Osobně ale očekávám v dalších dnech, že si finanční trhy uvědomí nelogičnost tohoto svého chování (špatná důležitá fundamentální zpráva = růst) na současných vysokých úrovních a z rekordních hodnot ustoupí (swing korekce). Pro očekávané větší poklesy však stále potřebujeme něco výrazněji negativního, aby se již konečně, po několika kvartálech spánku, probudil tržní Risk Off apetit.
Před korekcí akciových trhů aktuálně varuje americká banka Morgan Stanley, která doporučuje svým klientům vybírat zisky z růstové rally, která byla tažena pouze nadšením z neočekávaného výsledku prezidentských voleb. Podle banky již není současná rally udržitelná a mohla by okamžikem inaugurace nového prezidenta skončit. Donald Trump totiž bude muset již čelit politické realitě oproti dosavadnímu nerealistickému optimismu.
V obchodním nastavení nic nového, držím short pozice a do případného růstu další short pozice přidám.
Na měnovém páru EUR/USD (eurodolar) se opět vyplatilo nakupovat/akumulovat do poklesu a následně, na osvědčených 100 pipových Profit-Targetech postupně vystupovat. I díky čínské lidové bance a její akci na podporu jüanu včera EUR/USD výrazně posílil a opět ukázal snahu a ochotu alespoň se přiblížit své technické Fair Value oblasti (1,0670-1,0700).
Dnešní horší americká data zatím překvapivě pomáhají dolaru ztráty z posledních dnů korigovat. Pokud by korekce došla pod 1,0500, opět budeme měnový pár akumulovat (postupný nákup menších long pozic na signálech a technických levelech). EUR/USD by následně měl opět směřovat nad 1,0600.
Přeji úspěšné obchodování!
Josef Lukáč