Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:55
reklama
CapXmaster
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner
reklama
CapXmaster srovnani

Kryptoměny reagují na ztrátu pracovních míst v USA pozitivně

12.12.2022 15:13  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin i ether reagovaly koncem týdne pozitivně na nejnovější zprávu amerického ministerstva práce o počtu pracovních míst - ta ukázala nárůst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. 

Bitcoin zahájil minulý týden obchodování těsně pod hranicí 17 000 USD. V polovině týdne klesl až na 16 600 USD, než se díky nejnovější zprávě o pracovních místech opět zotavil na více než 17 000 USD. Nyní se obchoduje kolem 16 745 USD.

Ether mezitím začal minulý týden nad 1 280 USD, než se posunul dolů na úroveň kolem 1 220 USD. Díky zprávě o pracovních místech se však dostal zpět nad 1 270 USD. O víkendu pak měl opět klesající tendenci a nyní se pohybuje kolem 1 230 USD. 

S blížícími se svátky se zdá, že se trh opět usazuje v podobném vzorci jako hlavní akcie. V posledních měsících se objevily určité důkazy, že se korelace mezi jednotlivými trhy přinejmenším vzdalovala. 

S pokračujícími volatilními obchodními podmínkami to však vypadá, že investoři začali být opět citlivější na globální makroekonomické novinky, jako je například zpráva o zaměstnanosti, která minulý týden pohnula trhem s kryptoměnami. 

Bank of England hledá poskytovatele peněženek s kryptoměnami

Bank of England otevřela přihlášky pro kryptotechnologické projekty, které by jí poskytly digitální peněženku "proof of concept", protože pokračuje v hledání možností pro digitální měnu centrální banky (CBDC). 

Na CBDC se poněkud zapomnělo uprostřed větších příběhů roku 2022, ale je zřejmé, že práce na nich stále probíhají. Bank of England zjevně zkoumá řešení pro ukládání digitální měny, ale v žádosti je jasně uvedeno, že chce, aby peněženku vytvořila třetí strana, a ne aby s pomocí odborníků vyráběla něco interně. 

Bank of England spolupracuje s Bankou pro mezinárodní platby (BIS) na "Projektu Rosalind" - který se zabývá vytvořením ověřovacích technologií, které umožní používání CBDC institucemi i soukromými uživateli. 

CBDC jsou pozoruhodným aspektem kryptografického prostoru, ale mnoho projektů a uživatelů zůstává skeptických, protože tato myšlenka stojí v protikladu k decentralizovaným měnovým systémům, jako je bitcoin.

Těžař bitcoinů Argo by mohl zkrachovat

Krypto zima by si mohla brzy připsat další scalp, protože tlak na firmy v této oblasti pokračuje. Bitcoin miner Argo je blízko bankrotu, neboť firma se snažila dostát svým závazkům, když cena bitcoinu v posledních měsících klesala.

Těžaře letos zasáhla řada protivětrů, které mimořádně ztížily provozní podmínky. Nejenže cena bitcoinu klesla, ale hashrate se dlouhodobě drží na rekordních hodnotách. Spolu s vysokými vstupními náklady na energii to dostalo těžaře pod tlak. Nyní se zdá, že je to na bodu zlomu.

V říjnu se společnosti nepodařilo přilákat strategickou investici, což v té době nevěstilo nic dobrého pro její budoucnost. Argo je veřejně obchodovatelná společnost, ale cena jejích akcií byla v pátek pozastavena, dokud nebude vydáno oznámení. Jaké bude toto oznámení, uvidíme nejspíše dnes. 

Pěstování tulipánů pomocí bitcoinu

Nizozemská tulipánová farma se postarala o rozruch zprávou, že k pěstování tulipánů využívá energii a teplo, které vzniká při těžbě bitcoinů. Farma se obrátila na bitcoin v rámci zajímavé inovace, kterou si vynutila evropská energetická krize.

Farma tvrdí, že se obrátila na těžební zařízení na bitcoiny, aby zajistila teplo pro skleníky s tulipány díky prudkému nárůstu nákladů na energii způsobenému konfliktem na Ukrajině. Bitcoinové servery jsou zase napájeny solární energií, takže jde o energeticky úsporný proces od začátku do konce. 

Ironie využití bitcoinové technologie k pěstování tulipánů (příčina jedné z největších historických finančních bublin v dějinách) dává naprostý smysl. Nejenže farma může vydělávat bitcoiny prostřednictvím procesu těžby, ale ve skutečnosti tak činí způsobem šetrným k životnímu prostředí. 

Zastánci bitcoinu rychle brání toto kryptoaktivum, když čelí kontrolám ohledně spotřeby energie. Podobných neotřelých řešení se nyní běžně objevuje více. Dalším takovým nápadem je například připojení těžebních zařízení k větrným elektrárnám. To znamená, že když větrné turbíny nejsou potřeba, ale fouká vítr, lze těžební zařízení zapnout a vydělat tak provozovateli energetického systému další peníze.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou zprávu o chystané regulaci sektoru
    Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.
  • Kryptoměny po zveřejnění americké inflace padají 📉
    Cena bitcoinu klesla pod 19 000 USD a Ethereum se obchoduje pod 1 230 USD po negativní zprávě o inflaci z USA. Riziková aktiva jsou opět pod tlakem:
  • Kryptoměny po zvýšení sazeb Fedem prudce rostou
    Kryptoměny se dnes obchodují výše. Vyšší zisky kryptoměn způsobil růst hlavních akciových indexů v návaznosti na včerejší rozhodnutí amerického Fedu. Udrží si digitální aktiva býčí dynamiku?
  • Kryptomeny: Prečo Bitcoin rastie počas víkendov?
    Bitcoin pomerne často rastie počas víkendu. Spoločnosť Bloomberg zverejnila niekoľko možných príčin, prečo k tomu dochádza. Prvou je, že dôležité vyhlásenia ohľadom kryptomien vychádzajú prevažne v pondelok a obchodníci sa snažia nadobudnúť pozície pred vyhláseniami. Druhou je to, že ľudia majú cez víkend viac času na stretávanie sa a komunikovanie s priateľmi. Ak sa dozvedia o výraznejších pohyboch cien, nechcú si nechať ujsť príležitosť. Poslednou je, že investori sa snažia analyzovať správy CFTC, ktoré sú zverejnené každý piatok (krátko pred ukončením obchodovania v USA).
  • 📉Kryptoměny procházejí masivním výprodejem❗
    Na konci evropské seance převažuje negativní nálada. Dolarový index vzrostl na 92,4 a rychle tak opouští minima z počátku měsíce. Naopak výnosy z desetiletých amerických dluhopisů rostou na sedmitýdenní maximum na 1,38 %. Tlak se objevuje také na drahých kovech. Zlato ztrácí 1,8 % a stříbro padá o 2,6 %. Za posledními pohyby není jednoznačný fundament a zmiňují se hlavně obecné faktory jako nárůst případů počtu koronaviru a ekonomické zpomalování. Banka Goldman Sachs snížila během víkendu odhad ekonomického růstu v USA už potřetí za poslední měsíc a Morgan Stanley snížila rating amerických akcií.
  • Kryptoměny: První krypto ETF pro velké investory
    Díky popularitě kryptoměn už mnoho amerických společnosti zkoušelo vytvořit ETF fond, který by dovolil investorům expozici do tohoto segmentu. Nicméně snahy dosáhnout tohoto cíle byly dosud blokovány americkou komisí pro cenné papíry (SEC) kvůli obavám z tržní manipulace. Přes toto nepřátelské prostředí našly společnosti VanEck Securities a SolidX Management cestu použitím pravidla 144A zákona Securities Act z roku 1993, který jim dovoluje vydat akcie. Nicméně tato možnost je otevřená pouze pro velké kvalifikované investory. Ačkoliv malí investoři by se nemohli účastnit, tak tyto firmy zdůraznily, že budou pracovat tak, aby jejich služby byly přístupné také jim. Akcie budou uvedeny ve čtvrtek na OTC link ATS, což je alternativní obchodní systém regulován SEC.
  • Kryptoměny před víkendem a zveřejněním údajů PCE v USA klesají 📉
    Bitcoin se stále pohybuje kolem 24 000 USD a jeho volatilita je již několik dní znatelně omezená, což historicky předchází náhlým cenovým pohybům. Před zveřejněním údajů o americké PCE inflaci (14:30) indexy na Wall Street oslabují, což vyvolává prodejní tlak na kryptoměny. Poklesy by se mohly zrychlit, pokud bude údaj PCE beze změny nebo inflace překvapí zvýšením, i když stále existuje šance na pozitivní překvapení. Historicky konec týdne často přináší vyšší volatilitu díky změnám pozic ze strany větších obchodníků s kryptoměnami, kteří upravují pozice kvůli nižší likviditě trhu během víkendu.
  • Kryptoměny před víkendem ztrácí. Ethereum 2.0 vznikne dříve
    Kryptoměny na konci týdne smazaly některé zisky. Americké indexy se v premarketu obchodují bez jakýchkoliv velkých swingů, nicméně BTC a ETH se pohybují jižním směrem.
  • Kryptoměny před víkendem ztrácí. Přijde kapitulace těžařů BTC? 📉
    Bitcoin se stále snaží udržet nad červnovými minimy. Nicméně skličující sentiment na indexech se přiživuje na digitálních aktivech a altcoiny mažou většinu včerejších zisků. Blíží se kryptotrh další kapitulaci?
  • Kryptoměny před zveřejněním FOMC minutes klesají
    Největší kryptoměna se zjevně snaží trvale překonat hranici 24 500 dolarů. Prodejci táhnou bitcoin níže k 23 000 USD, kde může kryptoměna čelit testu s průměrem za 200 seancí v týdenním intervalu:
  • Kryptomeny: Ripple sa obchoduje v blízkosti kľúčovej technickej úrovne
    Po výrazných prírastkoch cien Bitoinu vyvolaných pripomienkami Xi Jinpinga, ktoré naznačujú, že Čína podporuje blockchain, sa cena Bitcoinu vrátila do obchodovania v pásme. Za zmienku tiež stojí, že relatívne pozitívny sentiment na trhoch nepodporuje digitálne meny. Aj keď je Bitcoin pomerne stabilný, ostatné meny klesajú.
  • Kryptoměny: Samsung odhalil nový telefon možností uskladnění privátního klíče
    Trh kryptoměn dělá po několikadenním růstu krok zpět. Pod tlakem je jak hlavní kryptoměna Bitcoin, tak další větší kryptoměny, jako je Ethereum a Ripple. Podle CoinMarketCap dosahuje tržní kapitalizace kryptoměn 133 mld. dolarů z čehož 64 mld. náleží součtu všech altcoinů.
  • Kryptomeny sa obchodujú vyššie 📈 Eufória na Bitcoincash a Litecoin
    Dve kryptomeny, LITECOIN a BITCOINCASH, v poslednom čase intenzívne získavali a dnes pokračovali v ziskoch, keďže Bitcoin sa snaží vyšplhať nad 31 000 USD. Bitcoincash za posledný týždeň vzrástol so ziskom takmer 100 % a spolu s Litecoinom sú to prakticky dve najstaršie kryptomeny, ktoré SEC neuviedla vo svojom podaní, v ktorom uviedla, ktoré kryptomeny považuje za "cenné papiere".
  • Kryptoměny se drží na nových úrovních rezistence, ale volatilita přetrvává
    Jak bitcoin, tak ether si minulý týden udržely své nové vyšší úrovně, protože trh s kryptoměnami nadále vykazoval pozitivní známky, a to i přes určitou zjevnou volatilitu, která je stále pro nastolování cen ve hře.
  • Kryptoměny se odrazily ode dna na pozadí zpráv o FTX a Genesis 📈
    Investoři se vrátili na trh s kryptoměnami, což přispělo k dvouciferným ziskům některých projektů a dalo naději na opětovné "otestování" rezistence bitcoinu v blízkosti 17 000 USD:
  • Kryptoměny se podle Vladimíra Putina mohou stát legálním platebním prostředkem
    Vladimir Putin v nedávném rozhovoru pro CNBC uvedl, že kryptoměny mají potenciál jako platební metoda. Pro mnoho lidí byl postoj ruského prezidenta ke kryptoměnám překvapením, ruská banka totiž varovala před riziky, která hrozí v obchodování s kryptoměnami.
  • Kryptoměny se po výprodeji zotavují
    Podle analytika společnosti Davidson Chrise Brendlera poskytuje nedávná série poklesů investorům "příležitost k nákupu, protože omikron jen posiluje argumenty pro bitcoin a těžaři nabízejí lepší poměr rizika a výnosu."
  • Kryptoměny se snaží odolat nabídce
    Blíží se přechod Etherea na Proof of Stake, což dočasně zlepšuje sentiment na trhu s kryptoměnami. Zdá se však, že zlepšení stále obchází Bitcoin, který se může ukázat jako spící obr a opět ochladí poptávku, pokud se přesune na jih:
  • Kryptoměny se snaží o obnovu
    Bitcoinu se podařilo zastavit propad pod 20 700 USD, kryptoměny se nyní vrací k růstu díky zlepšenému sentimentu na akciových trzích.
  • Kryptoměny se snaží zastavit poklesy📌
    Kryptoměny si od včerejší konference Jeroma Powella zachovaly svou povahu silné volatility. Po jestřábích komentářích šéfa Federálního rezervního systému se bitcoin usadil v blízkosti 18 300 dolarů a investoři na chvíli platili za Ethereum něco málo přes 1 200 dolarů. Dnes však vidíme, že se nálada na trhu digitálních aktiv zlepšila a další osud býčího trhu bude pravděpodobně záviset na reakci sektoru v nadcházejících dnech:
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy