Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Díl první: Představení
Nehlučte milé děti více, zhasněte světlo Vaší svíce. Povím Vám tajuplný příběh, o tržnici a zajímavých lidech. Bude to příběh ze života, kde v hlavní roli hraje likvidita. Ve vedlejších rolích v tomto mraveništi, zahrají si všichni, co kdy byli na tržišti. Už bez dalších okolků, teď zasedněte ke stolkům. Vidíte! Jde Vám to výtečně. Ať tento příběh nebyl psaný zbytečně.

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?
Naučte se, jak správně načasovat investice do akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat v dobách expanze i recese.

Peníze = Droga?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Technická analýza: Bitcoin na 12 000 USD překvapuje mnohé analytiky
Bitcoin se dostal na 12 000 USD. Růst přichází uprostřed léta a to je trochu nečekané. Býci jsou, po pádu na 5 000 USD, jednoznačně při síle. Do momentální situace na trhu něco určitě přinesl i halving, který se odehrál v tomto roce.

Potenciálne riziká investovania
Ak chceme reštartovať svoju cestu na finančných trhoch, tak musíme začať takpovediac úplne nanovo. Rozhodnúť sa pre obchodovanie alebo investovanie, prípadne ich kombináciu. V dnešnom článku zameriam svoju pozornosť na investovanie a jeho potenciálne riziká. Výhody a teoretické zisky investovania predsa všetci poznáme z reklám, článkov a YouTube videí. Investovanie je reálna a možná cesta ako nadobudnúť a zhodnotiť svoje financie, no nie je to však 100%-tne zaručený spôsob, ktorý by vám mohol niekto garantovať. Investovanie má svoje potenciálne výhody, ale má aj určité úskalia a riziká. Každá minca ma dve strany.

První týden v soutěži Trading Contest 2015 – FX obchody
Počátkem tohoto týdne spustila Patria Forex, ve spolupráci s Klubem investorů, zajímavou tradingovou soutěž Trading Contest 2015.

Trading jako nástroj pro nabourání denní rutiny
Využívání tradingu jako nástroje pro prokrastinaci je velmi rozšířené. V tomto článku si nastíníme možnosti, jak s tím skoncovat.

Praktická ukázka: Experiment
Už před víc než týdnem jsem se zamyslel nad svojí strategií a znovu jsem se pokusil poskládat si priority. Díval jsem se na výsledky z minulých období a v backtestu si ověřil četnost některých situací. A dospěl jsem k závěru, že zkusím něco nového.

Měnový pár USD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Japonsko je nyní levné
Japonsko se zatím zázračně vyhýbá vysoké inflaci. Tamní dubnový meziroční růst cen sice zrychlil na 2,5 %, toto tempo je ale s ohledem na extrémní ceny energií, zdražující potraviny i slábnoucí japonský jen výhrou.

Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 25. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Kolik času trávit u obchodní platformy?
Přemýšleli jste někdy o tom, jestli se vám čas, který strávíte u platformy, zaplatí? Začínající obchodník, hnán vidinou astronomických zisků, nejspíš přemýšlí o vysedávání u grafu jako o investici a v rámci studia trhu to ani nepovažuji za špatné. Přijde však doba, kdy se každý musí zeptat sám sebe, jestli to stojí za to.

Multitimeframe analýza: 12.12.2024 EUR/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Brexit bez dohody - sci-fi, které je blízko skutečnosti
Slovo brexit se postupem času stalo opravdovým synonymem k nekonečnému příběhu, který je i po několika letech stále velmi žhavým tématem, u kterého nikdo ani pár týdnů před očekávaným výstupem Spojeného království z EU neví, jak to vše nakonec skončí.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, AUD/JPY a AUD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/USD, AUD/JPY a AUD/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Týždenný výhľad pre EUR/USD a index S&P 500
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Bude ako nebolo
Krásny deň prajem všetkým účastníkom veľkej zmenárne! Priznám sa, že diskusia k prvému článku bola nad moje očakávania uspokojivá... Áno!

Proč nebudu provozovat fond
V minulých týdnech jsem několikrát dostal otázky, týkající se možnosti obchodovat pro někoho nebo za někoho.

Jak dlouho vydrží koruna vzdorovat?
Včerejší zasedání ČNB proběhlo dle očekávání, kdy 5členná majorita v čele s guvernérem Michlem nechala hlavní českou úrokovou sazbu na 7,00 %. Tento trend kontrastuje nejenom s přístupem velkých západních centrálních bank (BoE, ECB, Fed), které zvyšují úroky o 50-75 bps v rámci posledních měnové-politických rozhodnutí, ale také s kolegyněmi ČNB v Polsku a Maďarsku.

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.