Sobota 23. listopadu 2024 08:58
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Partner

Okénko finančního trhu 26.6.2019

26.06.2019 17:18  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bankovní rada ČNB dnešním zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 2 %. Sazba se nyní pohybuje na desetiletém maximu. O tomto výsledku rozhodlo šest členů bankovní rady, kteří hlasovali ve prospěch zachování sazeb na současné úrovni, jeden člen hlasoval pro zvýšení o 25 bazických bodů. Bankovní rada zhodnotila rizika stávající prognózy jako vyrovnaná. Mezi domácí rizika řadí vývoj kurzu koruny, který je v druhém čtvrtletí o dvacet haléřů slabší, než předpokládá stávající prognóza ČNB. Dále mezi hlavní nejistoty zařadila především dopady protekcionistických opatření ve světovém obchodě či výraznější zpomalení eurozóny. Guvernér Jiří Rusnok na následné tiskové konferenci připustil, že pauza do dalšího pohybu sazeb může být delší v závislosti právě na okolním vývoji. Nevylučuje, že by ČNB mohla v dohledné době pokračovat v normalizaci měnové politiky, pokud se stávající nejistoty projeví jako liché. Kdyby se však potvrdily, mohl by příští pohyb sazeb směřovat opačným směrem.

Předpokládáme, že ČNB přistoupila na květnovém zasedání ke zvýšení sazeb naposled a následující půl rok zůstanou neměnné. Zpomalení inflace a ekonomiky v průběhu roku by pak mohlo přimět ČNB začátkem roku 2020 k jejich snížení. V té době už bude podle našeho názoru snižovat sazby Fed a ECB bude držet depozitní sazbu ještě níž (-0,6% namísto -0,4 %).

Koruna reagovala na výsledek zasedání a následnou tiskovou konferenci mírným posílením vůči euru o 0,2 %. V současné chvíli se pohybuje okolo úrovně 25,46. Trh, který ještě včera počítal v horizontu půl roku s polovinou cutu dnes zvýšil svá očekávání a dá se říct, že nyní očekává do konce roku více méně stabilitu sazeb.

Podle amerického ministra financi Stevena Mnuchina je nová obchodní dohoda mezi USA a Čínou na 90 % hotová a to několik dní před osobním setkáním obou lídrů na summitu G 20 v Japonsku. Chtějí od Číny vidět vstřícný krok, že je ochotná v dohodě pokračovat. Věří, že by to bylo přínosné pro obě ekonomiky. Americký prezident D. Trump se zároveň nechal slyšet, že pokud by se dohoda s Pekingem nezdařila, je připraven uvalit rozsáhlá dodatečná cla na čínský dovoz. Setkání prezidentů proběhne v sobotu a bude to poprvé, co se obě hlavy státu potkají poté, co na sebe navzájem znovu uvalili cla.

Dolar se vůči euru aktuálně pohybuje zhruba na ranní úrovni 1,136, samotná prohlášení na něj neměla výraznější vliv.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko finančního trhu 25.6.2019
    Zítra se koná měnověpolitické zasedání České národní banky, od kterého se nicméně nečeká změna úrokových sazeb ani jedním směrem. Ekonomické indikátory i vyjádření členů rady naznačují, že navzdory svižné inflaci se ČNB nebude chtít pouštět do zvyšování sazeb vzhledem ke globálním nejistotám a očekávanému zpomalení tuzemské ekonomiky. Trhy tak bude zajímat spíše celkové hodnocení situace z pohledu centrálních bankéřů, které by mohlo napovědět, zda v blízké době nezvažují obrat v trendu směrem ke snižování úroků.
  • Okénko finančního trhu 25.7.2018
    Hlavní pozornost dnes bude mít setkání amerického prezidenta Trumpa a šéfa Evropské komise Junckera v Bílém domě. Hlavním tématem by měly být obchodní vztahy obou ekonomik a snaha najít shodu v současném konfliktu. Tweety D. Trumpa před samotným jednáním opět vyvolávají protichůdné závěry. Zprvu americký prezident prohlašoval, že celní bariéry jsou nejlepší cestou. Během noci na dnešek se však objevil návrh zrušit všechny cla, bariéry a dotace ovlivňující vzájemný zahraniční obchod a volání po volném trhu. Očekáváné jednání tak může dopadnout všelijak.
