Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 8. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti Bossa.

Přizpůsobit SE strategii – Přizpůsobit SI strategii
Zařazení obchodní strategie do osobního života je alfou a omegou vnitřní rovnováhy, která tvoří základ úspěšného tradingu.

Hedge – 13. komnata tradingu
Nedělní zamyšlení o hedgingu. Možná trocha inspirace pro někoho, kdo se jím čerstvě zabývá.

Ženete se bezhlavě za ziskem? Poučte se na základě svých extrémních obchodů
Nevyhýbejte se svým extrémním obchodům - těm neobvykle dobrým nebo neobvykle špatným obchodům. Mohou to být vaši nejlepší učitelé. Horní 5 % a dolní 5 % obchodů jsou často největšími přispěvateli k úspěchu nebo neúspěchu. Máme tendenci věnovat pozornost 90 % obchodů, které tvoří normu, když to, co stojí mezi námi a konzistentně ziskovým obchodováním představuje právě to, jak se postavíte ke svým výsledkům na obou koncích ziskového spektra.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 26.1.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Realita tradingu 11: Desítky procent ročně s prstem v nose
Tento blog navazuje na předchozí díl číslo 10 i na díl číslo 9.

CHF/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár CHF/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Kam vystoupají úrokové sazby v roce 2023?
Měnová politika centrálních bank určovala vývoj na akciových trzích. Jinak tomu nebude ani v roce 2023. Zásadní otázka je, do jaké výše americký Fed vyžene svoje úrokové sazby. Trhy nyní počítají s maximální výškou 5 %. Toto očekávání je prakticky jednomyslné a týká se následujících dvou zasedání americké centrální banky. 1. února a 15. března by měla sazby pokaždé zvednout o 25 bazických bodů. Avšak vývoj od 3. května se odhaduje již těžko. Větší část analytiků si myslí, že Fed zvedání sazeb zastaví, zatímco jiní se domnívají, že Fed je bude zvyšovat i nadále. Otázka maximální výše sazeb tak bude klíčová minimálně pro první polovinu roku 2023.

Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Další náznak korekce zažehnán, index S&P 500 je na novém rekordu
Na začátku uplynulého týdne index S&P 500 pokračoval v poklesu z týdne předchozího, intradenně klesl až k 50dennímu klouzavému průměru, ale od něj se odrazil. Ve zbytku týdne pak již bez zaváhání mířil výše, aby v pátek posunul historický rekord poprvé nad 4 400 bodů. Za pět obchodních dnů tak vzrostl o 1,96 %.

Býci před výsledkovou sezónou vylepšují pozice, index S&P 500 uzavřel nad 3 000
Americký akciový index S&P 500 po neúspěšném testování hladiny 3 000 bodů nakonec v pátek dokázal uzavřít nad touto psychologicky zajímavou úrovní. Za uplynulý týden si připsal 0,78 %.

Praktická ukázka: Po ztrátě opět do plusu
Byl to takový obyčejný týden. Žádný super zajímavý obchod, který by mohl někoho ohromit. Ale po výsledku z minulého týdne, který skončil docela velkou ztrátou, to je docela dobrý výsledek. A vlastně by to byl dobrý výsledek i bez té minulé ztráty.

Jak vám může pomoct obchodní plán?
Pokud chcete uspět nejen na Forexovém trhu, je potřeba mít dopředu připravený obchodní plán, který bude odpovídat vaší strategii. Bez přípravy nejenže riskujete neúspěch, ale i velké finanční ztráty. Nezapomínejte, že obchodní plán by měl dodržovat jak začínající obchodník, tak i pokročilý a zkušený obchodník.

Měnový pár GBP/USD - kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.


Facebook vs. Twitter
Která ze čtyř hlavních amerických sociálních sítí - Facebook, Twitter, Pinterest a Snapchat - si v roce 2020 vedla nejhůře? Pokud jste tipovali Facebook, máte pravdu. Nárůst ceny Pinterestu o 250 % v roce 2020 výrazně předčil nárůst ceny Facebooku o 31 %. Facebook také zaostal za indexem Global X Social Media Index ETF, který sleduje více než 30 společností působících v oblasti sociálních médií. V roce 2020 dosáhl ETF anualizovaného výnosu 78,4 %. Přesto je příliš brzy na to, abychom Facebook označili za společnost s horšími výsledky. Koneckonců se jedná o společnost, která rok co rok vykazuje dvouciferný růst. Velkou otázkou je, zda se akcie společnosti Facebook mohou znovu postavit na nohy.

Jak ovlivní americké volby trhy?
V posledních dnech se zvyšuje pravděpodobnost vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

Jak to, že inflace v USA opět roste? | Investiční Memento #45
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 45. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Jaké fundamenty sledovat během inflace?
V jednom z předchozích článků jsme se věnovali příčinám, které vedou k inflaci a různým možnostem jak ji čelit. Dnes si tuto problematiku ještě o něco více rozšíříme a povíme si o tom, jaké fundamenty v souvislosti s inflací pojící se k ČR je vhodné sledovat a kde sehnat nejaktuálnější informace ohledně vývoje české koruny.

Ropa a její budoucnost
O ropě v poslední době příliš neslyšíme a vypadá to, že o tuto komoditu už investoři ani média příliš nejeví zájem. Od dubnového propadu se ropa již „vzpamatovala“ a dostala se na hodnotu 40 dolarů, u které teď osciluje už 6 měsíců. Jak se ale bude vyvíjet cena této komodity v dalších letech a jak bude reagovat na nového prezidenta USA, nové technologie a možná končící koronavirus?