Úterý 03. prosince 2024 18:26
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
CapXmaster srovnani

Litva, Malta a Švýcarsko jako průkopníci blockchainu

20.11.2019 07:30  Autor: Bernstein Bank  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Většina států není ani dnes velkým příznivcem kryptoměn. V poslední době se však cosi změnilo a zákonodárci po celém světě mění svůj postoj ke kryptoměnám.

Litva

Pobaltský stát Litva chce jít příkladem a stane se první zemí, která vyvinula regulační rámec určený pro prvotní nabídku tokenů – ICO. Ministr financí Litvy, Vilius Šapoka, se vyjádřil, že nový svět kryptoekonomie zde musí zůstat a proto chce vláda povzbudit a vyzvat všechny účastníky, aby v Litvě inovovali a tvořili. Ministerstvo financí navrhlo přístup all-inclusive pro všechny tokenové startupy i zaběhlé firmy, které už na trhu jsou. Litva chce přitáhnout potenciální emitenty virtuálních měn.

Malta

Ostrovní stát Malta se nebude zabývat finančními aspekty prodeje tokenů, spíše se chce více zabývat technologií blockchainu a její následné implementaci do projektů. Regulační orgány Malty pečlivě zkoumají whitepapery kryptospolečností a hodlají poskytnout podrobnější popis své vlastní technologie, kterou představí v celé své kráse. Malta chce spojit informační toky mezi emitenty a investory a podpořit inovace.

Švýcarsko

Švýcarsko je asi nejotevřenějším státem Evropy pro kryptoměny a technologii. Finanční úřad Švýcarska FINMA už dokonce letos v únoru vydal pokyny pro kryptospolečnosti a během léta udělil licenci dvěma kryptobankám. Švýcarské město Zug je po celém světě známé jako Crypto Valley. Pořádají různé konference a vítají jednotlivce i velké společnosti z celého světa zajímající se o digitální měny. Posláním Crypto Valley je tedy podpořit růst a vývoj virtuálních měn po celém světě.