  • Okénko finančního trhu 25.7.2019
    Německý index IFO zaznamenal další propad a náš západní soused se tak zdá být o další krůček blíže k ekonomické recesi. Hodnocení podnikatelského prostředí v červenci dosáhlo hodnoty 95,7, což znamená meziměsíční pokles o 1,7 bodu. Na snížení celkového indexu se podílelo zhoršené známkování současných podmínek, ovšem ještě výrazněji se do něj promítl výhled Němců do blízké budoucnosti, kterou ohodnotili 92,2 body, tedy nejhůře od konce roku 2009. Varující na aktuálních datech je hlavně to, že k německým zpracovatelům, které naděje na světlé zítřky opustila již před nějakým časem, se pomalu připojují i poskytovatelé služeb. Právě služby si přitom dosud držely solidní kondici, která byla dána hlavně stabilně nízkou nezaměstnaností. Pokud se neutěšená situace v průmyslu promítne i do front na německých úřadech práce, pak lze očekávat, že to velmi rychle pocítí i zbytek ekonomiky.
  • Okénko finančního trhu 25.9.2018
    Americká ekonomika se dnes pochlubila překvapivě vysokou spotřebitelskou důvěrou. V září dosáhla až na 18letý rekord. Po předchozí revizi směrem nahoru k hodnotě 133,4 b. se očekávalo zpomalení, s čím ale spotřebitelé nesouhlasili a dali najevo, že zpomalení ekonomiky zatím nemusí být tak robustní. Důvěra tak vyskočila na vysokých 138,4 bodu. Za tímto výsledkem dotazníku stály obě jeho podčásti: zhodnocení současné situace se navýšilo o 0,3 b. na 173,1 a hodnota očekávání spotřebitelů poskočila o 6 b. na 115,3.
  • Okénko finančního trhu 26.10.2018
    Dle prvního odhadu americké HDP vzrostl mezičtvrtletně anualizovaně o 3,5 % za třetí čtvrtletí. Trhy očekávaly o dvě desetiny slabší růst, nicméně v obou případech by se stále jednalo o růst vysoko nad potenciálem americké ekonomiky, který odhadujeme na 2 %. Oproti předchozímu čtvrtletí, kdy HDP vzrostl o 4,2 %, růst americké ekonomiky podle očekávání mírně zpomalil, což lze z části přisoudit tradičnímu sezónnímu pohybu. Na růstu se i nadále podílí především vyšší spotřeba, která rostla nejrychleji za poslední tři roky. Investice do stálých aktiv nadále rostou, naopak úspory zaznamenaly další pokles, což je jeden z důkazů pozdní fáze hospodářského cyklu a blížící se ho vrcholu. Dalším významným přispěvatelem k růstu HDP jsou vládní výdaje, které toto čtvrtletí rostly nejrychleji od roku 2016. Naopak čistý vývoz se v posledním čtvrtletí snížil, čímž negativně přispěl k růstu ekonomiky. Zvýšil se dovoz spotřebního zboží a motorových vozidel, naopak klesl vývoz potravin a zemědělských produktů.
  • Okénko finančního trhu 26.11.2018
    Na včerejším summitu EU byl zástupci členských zemí schválen návrh dohody o Brexitu. Nyní T. Mayová, britská premiérka, zahajuje dvoutýdenní kampaň, aby si naklonila členy parlamentu. V současné chvíli nemá návrh dostatečnou podporu a parlamentem by tak nebyl schválen. Jedná se o poslední překážku v cestě za co nejklidnějším a korigovaným rozdělení Británie a EU. Pokud by návrh parlamentem neprošel, bude stanovisko Evropské komise k dalšímu vyjednávání odmítavé. V takovém případě by hrozil odchod Británie z EU bez jakéhokoliv smluvního ujednání. Aby k tomuto nejhoršímu scénáři nedošlo, musí nyní Mayová přesvědčit britské poslance, aby její návrh podpořili. Předběžně je hlasování naplánováno na 12. prosince.
  • Okénko finančního trhu 26.2.2019
    Podle T. Holuba, člena bankovní rady ČNB, by v případě tzv. tvrdého brexitu letos tuzemská ekonomika zpomalila pod dvouprocentní růst. V základním scénáři však ČNB předpokládá letošní růst na úrovni 2,9 %. Odchod Británie z EU bez smlouvy by tak českou ekonomiku stál zhruba 0,7 až 1,4 procentního bodu. Nejvíce by utrpěl vývoz, z důvodu výrazného propadu evropské poptávky po tuzemských produktech. Zároveň by se zde vyskytlo několik proinflačních rizik, především slábnoucí koruna. Dále také uvalená cla by navyšovala cenovou hladinu. Prohlášení Holuba částečně podporuje i vyjádření ministerstva financí, které odhaduje, že v případě tvrdého brexitu by česká ekonomika zpomalila až o 0,8 procentního bodu. To by rovněž znamenalo propad pod dvě procenta oproti základnímu scénáři, ve kterém MF předpokládá růst na úrovni 2,5 %.
