Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Obchodní analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
Americké akciové indexy i v tomto týdnu pokračovaly v růstu a navyšovaly svá historická maxima. Trhům pomáhá absence negativních zpráv a makrodat, lepší výsledky amerických společností (než snižované odhady) a samozřejmě posledně zmiňované odkupy vlastních akcií a nákupy centrálních bank. Například jen Švýcarská národní banka (SNB) drží akcie za 100 miliard USD. Z amerických titulů drží největší pozice v Apple, ExxonMobil, J&J, Microsoftu a P&G. Centrální banky také nadále demonstrují připravenost a ochotu k dalším podpůrným akcím (ECB, BoJ, BoE, Fed).

Jakým směrem se vydá americký dolar?
Velkou neznámou dalšího směřování měnových trhů je aktuální pozice amerického dolaru. Často zde zmiňuji, že s přicházejícím ochlazením globální ekonomiky není zdaleka jasné, jestli dolar bude dále vnímán jako bezpečné útočiště a bude dále posilovat nebo při spekulaci na pokles úrokových sazeb v USA (eurozóna a Japonsko nemají kam snižovat) bude spíše slábnout.

Ropa na 20 ročnom low! Obrovská príležitosť?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov. Hlavne by som rád poukázal na ropu a zemný plyn, čo sú jedni z najviac podhodnotených komodít.

Podle fundamentu by měl EUR/USD pokračovat v prodejní aktivitě
Ve čtvrtek zasedala ECB, která ponechala podle očekávání sazby beze změny, a důležité bylo, zda začne komunikovat ukončení kvantitativního uvolňování. Nakonec změnila rétoriku ohledně sazeb i konce kvantitativního uvolňování, což dostalo pod výrazný prodejní tlak evropskou měnu. Rétoriku ECB upravila tak, že nyní bude kvantitativní uvolňování pokračovat do konce září o objemu 30 mld. EUR a od října se sníží objem nákupů aktiv na 15 mld. EUR, který bude pokračovat do konce letošního roku. Od roku 2019 pak bude ECB držet bilanci nakoupených aktiv a používat aktiva na refinancování aktiv stávajících. Rétorika ohledně úrokových sazeb se navzdory signálům nijak nezměnila a úrokové sazby by měly zůstat na současných úrovních ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování, pravděpodobně do léta příštího roku.

Nejzajímavější tituly z amerického akciového trhu
V tomto přehledu naleznete akcie s nejvyššími výnosy za posledních 30 dní.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, AUD/NZD a CAD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/CAD, AUD/NZD a CAD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Složené svíčkové formace
Zdravím všechny, toto je můj první blog, tak doufám, že se bude líbit. V prvním blogu bych rád ukázal jednu zajímavost ze světa Price Action, kterou sám používám, a to je skládání svíčkových formací.

Trojuholník na EUR/NOK, pásmo na USD/SGD a falsebreak pásma na EUR/PLN
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.


Jak si užít léto a nesedět pouze před grafy? (část 2.)
V první části našeho letního vydání nazvaného „Jak si užit léto a nesedět pouze před grafy?“ jsme se věnovali algotradingu. Zmínili jsme, že jeho největším přínosem je možnost plné automatizace obchodního systému (pokud to všechny okolnosti umožňují). Díky ní si pak může každý obchodník vychutnat zasloužený letní odpočinek a nabrat přitom nové síly.

ECB nemá na co čekat
Záporné úrokové sazby v eurozóně to mají sečtené. Je zřejmé, že v dnešní době už nemají opodstatnění a mohly být již několik měsíců minulostí. Mínus půl procenta v eurozóně nyní znamená globálně nejnižší úrokovou sazbu poté, co i ve Švýcarsku přistoupila centrální banka k překvapivému zvýšení.

Jak začít investovat? Tomáš Vranka z XTB zná odpověď
S koncem léta tradičně přichází i růst zájmu o finanční trhy. Kromě ostřílených investorů se o investice v tomto období zajímá i řada úplných nováčků, hledající úvod do tohoto, na první pohled komplikovaného, světa. Nalézt kvalitní a pochopitelný zdroj informací ale nemusí být jednoduché a právě z tohoto důvodu analytik XTB Tomáš Vranka znovu aktualizoval svůj nejpopulárnější videokurz Tvorba akciového portfolia. Pokud se zajímáte o investice do akcií a ETF, tento materiál byste si neměli nechat ujít!

Obchodní příležitosti na zlatě a CAD/JPY
Trhy máme v posledních dnech opět poněkud více volatilnější a mají k tomu spoustu důvodů. Těmi hlavními jsou především akce centrálních bank, rostoucí geopolitické napětí na Blízkém a Středním východě zavánějící brzkým válečným konfliktem či pokračování brexit ságy s náznaky možné dohody.

Ropa, Rusko, Rubl, Rozpočet – už je po válce?
V posledních týdnech ruský rubl prudce posiluje. Vyhlídka ukončení války na Ukrajině, která by měla vézt i k uvolnění západních sankcí je vzpruhou pro ruskou měnu.

Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu
Toto pondělí vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od tohoto cyklu očekávat?

Fed prodloužil TWIST do konce roku. Trhy reagují rozpačitě
Americká centrální banka včera prodloužila platnost operace TWIST až do konce tohoto roku.

Nastal čas nakupovat „levné“ krypto?
Svět kryptoměn ani po letech v mnohém nepřestává překvapovat, díky čemuž můžeme být opět svědky nebývalé jízdy jako na horské dráze, která stále ne a ne nabrat jasný směr. A když už to vypadá, že ta „všemi“ zmiňovaná bublina celého kryptotrhu začíná pomalu splaskávat, tak vždy dojde k další mobilizaci nákupčí síly, která vše změní a přinese s sebou další naději a vidinu v lepší zítřky. Některým lidem se nakonec může tedy doopravdy zdát, že se přeci jen o bublinu jedná, ale to nic nemění na tom, že jde o bublinu, jejíž aktuální tržní kapitalizace činí miliardy dolarů.

Technická analýza: Bitcoin a Litecoin ve velkém propadu, kde je dno?
Bitcoin dnes zaznamenává 4% propad. Nejbližší 8 200 USD support by mohl na chvíli propad zpomalit, či úplně zastavit. Litecoin ztratil svých 60 USD a stejně bude hledat support na 49 USD.

Technologický gigant Intel na kolenou! Co bude dál?
Společnost Intel pravděpodobně není třeba nikomu představovat. Tento kdysi dominantní konstruktér a výrobce procesorů byl ještě před několika lety jednou z nejziskovějších společností na světě. Ještě v roce 2018 měl Intel tržby ve výši zhruba 70 miliard dolarů a vydělal více než 20 miliard dolarů čistého zisku.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 4.8.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...