Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Pěkný zisk
Tak mám za sebou další týden, kdy spíš sleduji zprávy, než svíčky v grafu. Je to opravdu složitá situace, která nenechává v klidu asi nikoho. Přesto obchodovat se musí a tak se můžeme podívat na výsledky uplynulého týdne.

Ekonomické starosti Kanady - základ ziskového obchodu
Ještě před pár lety byla Kanada jednou z těch ekonomik, které mohou prohlásit, že u nich se vše daří, jak má. Po bankovních reformách měly banky málo úvěrů a byly v dobrém stavu. Poptávka po komoditách, jež Kanada dodávala zejména svému jižnímu sousedovi, se držela vysoko a stejně tak vysoko byly i jejich ceny. Hospodářství Kanady vzkvétalo, platy rostly, obyvatelé byli spokojeni a zahraniční investoři se hrnuli s investicemi do všemožných odvětví, od komoditního sektoru až po nemovitosti.

Páteční růst ponechal býky ve hře, výhled je ale stále negativní
Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden slabší o 0,24 %, nebýt pátečního výrazného posílení, byla by ztráta citelnější.

Pár GBP/USD a index DAX, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Co znamená swing trading a pro koho je vhodný?
V dnešním investičním prostředí se můžeme setkat s řadou různých obchodních stylů. V závislosti na konkrétním trhu, který obchodujete, mohou určité strategie představovat více výhod oproti jiným. Pokud již nějakou dobu obchodujete s akciemi, pravděpodobně jste slyšeli o denním obchodování a pozičním obchodování. Jeden styl představuje držení obchodní pozice v rámci jednoho dne. Druhým je myšleno držení pozice po delší dobu. Ale jak se nazývá obchodní styl, který je někde mezi? V tomto článku probereme, co je swingové obchodování a pro koho je vhodné.

Je čas pro pauzu od obchodování na akciových trzích?
Nemůžu si pomoci, ale poslední týdny na akciových trzích mi silně připomínají béčkový americký film – špatné a nevyrovnané výkony hlavních představitelů a spousta krve z bitev mezi býky a medvědy.

Jak funguje psychologie rozhodování v tradingu?
Obchodování na finančních trzích je krásná věc, ale zároveň psychicky velmi náročná. Není to jen o technických analýzách, ekonomických zprávách nebo strategiích. Velká část úspěchu v tradingu je založena na psychologii rozhodování. Emocionální stav obchodníka často ovlivňuje jeho rozhodování více, než si je ochoten přiznat. Jak tedy funguje psychologie rozhodování?

Událost roku je zde! | Investiční Memento #90
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 90. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Multitimeframe analýza: 12.7.2024 NZD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Akcie Louis Vuitton za dobrou cenu: Akciové portfolio Tomáše Vranky
Poslední měsíc byl na akciových trzích poměrně zajímavý. Konečně jsme se dočkali výrazných výprodejů, které dostaly akciové indexy zhruba o 10 % níže od lokálních maxim, ačkoli poté akcie silně posílily. Velmi dobře se dařilo například i bitcoinu, který se vyšplhal na úroveň kolem 37 000 dolarů, což je jeho nejvyšší hodnota za zhruba rok a půl. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu se opět dostal nad 5 %. Jak všechny tyto události ovlivnily Tomášovo akciové portfolio?

NZD/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Na EUR/JPY sa buduje uptrend a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Rozdíl mezi intradenním a swingovým tradingem
Dnes se podíváme na rozdíly mezi intradenním a swingovým tradingem. V tomto článku vám přiblížím hlavní charakteristiky obou přístupů, jejich výhody a nevýhody, a co byste měli zvážit než se pustíte do samotného obchodování.

Používání denních grafů, aneb možná cesta, jak se stát lepším obchodníkem
Každý časový graf poskytuje řadu informací, díky kterým se mnoho obchodníků rozhoduje, jaké následující kroky učiní. Existuje však jeden, který je v určitém ohledu mezi všemi ostatními jedinečný. To, o který graf se zde jedná, to snad již není, díky nadpisu tohoto článku, potřeba zmiňovat. Nicméně věřte, nebo ne, bývají to právě denní grafy, díky kterým obchodníci často dosáhnou během krátké chvíle výrazného zlepšení a nastartují tak leckdy i svou profesionální tradingovou kariéru.


Obchodní příležitosti pro měnové páry USD/CAD, GBP/JPY a NZD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na dlouhodobé obchodní příležitosti z pohledu denního grafu pro měnové páry USD/CAD, GBP/JPY a NZD/CHF.

Moje obchody na EUR/GBP a nákup mědi
V posledních příspěvcích jsem si postěžoval, že mé osvědčené obchodní signály fungují v tomto období hůře, především důležité týdenní support či rezistenční oblasti často zdravě nekorigují či neobrací trendy. Proto nyní do obchodů vstupuji postupně, po 2 či 3 menších částech.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD a AUD/USD
V dnešním pravidelném nedělním blogu se budu věnovat dolarovým měnovým párům EUR/USD a AUD/USD. Probíhá právě korekce týdenního trendu a já budu hledat úrovně vhodné pro trendové obchody vycházející z denního časového rámce.

Milovaný aj nenávidený. Bitcoin je opäť v centre pozornosti a mnohých diskusií
Vstup Bitcoinu do hlavného prúdu finančného sveta nastal nedávno s historickým schválením Bitcoinových ETF americkou Securities and Exchange Commission. Toto významné regulačné rozhodnutie otvára dvere pre širší prístup k tejto kryptomene zo strany individuálnych investorov a inštitucionálnych hráčov.

Obchodování futures
Dochované důkazy o první smlouvě futures se datují už do doby okolo 17. století. Avšak úplně první zmínky se objevily dokonce ještě před našim letopočtem ve starověké Číně. Ovšem podobu, kterou mají dnešní futures vznikly až v první polovině 19. století na burze Chicago Board of Trade (CBOT). Roce v 1851 zde podepsal první futures smlouvu farmář a průmyslová společnost, která zavázala koupit dané množství kukuřici od tohoto farmáře za pevně stanovenou cenu.