Čína je opatrnější

Všichni ale nejsou nadšenými příznivci virtuálních měn a neženou se do nich pohlavě. Binance a Tron byly například zakázány na čínském Weibu. Oficiální účty kryptoburzy Binance a blockchainové platformy Tron byly v minulém týdnu pozastaveny společností Weibo, která je podobná Twitteru. Čína bude regulovat kryptospolečnosti a souběžně podporovat technologii blockchainu. Někteří analytici tuto zprávu označili za důvod poklesu Bitcoinu a dalších digitálních měn.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • 📈Litecoin roste o téměř 20% 🚀
    Cena Litecoinu vyskočila o téměř pětinu jen během dnešní seance. Tato kryptoměna se obchoduje nejvýše od května 2021. Celkový objem trhu s kryptoměnami překročil v pondělí úroveň $3 bln. Bitcoin dnes vzrostl na rekordní úroveň $68 500. Zatím není znám konkrétní katalyzátor vzestupu Litecoinu. Mnoho analytiků si myslí, že za růstem cen stojí obavy z inflace. Dle dat společnosti Messari pár LTC/BTC zaznamenal nárůst o téměř 14 % díky migraci kapitálu z Bitcoinu do Litecoinu. Pokud bude tento trend pokračovat, tak můžeme brzy čekat pokračování rally na tomto altcoinu.
  • Litecoin vykazuje býčí pohyb, kdy cena sleduje 70 USD
    Cena LTC vykazuje býčí známky, jelikož se cena udržuje nad svým rozsahovým kanálem, což naznačuje známky růstu. 
  • Litecoin vykazuje býčí známky, protože cena se blíží 70 dolarům; budou býci na tuto oblast tlačit?
    * Cena LTC vykazuje býčí známky, protože se drží nad svým range kanálem a vykazuje známky rally vysoko, protože FTX fiasko pokračuje. 
  • Litecoin vzrostl o 20%
    Litecoin byl označen za digitální stříbro. Jeho cena vzrostla nejvýše od letošního května. Cena Litecoinu vzrostla skoro o 20% jen během dnešní obchodní seance. Kryptoměna se aktuálně obchoduje nejvýše od letošního května. Celková tržní kapitalizace v pondělí překročila hodnotu 3 biliony dolarů.
  • Lithiový trh ovládne silný gigant se 70% podílem produkce
    Poptávka po lithiu, komponentě baterií do elektromobilů, mobilních telefonů a jiných elektronických zařízení, neustále roste, přičemž dominuje hlavně Chile, Argentina a Austrálie.
  • Lithium: Česko má „kauzu“, zatímco svět pospíchá s těžbou
    V Česku už tradičně před volbami oživuje média „těžba lithia pod Cínovcem“, ve světě se přitom v těchto dnech připravují tři velké těžební společnosti na vstup na burzu. Akcionáři se spoléhají na odhady, že s růstem elektromobility se celosvětová poptávka po lithiu do roku 2025 zdvojnásobí.
  • Lithium – nový investiční trh s novými hráči
    Podle údajů od stávajících výrobců se nedostatek získatelného lithia očekává v polovině 20. let 21. století. [1] Historicky vedl nedostatek surovin k nárůstu ceny suroviny jako takové. Proto může v budoucnu dojít ke krátkodobému tlaku na zvýšení cen lithia.
  • Lithium opět v popředí zájmu. Akcie European Metals Holdings za poslední měsíc zdražily o více než 40 procent, strategické partnerství s ČEZ je pro trh dobrou zprávou
    Akcie australské společnosti European Metals Holdings (EMH) zdražily od začátku listopadu na londýnské burze o znatelných více než 39 procent, za dnešek přidávají aktuálně 3,5 procenta. Cena akcií vzrostla během první poloviny listopadu, poté, co firma poslední říjnový den signalizovala, že proces hloubkové kontroly, prováděný podnikem ČEZ, se chýlí ke konci. Trh tedy následně spekuloval, že celý proces dopadne příznivě a ČEZ a EMH strategické partnerství uzavřou. Tak se nyní děje, byť podmíněně. Podmínkou je právě zdárné dotažení due dilligence. Za celý letošní rok akcie EMH přidávají k dnešnímu dni více než 39 procent, za posledních třicet dní pak přes 40 procent (viz graf níže).
  • Litr benzinu či nafty může podle ekonomů stát i přes 55 korun
    Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 43,51 koruny, litr nafty 45,32 Kč. Nafta zdražuje rychleji, během 24 hodin vzrostla její cena o 1,17 Kč, benzin zdražil za stejnou dobu o 74 haléřů. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005. Podle oslovených ekonomů by se cena pohonných hmot mohla vyšplhat i přes 55 korun za litr, v nejhorších případech i přes 60 korun.
  • Litr benzínu už vyjde o více než šest korun dráže než před rokem. Ceny pohonných hmot budou dále zdražovat
    Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,88 koruny, před týdnem byl o třicet haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 19 haléřů, na 29,75 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 6,13 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,91 Kč na litru méně.
  • Live comment k zasedání Bank of England
    Trhy nyní směřují pozornost na srpnové zasedání, které se koná za tři týdny. Banka bude mít k dispozici čerstvý inflační report, i když ani za tři týdny pravděpodobně nebude mít o dost více informací než dnes...
  • Live comment k zasedání Bank of England
    Začínáme za chvíli ...
  • (LIVE) ECB Conference - Inflation is high but on a downward path, EURJPY reached multiyear ATH 💥
    Inflace klesá, ale předpokládá se, že zůstane příliš vysoká a příliš dlouho. ECB je odhodlána zajistit, aby se inflace včas vrátila ke svému dvouprocentnímu střednědobému cíli.
  • Livesportu loni klesl zisk i tržby, přesto vydělal přes miliardu korun
    Česká technologická společnost Livesport, která vyvíjí weby a aplikace se sportovním obsahem, měla v loňském roce čistý zisk 1,04 miliardy korun. V meziročním srovnání byl přibližně o pětinu nižší. Na hospodářských výsledcích firmy se negativně projevilo opuštění ruského trhu. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
  • 🔴 Livestream dnes od 10:00 – Prezidentská debata v USA: Vyhrál Trump nebo Harrisová?
    Máme za sebou první debatu kandidátů na post amerického prezidenta. Jaká byla a vyhrál ji Trump nebo Harrisová? A jak výsledek ovlivní šance demokratů a republikánů v boji o Bílý Dům?
  • Live Trading Opcí
    Vzdělávání klientů mělo LYNX vždy jako jednu ze svých priorit. V našem archivu naleznete již proběhlé webináře věnující se obchodní platformě a její nastavení, ale i různým instrumentům jako akcie, ETF, futures, forex nebo opce. Právě poslednímu z uvedených nástrojů byl věnovaný Opční seriál, ve kterém se probírala základní teorie. Protože problémy nastávají, když se setká teorie s praxí, rozhodli jsme se ukázat, jak získané poznatky přetavit do praxe.
  • Live Trading Opcí - Pepsi
    Po velice silném meziměsíčním růstu na nová maxima 2 400 bodů zažívá index SPX v posledních dnech korekci. Pro naši tržně neutrální strategii Butterfly na SPX s exspirací v dubnu 2017 má takový nárůst negativní dopad (negativní vliv delty). Nicméně jsme byly zatím schopni deltu držet pod kontrolou nakupováním dalších Butterfly na tento podklad a nákupem call opce na SPY. Aktuální ztráta je necelých $1 000, s tím, že do exspirace zůstává necelý měsíc. Pokud si SPX chvíli odpočine nebo i mírně poklesne, budeme moci profitovat na časovém rozpadu ceny opcí.
  • Live Trading Opcí - SPX na duben a květen
    Jak jsme již v předchozím článku Live Trading Opcí psali, index SPX od našeho vstupu na strategii Butterfly posilnil přes 100 bodů. Takový vývoj samozřejmě není ideální pro tržně neutrální strategii. Nicméně jsme byli schopni úpravami minimalizovat negativní dopad takového růstu.
  • Live trading opcí - úprava pozice na SPX
    Pokud sledujete vývoj na amerických akciových trzích, tak jste si určitě všimli, že od 7. února 2017 máme za sebou již šestý den v řadě kdy americký index SPX roste. Pro tržně neutrální strategie jako např. Iron Condor nebo Butterfly to zpravidla znamená, že se dostávají do ztráty a je nutné tyto pozice nějakým způsobem řídit a upravovat.
  • Lízal (ČNB): Kvůli recesi a příliš silné koruně mohou jít sazby dolů, osud Evropy drží v rukou Německo
    Úrokové sazby mohou v budoucnu klesnout, pokud se české ekonomice podle investor...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje