Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Neotřelé obchodní strategie, které se můžete naučit zcela zdarma
Neexistuje obchodní strategie, která by šla aplikovat na jakýkoliv trh. Proto se vyplatí neustále si rozšiřovat obzory a tím se připravit na jakoukoliv situaci, která se na trhu naskytne. Jenže publikace či školení v podobě webinářů a seminářů mnohdy stojí nemalé peníze. Naštěstí stále existují způsoby, jak rozšířit svůj arzenál strategií a neplatit u toho ani korunu. Můžete například zdarma sledovat tradingovou konferenci online, kterou 13. listopadu pořádáme ku příležitosti 5. narozenin Purple Trading.

Index DAX na novém all-time high
Zdá se, že dobré zprávy už nejsou pro akciové indexy vlastně zprávami špatnými, jako tomu bylo doposud. Indexy totiž letí vzhůru, jak toho využít?

Trading analýza: Ropa, EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD
Na amerických akciových trzích dále pokračujeme ve vytváření nových maxim, což znamená jediné. Následná korekce bude o to větší a postupná řízená akumulace menších short pozic přinese ještě větší než dříve očekávané zisky.

Analýza NASDAQ, DJ30, EUR/USD - Akciové indexy vstoupily do roku 2025 opatrně
Růst indexů nezastavil ani příchod roku 2025. Tempo ledna se však bude určovat už tento pátek. Co očekávat? Pojďte se s námi podívat na rychlou fundamentální a technickou analýzu hlavních instrumentů.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 25.11.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Výběr z nedělní přípravy: EUR/GBP
FOREX obchodníkům pomalu končí období relaxace. Je na čase naskočit zpět do sedla a omrknout své stádo v podobě obchodovaných měnových párů. V první nedělní přípravě tohoto roku se zaměřím na měnový pár EUR/GBP a jeho aktuální nastavení pro trendové obchodní příležitosti.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.8.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...


Kde hledat zisky ve středoevropském regionu?
Česká národní banka (ČNB) včera překvapila trhy svým jestřábím tónem. V době, kdy Evropská centrální banka (ECB) i americký Fed snižují úrokové sazby, jde ČNB proti proudu. Dva členové bankovní rady dokonce hlasovali o zvýšení úrokových sazeb z nynějších 2,00 % na 2,25 % a zdá se, že tato diskuze bude ještě výraznější na příštím zasedání na začátku listopadu. Trh tak přestává sázet na pokles českých sazeb, což pomáhá koruně, která si od včerejší tiskové konference guvernéra Rusnoka drží zhruba 10haléřový zisk proti euru.

Zasedání v Jackson Hole: Co můžeme čekat od centrálních bankéřů amerického FEDu?
Minulý pátek se uskutečnilo další výroční zasedání Federálního rezervního systému (FED) v Jackson Hole ve Wyomingu, které je ve světě ekonomie a financí považováno za jednu z nejzásadnějších akcí každý rok. Toto setkání, kterého se obvykle účastní centrální bankéři, ekonomové a finanční odborníci, slouží jako platforma pro diskusi o zásadních otázkách měnové politiky a ekonomických výzvách, kterým čelí Spojené státy i světová ekonomika.

Mariáš vs. trading
Včera večer jsem se v pozdních hodinách vracel domů, a protože se v restauraci mého kamaráda ještě svítilo, nahlédl jsem dovnitř ve víře, že bych si mohl dát, po teplém dni, ještě jedno pivo na dobrou noc. Jenže restaurace už uklizená, pípa vyčištěná a celkově bylo vidět, že ke spánku jsou připraveni mnohem lépe než já. Přesto jsem neodolal a na svoji přítomnost jsem upozornil. Najednou se otevřely dveře kuchyně a v nich kamarád, ačkoliv se smutkem v očích, že přijde o tržbu za jedno pivo, přesto s patřičným odhodláním hlásil „dnes už otvírat nebudu“! Jenže hned nato přišla další věta a ta mě v podstatě přiměla k zamyšlení. „Svrbí mě prsty, ve čtvrtek bychom si mohli dát mariáš“!

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?
Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.

Ripple má potíže s růstem, ale i tak se posouvá
Ripple během čtvrtka 14.června stabilně rostl a obchodoval se na ceně 0,5512 $. V předchozí seanci vývoj odpovídal tomu, co napovídala technická analýza, když se digitální měně podařilo zotavit a prolomit cenu 0,5300 $. „To znamená, že teď vypadá pro Ripple pozitivně krátkodobý i dlouhodobý výhled,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboMarkets.

Recese je za dveřmi, říkají tyto indikátory
O možné recesi ve Spojených státech, která tradičně zpomalí celosvětovou ekonomiku, se mluví už delší dobu. Dává to smysl, protože cyklus boomu a kontrakcí jsme prozatím nijak neovládli a nynější konjunktura trvá v USA už rekordně dlouho – v červnu příštího roku nejspíš oslavíme její desetileté výročí. Co nám říká, že recese je blízko a jaké trhy zasáhne nejvíce?

Technická analýza: EUR/USD, USD/CAD a GBP/USD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat hlavním měnovým párům EUR/USD, USD/CAD a GBP/USD. EUR/USD zaznamenal odraz od trojitého dna, USD/CAD dorazil k trendové čáře a silné rezistenci. GBP/USD jsem přiložil spíše jako doplněk k zamyšlení vzhledem indíciím, které můžeme na grafu vidět.

10 let poté
Tento měsíc je tomu 10 let, co se finanční trhy i globální ekonomika dostaly do inflexního bodu a přepnuly se na krizový režim. 10 let od července 2008, kdy se řada aktiv obchodovala na extrémních hodnotách, na které se od té doby již nedostala. Mezi analytiky se množí názory, že aktuální situace připomíná rok 2008 a měli bychom být na pozoru ohledně možné přicházející krize.

Goldman Sachs je opäť v čele. Reportujú super výsledky
V súlade s neustále meniacim sa finančným prostredím a dynamikou medzinárodných trhov sa pozornosť upiera na vývoj a výsledky jednej z najvýraznejších globálnych investičných bánk - Goldman Sachs. Napriek nárastu nových obchodov a nádejam na oživenie v oblasti fúzií, banka stále čelí výzvam. V tomto článku sa pohľadom na aktuálne udalosti a trendy zameriame na súčasnú situáciu Goldman Sachs a rozoberieme kľúčové faktory, ktoré ovplyvňujú jej pozíciu na medzinárodných finančných trhoch.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 26. týden
Minulý týden se odehrál ve znamení centrálních bank. Zásadní průvan na světových trzích přivála americká centrální banka (Fed), která ve středu potvrdila, že bude pokračovat s nákupem dluhopisů.

Kryptomeny, ktoré sklamali (zatiaľ)
Kryptomeny sem, kryptomeny tam, rok 2020 a 2021 je jednoznačne ich rok a mnohé urobili obrovské výnosy. Ľudia veľmi radi poukazujú na úspechy, no dôležité je sa aj pozrieť na tie neúspechy. V tomto prípade na krypta, ktoré mali, alebo stále majú potenciál, ale ešte sa na cene úplne neprejavil. Poďme sa pozrieť na Internet Computer (ICP), Bitcoin Cash (BCH) a Plant vs Undead (PVU).

Investice do uranu: 1 g = 1,5 t
No není to nějaký nový přepočet a staří matematici mohou zůstat v klidu. Samozřejmě má tato rovnice celkem obyčejné vysvětlení, jen bych rád upozornil na ten gigantický nepoměr. Jeden gram vs. 1,5 tuny. To je drtivá převaha. Nebo ne?