Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak vidím situaci na hlavním měnovém páru EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situaci na měnovému páru EUR/USD. Vysvětlím, proč jsem v pondělí věřil v otočení trendu, nakoupil a kam očekávám, že kurz tohoto měnového páru poroste.

13. komnata tradingu – témata, o kterých se nemluví
V dnešním článku otevřeme nepříjemná témata, o kterých by se v tradingu raději nikdo nebavil.

Povídání o trzích: Speciál o pražské burze. Bude se dařit ČEZu?
Po několika týdenní pauze se znovu sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby probrali aktuální dění na finančních trzích. V tomto dílu se zaměřili specificky na akcie naší tuzemské burzy. Z tohoto důvodu si k sobě přizvali ještě Tomáše Cvernu, autora série Týden na pražské burze. Co si kluci myslí o ČEZu, českých bankách, nebo třeba o Kofole? To vše zjistíte v aktuální epizodě.

Mark Spitznagel: Poslední z medvědů
Bylo by opravdu překvapením, kdyby Mark Spitznagel viděl situaci jinak než černě. Je to asi u něj profesionální deformace, protože jeho hedgeový fond Universa Investments se zaměřuje především na management rizik. Od spolupracovníka Nassima Taleba nelze čekat, že by se nevěnoval černým labutím. Mark Spitznagel věští pokles trhů minimálně o 50 %.

Čo ovplyvňuje výšku spreadu a ako sa nenechať ohroziť ich dočasným rozšírením
Asi každý človek, ktorý aspoň chvíľu obchodoval na forexe alebo s CFD si všimol, že spready sú u väčšiny brokerov plávajúce, teda niekedy menšie a niekedy vyššie. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sú spready niekedy vyššie a na čo si vtedy dávať pozor.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/USD a akcie Apple a Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD a akcie Apple a Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Měny v historickém kontextu – máme za sebou týden centrálních bank
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.

„Stratégia“ – prvá alternatíva...
Ako som písal v predchádzajúcich článkoch, postupne začnem písať o svojej „stratégii“. Dnes napíšem o prvej alternatíve. Nič nové „pod slnkom“ – práve naopak, jednoduchá „stratégia“ založená predovšetkým na sviečkových formáciách, cenových zahustení, denných a niekedy aj týždenných pivotoch a S/R úrovní.

Multitimeframe analýza: 29.11.2024 USD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Fibonacci retracement - tradingová strategie budoucnosti
Obchodní indikátor Fibonacci retracement se za dobu své existence stal opravdovou raritou a v profesionálním tradingu nejspíš ani nelze najít ukazatele, který by obchodníkům nabízel toliko možných způsobů použití, jako právě tento. Nakonec, co se praxe týče, tak nejenže je s tímto indikátorem možné zobchodovávat to, co nám minulost již odhalila, například důležité S/R úrovně, ale také to, co trh v budoucnu nejspíše ještě vytvoří, což dozajista bývá také jednou z jeho největších výhod vůbec. A my si zde nyní proto ukážeme jednu z Fibonacci strategií, díky které je právě možné, budoucnost začít pravidelně zobchodovávat.

Data z trhu práce vrátila index S&P 500 pod důležitou rezistenci, akcie čekají na impulz k pohybu z úzkého pásma
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden opět těsně pod 2 100. Ve čtvrtek nad touto hladinou uzavřel, to je ale prozatím vše. Květnová data z amerického trhu práce negativně překvapila a index se intradenně posunul téměř o procento níže, v druhé polovině obchodního dne ale ztrátu výrazně snížil. Tento scénář se opakuje – začátek seance ve znamení poklesu a v závěru dne mazání ztrát, případně posun do zisku.

Praktická ukázka: Začátek nového roku
Vzhledem k tomu, že jsem použil malé „n“ a také k tomu, že jsem minulý týden psal o ročním výročí obchodování, tak věřím, že všichni porozuměli tomu, že v nadpisu se hovoří nikoliv o prvních lednových dnech, ale o začátku další kapitoly mého obchodování.

Na co potřebujeme brokery?
V první řadě existuje standardní definice, která říká, že zprostředkovatel nebo třetí strana transakce dostává odměnu za poskytnuté služby. Odměna má obvykle podobu provize.

Technická analýza: Bitcoin a ChainLink/USD
Investoři na Bitcoinu nedokázali prolomit 12 000 USD a viděli jsme v posledních týdnech velký propad pod 10 000 USD. Momentálně se Bitcoin ustálil, ale stále sledujeme kritické hodnoty. Spolu s Bitcoinem se propadl i celý trh. Podíváme se, jak to vypadá na Chainlinku, který je stále v roce 2020 v +420% zhodnocení.

Praktické tipy pro denní obchodníky využívající Price Action
Naučit se, jak obchodovat Price Action, je stejně náročné, jako naučit se ovládat například umění boje.

Burzovní grafy: Úspěšný start roku vrátil americké akcie na historická maxima, na řadě je výsledková sezóna
První čtyři obchodní dny roku 2017 byly pro akcie velice pozitivní, americký akciový index S&P 500 si připsal 1,7 % a je na historickém maximu. Nyní finanční trhy vyhlížejí hospodářské výsledky amerických firem za poslední kvartál minulého roku.

Index DAX v době koronavirové
Německý index DAX, který je jedním z předních světových indexů, začíná opět pomalu nabírat na síle a to dokonce napříč „nelepšící“ se koronavirové krizi, která v investorech denně vzbuzuje značnou nejistotu. Právě díky nejistotě budoucího vývoje na německém trhu, se nyní přední světoví investoři a obchodníci snaží predikovat, zda jsou přijatá německá měnová a fiskální opatření dostatečná, což by mohlo ve výsledku (v případě, že investoři vyhodnotí přijatá opatření za relativně dostačující) celou situaci okolo indexu DAX ještě více stabilizovat.

Burzovní grafy: Mírný pokles uzavřel rekordní červen a nejlepší první pololetí za dvacet let
Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden pátečním ziskem, týdenní svíčka je ale červená (-0,29 %).

Co se občas stane?
Mnohokrát jsem tady psal o trpělivosti a mnohokrát jsem psal o tom, že nikdo nikdy neví, co se může stát. Často jsem psal o tom, jakou chybou je zasahování do strategie a často jsem psal o tom, jak těžké je udržet nervy na uzdě. Dnes vám ukážu, co se mi včera stalo a o čem to vlastně pořád mluvím.

Google vylekal finanční trhy, dobré zprávy ale stále převládají
Stojaté vody na finančních trzích včera rozčeřila společnost Google, svými překvapivě špatnými výsledky a byl to tak zejména technologický sektor, kvůli kterému se akciové indexy v USA propadly do červených čísel.