Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Prvé lekcie akciového trhu
Môže to znieť trocha negatívne ale prvé skúsenosti s obchodovaním na finančných trhoch často prinášajú rôzne prekvapenia, ktoré ani nemusia priamo súvisieť s trhmi ale aj tak môžu výrazne ovplyvniť úspešnosť obchodovania. Veľa ľudí si zo začiatku neuvedomuje mnoho často úplne jednoduchých vecí, o ktorých už x-krát počuli.

Americký dolar dohání ztráty
Od amerických prezidentských voleb vyhnal tzv. Trumpův efekt úrokové sazby, inflační očekávání a především dolar významně výše. Do toho přichází Fed s takřka jistým zvyšováním sazeb v prosinci a ekonomika Spojených států začíná po přestávce způsobené snižováním investic v těžebním průmyslu a snižováním skladu zásob nabíhat na slušné tempo.

Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu
Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.



Praktická ukázka: Opět se mi to moc líbilo
Už to tady říkám několik týdnů, přesto musím znovu. Mojí strategii se daří a je radost s ní spolupracovat. Z jednotlivých týdnů to není moc poznat, ale už chystám tříletou bilanci a ta tedy bude. Těšte se.

Zlato, stříbro, dolar a jejich cenový vývoj
Ti, co se zajímají o dění na finančních trzích vědí, že cena zlata je negativně korelovaná s americkým dolarem, což znamená, že jestliže americký dolar roste, pak cena zlata klesá a naopak.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.

Divné pocity pri ziskovom období
V predchádzajúcom článku som uviedol ako som sa dostal zo straty 1.5% do zisku 1%. Po tomto úspechu som čakal že príde ochladenie a chytím nejaký ten stoploss.


Ropa jako na horské dráze
Druhé pololetí bude pro nejdůležitější globální komoditu hodně volatilní. Panuje totiž vysoká nejistota ohledně zásobování trhu i otazník k vývoji poptávky. Tweety amerického prezidenta měnící přístup k sankcím na Írán stabilitě také nepřispívají. Pro dlouhodobé investory není tato doba příliš předvídatelná a trumfy v rukou drží tzv. insideři – saúdská vláda, ruské ropné společnosti a samotný Donald Trump. Na své si naopak přijdou intradenní obchodníci, scalpeři i obchodníci s opcemi, pro které je volatilita denní chleba.

Analýza indexu CAC40: Co nám říká o současné situaci na trhu?
Názory analytiků na vývoj trhů se zatím různí. Někteří předpovídají blížící se katastrofu, zatímco druzí chtějí využít růstové vlny. Pro některé hospodářská recese již klepe na dveře, pro jiné tento problém neexistuje. Avšak většina pozorovatelů trhů se shodne, že situace je nepřehledná. Aspoň toto tedy můžeme brát jako fakt. Zkusme tedy z něho vyjít a podívat se na graf francouzského indexu CAC40, abychom se pokusili najít alespoň nějaké odpovědi.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 23. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA - obchodní příležitosti...

Proč chce Microsoft koupit Activision Blizzard?
Společnost Microsoft (MSFT.US) na začátku loňského roku oznámila, že chce koupit Activision Blizzard (ATVI.US), herní studio, které stojí za mnoha populárními tituly. Mezi ně patří například série Call of Duty a Diablo. Nejedná se o zanedbatelný obchod, naopak, hodnota transakce se blíží 70 miliardám USD. Přestože transakce ještě nebyla definitivně schválena regulačními orgány, vypadá to, že se každým týdnem blížíme k jejímu úspěšnému dokončení. Nabízí se tedy otázka, proč chce Microsoft utratit tolik peněz za koupi tohoto studia. Analytik XTB Tomáš Vranka se na toto téma zaměřil ve svém nejnovějším videu.

Akcie měsíce XTB: vyplatí se investovat do zemědělství?
O společnosti OCI, dříve nazývanou Orascom Construction Industries, asi slyšel jen málokdo. Firma se totiž nezabývá sexy tématy jako jsou elektrická auta nebo umělá inteligence. I tak, nebo možná právě proto, stojí podle analytika XTB Tomáše Cverny za pozornost. O jakou společnost se tedy jedná?

Obrovská panika na ropě, vítězem je japonský jen
Dnešní otevření trhů je doprovázeno extrémní volatilitou. Kvůli víkendovým událostem, které znovu zvýšily rizika globálního rozšíření koronaviru, zahájila většina aktiv obchodování tento týden gapem. Pod prodejní tlak se dostávají rizikové měny jako mexické peso a ruský rubl. Česká koruna se až překvapivě drží bez volatility okolo 25,40.

Obchodní příležitosti na zlatě, ropě WTI a indexu S&P 500
V mém dnešním blogu se podíváme na zlato, ropu WTI a americký akciový index S&P 500.

Předpověď ceny dogecoinu pro rok 2021: měli byste naskočit na tento krypto trend?
Dogecoin (DOGE) je nejnovější kryptoměnou, která chytila vlnu a stala se podle tržní kapitalizace dvanáctou největší kryptoměnou. O růst se bezpochyby postaral zakladatel společnosti Tesla Elon Musk, který v minulém týdnu zveřejnil o této kryptoměně několik tweetů.

Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?
Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?

Zamyslenie
Nestačím sa diviť nad komentárom niektorých jedincov ktorý očividne nepochopili to akú činnosť tú robím a s akým zámerom alebo čo tým cielim. V tejto úvahe alebo zamysleni nazvime si to ako chceme sa k tomuto chcem vyjadriť a berte to niektorý ako vykričník a zamyslite sa nad sebou. Skúsim vám prehovoriť do duše.