Úterý 03. prosince 2024 20:12
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Ranní komentář: Akcie stále bez jasného trendu, dnes hlasování o brexitu

29.03.2019 08:01  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance na trzích proběhla opět bez větších výkyvů. Ze zajímavého makra zaujaly hlavně slabší výsledky inflace v některých zemích eurozóny, které dostaly evropskou měnu pod lehký prodejní tlak. Klesala také libra, kde trh ztrácí naději na dohodu s EU, a korekcí si od včerejška procházejí i drahé kovy. Na akciovém trhu je situace stabilní a většina obchodníků jen vyčkává na nové impulsy.

Dnešek bude na data relativně bohatý, i když se trh pravděpodobně zaměří hlavně na hlasování v britském parlamentu, kterému dnes vyprší ultimátum, do kdy má podpořit dohodu s EU.

Dnešní fundamenty:

  • 10:30 Britský běžný účet platební bilance (malý dopad)
  • 10:30 Finální revize britského HDP za 4Q (střední dopad)
  • 13:30 Kanadské HDP (střední dopad)
  • 13:30 Americké osobní příjmy a výdaje (střední dopad)
  • 14:45 Chicagský PMI (střední dopad)
  • 15:00 Americká spotřebitelská důvěra (střední dopad)
  • 15:00 Americké prodeje nových domů (malý dopad)
  • Večer: Hlasování o dohodě s EU v britském parlamentu

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě a čekají na zítřejší Fed, GBP i AUD pokračují v korekci
    Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez velkých změn na většině finančních aktiv. Akcie si své ceny podržely a na FX se pod tlakem ocitly hlavně britská libra a australský dolar. Libra dál doplácí na nejistotu okolo volby nového šéfa konzervativců, zatímco na AUD doléhají obavy z dalšího snížení úrokových sazeb. Ty ráno potvrdila také tamní centrální banka, která v dnes zveřejněném zápisu z minulého zasedání uvedla, že je šance na další snížení sazeb vyšší, než na jejich ponechání beze změny. Dnešek sice přinese několik zajímavých fundamentů, trhy ale pravděpodobně budou dál spíše čekat na to, co nabídne zítřejší Fed.
  • Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě, dnes začíná Jackson Hole
    Finanční trhy včera pokračovaly v konsolidaci a vyčkávání na zajímavější fundamenty. Akcie si své vysoké valuace drží a podobně jsou na tom také komodity a většina světových měn. Z nového makra zaujal jen německý index IFO, který mírně zklamal, a americké nové objednávky, které naopak překvapily pozitivně. Dnes ráno trhy nepatrně korigují, když se pod mírný tlak dostávají opět akcie v Číně. Své dřívější zisky pak částečně korigují také kryptoměny.
  • Ranní komentář: Akcie ráno korigují část svých zisků, zpevňuje také JPY
    Včerejší seance na trhy kvůli svátku v USA žádné větší změny nepřinesla, avšak dnešní ráno je již o poznání aktivnější. Akciové indexy zahájily úterní seanci technickou korekcí, přičemž mezi mediálně nejčastěji zmiňovanými důvody této korekce jsou hlavně obavy z nového plicního viru, který se aktuálně začíná šířit Čínou. Zda jsou tyto obavy skutečně opravdovým důvodem výprodejů sice nevíme, je však zjevné, že čas pro alespoň technickou korekci dozrál a ta proto není až tak překvapivá. Obzvláště vzhledem k téměř nepřetržitému růstu indexů z posledních několika týdnů. Otázkou je nyní především to, jak hluboká tato korekce může být. O tom napoví více jak nově příchozí makro, tak americká výsledková sezóna.
  • Ranní komentář: Akcie ráno korigují část včerejších ztrát, strach z koronaviru ale nemizí
    Strach z šíření koronaviru a jeho dopadu na světovou ekonomiku včera znovu poslal indexy po celém světě do červených čísel, když jev v Evropě ztrácely více než 2 %, zatímco v USA jsme se poprvé po více než 70 seancích dočkali větší než 1% korekce. Koronavirus, který má na svědomí už 100 obětí, tak zůstává hlavním tématem a dokud v této oblasti nezačnou přicházet dobré zprávy, nervozita z trhu jen tak nezmizí.
  • Ranní komentář: Akcie ráno zpět v červených číslech, trh dál čeká na informace k fiskálnímu balíčku z USA
    Akciové trhy si včera sice prošly výrazným růstem, dnes ráno ale opět korigují, když jen v USA ztrácejí futures na tamní indexy okolo 2,5 %. Nálada na trzích se zhoršila díky dalším zprávám o šíření koronaviru, kterým se nakazilo ve světě už 119 tis. osob. Sentimentu pak ale nepomohlo ani neurčité vyjádření amerického prezidenta, který zatím jasně nespecifikoval, jak konkrétně vláda hodlá v boji s koronavirem podpořit domácí ekonomiku. Itálie mezitím zveřejnila informaci, že by její fiskální balíček mohl dosahovat úrovně až 18 mld. a o nových stimulačních opatřeních začínají mluvit i ostatní země v Evropě.
  • Ranní komentář: Akcie rostou na nízkých objemech, USD v tomto týdnu nejsilnější
    Nebylo snadné hledat v průběhu pondělního obchodování příběhy, které by se výrazněji odrazily v dění na finančních trzích. Globální akciové trhy rostly na nízkých objemech. Nejvíce se dařilo technologickým akciím. Americký NASDAQ přidal 0,71 % na úroveň 8204,14 bodů. Pozitivně skončila seance také pro index S&P 500 (+0,28 % na 2985 bodů) a dařilo se také akciím v Evropě. Německý DAX 30 vykázal růst o 0,24 % na 12 289 bodů.
  • Ranní komentář: Akcie si na nízkých objemech drží vysoké ocenění
    Minulý týden akciím pomohl dostat se do zelených čísel a v případě S&P500 dokonce navýšit historická maxima. Nálada na trzích tedy zůstává pozitivní, i když rizika zatím stále zcela nemizí. Klíčovými tématy zůstává pandemie a její šíření nejen v USA. Trhy dál mohou trápit také neúspěšná jednání mezi republikány a demokraty, kteří se nejsou schopni dohodnout na podobě dalšího fiskálního balíčku. Pozor by si pak měli dát obchodníci i na napjaté vztahy mezi USA a Čínou, nebo na případný další růst dluhopisových výnosů.
  • Ranní komentář: Akcie si své vysoké ocenění díky nižší inflaci drží, začala výsledková sezóna
    Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. Tentokrát k růstu pomohly výsledky inflace v USA, jejíž růst i nadále zpomaluje. Nižší inflace pomohla nejenom akciím, ale i dluhopisům. Pod tlakem je naopak americký dolar. Minulý týden začala výsledková sezóna, která v pátek nabídla výsledky třech velkých amerických bank. Tento týden budou reportovat další banky, ale třeba také Netflix a Tesla.
  • Ranní komentář: Akcie si zisky z minulých dnů zatím drží, o dalším vývoji může rozhodnout dnešní G20
    Včerejší seance se na většině finančních aktiv nesla v poklidném duchu. Akcie po třídenní rally zpomalily a konsolidovaly, zatímco dolar si své středeční ztráty na většině měnových párů držel. Pod tlakem byla na FX opět hlavně libra, na kterou dál doléhá téma brexitu. Z fundamentů jsme se pak dočkali především minutes ze zasedání Fedu, které však na celkovém názoru trhu na vývoj sazeb nic změnit nedokázaly. Dnešek bude hlavně o summitu G20, kde se potkají americký a čínský prezident, kteří mají o podobě vzájemných obchodních vztahů. Z marka pak pozor na evropskou inflaci a výsledky kanadského HDP.
  • Ranní komentář: Akcie stagnují, Bank of Japan drží negativní úrokové sazby. Akvizice US Steel a pokles akcií VF Corp
    Začátek týdne na akciové indexy žádné větší změny nepřinesl. Stabilní je situace také na bondech a na FX. Z jednotlivých akcií se včera nejvíce mluvilo o US Steel, jejíž akcie rostli o 26 % po oznámení akvizice ze strany Nippon Steel. Pod tlakem byly naopak akcie VF Corp, která čelí kybernetickému útoku. Dnes ráno rozhodovala o sazbách Bank of Japan, která je opět ponechala na záporných hodnotách. Odpoledne pozor na výsledky z USA, kde budou zveřejněna nová čísla z trhu s bydlením.
  • Ranní komentář: Akcie své pozice z minulého týdne zatím drží, dnes hlasování o brexitu a projev šéfa ECB
    Začátek týdne na finančních trzích začal v klidu a bez velkých změn. Akciové indexy v Evropě i v USA sice mírně ztrácely, dnes ráno už ale své včerejší zisky likvidují a své pozice z minulého týdne drží. Dnešek přinese opět jen minimum zajímavého makra, ale i tak se dočkáme několika velmi důležitých momentů. V 16 hod. by měl promluvit v evropském parlamentu Mario Draghi a trh čeká na jakékoli holubičí komentáře, jež by reagovaly na slabší ekonomická data, která v poslední době přicházejí z Evropy. Večer se pak hlasuje v britském parlamentu o brexitu, kde by dohoda Theresy Mayové na vystoupení z EU měla být poslanci odmítnuta.
  • Ranní komentář: Akcie své ztráty z minulého týdne dokázaly umazat, bezpečné přístavy ale pozice drží
    Máme za sebou velmi divoký týden, který přinesl nejprve vlnu výprodejů a následné zklidnění. Růst averze k riziku byl samozřejmě spojen s eskalací obchodní války mezi USA a Čínou a následné zklidnění pak mělo hodně co dočinění hlavně se skutečností, že další růst napětí nepokračoval a na trzích, v očekávání dalšího uvolňování měnové politiky, mezitím výrazně klesly výnosy zejména v USA. Americké indexy díky tomu dokázaly své pondělní ztráty zlikvidovat, ale bezpečné přístavy jako drahé kovy, dluhopisy, nebo JPY si své pozice stále drží.
  • Ranní komentář: Akcie UBS po prvotním výplachu nakonec rostly, nálada na trzích se stabilizuje
    Akciové trhy zahájily týden optimisticky a indexy v Evropě i v USA dokázaly růst. Převzetí Credit Suisse pod křídla UBS situaci v Evropě uklidnilo, i když si bankovní sektor i nadále prochází turbulencemi a situace není zcela stabilizovaná. Sentiment se ale pozvolna zlepšuje. Dnešek přinese výsledky kanadské inflace, projev šéfky ECB, nebo statistiky z amerického trhu s bydlením. Investoři čekají ale hlavně na zítřejší seanci, která přinese zasedání americké centrální banky.
  • Ranní komentář: Akcie v cestovním ruchu pokračují v prudkém růstu, recese už má rok zpoždění
    Akciové trhy v minulém týdnu pokračovaly v růstu, a to navzdory dalšímu růstu výnosů, které se v USA na dvou a desetiletých splatnostech přibližují k pěti a čtyřprocentnímu výnosu. V minulém týdnu se dařilo hlavně společnostem působícím v cestovním ruchu, jejichž růst jde i nadále proti narativu zpomalující ekonomiky. V novém týdnu nás čeká několik zajímavých fundamentů, v čele se zveřejněním zápisu z minulého zasedání Fedu, čísly ISM a v pátek se dočkáme také výsledků z amerického trhu práce.
  • Ranní komentář: Akcie v čele s technologiemi opět v červených číslech, dnes reportují velké banky
    Akciové trhy včera znovu klesaly a i tentokrát byl výprodej tažen hlavně technologickými a růstovými společnostmi. S&P500 včera odepsal 1.42 %, zatímco Nasdaq klesl o 2.51 %. Výnosy z desetiletých dluhopisů včera přitom v USA výrazněji nerostly a zůstávají mírně nad hranicí 1.7 %.
  • Ranní komentář: Akcie v Evropě i v USA si své pozice navzdory útokům v Belgii drží
    Včerejší obchodní seanci v ranních hodinách ovlivnil teroristický útok v Belgii, který dostal evropské akcie výrazně d...
  • Ranní komentář: Akcie vstoupily do nového týdne svižným růstem. Pomáhají lepší výsledky bank.
    Akciové trhy vstoupily do nového týdne mohutnými zisky, na které se jim daří navázat i během začátku dnešní seance. Futures na americké akciové indexy jsou vysoko v zelených číslech, což dostává pozitivní náladu také na evropské indexy. Risk on nálada se dostává také na devizové trhy, kde oslabuje americký dolar, ale tempo jeho oslabení zatím není zdaleka tak svižné, jako růst na akciích. Dnes bude pokračovat výsledková sezóna v čele s Netflixem a americkou bankou Goldman Sachs.
  • Ranní komentář: Akcie v USA korigují ztráty, rizikové přirážky ale přesto neklesají
    Včerejší seance přinesla na americké burzy konečně úlevu, když se indexy dokázaly dostat výrazně do zelených čísel a například S&P 500 vystoupal o více než 1,5 %. Fundamentálně se však situace na trhu výrazněji nezměnila a včerejší růst byl spíše jen technickou reakcí na výplach z minulých dnů. To potvrzuje i nadále nepříjemně vysoká úroveň implikované volatility. Stále proto platí, že návrat nervozity a výprodejů může přijít bez varování znovu kdykoli. I dnes bude dění na akciových trzích pro zbytek trhu klíčové. Dočkáme se ale i zajímavého makra, jako například výsledků evropské inflace, nebo kanadského HDP.
  • Ranní komentář: Akcie v USA volatilní ale (zatím) stabilní, dnes data z britského trhu práce
    Britská premiérka včera rozhodla o odložení hlasování o brexitu, které se mělo konat už dnes odpoledne. Důvodem je stále slabá podpora mezi členy parlamentu a snaha o vyjednání nových podmínek zejména v oblasti otázky irské hranice. Libra na její včerejší rozhodnutí reagovala dalším výprodejem, díky kterému se propadla až na nejnižší úrovně od minulého dubna. Světové akcie mezitím zahájily týden další volatilní seancí, která ale nakonec dopadla dobře, když se v USA indexy dostaly mírně do zelených čísel. Dnes čekáme hlavně na data z britského trhu práce a klíčový bude i nadále celkový sentiment na akciovém trhu.
  • Ranní komentář: Akcie výše navzdory rostoucím výnosům. Daří se hlavně technologiím, VIX pod 17b.
    Akciové trhy za sebou mají úspěšný týden. Dařilo se hlavně technologickým společnostem, které rostly navzdory růstu výnosů. K pozitivnímu sentimentu docela přispívá nízká úroveň rizikových přirážek, kterou potvrzuje i pád VIXu pod hranici 17b. V novém týdnu nás čeká několik zajímavých makrodat a investory bude zajímat také dalšíé jednání nad tématem navýšení dluhového stropu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CoverdealFX
Tickmill
AETOS
reklama
RebelsFunding