  • Okénko finančního trhu 26.3.2019
    Americká výnosová křivka získala inverzní tvar koncem minulého týdne. Rozdíl mezi tříměsíčním a desetiměsíčním výnosem z dluhopisů tak vymizel. Obdobný scénář jsme mohli vidět před dvěma měsíci na českém trhu. Inverzní tvar u americké výnosové křivky vidíme poprvé od roku 2007, kdy nastal zhruba rok před poslední americkou recesí. Nyní reaguje na nedávné měnověpolitické zasedáni Fedu, na obrat v rétorice a pravděpodobné ukončení utahování měnové politiky. Ačkoliv předseda J. Powelle připustil odložení dalšího zvýšení sazeb pouze za horizont tohoto roku, trh se již připravuje na konec růstu úrokových sazeb a předpokládá, že sazby již dosáhly svého vrcholu. Naopak trh začal očekávat brzký začátek uvolňování americké měnové politiky, což by mohlo nastat již během příštího roku. I podle prognózy týmu RBI by nemělo dojít k dalšímu zvýšení americké základní úrokové sazby. Ta by měla na současné úrovni setrvat další rok a po létě 2020 očekáváme její první snížení v reakci na výrazné zpomalení americké ekonomiky, které by v té době mělo přijít.
  • Okénko finančního trhu 26.4.2019
    Hrubý domácí produkt USA překvapil silným růstem za první čtvrtletí letošního roku, když si meziročně připsal 3,2 %. Tato hodnota představuje nejen výrazné zlepšení oproti 2,2 % z čtvrtletí předchozího, ale hlavně předčila tržní očekávání o 0,9 procentního bodu. Americká ekonomika tak dokázala vzdorovat i dopadům shutdownu amerických federálních úřadů, který se protáhl až do konce letošního ledna a stal se nejdelším v americké historii. USA tak potvrzují nadále solidní ekonomickou kondici, kterou si podle našich odhadů udrží ještě po zbytek tohoto roku. Podle odhadů týmu RBI by měl americký produkt vzrůst za celý rok o 2,3 %. Na rok 2020 již ovšem předpokládáme výrazné utlumení americké produkce a to až na hodnotu 0,5 %, což by mělo vést ke zlomu v politice Fedu, od kterého čekáme od poloviny roku 2020 postupné snižování klíčové úrokové sazby.
  • Okénko finančního trhu 26.6.2018
    Poradce pro zahraniční obchod P. Navarro mírnil obavy trhu z restrikcí na příliv investic ze zahraničí v souvislosti se začínající obchodní válkou. „Neplánujeme uvalit žádné investiční restrikce na žádnou zemi, to není v plánu“ sdělil Navarro v pondělním rozhovoru. Vzhledem k tomu, že má v pátek ministerstvo financí oznámit výši omezení pro čínské investice, jedná se o zmírnění rétoriky Washingtonu. Čínský ministr zahraničí L. Kang zůstává optimistický a tvrdí, že se obě země dohodnou, pokud se potkají v půli cesty.
  • Okénko finančního trhu 26.7.2018
    Jednání Evropské centrální banky dnes nepřineslo žádné novinky. Program nákupu finančních aktiv (QE) bude od září poloviční a do konce roku bude ukončen, zatímco klíčová úroková sazba zůstane na svém spodním limitu i přes léto 2019. Podle těchto dvou informací to vypadá, že guvernér ECB M. Draghi prakticky jen znova přečetl své vyjádření z konce června. Změna v komunikaci centrální banky je tedy nulová, což je i tak určitým způsobem přínosné. Posledních několik týdnů se totiž analytici a stejně tak členové výkonné rady ECB se nedokázali kompletně shodnout na načasování prvního navýšení sazeb; někteří mluvili o červenci 2019, jiní o říjnu 2019
  • Okénko finančního trhu 26.7.2019
    Těsně před započetím mediální karantény před měnově politickým zasedáním ČNB v příštím týdnu se dva členové bankovní rady vyjádřili ohledně nastavení úrokových sazeb. Podle viceguvernéra T. Nidetzkého by úrokové sazby měly zůstat aktuálně stabilní, když rizika spojená s ekonomickým vývojem v zahraničí jsou vyvažována příznivým vývojem domácí ekonomiky. Uvolňování měnové politiky ze strany ECB i amerického Fedu podle Nidetzkého neznamená, že ČNB musí automaticky následovat jejich kroky. V podobném duchu se vyjádřil i nový člen bankovní rady A. Michl.
