Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:51
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox 16 let
reklama
CapXmaster srovnani

Co očekávat od zasedání amerického Fedu?

14.09.2020 09:11  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Aktuální hodnoty měny/komodity:

 

 

Aktuál

EUR/CZK


26,56

USD/CZK

22,43

EUR/USD

 

1,184

USD/PLN

3,751

Ropa Brent

USD/barel

39,85

Zlato

USD/unce

1945

Aktualizováno

9:00

Zdroj: Thomson Reuters

Výhled:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekonomický kalendář pro tento týden bude zahájen informací o průmyslové výrobě v eurozóně. Naši vídeňští kolegové očekávají v červenci pokračování oživení výroby, a to o 4,2 % oproti červnu. Nicméně i s naplněním očekávaného zlepšení zůstane produkce ve výrobě přibližně o 8 % pod hodnotou ze začátku roku, tedy před úderem koronavirové krize.
 
V úterý se dozvíme předběžné hodnoty indikátoru ZEW pro Německo a eurozónu. Dostane se nám tak první odhad sentimentu pro září. Indikátor by měl signalizovat další zlepšení v hodnocení aktuální situace a víceméně nezměněný výhled do budoucna.
 
Dle odhadů RBI došlo v srpnu v USA ke zpomalení oživení v průmyslové výrobě, a to i přesto, že objem výroby v červenci stále strádal 8,4 % oproti předkrizovým hodnotám.
 
Ve středu nás čeká jediný český údaj pro tento týden. Ceny českých průmyslových výrobců dle našeho odhadu nezměnily v srpnu trend. Meziměsíčně opět očekáváme růst o 0,1 % a v meziročním srovnání pokles o -0,1 %.

Později je na řadě zasedání amerického Fedu. Trh budou zajímat detaily dlouhodobější monetární strategie. Zejména pak informace tykající se průměrného inflačního cíle – například během jak dlouhého období by mohl být cíl dosažen. Dojde i na ekonomické odhady. Očekáváme revizi HDP a inflace pro aktuální rok mírně směrem nahoru, jelikož se ekonomika USA vzpamatovala rychleji, než bylo očekáváno. Naopak střednědobý ekonomický výhled bude tížen nejistotou ohledně budoucího vývoje pandemie. Očekává se tak, že úrokové sazby budou ponechány beze změny až do konce predikovaného horizontu, tj. do roku 2022. RBI tak aktualizovala svůj výhled a z dnešního pohledu počítá s ještě delším obdobím nízkých sazeb.

Americké maloobchodní tržby měly dle konsensu trhu v srpnu růst o 1,1 % oproti 1,2 % v červenci. Situace se tak nadále zlepšuje. Předkrizové hodnoty však již byly dosaženy. Do budoucna tak lze očekávat méně dynamický růst tržeb.
 
Ve čtvrtek dorazí z amerického trhu práce pravidelná várka dat o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Poslední hodnota udává 884 tisíc žádostí.

Závěr ekonomického kalendáře je pro tento týden v Evropě i USA prázdný.

Pohled zpět:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotřební ceny v USA během srpna stouply o 0,3 % meziměsíčně. Jádrová inflace rostla o 1,6 % v meziročním srovnání. Nicméně růst spotřebitelských cen neodradí Fed od zásobení ekonomiky dostatkem likvidity. Ekonomická situace je stále složitá, některé sektory, jako například průmysl rostou jen pomalu, a počet nezaměstnaných Američanů je z historického pohledu nadále vysoký. 

Dnešní makroekonomické ukazatele:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čas

Země

Údálost

 

 

 

 

 

RB/RBI

Trh

Předchozí

 

 

 

 

11:00

EUR

Průmyslová výroba (červenec, m/m, v %)

4,2

4,0

9,1

 

 

 

 

Hospodářské výsledky:

Co bude:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PO: EUR průmyslová výroba
ÚT: SRN ZEW indikátor, EUR ZEW indikátor, USA průmyslová výroba
ST: ČR index cen průmyslových výrobců, USA FED úrokové sazby, USA maloobchod
ČT: USA nové žád. o podp. v nez. 

