Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Rekordní party pokračuje
Americký akciový index S&P 500 v týdnu opět několikrát posunul rekordní maximum, posílil pětkrát za sebou a celkově se zvýšil o 0,85 %.

Včerajší pohyb BTC zmiatol obchodníkov
Ahojte trejderi, je tu utorok a to znamená analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

Krypto výhľad: Solana, Sushiswap a Haven Protocol
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a posledné výpredaje o tom museli veľa traderov a investorov presvedčiť. Za posledné mesiace krypto trh stratil viac ako 2/3 svojej celkovej hodnoty a veľa signálov začína naznačovať, že sa blížime k potenciálnemu dnu. Ak už teda nakúpiť nejaké kryptomeny, ktoré by to boli? Poďme sa pozrieť na Solanu, Sushiswap a Haven protocol.

Britská libra se nečekaně propadla
Ve čtvrtek se britská centrální banka Bank of England odhodlala k prvnímu zvýšení úrokových sazeb od roku 2007. Hlavní sazba vzrostla z 0,25 % na 0,50 %. Ani tento krok však trhu nestačil a libra ztratila na páru s dolarem přes 200 pipů. Ve stejnou dobu učinila totožný krok i Česká národní banka (ČNB).


Absolutně nejlepší obchodní strategie MACD pro vysoce ziskové výsledky
Automatická obchodní strategie používající indikátor MACD dosahuje neuvěřitelných výsledků: procento ziskových obchodů 78 %, profit faktor 10, maximální drawdown 4,5 %! Chcete ji? Za kávu je vaše!

Kolik strategií nás udrží v tradingu (2. díl – tip)
V minulém dílu jsem se pokusil naznačit, jak důležité je netříštit svoji pozornost při práci na své strategii. Také jsem se snažil říci, že jednou se dostanete do okamžiku, kdy těch asfaltových holubů bude ve vzduchu víc, než máte nábojů ve své brokovnici a nejenže je nezasáhnete všechny, ale nezasáhnete ani ty dva, na které byste za normálních okolností stačili. A důvod? Budete rozptýleni všemi těmi terči a nebudete si umět vybrat jen dva nebo alespoň jeden z nich. Jenže jak to v životě bývá, vždy se najde někdo, kdo s podobným pohledem nesouhlasí. A je jedno, jestli je to nějaký Andílek (tímto zdravím) nebo Čert. Prostě mají jiný názor a já, ač s ním nesouhlasím, připouštím si ho.

Obchodník měsíce: Jde to, ale dře to
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o tradera z Rakovníka, který obchoduje na účtu Professional se spready mezibankovního trhu.

Jaké jsou náklady tradera a kolik stojí trading?
Jaké jsou náklady obchodníka a proč se stát obchodníkem? V dnešním článku se podíváme na to, jaké jsou s tradingem spojené náklady, co všechno to obnáší a proč je trading pro určitou skupinu lidí nejlepší možný byznys.

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, kryptoměnu Bitcoin a zemní plyn
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, kryptoměnu Bitcoin a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Dochádza už dolarojenu para?
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/JPY, EUR/CHF a GBP/AUD cez denné časové rámce.

Euru možná pomůže Čína
Fundament v Evropě se nadále zhoršuje poté, co dnes dopoledne byly zveřejněny PMI členský státu eurozóny. Především nálada ve výrobním sektoru se nelepší a pod tlak se dostává euro. Oživení ekonomického růstu v Číně a blížící se obchodní dohoda se Spojenými státy však dává Evropě naději, že se blýská na lepší časy. Zatím můžeme mluvit pouze o naději, jelikož Evropa má vlastní problémy a nová hrozba celní přestřelky s USA může vše ještě více zkomplikovat.

Burzovní grafy: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů
Americký akciový index S&P 500 má za sebou pozitivní týden, ve kterém pětkrát posílil a celkově si připsal 2,4 %. Na cestě vzhůru pod sebou nechal řadu technických překážek, ani tak ale není výhled jednoznačný.

Jak může meditace změnit váš trading
Tradeři se honí za výsledky každý den, a to i na úkor vlastního rozumu. Je ironií, že meditace a všímavost nejen zlepší vaši náladu, ale může také zlepšit vaše obchodování. Snaha být lepší než ostatní tradeři nás nutí prozkoumat všechny dostupné cesty a tento příspěvek může být začátkem vaší cesty za zlepšením.

Když venku prší, burza je zavřená, pes spí, manželka je pryč a děti se nehlásí...
Jako když Pepek (Avatar) mudrdluje. (je to sice divný slovo, ale já mu rozumím).

Něco o 17. listopadu
Nevím, jestli se někdo jiný ujme tohoto tématu a tak to udělám já. Ano, vím, že jsme na portále o obchodování na burze, ale na druhou stranu víte i vy, že pro mě je trading filozofická zábava a zamyšlení k filozofii nepochybně patří. Abych se i přesto přidržel ducha těchto stránek, nebudu se pouštět do jakéhokoliv politického hodnocení a budu psát pouze o tom, co je nám tady všem blízké. O to stejné bych požádal diskutéry v případné diskuzi. Zkuste třeba napsat o tom a to by mě opravdu zajímalo, kdo už před revolucí chtěl být obchodníkem na burze.

Brexit vs. britská libra
Debata ohledně vystoupení Velké Británie z Evropské Unie bez dohody v poslední době utichla. Zdá se, že Londýn s Bruselem nějaký kompromis najde, ať už půjde o odklad brexitu nebo nastavení jasných a předvídatelných pravidel rozchodu. Pravděpodobnost letošního kolapsu britské ekonomiky v návaznosti na případný tvrdý brexit postupně klesá a v hlavním scénáři se počítá „jen“ s přirozeným ochlazením na konci konjunkturního cyklu.

Krypto šeptanda (28.3.2025)
V kryptosvětě často stačí jedno slovo, jeden tweet, jeden krok vlivné osobnosti – a trhy reagují bouřlivěji než počasí v dubnu. Tentokrát spustil vlnu šepotu Ricardo Salinas, mexický miliardář, který se rozhodl vsadit 70 % svého investičního portfolia na Bitcoin. Co to znamená pro běžné investory, tradiční trhy i samotnou kryptoměnovou scénu? A proč zlaté mince neztrácejí na lesku, i když digitální dominují titulkům? V tomto vydání blogu „Krypto šeptanda“ vás provedeme tím nejzajímavějším, co se v zákulisí světa kryptoměn šušká. Nahlédneme do strategií miliardářů, inovací na decentralizovaných burzách, geopolitických soubojů o „digitální zlato“, i do budoucnosti kryptoplateb napříč kontinenty. Připravte se na příběhy velkých hráčů, technologických zvratů a tiché revoluce, která nenápadně mění svět. Protože někdy to nejdůležitější není to, co se křičí do světa, ale to, co se mezi řádky jen šeptá.

Turecká lira je před kolapsem
Experimentální turecká měnová politika se zřejmě blíží ke svému konci, který nebude nijak pěkný. Datum předpokládaného kolapsu měny je až překvapivě přesné.

Placebo v mém tradingu
Člověk je takový zvláštní shluk atomů a molekul, který ne vždy funguje na zcela racionálním základě. Jasně, máme rozum, ale také je pravdou, že mnohdy se o této skutečnosti dá u každého z nás celkem úspěšně pochybovat. Máme rádi ve všem jasno a nemáme rádi nebezpečí. Máme rádi jistotu a nemáme rádi nepohodlí. Ale především, jsme náchylní k tomu uvěřit. Uvěřit, že nám může něco usnadnit náš život, aniž by to mělo reálný základ. Prostě když uvěříme, jsme schopni se touto vírou nechat vést a všechno co vidíme, vidíme v barvách, o kterých bychom si přáli, aby byly skutečné. Nic nám to sice reálně nepřináší, ale my to prostě máme tolik rádi.