Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Pôjde Bitcoin znova pod 10 000 USD?
V tomto článku sa pozrieme na 3 základné grafy, ktoré sledujem na kryptomenách aby som mal prehľad o trhu.
Kĺzavé priemery na MT4 a MT5
Kĺzavý priemer je jeden z úplne najzákladnejších indikátorov, ktorý stále patrí medzi tie najpoužívanejšie medzi obchodníkmi na rôznych trhoch. Kĺzavý priemer je obľúbený vďaka bohatej možnosti nastavenia, pozrime sa na tento indikátor bližšie...
Měnový pár USD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit
Světová ekonomika riskuje, že poroste rychleji než by potřebovala. Skupina 20 ministrů financí a představitelů centrálních bank se setká příští týden v Argentině na schůzce zastupitelů G-20 uprostřed největší ekonomické expanze od roku 2011. Setkání proběhne jen několik dnů poté co organizace OECD, která se zabývá hospodářskou spoluprací a rozvojem, zvýšila svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% na rok 2018. Pro mnohé investory a politiky je zásadní otázka jak rychle může ještě světová expanze pokračovat. A zda ji vůbec chtějí v případě, že by přehřátí ekonomiky znamenalo nepřiměřený růst inflace. Globální růst od roku 1990 dosáhl očekávaného růstu nad 3,9% osmkrát. Prozatímní vrchol růstu o 5,6% byl následován finanční krizí o rok později.
EUR/TRY – nezastavitelný trend
Turecká lira se od počátku roku až překvapivě držela stabilní vůči euru. Přitom inflace rozežírá tureckou měnu zdaleka nejvíce ze zemí OECD, v dubnu vyskočila na 70 % meziročně. Je proto zřejmé, že lira bude proti „nízkoinflačnímu“ euru muset oslabovat, aby tento cenový nárůst vykryla.
USA jako ropná velmoc?
Díky novým technologiím i důrazu na energetické úspory se postavení Spojených států na trhu s energiemi za posledním 10 let radikálně změnilo. Výrazné zvýšení nabídky plynu a ropy také výrazně zamávalo s cenami komodit, které klesly o více než polovinu z maxim roku 2011.
Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 1.)
V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.
Brexit znovu zkouší libru
Za první měsíc české vlády už skončili dva ministři. V Londýně je teď situace podobná, ministři odstupují jako na běžícím pásu. Na rozdíl od České republiky znamenají tyto přesuny pro britskou vládu existenční problémy. A na kurzu libry už je to znát.
Burzovní grafy: Vypadalo to hůře, akcie ale zatím kvůli Trumpovým eskapádám ztratily jen mírně
Po více než dvou měsících vývoje do strany pod rezistencí na hladině 2 400 uzavřel americký akciový index S&P 500 v pondělí nad touto úrovní. Dlouho očekávaná událost ale neměla pokračování a index nakonec za týden odepsal 0,38 %.
Nasdaq 100 - Vyhodnocení e-mini challenge duben 2019
Tak jsem si dal tu práci a všechny vstupy jsem znovu zpětně zkontroloval. Vzhledem k tomu, že jsem opět občas vstupoval zcela mimo strategii, byl jsem z toho tak vykolejený, že jsem opravdu nenašel odvahu (ani chuť) tyto vstupy zveřejňovat na blogu.
Proč jsem si vybral StrategyQuant
Dnes se krátce zmíním o programu, který pro stavbu a testování AOS používám. Tím programem je StrategyQuant.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na pokračování Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD. Zrekapitulujeme si předcházející vývoj a probereme další pravděpodobný vývoj.
Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?
Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
Technická a fundamentální analýza: NIKKEI, S&P 500 a EUR/USD
Pojďme se podívat, které důležité fundamenty nás tento týden čekají i co se aktuálně děje na indexech NIKKEI, S&P 500 a páru eura s dolarem.
Obchodování jako hra (aneb bavte se tradingem)
V jednom z předchozích článků jsme rozebírali 4 nejčastější závislosti tradera, přičemž třetím bodem byla závislost na samotné činnosti.
News Trading 3
V minulý týdnech zde visel hlavní článek o news tradingu od Patrika Urbana, který byl zřejmě inspirován mými předchozími články. Ač mi v reakci na jeho článek psalo několik přátel, kteří dělají news trading profi, a tvrdě nesouhlasili s některými částmi textu, já zde Patrikovi děkuji za další informace k news tradingu a chci v tomto díle seriálu navázat na to, co ve svém článku zdůraznil - problémy s obchodováním zpráv.
Praktické okénko – po delší době swing obchod a spekulace na dolar ukončena
Dva ziskové swingové obchody, které jsem ukončil během vyhlášení fundamentální zprávy.
Tomáš Vranka z XTB: Stockpicking nebo ETF?
Tak jako každé druhé pondělí v měsíci, i tento týden vyšel nový díl ze série Akciové portfolio Tomáše Vranky (APTV). Hlavní tématem bylo samozřejmě současné dění na trzích, umělá inteligence a investování do rozvíjejících se trhů. Nakonec se ale Tomáš v rámci svého pravidelného nákupu rozhodl pro ETF, což vedlo k hlavnímu tématu této epizody; kdy nakupovat individuální akcie a kdy ETF?