Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – řízení obchodu ve ztrátě a postupná redukce rizika
Díky aktivnímu řízení ztrátové pozice dokáže obchodník redukovat celkové riziko. Díky tomu může v dlouhodobém měřítku stabilizovat svojí equity křivku. Na postup redukce rizika se podíváme v tomto článku.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a akcie Apple
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a akcie Apple. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Je zlato opravdu tou nejlepší variantou, ve které by měli obchodníci hledat „bezpečné útočiště“ pro své investice?
Dnes a denně se čím dál častěji hovoří o tom, že by mohla v relativně brzké době přijít nějaká další finanční/ekonomická krize a díky tomu se i mnoho investorů a obchodníků začíná poohlížet po takzvaných bezpečných útočištích.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 12.8.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...


Býci měli opět navrch, index S&P 500 je nad další kulatou hladinou
Americký akciový index S&P 500 má za sebou již pátý růstový týden v řadě. Tentokrát posílil o 2,58 %.

Komodita plná obchodních příležitostí
Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.

Inflace hýbe akciemi i korunou
Čtvrteční data o spotřebitelské inflaci v USA spustila výprodeje akciovými trhy, protože skončila mírně nad očekáváním. Jádrová inflace zvolnila pouze z 4,0 % na 3,9 % a naděje na rychlé uvolnění měnové politiky se začala rozplývat.


Jak lze Paretův princip aplikovat na obchodování?
Dle tzv. Paretova principu pramení 80 % důsledků z 20 % příčin. Toto platí v mnoha různých situacích a tento princip byl dokonce obecně nazván „pravidlo 80/20“. Například v obchodě platí, že 20 % vašich zákazníků může generovat 80 % vašich prodejů. Na to, jak lze tuto myšlenku uplatnit ve světě obchodování se zaměříme v dnešním příspěvku.

Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (2. díl)
V prvním díle miniseriálu, ve kterém se soustředíme na zveřejňovaná makrodata, jsme se zaměřili na data z trhu práce. Zmíněna byla také ostatní makrodata, která jsou s určitou pravidelností publikována, jako například zásoby ropy a ropných destilátů, data z realitního trhu a měkká data ve formě indexů z Chicaga, filadelfského Fedu či michiganské univerzity

Index S&P 500 ustoupil z maxima, je ale nad supportem
Americký akciový trh má za sebou poměrně nevýrazný týden. Index S&P 500 po čase nevylepšil historické maximum a celkově odepsal 0,64 %.

Společný London Break (3. díl)
Získal jsem dojem, že do seriálu o strategii London Breakout, musím vložit informaci o tom, jak s průběžnými výsledky nakládat, respektive o tom, jak se na ně dívám já. Protože to s tématem souvisí, i když ne přímo, tak jsem si dovolil tento díl očíslovat tak, jak jsem ho očísloval. Další celé číslo totiž bude nějaký test.

Ako platiť čo najnižšie swapy
Asi každý trader rozmýšľa ako obchodovať pri čo najnižších nákladoch a práve swapy dokážu v priebehu času potichu nenápadne rásť. Ako sa teda vyhnúť zbytočným poplatkom a obchodovať čo najefektívnejšie?

KUDY – KAM JÍT
Dozvěděl jsem se od svých kamarádů na síti, že lidé nadávají na tyhle „psychologické kecy“. Viděl jsem, že většině stejných lidí nefungovaly ani ty věci odborné a technické. Odbornost – Analýza – Technika je vždy hope-giver. Ale opravdový úspěch je jinde. Je harmonií grafu a člověka. Tento článek píši pro své klienty a lidi, kteří mi dávají ohlasy, že jim to pomáhá. Dokud existují takoví lidé, cítím velký smysl v tom psát tyto „psy-kecy“. Navíc to píši tak trochu i pro sebe. Prosté myšlenky, které míří jasně k tomu nejdůležitějšímu, pomáhají i mě jít dál cestou tradera.


Které komodity shortovat?
Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.

Index S&P 500 opět mírně vzrostl, býci ale nedokázali uzavřít gap
Index S&P 500 za celý týden sice zpevnil o 0,45 %, čtvrteční a páteční pokles ovšem dává tušit, že si medvědi hlídají nejbližší důležitou rezistenci.

Ako byť: „S. M. A. R. T. E. R.“ – Chytrejší
Predpokladám, že viacerí z nás neustále rozmýšľajú ako vylepšiť svoju obchodnú bilanciu. Niekoľko menších úprav a obchodovanie môže nadobudnúť ešte lepšie smerovanie. Ako byť: „S. M. A. R. T. E. R.“ – Chytrejší, je podľa môjho názoru jednou zo skutočne ľahších ako aj zábavnejších úprav v našom plánovaní. Pozrite – posúďte – vyhodnoťte – prípadne pripomienkujte.

Praktická ukázka: Konečně rozdělené obchody
Už několik týdnů mám rozdělenou strategii. Nejedná se o nic světoborného, jen je na základě oscilátoru ATR rozdílně vypočteno umístění Stop-Lossu (SL) pro každý obchod a část strategie, tím pádem jsou rozdílné i velikosti jednotlivých pozic. Ale o tom jsem už psal.