V polovině týdne ovšem nastal zvrat a indexy bez jakéhokoliv fundamentálního důvodu či pozitivní market moving zprávy opět otočily k růstům a přiblížily se pobrexitovým maximům. I když některé technické indikace ukazují na možný další růst, mým obchodním plánem do dalších měsíců je akumulace indexovýxh short pozic. A pokud by trhy ještě rostly, tím lépe. Vyšší průměrná cena a větší obchodní pozice (nicméně v souladu s korektním money managementem) bude následně znamenat vyšší zisky a také lepší možnost postupného vystupování z pozic do korekce či střednědobého poklesu, který dříve či později zcela jistě přijde.
Trhy, respektive market moving instituce (světové centrální banky, MMF, světová banka, velké investiční banky, finanční média) se snaží v posledních 2 týdnech vehementně přesvědčit ostatní (skrytá podpora trhů, až podezřele málo komentářů, zpráv a analýz k možným následkům brexitu), že se vlastně vůbec nic neděje, že brexit není významný a nijak neovlivní evropskou a globální ekonomiku. Že tomu tak není je jasně vidět na vývoji bezpečných přístavů (takzvaná Risk Off aktiva), jako je zlato či japonský jen. Také britská libra v posledních dnech prudce oslabila a obchoduje se na více jak 30letých minimech.
Platí, že v dalších týdnech a měsících očekávám významnější pokles akciových indexů a také i eura, které se zatím drží u své Fair Value úrovni.
Na měnovém páru EUR/USD poslední týden a půl poměrně nuda, pár zatím nechce a ani nemá důvod pro déletrvající či krátkodobý větší růst a nechce ani, po vzoru páru GBP/USD, oslabovat.
Žádná obchodní akce tedy a počkáme si na dnešní důležitá makrodata = měsíční americkou nezaměstnanost s Non-Farm Payrolls daty (NFP report). Případný úlet měnového páru k 1,1200 a výše budu short akumulovat, poklesy dolů ale longovat nebudu.
Přeji úspěšné obchodování!
Josef Lukáč