  • Okénko finančního trhu 26.8.2019
    Od pátku došlo k výraznému vyhrocení vztahů mezi USA a Čínou, když asijská velmoc nečekaně uvalila dodatečná cla na americký dovoz ve výši 5 a 10 %. Nově tak budou podléhat clu například zemědělské výrobky, ropa či malá letadla. Americký prezident D. Trump neotálel s odvetnými kroky příliš dlouho, a ještě téhož dne zvýšil cla na čínský dovoz v hodnotě 300 mld. dolarů ze stávajících 25 % na 30 %. Navíc navýšil cla na veškeré zbývající čínské zboží (300 mld. USD) z 10 % na 15 %. Do nového týdne vstupují obě strany lépe naladěné. Čínský vicepremiér L. Che uvedl, že americké firmy jsou v Číně vítány. Navíc naznačil, že Čína je připravena obnovit jednání a pomocí klidných rozhovorů rozuzlit současnou zamotanou situaci. Tento vstřícný krok Trump uvítal a začal plánovat brzké obnovení jednání.
  • Okénko finančního trhu 26.9.2018
    Bankovní rada ČNB dnes rozhodla potřetí v řadě a počtvrté v tomto roce zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba byla navýšena na úroveň 1,50 %. Bankovní rada vyhodnotila rizika stávající prognózy jako vyrovnaná a nevýrazná. Guvernér znovu zopakoval, že ČNB bude pokračovat v cestě k rovnovážným úrokovým sazbám, které vidí v rozmezí 2,5 % – 3,0 %. Tisková konference jako celek však měla spíše neutrální vyznění, na což reagovaly trhy oslabením koruny, která se v současnosti obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,68. V následujících měsících očekáváme, že současné důvody pro utahování měnových podmínek přetrvají a bankovní rada už v listopadu přikročí k dalšímu zvýšení sazeb. V listopadu bude také představena nová makroekonomická prognóza centrální banky, která by měla ukázat zrychlení inflace až na dosah 3 % v prvním čtvrtletí příštího roku z důvodu vyšších cen energií a dalšího růstu mezd. To by měl být hlavní argument pro další zvýšení sazeb ještě v tomto roce.
  • Okénko finančního trhu 27.11.2018
    Měnová politika americké centrální banky byla tento rok značně předvídatelná. Fed dodal trhu přesně to, co slíbil ve své prognóze na začátku roku. Trh byl z počátku skeptický ohledně prudkého zvyšování úrokových sazeb a pro tento rok tak predikoval pouze jedno maximálně dvě zvýšení. Následně ale pochopil, že to měnový výbor myslí s utahováním měnové politiky vážně. Centrální banka podle plánu zvýšila sazby již třikrát a ještě jednou tak udělá v prosinci. Ve srovnání s ostatními centrálními bankami se může zdát tento přístup velmi agresivní a Amerika se rázem stala lídrem jestřábí měnové politiky. Společně s koncem kvantitativního uvolňování a postupným stahováním likvidity z trhu však přichází i důsledky pro rozvíjející se ekonomiky, které ještě donedávna spoléhaly na velké množství amerických dolarů na trhu a nízké úrokové sazby americké centrální banky. Vidina nízkého rizika a rostoucích výnosů v USA donutila mnoho investorů stáhnout své investice z rozvíjejících se trhů, které se však na nich staly závislé. Pokračující utahování měnových podmínek nejen americké centrální banky se tak podle Mezinárodního měnového fondu stalo hlavním rizikem pro rozvíjející se ekonomiky pro příští roky. Ukázkou tohoto efektu je nedávná měnová krize v Turecku nebo Argentině.
  • Okénko finančního trhu 27.12.2018
    Prosincová spotřebitelská důvěra po předchozím prudkém poklesu opět mírně vzrostla. Z šetření ČSÚ vyplývá, že obavy domácností ze zhoršení ekonomické situace dále nerostou a zároveň se snížily obavy ze zhoršení vlastní finanční situace. Na druhou stranu vzrostl úmysl domácností spořit. Podnikatelská důvěra ve stejném období naopak mírně poklesla, zejména pak v průmyslu a službách. Oproti tomu opět vzrostl optimismus ve stavebnictví, které zažívá rekordně úspěšný rok, a v obchodě.
  • Okénko finančního trhu 2.7.2018
    Český PMI výroby v červnu vzrostl o 0,3 b. na 56,8 b. Pro trh, který očekával pátý pokles v řadě, to je příjemné překvapení. Růstu indexu pomohl nárůst objemu výroby, ke kterému přispěly jak tuzemské, tak zahraniční zakázky. Kladně přispěla i silnější investiční aktivita, zejména v rozšiřování výrobních kapacit. Naopak dodací lhůty a jiné problémy v dodavatelských řetězcích nepolevují. Výrobcům také škodí rostoucí ceny vstupů, zejména kovů. Přesto v červnu podnikatelská důvěra vzrostla díky plánovaným investicím do nových technologií, pokračujícímu růstu nových zakázek a přístupu na nové exportní trhy.
  • Okénko finančního trhu 2.7.2019
    USA zvažuje uvalení dodatečných cel na evropský dovoz. Nedávno došlo k vyhrocení sporů mezi USA a EU, kdy si Amerika již před patnácti lety stěžovala na evropské dotace pro Airbus díky kterým je americký Boeing v nevýhodě. Se stížností USA uspěla u WTO (Světové obchodní organizace) avšak ze strany EU ještě nedošlo k vyrovnání. Proto se Amerika již v dubnu rozhodla zveřejnit seznam zboží v hodnotě 11 mld. dolarů, které by mělo podléhat clu a vyrovnávat tak vzniklé škody. Nyní došlo ke zveřejnění doplňujícího seznamu, na kterém je uvedeno zboží v hodnotě zhruba 4 mld. USD a to především na evropské potraviny. Prozatím se naštěstí cla netýkají automobilů, které jsou pro EU, především pro Německo a potažmo Česko, nejzásadnější. Pokud by totiž došlo k jejich zatížení clem, znamenalo by to výrazné omezení poptávky, a tedy by musela být snížena výroba. Ekonomiky, které již nyní prochází značným ochlazením, by tak zpomalily ještě více a hrozil by propad do recese.
  • Okénko finančního trhu 27.2.2019
    Dnes zveřejněný únorový indikátor ekonomické důvěry v eurozóně lehce poklesl na 106,1b. z revidované lednové hodnoty 106,3. To znamená již osmé snížení indexu v řadě, nicméně aktuální dynamika poklesů je podstatně nižší ve srovnání se závěrem loňského roku. Oproti očekávání lepší publikovaná hodnota byla dána zejména díky pozitivnějšímu sentimentu v sektoru služeb. V jejich rámci se dále neprohlubovalo negativní vnímání situace v obchodě, které v předchozím období značně klesalo pod vlivem nebezpečí z vypuknutí obchodních válek. Indikátor spotřebitelské důvěry zhruba stagnoval, dále se však zhoršoval indikátor sentimentu v průmyslu, což již naznačoval např. dříve publikovaný PMI.
  • Okénko finančního trhu 27.3.2019
    Bankovní rada České národní banky bude zítra na svém měnověpolitickém zasedání rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. K dispozici bude mít únorovou makroekonomickou prognózu, která však bude upravena o nejnovější makroekonomická data jak z domácí, tak zahraniční ekonomiky. Pojďme si nyní v kostce shrnout nejnovější údaje, které budou centrální bankéři brát v potaz. Důležitou roli bude jistě hrát domácí cenový vývoj, kdy inflace v lednu i únoru překvapila rychlým růstem a v obou měsících skončila výrazně nad prognózou ČNB (o 0,5 p.b. resp. 0,3 p.b). Rychle rostla především jádrová inflace, která je nejdůležitější složkou spotřebitelských cen při měnověpolitickém rozhodování. Domácí produkt v závěru loňského roku dopadl nad očekávání dobře a prozatím se tak v tomto ukazateli neprojevila zhoršující se ekonomická situace v zahraničí. Měnový kurz byl zhruba v souladu s prognózou a tak pouze mzdový vývoj ve čtvrtém čtvrtletí skončil za očekáváními.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new