Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Komplikovaná situace na trzích a obchodní příležitosti
V tomto roce již tak komplikovaná situace na trzích (USA vs. Čína, Brexit, měnové války, Irán,...) se ještě více komplikuje. Čína si nenechává líbit úplně vše a s určitým zpožděním, pro Donalda Trumpa nečekaně, také zavádí cla na další americké zboží. Americký prezident to evidentně bere osobně a v ten samý den tweetuje výkřiky typu „Čínu nepotřebujeme“, „americké podniky stáhněte se z Číny“, „čínské komponenty a materiály nahradíme jinými“ atd. Poté zvyšuje plánovaná podzimní cla na čínské boží o 5 %. A to ještě v týdnu si Donald pochvaloval, že jednání s Čínou jsou opět na dobré cestě…
Konstrukce AOS v programu StrategyQuant s využitím náhodného generování
Možnosti, které pro stavbu automatických obchodních strategií (AOS) v programu StrategyQuant používám, jsou v podstatě dvě. Buď nechám program AOS generovat náhodným způsobem anebo využiji genetickou evoluci.
Příběh obchodníka – díl šestý
Základní principy komoditního spreadového obchodování jsme si vysvětlili v předchozích dílech. Myslím, že by bylo ještě užitečné si celý proces projít zcela konktrétně a „online“.
Technická analýza amerického indexu S&P 500 a vybraných měnových párů
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Popíši technickou situaci na indexu S&P500 od které naváži na měnový pár GBP/USD. Blog uzavřu multitimeframe analýzou měnového páru EUR/AUD.
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Dollar-cost averaging (DCA) se stává v poslední době čím dál tím víc oblíbenou strategií pro investování. Velký podíl na tom má volatilita některých trhů. Například u trhu kryptoměn se jedná o jednu z hlavních zásad při dlouhodobém investování. Nicméně své jméno razí i ve světě akcií a komodit, do kterého vstupují každým dnem noví investoři všech demografických skupin. O co vlastně jde a jak to funguje?
Která měna spadne až na dno?
Ve světle aktuální nejistoty na trzích můžeme uvažovat o tom, jestli propad některých měn má fundamentální základ. Nebo jestli přece jen u vybraných měn nejde o stádové chování spekulantů, kteří mají v podobných situacích tendenci házet všechny zajíce do jednoho pytle. V prvním případě by totiž kontrariánský nákup nedával příliš velkého smyslu, naopak v druhém případě je s velkou pravděpodobností otevření long pozice dlouhodobě ziskové s tím, jak se bude časem měna vracet ke své fundamentální hodnotě.
Týdenní výhled - 7. týden (Dolarová rally a stagnující indexy)
Akciové indexy po několikadenní rallye pouze stagnovaly a pozornost obchodníků se přesunula na devizové trhy, kde nekompromisně odepisoval předešlé zisky americký dolar. Ten pomohl euru zpět nad 1.21 a libře na nejvyšší úrovně od dubna 2018. Zajímavá však byla situace také na komoditách, kde rychle posiluje ropa a na nižší úrovně se naopak posouvá zlato.
Forex výhľad na 3. kvartál roku 2020
V tomto blogu sa pozrieme na vybrané menové páry z weekly timeframeov a ukážem vám aké obchodné príležitosti sa zo strednedobého hľadiska na trhu nachádzajú. Pozrieme sa na AUD/NZD, AUD/CAD, EUR/NZD a EUR/GBP.
Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
Prvé tri dni tohoto týždňa americký dolár agresívne posilňoval. Tento krátkodobý trend bol poháňaný pozitívnymi ekonomickými dátami, miernejším slovníkom americkej administratívy v súvislosti s provokáciami Severnej Kórei a očakávaním, že Trump môže prejavom o daňovej reforme prekvapiť. Vo štvrtok však Trump nepovedal nič prelomové a boli zverejnené slabšie výsledky FEDom preferovaného indikátora inflácie PCE, čo malo za následok ďalší výpredaj amerického doláru.
Ponákupní racionalizace - Způsob, jakým omlouváme své chyby
Investování pod vlivem emocí je velkým nepřítelem ziskovosti. Co se ovšem odehrává v investorově mysli poté, co provede nepromyšlený nákup akcie? Na to se podíváme v tomto článku.
Jak v hlavě zmáčknout tlačítko „Profesionální trading“ aneb někdy se začít musí
Každá lidská činnost, má-li být efektivní, vyžaduje odpovídající stav vědomí. Sportovci tomuto konceptu říkají „zóna“. Před každým zápasem se do ní snaží dostat, aby byli plně koncentrovaní na výkon a nijak je neovlivňovalo okolí. Ten stejný přístup platí samozřejmě i pro trading a jakoukoliv další vědomou lidskou činnost. A jedním z největších „hybatelů“ vaší tradingové mysli je vaše konkrétní tradingová historie.
Tři dobré a jedna špatná zpráva pro Německo
Konec října přinesl pro Německo sadu makrodat, ukazující na naději pro německou ekonomiku. Otázka je, jestli to bude stačit a jestli se sentiment výrazně nezačne kazit po oznámení výsledků voleb v USA.
Praktické okénko – První letošní obchod a „pomyslné dilema“ při jeho řízení
Řízení obchodu mnohdy rozhoduje o dlouhodobém růstu, nebo stagnaci obchodního účtu. V tomto článku si ukážeme názorný příklad.
Index S&P 500 přidal půl procenta, investory zajímaly výsledky firem a vývoj jednání o mezinárodním obchodu
Hlavní americké akciové indexy (s výjimkou Dow) vzrostly a S&P 500 si připsal druhou zelenou týdenní svíčku v řadě, konkrétně posílil o 0,54 %.
RSI/PA (W1, D1) trend system: Aktuální nastavení pro NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na měnový pár NZD/USD z pohledu RSI/PA (W1, D1) trend systému.
Akcioví býci si americké volby nakonec vyloženě užili
Extrémně růstový týden zakončený páteční červenou nulou znamenal pro index S&P 500 nejvýraznější vzestup od dubna se sytě zelenou visačkou +7,32 %.
Indikátor Relative Strength Index (RSI) a jeho použití pro analýzu signálů
Indikátor Relative Strength Index (RSI) je všeobecně uznávaným nástrojem pro analýzu trendu daného aktiva. Jeho používání daleko přesahuje standardní tezi „nad 70 prodat a pod 30 koupit“. Přiznám se, že vzhledem k mému působení na trhu kryptoměn ho takto nevyužívám. Místo toho koukám po křížení dvojice z nich.
Kosmetický pokles indexu S&P 500 situaci nerozhýbal
Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil několik desetin bodu, na denním grafu se tedy nic nemění. Americké akcie pokračují v letní klidné jízdě na nové rekordy.
Žhavá debata letošního roku: Měly by burzy kryptoměn mít jističe? Pro a proti
Navzdory globální pandemii trh s kryptoměnami nikdy nespí. Nicméně často nevídané rudé apokalyptické svíce již nejsou tím samým fenoménem, kterým byly v roce 2014. S příchodem derivátů a velkých pák se trh s kryptoměnami proměnil na Divoký západ, kde veškeré pojištění a snaha o kultivaci prostředí jde stranou. Ve světě kryptoměn se s příchodem pandemie koronaviru rozvířila debata o tom, zda by burzy kryptoměn jako je Binance a BitMEX měly mít jističe, které by obchodování v případě volatility zastavily.
Proč Fintokei neomezuje news trading
Obchodování volatility během zveřejňování důležitých makroekonomických zpráv a výsledků začíná stále větší část prop tradingových firem zakazovat. Proč s tím ve Fintokei nesouhlasíme a jaký dopad to má na výsledky našich obchodníků se dozvíte v tomto článku.