Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Praktická ukázka: Falešný průraz, no a co?
Mnohokrát už to bylo řečeno. Nedá se s tím nic dělat a přesto to mnoho obchodníků překvapí, rozzlobí, znejistí, případně donutí začít zasahovat do toho, na čem tak dlouho pracovali. Ztráta! A víte co? Obvykle je to jen díky nějaké hlouposti jako je například malý falešný průraz. O to víc je to pro někoho deprimující. Jenže s tím se nedá nic dělat a nejlepší je říci si „no a co, tak byl falešný průraz a ztráta“.
Jak se zařadit mezi vítěze na Forexu?
Nastavení mysli vítězů je všude stejné. Psychologie vítězů souvisí s konkrétními vzorci myšlení, které můžeme analyzovat a inspirovat se jimi v konkrétním odvětví lidské činnosti, trading nevyjímaje. Člověk se řídí vzorci chování, které jsou u něj do určité míry zakořeněné a předvídatelné. V tomto článku se blíže podíváme na vzorce chování úspěšných traderů, kterými se lze inspirovat.
Index S&P 500 - bude ďalej klesať?
Dnes sa pozrieme na S&P 500 a historické grafy. Ako sa pohybovalo S&P 500 v rokoch 2016, 2012 a 2008 pred voľbami?
Burzovní grafy: Americké akcie posílily, obchodování je kolísavé
V polovině srpna si americký akciový index S&P 500 připsal zelenou týdenní svíčku, díky čtvrtečnímu a pátečnímu růstu posílil o 0,59 %.
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, GBP/JPY a NZD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy se budu převážně věnovat situacím na týdenním grafu. USD/CAD konsoliduje na dlouhodobé S/R úrovni a na NZD/CAD čeká na korekci. Na měnovém páru GBP/JPY očekávám sladění trendů na nižších časových rámcích a další růst ceny.
ČNB preferuje výrazně silnější korunu
Českou korunu prozatím nepřesvědčila k posílení ani dvě rychlá zvýšení úrokových sazeb během léta. Negativní sentiment z rozvíjejících se trhů, který rozdmýchávají Turecko s Argentinou, znevýhodňuje korunu vůči hlavním světovým měnám. Na druhou stranu se volatilita drží až překvapivě nízko, když se během celého srpna měnový pár EUR/CZK nevymanil z úzkého pásma 25,50-25,80.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
V dnešní blogu se podíváme na analýzu měnových páru AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY. Tyto měnové páry v současné době nabízejí poměrně spolehlivý náhled na jejích možný vývoj.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 5.8.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Co kupoval Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway v minulém čtvrtletí?
Velké americké investiční fondy musí regulačním orgánům hlásit, jaké investice v poslední době uskutečnily. Informace se pak obvykle zveřejňují 45. den následujícího čtvrtletí. V posledních dnech jsme tím pádem měli možnost podívat se do karet mnoha legendárním investorům a traderům.
Jaký kurz koruny předpovídá ČNB?
Tlaku zvýšeného vnímání rizika a volatility na finanční trzích se nevyhnula ani česká koruna, kterou velcí hráči ještě částečně řadí mezi měny rozvíjejících se trhů. Naše domácí měna tak mírně oslabila na 25,37 korun za euro a v sílícím trendu si na chvíli dala pauzu.
NZD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Švýcarsko jde proti ECB
Optimismus v eurozóně aktuálně nezná mezí. Růst HDP měnového bloku se dostal nad 2 % a očekává se obrat v měnové politice Evropské centrální banky (ECB), který zvyšuje poptávku po euru. Švýcarský frank se tomuto trendu dlouho bránil, v posledních dnech se však otevřela stavidla a měnový pár EUR/CHF vystřelil vzhůru.
Skandál ve statistice už i ve Švédsku
Švédský statistický úřad si zadělal na pořádný průšvih. Kvůli obrovské nepřesnosti v datech o nezaměstnanosti dostává co proto od místního ministerstva financí i centrální banky (Riksbank), které na základě těchto čísel dělaly důležitá makroekonomická rozhodnutí včetně nastavení úrokových sazeb. Tato chyba by ale měla mít pozitivní dopad na kurz švédské koruny.
Praktická ukázka: Prodírání se ztrátami
Tak nějak se letos ta moje strategie nemůže rozjet. Není to zatím nic smrtelného, no lepší výsledky by se mi docela líbily. Aspoň trochu lepší. Nedá se ale nic dělat, je potřeba být trpělivý.
Obsese a rituály
Každý z nás sám sebe považuje za racionálního tvora. Tím spíš, že se věnujeme tak exaktní věci, jako je obchodování na finančních trzích. Snažíme se potlačovat emoce, abychom se dobrali úspěchu, vše si racionálně zdůvodňujeme a ve všem se snažíme najít logickou, jasně vypočitatelnou podstatu.
News Trading
Na téma news trading toho bylo napsáno už mnoho. Tady u nás, v krásné české krajině, určitě také. Ale pozoruji určitý nepoměr pozitivního a negativního proudu názorů na toto téma. Zatím co naši zahraniční "kolegové-tradeři" se k news tradingu staví velmi pozitivně a najdeme jich velké množství, pod našimi malebnými kopci najdeme drtivou většinu lidí, kteří tvrdí, že news trading prostě nefunguje, nebo že ho nedělají (čímž chtějí nepřímo říct, že prostě nefunguje). Vždycky jsem měl pocit, že jsem jediný česky hovořící jedinec, který si osvojil a oblíbil news trading.
Praktická ukázka: Zajímavý obchod
Celkem byly v uplynulém týdnu čtyři obchody. Avšak jeden z nich byl opravdu zajímavý. Přivedlo mě to k myšlence, jestli bych zase neměl udělat nějaký backtest. V tomto případě kvůli velikosti range, která ještě lze obchodovat.
Anomálie na finančních trzích
Teorie efektivních trhů předpokládá, že cena každého finančního nástroje v každém okamžiku plně odráží všechny dostupné informace. Teorie efektivního trhu se rozvinula v 60. letech předchozího století na základě disertační práce Eugene Famu. Podle jeho názoru na aktivním trhu, který zahrnuje mnoho dobře informovaných a inteligentních investorů, jsou akcie správně oceněny a odrážejí všechny dostupné informace. Jejich cenu nelze predikovat, protože se vyvíjí podle náhodné procházky. Jenomže zkušenost ukazuje, že chování trhu nelze vždy vysvětlit podle dostupných teorií a informací. Finanční trhy (zejména ty akciové) se tak leckdy chovají nelogicky a vytvářejí takzvané anomálie (odchylky), které nelze racionálně zdůvodnit. Video zkoumá, zdali nejznámější anomálie jako lednový efekt, pondělní efekt, či efekt Vánoc platí na amerických akciových trzích i po finanční krizi (2008).
Zajímavá situace z hlediska korelace v USD a DJIA (US30)
Na trzích se po dvou divočejších dnech vytvořila zajímavá situace z hlediska korelace :