Na grafu vidíme, že se nám v pondělí aktivovaly oba příkazy, Long i Short. Standardně byly použity čekající příkazy BUY STOP a SELL STOP v 9.30 h na range od 8.30 h do 9.30 h + 20%. Stop-Loss ve vzdálenosti cca 1000 bodů a Take-Profit na 5,5 násobek range. Bylo už jen otázkou, který směr si trh vybere. V počátku to vypadalo, že naváže na předchozí růst, ale obchodníci neměli sílu cenu vytlačit výše. Avšak i tyto nevydařené pokusy nám dokázaly s cenou pohnou natolik, že u Long pozice jsme mohli přitáhnout Stop-Loss k Break/Evenu (při dosažení 1,5 násobku range posun z 1000 bodů na Low range), takže případné otočení, ke kterému následně ve středu došlo, pro nás nebylo tak drahé.
Po ukončení naší dlouhé pozice na Stop-Loss jsme stále ještě měli jedno želízko v ohni v podobě pozice krátké, která nás odměnila příjemnými pocity ve chvíli, kdy se obchodníci konečně rozhodli, že s cenou nějakým směrem pohnou a my jsme tak mohli částečně, celkem třikrát, odprodávat. V úplném závěru se nám ještě v pátek otevřel jeden obchod, který skončil v malé ztrátě, ale to už výsledek nijak zásadně neovlivnilo. Tento obchod bych v ručním obchodování nezadával, protože v pátek kolem osmé hodiny už nemá smysl obchodovat. Avšak AOS jej zadal. Pokud by někdo hledal na AOS nevýhody, tady by jednu měl.
Dále ještě přikládám křivku vývoje účtu za dobu, kdy svůj přístup (od 29.4.19) čas od času prezentuji. Zde je potom vidět, že v tradingu prostě neexistují jen výhry, a že je nutné naučit se žít i s porážkami.
Z obou grafů pro mě plyne, že sázka na trpělivost a ponechání velké volnosti pohybům trhu, kterou používám, se stále vyplácí.
Michal Uma