížení sazeb o -0,25 %. Celkově se dá čekat mírně vyšší volatilita na Erste, jež klesla včera ve Vídni na 1191 Kč.
  • Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží
    Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
  • Akciový výhled: Stabilní futures
    Futures na závěr týdne naznačují stabilní otevření pro akciové trhy, jak v Evropě, tak v zámoří. Na Wall Street jsme sice včera viděli pokles indexu SP500 (-0,25% na 5473 bodů), ale vývoj byl smíšený ve smyslu náznaku „zdravější“ rotace. Přepálené akcie gigantu NVDA registrovaly po delší době propad (-3,5%), zatímco některé akcie se „zkoušely“ kupovat. Uvidíme tedy, zda potenciálně lokální vrchol u NVDA bude znamenat příliv peněz do jiných titulů nebo budou trhy klesat celkově.
  • Akciový výhled: Stabilní otevření, Moneta s mimořádnou dividendou
    V pátek ráno to na hlavních akciových trzích vypadá na stabilní otevření dle indikací futures. Wall Street včera nakonec uzavřela na červené nule, index SP500 na 5841 bodech. Poměrně silné maloobchodní tržby v USA mírně snížily sázky na rychlost ve snižování sazeb a výnosy se v USA u 10-letého dluhopisu začínají usazovat nad 4 %. ECB ve čtvrtek nepřekvapila a snížila sazby -0,25 % na 3,25 %.
  • Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě
    Evropské akcie čeká v úterý ráno stabilní otevření s tendencí k mírnému růstu dle indikací futures (+0,1 %). Po rychlých růstech od srpnového dna nyní prochází indexy určitou konsolidací. Investoři vyčkávají na zítřejší výsledky NVDA. Na Wall Street se včera vybíraly zisky především na větších technologických společnostech. Index SP500 ztratil -0,3 % na 5617 bodu. V Asii byl k vidění smíšený vývoj. Celkově mírné ztráty registrovaly čínské indexy, ale drtivý propad byl ke spatření u vlastníka Temu firmy PDD (-29 %), což sebou táhlo dolů i akcie ze sektoru (BABA atd). Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem, index PX přidal +0,4 % na 1586 bodů. K letošnímu maximu se díky sentimentu vrátila Erste, jejíž akcie posílily na 1217 Kč (+0,7 %). Akcie KB se několik dní obchodují nedaleko 760 Kč (+0,5 %), lépe se v pondělí dařilo Monetě (+1,5 %). Akcie ČEZu „ustály“ úvodní pokles pod 880 Kč, nakonec uzavíraly na 885 Kč. Dnes by se mohla pokoušet Komerční banka „dotahovat“ předchozí lepší výkonnost bankovního sektoru.
  • Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě
    V úterý ráno to dle indikací futures vypadá v Evropě na klidnější otevření. Wall Street včera nakonec zabrala, po velmi špatném začátku měsíce (údajně nejhorší začátek září od 50. let min. století) se index SP500 zvedl +1,2 % na 5471 bodů. Nyní zámořské futures ztrácí -0,2 %. Klidnější vývoj byl ke spatření přes noc v Asii. Investoři se nyní zřejmě budou soustředit na zítřejší inflační data z USA (CPI), kde se čeká nejmenší meziroční růst inflace (+2,6 %) od roku 2021.
  • Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě, pokračuje výsledková sezóna
    Futures naznačují stabilní otevření v Evropě ve středu ráno, zatímco zámořské akcie resp. futures lehce oslabují (-0,1%). Rizikový apetit se v posledních dnech snížil poté, co jsou pod tlakem dluhopisy, výnosy amerického 10-letého dluhopisu se poprvé od července obchodují nad 4,20%. Kromě rostoucích předpokladů, že FED bude méně agresivní ve své měnové politice, se trhy obávají většího deficitu po amerických volbách. MMF včera snížil odhad globálního růstu pro rok 2025. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, kolem -0,8% klesalo Japonsko, ale Čína se držela v kladných číslech (+0,6%) a Hong Kong dokonce přidal +1,4%.
  • Akciový výhled: Trh čeká na krok FEDu, v Praze budeme sledovat kroky vlády po povodních
    Po včerejším růstu kolem +0,5 % budou evropské akcie v úvodu středečního obchodování zřejmě hledat směr. Podobně nevýrazný výkon podala přes noc Asie, po pauze se k obchodování vrátila pevninská Čína (+0,4 %). Investoři debatují velikost dnešního snížení sazeb v USA (-0,25 % nebo -0,50 %), trh přisuzuje o něco více než 50% pravděpodobnost většímu snížení. Dopoledne bude v Eurozóně zveřejněn údaj inflační údaj CPI.
  • Akciový výhled: Trh se bude soustředit na odpolední data z USA
    Zámořské futures aktuálně ztrácí -0,3 %, slabší je dalším dnem rovněž USD, když investoři se připravují na „odpolední“ americký report z trhu práce. Horší data by vedla FED zřejmě ke snížení sazeb -0,5 % při jeho příštím zasedání, trh tomu nyní přisuzuje 35% pravděpodobnost.
  • Akciový výhled: Trhy reagují na vítězství D. Trumpa
    Příštím americkým prezidentem bude D. Trump (velmi pravděpodobně) a dnes ráno vidíme reakci finančních trhů. Mezi „vítěze“ patří určitě americká měna USD, která registruje největší růst od března 2020. Daří se také americkým akciovým futures (+2%), kde by měly profitovat zejména menší americké společnosti. Raketově roste digitální Bitcoin (+8%), ale také výnosy dluhopisů k úrovni 4,40% (americká 10-tka).
  • Akciový výhled: Trhy zatím v úzkém pásmu
    Akciové trhy se v posledních dnech obchodují ve velmi úzkém pásmu. Je to tím, že investoři vyčkávají na další impulsy. Evropa bude ve středu ráno otvírat s nepatrně prorůstovou tendencí. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, ztrácelo Japonsko (-0,7%) a mírně posiloval Hong Kong (+0,2%). V zámoří v úterý index SP500 přidal +0,2% na 5321 bodů. Dnes bude reportovat výsledky obr a současně dítě umělé inteligence NVDA a všichni budou zvědaví, zdali firma naplní očekávání.
  • Akciový výhled: Vlažnější start, dnes zasedá ECB
    Ve čtvrtek ráno čekáme v Evropě vlažnější začátek obchodování, dle indikací futures s mírně prorůstovou tendencí (+0,2%). Obchodníci budou čekat na zasedání ECB, která by měla podruhé v řadě snížit úrokové sazby (-0,2%) na 3,25%, na pozadí klesající inflace a zhoršující se ekonomiky. Výsledky za 3Q dnes reportovaly Nestlé, Nordea Bank a Nokia. Rally v Číně zřejmě krátkodobě skončila, indexy mírně ztrácely, konference o nemovitostech nepřinesla zásadní stimul, resp. investoři měli nastavenou vyšší laťku. Společnost TSMC překonala odhady, což poskytne určitou úlevu pro čipový sektor po propadu, který následoval po „šoku“ od ASML. Jinak včera na Wall Street probíhala určitá rotace z velkých firem do společností s menší kapitalizací (Russel 2000 +1,65% vs. stagnující Nasdaq). Pražská burza ve středu mírně rostla, index PX přidal +0,25% na 1612 bodů. Růst zejména amerických bank inspiroval Erste k posílení až na 1270 Kč (+1,5%). Naopak podle očekávání akcie COLT CZ propadly -2,7% na 602 Kč, když trh bude i v následujících dnech „vstřebávat“ příliv nových akcií ze zrychleného úpisu, jež proběhl na ceně 575 Kč. Ke krátkodobému dolnímu mantinelu (cca 850 Kč) se blíží akcie ČEZu.
  • Akciový výhled: V US další rotace a pokles technologií, Evropa by měla startovat poklidněji
    Americké akcie zaznamenaly další rotační den, když bylo k vidění pokračující vybírání zisků v technologickém sektoru a přesun prostředků do tradičnějších odvětví. Klasický index Dow Jones posílil o 0,59 %, naopak technologický Nasdaq byl pod silným tlakem a ztratil 2,76 %. Vývoj na US politické scéně přináší zesilující obavy ohledně vztahu s Čínou. Tento faktor se projevoval i při obchodování v Asii, kde většina trhů rovněž ztrácela. Úvod na evropských trzích by nemusel být tak dramatický, když futures na přední evropské indexy naznačují mírný růst.
  • Akciový výhled: V úvodu dne slabá data v Německu, v USA slaví Den nezávislosti
    Evropa otevře dle indikací futures výše, největší kladnou změnu zaznamenal před čtvrtečním openem francouzský CAC 40 (+1,3 %). Zrovna ve Francii se dnes koná aukce dlouhých státních dluhopisů, která bude mít na pozadí probíhajících parlamentních voleb zvýšenou sledovanost v otázkách kolik a za jakou cenu budou chtít instituce upisovat.
  • Akciový výhled: Západoevropské burzy by měly zahájit v kladném teritoriu
    Zámořské akcie nakonec zakončily smíšeně, přestože inflační čísla splnila očekávání a podpořila tak názory investorů, že Fed na únorovém zasedání opět sníží sazby. Nicméně zisky hlavních indexů na US trzích byly po zvolení D. Trumpa natolik silné, že se krátkodobý růstový potenciál vyčerpal. Naopak západoevropské burzy klesaly včera druhým dnem a nedaří se ani asijským akciím a to především čínským, které ztrácely dalším dnem. Děje se tak poté, co se očekává, že administrativa nového prezidenta uvalí celní bariéry, které postihnou tyto země. Aktuálně futures na západoevropské akciové indexy ukazují na mírnou korekci předchozích poklesů. Pražská burza ve středu podobně jako západoevropské trhy ztrácela druhým dnem, když se tahounem ztrát stala především Erste Bank. Naopak Kofola za dva dny posílila o téměř 6% po nákupním doporučení Fio banky s cílovou cenou 410 Kč.
  • Akciový výhled: Západoevropské burzy v úvodu navážou na včerejší optimismus
    Zámořské akcie včera vstoupily do nového obchodního týdne úspěšně, když všechny hlavní indexy posilovaly. Nejvíce se dařilo technologickým titulům, které korigovaly část ztrát z druhé poloviny minulého týdne, jež utrpěly v rámci tzv. rotace do hodnotových akcií. Zároveň panoval optimismus, že technologický sektor zaznamená úspěšnou výsledkovou sezónu poté, co již dnes bude po uzavření trhu reportovat Tesla a Alphabet.
  • Akciový výhled: Západoevropské burzy zahájí růstem, víkendové volby ve Francii budou vzbuzovat opatrnost
    Všechny hlavní zámořské indexy zaznamenaly ve včerejší seanci nárůsty poté, co slabší ekonomická data z tohoto týdne ukázala určité ochlazování americké ekonomiky, což by mohlo přimět Fed k dřívějšímu poklesu sazeb. Nicméně zisky jednotlivých indexů byly malé, jelikož investoři byli opatrní před dnešními makrodaty, když se především bude sledovat jádrová inflace za květen.
  • Akciový výhled: Záporné otevření evropských trhů, Gevorkyan bude rozebírat výsledky
    Po úterním ústupu US indexů z rekordních hodnot byl včera za oceánem patrný poklidnější den. Hlavní indexy zavíraly na zelené nule, stejně tak blízko nuly zavíraly i hlavní evropské indexy. V Asii je trh na pevninské Číně nadále kvůli svátkům zavřený, ale na trhu v Hong Kongu čínské akcie dnes již korigovaly svůj výrazný předchozí růst. Ropa si udržuje zisky z předchozích dní, když situace na Středním východě je nadále napjatá. Otevření evropských indexů bude v červených číslech, futures na Euro Stoxx 50 oslabují o 0,4 %.
  • Akciový výhled: Zřejmě nás čeká klidnější závěr týdne
    Evropským indexům se včera podařilo přerušit ztrátovou sérii a posilovaly (např. DAX +0,7 %). Futures indikují kladné otevření i v pátek ráno (+0,2 %), zámořské jsou nyní bez větších změn. Index SP500 přitom ve čtvrtek opět posiloval, přidal +0,5 % na 5949 bodů. Asie přes noc nabídla smíšený obrázek, dolů zamířily čínské akcie (index v Hong Kongu -1,9 %), když přetrvávají obavy o čínskou ekonomiku ve světle příchodu cel, nepomáhá ani síla USD. Z dalších pohybů na aktivech lze zmínit 5. růst v řadě u cen zlata, jež se nyní obchoduje u 2690 USD. Očekávání volnější regulace a podpora nově zvoleného prezidenta zvedá Bitcoin nad 99 000 USD. Pražská burza včera přidala +0,17 % na 1691 bodů. Po zavření trhu reportovala solidní čísla Kofola, její akcie však mají za sebou růst, ve čtvrtek přidaly +1,3 % na 384 Kč. Výraznější reakce tak být vidět nemusí. Erste po oslabení na 1313 Kč (-0,3 %) se může v úvodu pokusit růst. A KB vypadá levně ve světle cen akcií Monety (127 Kč).
  • Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání
    Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
SAB Finance