Autor: David Vagenknecht, analytik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editor: Vít Hradil, analytik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • 👁‍🗨 Co očekávat od večerního zasedání Fedu ❓
    Středa je na finančních trzích velmi zajímavým dnem. Plný makrokalendář je večer korunován zasedáním FOMC (20:00 rozhodnutí o sazbách a 20:30 tisková konference). Fed již uplatňuje rozvolněnou měnovou politiku. Zbývají mu ještě nějaké nástroje?
  • Co očekávat od večerního zasedání Fedu❓
    Zasedání FOMC je klíčovou událostí tohoto týdne. Zprávy z trhů se v posledních dnech věnovaly spíše problémům čínského developera Evergrande, ovšem zasedání americké centrální banky je klíčové z pohledu dalšího vývoje měnové politiky. Jeho závěry určitě nenechají obchodníky chladnými. Dnešní rozhodnutí by se mohlo stát katalyzátorem dalšího dění na finančních trzích. Pojďme se teď podívat na to, co můžeme dnes očekávat.
  • Co očekávat od výsledků Microsoftu?
    Microsoft (MSFT.US) bude dnes po uzavření obchodní seance vykazovat výsledky hospodaření za 4Q22. Podobně jako u jiných velkých technologických společností dostaly akcie Microsoftu velkou ránu, avšak rozměr poklesů je mnohem menší. Trh očekává, že Microsoft přinese meziroční zvýšení zisků díky vyšším tržbám, což může být obtížně dosažitelné kvůli zvyšující se infalci a zhoršenému makroekonomickému výhledu.
  • Co očekávat od výsledků Netflixu?
    Streamovací gigant Netflix ohlásí výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí po dnešní americké obchodní seanci. Reporty v posledních dvou obdobích zklamaly nejednoho investora, což vedlo k masivním výprodejům. Netflix si užíval popularity v době pandemie, ale od té doby ztratily akcie již více než 65 % své hodnoty z počátku letošního roku. Bude se historie opakovat v podobě špatné výkonnosti Netflixu a vznikne další vlna výprodejů? Je ve hře možnost, že Netflix překvapí a dodá býkům sílu?
  • Co očekávat od výsledků Paypalu a Disney? 🧭
    Společnost PayPal (PYPL.US) se po uzavření trhu chystá oznámit své výsledky za 4. čtvrtletí, přičemž pod vedením nového generálního ředitele Alexe Chrisse se bude soustředit na pokyny, ziskové marže a opatření na snížení nákladů. Analytici stanovili konsensuální odhad zisku na akcii na 1,36 USD, což znamená meziroční nárůst o 9,7 %, a konsensuální odhad tržeb na 7,87 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 6,4 %. Přestože společnost PayPal čelí konkurenci ze strany Apple Pay a možnosti koupit hned, zaplatit později, učinila strategické kroky včetně propouštění a zavedení funkcí založených na umělé inteligenci, aby zvýšila zapojení uživatelů a obchodníků. Chriss, který v září nahradil Dana Schulmanna, zdůraznil potřebu snížit vysokou nákladovou základnu společnosti PayPal.
  • Co očekávat od výsledků společnosti ARM Holdings?
    Společnost ARM Holdings (ARM.US) má dnes po skončení seance na Wall Street oznámit výsledky za 4. čtvrtletí 2024. Zpráva bude bedlivě sledována nejen proto, že ARM je společností spojenou s umělou inteligencí, ale také proto, že její poslední čtvrtletní zpráva vyvolala následující den masivní, téměř 50 % skok ceny akcií.
  • ➡️Co očekávat od výsledků společnosti Tesla? 🚗
    Dnes po skončení obchodování na Wall Street začíná výsledková sezóna za 2. čtvrtletí 2023 mezi společnostmi s největší tržní kapitalizací (společnosti tvořící tzv. "velkolepou sedmičku"). V hledáčku investorů jsou např: Tesla (TSLA.US) a Netflix (NFLX.US). O samotném náhledu na výsledky Netlixu si můžete přečíst zde, zatímco my se zaměříme na to, co dnes večer může představit společnost Elona Muska.
  • Co očekávat od výsledků Tesly❓
    Tesla (TSLA.US) je naplánována na toto úterý po skončení seance na Wall Street zveřejnit svou zprávu o zisku za 1. čtvrtletí 2024. Akcie Tesly klesají již více než půl roku a nedávno klesly na nejnižší úroveň od konce ledna 2023. Zpráva o výnosech může být šancí změnit sentiment na akcie, ale společnost bude muset prokázat, že se výhled zlepšuje.
  • Co očekávat od výsledků velkých amerických bank?
    Největší finanční instituce v USA zveřejní své výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2022 v pátek a na začátku příštího týdne. S ohledem na pesimistické ekonomické prognózy nelze očekávat senzační překvapení, nicméně existuje několik důležitých aspektů, kterým stojí za to věnovat pozornost.
  • Co očekávat od výsledků Virgin Galactic?
    Po uzavření dnešního obchodování zveřejní své výsledky společnost, která se zabývá vesmírnou turistikou - Virgin Galactic. Překoná společnost skromné odhady analytiků?
  • 👁‍🗨 Co očekávat od zasedání Fedu?
    Rozhodování americké centrální banky má obvykle na trhy velmi výrazný dopad. Má se za to, že právě stimul amerického Fedu stojí za výrazným růstem na trzích v posledních měsících. Do centra pozornosti se dostal znovu na konci srpna, když guvernér Powell změnil definici inflačního cílování na sympóziu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Jak by mohlo aktuální zasedání Fedu ovlivnit trhy?
  • Co očekávat od zasedání Fedu?
    Takzvaný "Fed put" je jedním z důležitých faktorů tohoto roku. Obchodníci zkrátka počítají s tím, že v případě problémů by se Fed vydal do boje. Zpomalení globální ekonomiky změnilo očekávání dalšího vývoje měnové politiky v USA, což pomohlo akciovým trhům a naopak zastavilo posilování amerického dolaru. Budeme čekat na zmínky a informace o tom, zda se něco změnilo na holubičím přístupu, se kterým Fed přišel na počátku roku. V této krátké analýze nastíníme, co bychom mohli zítra čekat a podíváme se na možné reakce na US500 a EURUSD.
  • Co očekávat od zasedání Fedu tento týden?
    V úterý 21. března uspořádá Fed své druhé letošní zasedání Výboru pro volný trh. Ve středu 22. března bude následovat tisková konference předsedy Jeroma Powella a prohlášení FOMC.
  • Co očekávat od zasedání FOMC❓
    Tématem číslo jedna posledních týdnů byly bezpochyby centrální banky a inflace. Investoři si nyní kladou otázku, zda se po cyklu zvyšování úrokových sazeb po celém světě trhy blíží k tzv. pivotu, tj. zpomalení tempa tak rychlého zpřísňování a obratu v rétorice centrálních bankéřů. Zítra přijde na řadu Fed. Inflace spotřebitelských cen v USA posílila šance na holubičí krok Fedu. Podívejme se na klíčové body, abychom se na zítřejší zasedání FOMC lépe připravili.
  • Co očekávat od zítřejšího NFP❓
    Nálada investorů se tento týden soustředila a nadále soustředí na dvě události. První z nich je samozřejmě včerejší Powellův projev a relativně holubičí obrat v rétorice šéfa Fedu. Druhou událostí je zítřejší zpráva NFP, která může posílit/oslabit předpovědi o skutečném obratu v politice nejdůležitější centrální banky světa. Podívejme se, co můžeme od zítřejší zprávy NFP očekávat.
  • Co očekávat od zítřejšího zasedání Bank of England?
    Bank of England zítra ve 13:00 oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí. Ekonomové se zdají být ve svých očekáváních jednotní a poukazují na to, že BoE zítra zvýší sazby o 25 bazických bodů, čímž se hlavní úroková sazba ve Spojeném království dostane na 4,50 % - nejvyšší úroveň od října 2008. Navíc by se jednalo o dvanácté zvýšení sazeb ze strany britské centrální banky v řadě. Peněžní trh téměř plně počítá se zvýšením sazeb o 25 bazických bodů a naznačuje velmi malou šanci na jiný výsledek. Skutečnou otázkou však je, co bude následovat.
  • Co očekávat od zprávy CPI v USA❓
    Trhy očekávají klíčovou makro zprávu týdne – červnová data o inflaci CPI, která bude zveřejněna zítra ve 14:30 Zprávu budou investoři bedlivě sledovat, protože inflace je v současnosti klíčovým faktorem v rozhodovacím procesu Fedu. Potvrzují to nedávná prohlášení členů FOMC, včetně komentářů předsedy Jerome Powella. Podívejme se, co trhy a ekonomové od dnešního vydání očekávají.
  • Co od britské libry čekat v příštím týdnu?
    Ve Velké Británii bude tradičně méně událostí, ale aspoň se můžeme těšit na ty důležité. Britská libra je vůči americkému dolaru dál pevná, protože očekávání trhu ve věci měnové politiky Bank of England se nemění. Účastníci trhu nečekají, že v nadcházejících měsících dojde ke snížení sazeb – na rozdíl od scénářů pro Evropskou centrální banku a Federální rezervní systém. Zatímco euro a dolar mají vlastní dynamiku, britská libra si navzdory vlnovému patternu dál drží své pozice. Přesněji řečeno, stále zůstává na místě.
  • Co ovlivnilo nabídku a poptávku po zemním plynu?
    Válka s Ruskem způsobila změnu globální nabídky a poptávky po zemním plynu, zvýšila poptávku po jeho vývozu z USA a zlepšila trvalé postavení fosilních paliv ve světě. V reakci na to se dostala domácí produkce zemního plynu rekordní úroveň.
  • Copak investoři zapomněli na ropu?
    Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankEvropské akciové trhy otevřou v úterý na stejných úrovn...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex