Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
78 týdnů praktických ukázek: Bilance
Dalších 13 týdnů uplynulo jako voda, a tak tady máme další bilanci, tentokrát za 78 týdnů, tedy za rok a půl. Nebyl to jednoduchý čtvrt rok, ale mrkneme se na to.
Výplach na rope a rastúci cukor s kávou
V tomto blogu poukážem na zaujímavé situácie, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednedobý a očakávané držanie pozície je 6-12 mesiacov (až na ropu). Dávnejšie som takýto blog písal a teraz opíšem ako sa darí mojím investíciam a poukážem na zaujímavú situáciu na rope.
Technická analýza měnových párů USD/CHF a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům USD/CHF, USD/JPY a možným obchodním příležitostem, které mohou brzy nabídnout a nastavím kritéria tak, abychom se vyhnuli riskantním vstupům do obchodu.
V tradingu volíme AOS
Všiml jsem si, že poslední dobou mnoho lidí (možná bych měl napsat traderů) volí v tradingu směr AOS, je to ale správná cesta?
Perspektivy americké měnové politiky
Dnes se dozvíme, zda americký Fed změní nastavení své měnové politiky. Drtivá většina analytiků se domnívá, že Fed stejně jako ECB se rozhodne své sazby nezvedat. Cokoliv jiného by bylo překvapení, které však nikdy nejde stoprocentně vyloučit. Investoři budou pozorně sledovat spíš tiskovou konferenci, které bude následovat po oznámení rozhodnutí Fedu.
Polsko potápí korunu
Polská centrální banka (NBP) ve středu zcela nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu z 6,75 % na rovných 6,00 %. Polský zlotý ze svého nudně stabilního kurzu EUR/PLN 4,45, kde se držel celé léto, rázem poskočil nad 4,60.
Něco ze statistik o traderech (3. díl)
Ještě se mi podařilo zjistit nějaké údaje. A tak tímto posledním výtahem celé téma uzavřu. Opět zdůrazňuji, že se jedná spíš o informace k zamyšlení, nikoliv k tomu, aby z nich kdokoliv dovozoval cokoliv závazného. Ať je to ale jak je to, údaje jsou to zajímavé a podle mého názoru rozumnému traderovi něco do jeho obchodnického života přinést mohou, i když se určitě nebude jednat o jejich aplikaci. Spíš budou důvodem k zamyšlení se nad sebou samým.
USD uzavírá slabě, průraz nad 1.30 se zdá nevyhnutelný
USD v pondělí pokračoval ve svém relativně poklidném oslabování. Populární pár EURUSD se sice minulý týden dostal nad psychologickou hranici 1.30, nedokázal však u této hranice uzavřít. To se tomuto páru podařilo až v podnělí, když uzavřel jen několik bodů pod touto hranicí. Z takto silného uzavření lze usuzovat, že v úterý k proražení hranice 1.30 dojde. Nad hranicí 1.30 jsme naposledy obchodovali na konci dubna 2010.
Pohled tradera na akciové indexy a měnový pár EUR/USD
Akciové indexy se nám v týdnu posunuly o něco níže, americkému benchmarku S&P 500 se podařilo prolomit důležitou technickou úroveň 2.350 bodů a dokonce i dvakrát uzavřít denní svící pod ní.
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
O osobním portfoliu
V tomto týdnu jsem měl s několika lidmi rozhovor o tom, jak si tvoří vlastní investiční portfolia z akcií různých světových firem. Bylo to docela zajímavé povídání, u kterého se vyplatilo přemýšlet. A nejen u samotného povídání, ale i po něm.
Stručné srovnání MT a SierraChart + návod na několik málo indikátorů
Na žádost kolegů z mého druhého diskuzního vlákna přikládám subjektivní srovnání MetaTraderu a SierraChart doplněné o návod na několik základních ukazatelů.
INVESTIČNÍ GLOSA: Ve Francii si zvolili druhý extrém. A trhy znovu obchází nejistota
Francouzské parlamentní volby překvapivě ovládla levicová koalice, která se společně s prezidentem Emmanuelem Macronem narychlo snažila zastavit nástup krajní pravice. Ani vítězství opačného extrému ale trhy v Evropě příliš nepotěšilo. Odneslo to například euro.
Úrokové sadzby sa opäť znížia
Vždy, keď sa trojmesačné americké štátne dlhopisy obchodujú vyššie ako desaťročné americké štátne dlhopisy, cyklus úrokových sadzieb sa blíži k vrcholu.
Zlato a vysoké úroky
Finanční trhy na základě velmi vytrvalé inflace, nekončícího růstu cen energií a jestřábích komentářů z americké i evropské centrální banky revidují výhled úrokových sazeb směrem vzhůru. Probíhající sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole tak může vejít do historie zformováním „globální jestřábí koalice“, podobně jako v roce 2010 otevřel svým projevem tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke prostor býkům de facto oznámením dalšího kvantitativního uvolňování (QE).
Ruský rubl v problémech
Ekonomika a politika ovlivňují kurz ruského rublu zcela odlišně. Zatímco fundament z pohledu na ekonomické ukazatele by hovořil o zvyšující se atraktivitě měny, nynější geopolitická pozice Ruska hovoří spíše o opaku.
Switch-cost effect
Proč je trading tak náročný, a proč si ho ještě více stěžujeme? Vysvětlení nalezneme v switch-cost-efektu.
Stínování Evropské centrální banky
Na dnešním zasedání Evropské centrální banky (ECB) se zřejmě rozhodne nejenom o budoucím nastavení měnové politiky v eurozóně, ale také v ostatních evropských zemích, které euro ještě nepřijaly.
Trojuholník na USD/JPY a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
CAD/CHF: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.