Úterý 21. ledna 2025 05:07
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap forex

Akcie pokračují v poklesu, Čína vydala report k jednáním o obchodní smlouvě s USA

03.06.2019 07:01  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Nový týden nezačal pozitivně, futures naznačují otevření trhů do negativního teritoria

Začátek nového týdne nezačal na asijských trzích zrovna pozitivně. Většina z nich pokračovala v poklesu po pátečním prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení nových cel na Mexiko kvůli nelegální migraci. Obchodníci spekulují o povaze posledního výstřelu v obchodních válkách, zda bude mít dlouhého trvání a jestli se podobný typ politiky začne uplatňovat také na další země. Mexický prezident Lopez Obrador se během víkendu snažil uklidnit situaci. Už ve středu se zástupci obou zemí sejdou k bilaterálnímu jednání, které by mohlo situaci rychle vyřešit. Dle Obradorových slov také nehrozí schválení nové obchodní smlouvy USMCA, která by měla nahradit zastaralou smlouvu NAFTA.

Čínská vláda zveřejnila v neděli podrobný report o vyjednávání se Spojenými státy. Dokument výslovně uvádí, že obchodní války neudělaly Ameriku "great again". Zmínily také, že protekcionistické kroky vážně poškodily ekonomiku Spojených států růstem produkčních nákladů, které se promítnou do růstu cen. V reportu je uvedeno, že Čína nechtěla obchodní válku, ale zároveň že se ji nebojí. Čína se neuzavírá před dalšími jednáním, nicméně ne pod pohrůžkou vyšších cel, kdyby se opět něco zvrtlo.

NASDAQ (US100) dnes ráno padá po čtyřech týdnech nepřetržitého poklesu. Z technického pohledu se index přiblížil lokálnímu supportu na úrovni38,2 % Fibo retracementu. Další důležitější support je umístěn v blízkosti 50 % retracementu. Vzhledem k dnešnímu asijskému poklesu se  nebude indexům v Evropě začínat zrovna jednoduše. Futures na akciové indexy se pohybují hlouběji v negativním teritoriu a to samé zatím platí pro Wall Street. Zdroj: xStation 5

Výnosy z dluhopisů pokračují v poklesu

Vysoká riziková averze se v poslední době projevuje také na dluhopisových trzích. Výnosy z německých desetiletých dluhopisů klesly na nejnižší úrovně v historii, když se zavrtávají stále hlouběji pod -0,2 %. Podobně na tom jsou také americké výnosy, které padly až k úrovni 2,1 %. Výnos z desetiletých bondů se už dokonce dostal až 21 bazických bodů pod výnos tříměsíčního dluhopisu. Invertovaná výnosová křivka byla v minulosti často předzvěstí přicházející turbulence na trzích a recese. Trh už po minulém týdnu počítá s dvojím snížením sazeb v tomto roce se stejnou pravděpodobností, jako že proběhne pouze jedno. Zatím se však nezdá, že by pokles sazeb byl hlavním scénářem amerického Fedu. Tam stále převažují hlasy, že další pohyb může být oběma směry.

Výnos z amerických desetiletých dluhopisů prudce klesá k minimům z roku 2017. Zdroj: Bloomberg

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akcie po informacích z ECB smazaly ztráty📈
    Jak uvedla agentura Reuters, nový model ECB, nazvaný Target-Consistent Terminal Rate, ukázal, že centrální banka potřebuje zvýšit svou depozitní sazbu na 2,25 % nebo méně, pokud zároveň sníží svou rozvahu, aby vrátila inflaci ke svému 2% cíli. Jak uvedly čtyři různé zdroje, nový model by mohl sloužit jako klíčový vstup pro budoucí rozhodování. Příští zasedání sazeb se bude konat 27. října.
  • Akcie po korekci míří nahoru, dluhopisy se ale vyprodávají
    Ceny akcií na hlavních západních trzích míří dál nahoru. Evropa nabrala zisky hned zrána, načež je spíše jen drží. Indexy DAX, AEX i CAC 40 jsou stále kolem procenta v plusu. Naproti tomu libra posilující po BoE doléhá na londýnské akcie, které jsou podle FTSE 100 jen kolem včerejších hodnot. V USA je S&P 500 nahoře o 1,2 pct, zatímco Nasdaq přidává 0,8 procenta.
  • Akcie pokračují dolů, ropa zůstává pod tlakem
    Ani úterní dopoledne nepřináší hlavním trhům návrat optimismu, který vládl v předchozích týdnech. Pozornost se stále více přesouvá k velikosti ekonomických dopadů opatření proti koronaviru a samozřejmě i k vyhlídkám návratu.
  • Akcie pokračují v konsolidaci, drahým kovům pomáhá slabší dolar
    Čtvrteční seance je zatím bez velkých témat. Na trzích sice stále rezonuje včerejší zasedání americké centrální banky, nového makra je však málo a klidné trhy tak ve většině případů pokračují v líném bočním trendu na podprůměrných objemech. Evropské akcie si svou cenu drží a navzdory raní volatilitě zůstávají na dosah včerejšího close. Výjimkou jsou akciové indexy ve Španělsku a v Itálii, kde jsou pd tlakem akcie finančních institucí, na které doléhá blížící se výsledky stress testu evropských bank, které zítra dopoledne publikuje evropský bankovní regulátor.
  • Akcie pokračují v konsolidaci zisků, pandemie, vakcíny a krypto mezi nejzajímavějšími tématy
    Minulý týden přinesl na finanční trhy stabilitu. Valuacím akcií pomáhaly zprávy o vakcínách a jejich vysoké účinnosti. V jejich dalším růstu jim ale na druhou stranu bránily zprávy o zhoršující se pandemické situaci v USA, která v některých státech (NY, CA) vedla k zavedení nových omezení. Přírůstky nakažených a počty mrtvých v USA pokračují v růstu a jejich další zvyšování může být i v tomto týdnu klíčovým faktorem pro další vývoj cen většiny finančních aktiv.
  • Akcie pokračují v korekci, dolar naopak začal znovu ztrácet
    Včerejší lehká korekce na akciových trzích dnes pokračuje. Po strmém růstu akciových indexů z minulých týdnů zdá se konečně začíná docházet býkům na akciových trzích dech a indexy se napříč Evropou i Spojenými státy znovu noří kompletně do červených číslech. Ztráty se i tentokrát vměstnají do jednoho procenta, což dělá i z dneška spíše technickou korekci bez jasného fundamentu. Trhy však byly překoupené a před důležitou druhou polovinou tohoto týdne zdá se obchodníci berou část svých vysokých zisků ze stolu. Svou roli ve výprodeji dnes pravděpodobně sehrává i trochu překvapivá tisková zpráva společností Amazon, JP Morgan a Berkshire Hathaway, které se rozhodly vstoupit na zdravotnický trh, což dostalo pod silný tlak v USA především společnosti navázané na farmaceutický průmysl.
  • Akcie pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, pod tlakem zůstává zlato i JPY
    Středeční seance zatím plynule navazuje na tu včerejší. Nálada na trzích je po úspěšném úterním close v USA uvolněnější a indexy i nadále zůstávají v zelených číslech. Úroveň rizikových přirážek díky tomu opět mírně klesá, i když stále zůstává výrazně nad průměrem posledních několika měsíců. Ani dnes však korekce dřívějších ztrát není tažena žádným novým fundamentem a tak se dle našeho názoru stále jedná především o technickoou záležitos a o snahu býků vstoupit do dlouhých pozic na atraktivnějších úrovních v očekávání postupné stabilizace.
  • Akcie pokračují v obratu a navyšují zisky, Amerika zabrala
    Evropské, a po odpoledním otevření také americké, akcie se dnes vydávají vzhůru, a to už docela svižně. Do vedení se rychle vyšvihl Nasdaq s 2,5procentním ziskem, který také předtím nejvíce ztrácel. Hlavní zdroj poptávky vidíme v nižších cenách, jež vyrobila korekce z posledních několika dní. Podle nás mohou důvěru investorů zvedat i sázky na centrální banky a jejich příslib další pomoci, pokud to bude třeba. ECB zasedá už zítra a údajně má její nová prognóza být pro ekonomiku příznivější.
  • Akcie pokračují v opatrném růstu, EURUSD zpět pod 1,11 EURUSD
    Evropské akciové indexy pokračují v růstu, i když podstatně mírnějším, než během včerejší seance. Nálada na trzích se ...
  • Akcie pokračují v opatrném růstu. Rizika z trhu ale nezmizela
    Evropské akciové indexy dnes navazují na včerejší růst a dál opatrně likvidují ztráty z minulého týdne. Ke stabilizaci...
  • Akcie pokračují v propadu kvůli růstu výnosů
    Americký akciový index spadl více než 2% v pátek, což byl největší propad od referenda o Brexite a v pondělí ráno se obchodoval o cca 0.40% níže během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 2,745 USD.
  • Akcie pokračují v růstu a tlak na dluhopisy polevil. Zlato ale ztrácí dál
    USA s Čínou si vyměnily pár méně vlídných poznámek týkajících se obchodního sporu, ale na hlavní trhy to nemělo viditelný vliv. Nejprve americký prezident prohlásil, že ihned zavede nová cla v případě, že se s ním čínský protějšek nesetká na G20. Následně čínský ministr zahraničí uvedl, že vláda odpoví, pokud budou Spojené státy trvat na eskalaci. Na druhou stranu ale Čína uvolnila podmínky pro investice lokálních samospráv do infrastruktury, což je vítaná pomoc proti zpomalování ekonomiky.
  • Akcie pokračují v růstu. Koruna využila sentimentu k posílení pod 25,00
    Akcie pokračují nerušeně vzhůru. Evropa si připisuje další procento k dobru, Amerika v první fázi obchodování zhruba polovic. Investoři si náladu nenechali zkazit výsledky Daimleru, naopak příznivě se projevila akvizice Sprintu T-Mobilem. Pomohly také zprávy z Číny, že epidemie možná skončí v dubnu, přičemž počty nových případů už na některých místech klesají. To ostatně můžeme už několik dní doložit i celkovými čísly.
  • Akcie pokračují v růstu na vlně očekávaného poklesu sazeb Fedu
    Americký akciový index S&P 500 nakonec páteční seanci uzavřel v zisku 0,1 %. Dařilo se i průmyslovému indexu Dow Jones, který si polepšil o čtvrt procenta. Naopak technologický Nasdaq ztratil 0,2 %. Páteční data z amerického trhu práce nenavázala na silné údaje ze čtvrtka. Tvorba pracovních míst nebyla tak výrazná, jak ukazoval konsensus, hodinové výdělky se však zvýšily a míra nezaměstnanosti dle očekávání stagnovala. Zveřejněná čísla tak mezi investory nenahlodala očekávání ohledně dalšího snižování úrokových sazeb Fedu. I komentáře šéfa banky Jeroma Powella spíše potvrdily pokračující uvolňování měnové politiky.
  • Akcie pokračují v růstu, pro který těžko najít pevný základ
    Akciím na hlavních západních trzích se dnes velmi dobře daří. Evropa se vytáhla slušně do plusu a roste i Amerika. Euro Stoxx 50 nebo S&P 500 jsou nahoře asi o procento. K tomuto vývoji zřejmě pomáhají technické faktory, jako třeba překonání 200denního klouzavého průměru u zmíněného amerického indexu. Síla odrazu navíc vyvolává dojem, že dno mají trhy už za sebou, což do akcií stahuje další peníze. Drobná pozitiva najdeme i v podobě dnešního lehkého poklesu cen ropy či zestrmění americké výnosové křivky.
  • Akcie pokračují v růstu, S&P500 navyšuje své historické maximum
    Pondělní seance je zatím na trzích bez větších překvapení. Jediným zajímavějším fundamentem byl jen německý index IFO, jehož dopad na trhy byla ale poměrně mírný. Objemy na burzách jsou opět nízké, což pomáhá pozitivnímu sentimentu z minulého týdne přelít se také o začátku tohoto týdne. To je patrné hlavně na akciích, které dnes v Evropě znovu rostou a v USA dokonce prolamují nová historická maxima (S&P500).
  • Akcie pokračují v zajímavých otočkách. Dnes mají navrch kupci
    Na jedné straně snaha využít poklesu, na straně druhé velká nejistota, co se bude dál dít s měnovou politikou. Poslední vývoj trhů odpovídá tomuto dilematu, volatilita zůstává zvýšená a směr trhů se často obrací.
  • Akcie polity živou vodou
    Americké akcie navázaly na úspěšnou seanci v Asii a Evropě a rovněž si připsaly slušné zisky. Index S&P 500 podpořily všechny hlavní sektory, jejichž růsty se pohybovaly od 0,7 % (utility) do 2,1 % (energetické společnosti). Celý trh tak přidal 1,2 %. Technologický Nasdaq si polepšil o 1,4 % a průmyslový Dow Jones vzrostl o jedno procento. Důvodem byly pozitivní signály ze strany americké administrativy ohledně pokračujícího jednání o obchodní dohodě nebo oddálení restrikcí uvalených na obchodní aktivity čínské společnosti Huawei Technologies.
  • Akcie polské Raiffeisen Polbank míří na varšavskou burzu
    Původně banka plánovala svou polskou pobočku prodat, ale nakonec se rozhodla pro restrukturalizaci. Obchodování akciemi banky bude na varšavské burze zahájeno okolo 19. července. Rakouská Raiffeisen Bank International – RBI nabídne 15 % akcií své polské pobočky Raiffeisen Bank Polska na varšavské burze od 6. července prostřednictvím primární veřejné nabídky – IPO. Úpis akcií je možný od čtvrtka do 6. 7. 2017. K tomuto datu bude také zveřejněna jejich cena. Podle nedávné kalkulace RBI je účetní hodnota polské pobočky 1,4 miliardy eur v přepočtu 37 miliard korun.
  • Akcie pomalu přichází o zisky z minulého týdne, dolar vůči euru opět silnější
    Nový týden na trzích začal trochu nervózně. Evropské akciové indexy se okamžitě po otevření evropských burz dostaly do červených čísel a ztráty si zatím drží také v průběhu americké obchodní seance. Obchodování ale probíhá na nízkých objemech a kvůli absenci důležitých fundamentů jsou dnešní ztráty proto spíše jen technickou záležitostí. Indexy si své vysoké ocenění udržují, i když už přišly o značnou část zisků, které nabraly v průběhu minulého týdne. Pouze tak potvrzují náš výhled, ve kterém jsme růstu akciových indexů z minulého týdne příliš velkou životnost nedávali.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna