Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Konec intervencí ČNB bude divoký
Česká národní banka (ČNB) už nemá na co čekat. V pátek vyprší její tvrdý závazek držet korunu oslabenou. Pro ekonomiku i podporu inflace už nedává slabá měna velký smysl a prodlužování intervenčního režimu by vedlo jen k dalšímu zvyšování devizových rezerv a potenciálních ztrát ČNB.
Obchody na zkoušku
Obchody na zkoušku s mikroloty spíše obchodníkům škodí, než že by díky nim rostli. Proč to tak je, se dočtete v tomto článku.
Cesta tradera
Cílem tohoto mého blogu nastínit komplexnost procesu obchodování pro začínající obchodníky.
Nejlepší obchody měsíce června ve Fintokei
Ani pozvolnější tržní tempo spojené s letními měsíci nezastavilo naše obchodníky v dosažení úctyhodných výsledků. Pojďte se s námi podívat na ty nejpovedenější obchody za uplynulý měsíc!
Nervozita před Vánocemi, Nasdaq i kanadský dolar padají
Trhy byly připravené na snížení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky (Fed) i na jestřábí komentář, který nebude do budoucna slibovat žádné výrazné uvolňování měnové politiky. A přesně takové bylo i rozhodnutí představitelů Fedu na letošním posledním měnovém zasedání. I přesto byla reakce obchodníků bouřlivá.
Které ekonomiky budou hýbat v příštím roce eurozónou?
Německo a Španělsko byli v posledních letech hnací silou růstu ekonomiky eurozóny. Nicméně situace se v příštím roce změní. Kormidlo velmi pravděpodobně převezme Francie a Itálie, které budou řídit "Euroboom".
EUR/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Fed si konečně všiml silného dolaru
Silný dolar má na americkou ekonomiku větší vliv, než se původně předpokládalo. Exporty sice představují pouze 15 % HDP Spojených států, silná domácí měna ale působí negativním směrem také na bohatství samotných Američanů – alespoň to bohatství, které vidí na svých investičních účtech.
Praktická ukázka: Konečně rozdělené obchody
Už několik týdnů mám rozdělenou strategii. Nejedná se o nic světoborného, jen je na základě oscilátoru ATR rozdílně vypočteno umístění Stop-Lossu (SL) pro každý obchod a část strategie, tím pádem jsou rozdílné i velikosti jednotlivých pozic. Ale o tom jsem už psal.
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na měnový pár GBP/USD. Na týdenním grafu se cena nachází v korekci rostoucího trendu a indície naznačují možný návrat zpět do trendu, nebo aspoň reakci. Popíši aktuální situaci z mého pohledu a nastavím podmínky pro případný obchod.
Trading analýza od tradera: Ropa, USD/CHF a EUR/AUD
Ropa včerejším prudkým přibližně osmiprocentním propadem zničila nedávné býčí technické indikace = proražení klesajícího klínu nahoru po předchozím trendovém pohybu nahoru. Tímto nám však nabídla lepší obchodní příležitost pro následující dny.
Praktická ukázka: Jeden obchod, který se docela povedl
Když by člověk pozoroval obchod, který je v běhu, často by dostal nápad zasáhnout do něj. A určitě by našel mnoho důvodů, kterými by si uměl ospravedlnit svůj chybný zásah do své strategie. Ale opravdu by někdo chtěl dělat takové chyby?
Vedoucí americké akcie: PANW, TCRD, EVLV
V posledních přehledech jsme vyzdvihovali důležitost interních nákupů akcií, které nám mohou zajistit u daných akcií velice pěkné výnosy. Dnes se opět podíváme na společnosti s vysokou interní aktivitou. Do přehledu jsme z důvodu vysokého rizika nezařadili biotechnologické společnosti.
Odvrácená strana mince
Trading z pohledu problémů, které může napáchat a zamyšlení nad tím, proč se k němu přistupuje neseriózně.
Obrovská panika na ropě, vítězem je japonský jen
Dnešní otevření trhů je doprovázeno extrémní volatilitou. Kvůli víkendovým událostem, které znovu zvýšily rizika globálního rozšíření koronaviru, zahájila většina aktiv obchodování tento týden gapem. Pod prodejní tlak se dostávají rizikové měny jako mexické peso a ruský rubl. Česká koruna se až překvapivě drží bez volatility okolo 25,40.
Výběr z nedělní přípravy: Měnový pár EUR/USD a zemní plyn hledající své dno
Závěr předešlého týdne se nesl na eurodolaru ve znamení falešného proražení spodní trendové linky klesajícího týdenního kanálu. Tedy pravděpodobně. Nasvědčuje tomu zatím pouze volatilní obratový pattern na denním grafu. Chování ceny zemního plynu oproti eurodolaru z mého pohledu vykazuje již znatelné rysy budování dlouhých pozic a tvorbu dna. Již brzy tyto situace vyjasní sám trh. Dříve, než se tak stane, musí situaci vyhodnotit obchodníci a nastavit své strategie. Zde je můj pohled.
Měnový pár USD/JPY: Analýza více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Proč vlastně obchoduji prostřednictvím AOS?
Protože jsem líný. Tak přesně tato jedna krátká věta by poměrně jednoduše dokázala vystihnout hlavní a skoro i jediný důvod, proč jsem prostřednictvím AOS začal obchodovat. Ale aby to nebylo tak snadné, tak se k té lenosti, s postupem času připojilo i několik dalších věcí, o kterých vám povím. Mimochodem, pokud bych nebyl líný, tak bych se o těch dalších věcech nikdy nedozvěděl.
Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI
Americký akciový index S&P 500 dále zajímavě posiluje a posilovat ještě bude. Jsme velmi blízko 2.100 bodům a cca pouze 2,5 % od historických maxim. Černé scénáře o krutém medvědím trhu a další velké krizi se tedy zatím nenaplňují. Akciovým trhům dále pomáhají centrální banky (QE, nízké úroky, snižování povinných rezerv bank apod.) a i v tomto kvartále zatím lepší než očekávané výsledky amerických korporací.
Burzovní grafy: Drobný pokles nic neřeší, výsledková sezóna může určit další trend
Zelenou týdenní svíčku vystřídala svíčka červená, ztráta amerického akciového indexu S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů dosáhla 0,67 %. Z denního grafu je přitom evidentní, že rozpětí za poslední týden bylo ještě užší než v předchozích obdobích.