Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Profit-Target na NZD/USD, Stop-Loss na AUD/NZD a plánovaný nákup zlata
Obchody z minulého týdne skončily padesát na padesát. NZD/USD v zisku a AUD/NZD ve ztrátě. Nyní vyhlížím nákup zlata.
GBP: britská libra si hojí slabou statistiku
Britská libra se v úterý na devizovém trhu forex obchoduje směrem dolů po zveřejnění slabých makroekonomických údajů.
Praktická ukázka: Pěkný zisk
Tak mám za sebou další týden, kdy spíš sleduji zprávy, než svíčky v grafu. Je to opravdu složitá situace, která nenechává v klidu asi nikoho. Přesto obchodovat se musí a tak se můžeme podívat na výsledky uplynulého týdne.
Proč praktické ukázky?
Občas, někde v nějaké diskuzi pod článkem zachytím povzdechnutí nad tím, k čemu vlastně jsou moje praktické ukázky. K čemu slouží, co mají vlastně demonstrovat a co se jejich prostřednictvím snažím komu dokázat.
Fundamentálně výživný rok 2024 – Pozor na FOMO
Velké množství fundamentálních událostí v letošním roce může obchodníky a investory svádět k nepromyšleným obchodním akcím. Proč se vyhnout FOMO efektu, si řekneme v tomto článku.
Praktické okénko - EUR/AUD dvě příležitosti, dva výsledky
Obchodní strategie jsou jako munice, kterou musí trader nasadit v ten správný čas.
Budoucnost evropských automobilových výrobců podle analytiků UBS
Dnes ráno švýcarská banka UBS se rozhodla změnit investiční doporučení u evropských výrobců automobilů Volkswagen a Renault z neutrálního na prodej. Avšak jedná se o obecný problém evropských automobilových firem, které zaspaly ve vývoji elektromobilů. Klasické automobilky budou mít značné obtíže konkurovat čínským výrobcům nejen v technologickém vývoji, ale také v cenové politice. Jak se tedy vyvíjejí akcie těchto automobilových výrobců?
Proč vlastně obchodujeme? (8. díl)
Celý tento seriál se tak trochu věnuje motivaci nás, obchodníků, abychom neztráceli ze zřetele naše cíle a trochu více si uvědomovali, že v podstatě jde jen o peníze. A upřímně, tento seriál se tomu nevěnuje jen trochu, ale řekl bych, že je přímo prosycen pozlátky a vysokými částkami za ně. Avšak dnes to bude trochu jiné.
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech USD/JPY, USD/CAD a AUD/CAD
Obchodní týden začal na měnových párech volatilními pohyby. V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry, které se z mého pohledu nacházejí v zajímavých situacích a mohou nabídnout slušné obchodní příležitosti.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 21.9.2012
Týdenní aktualizace......
Trhy jdou proti Fedu
Finanční trhy s příchodem zimy přepadl málo podložený optimismus. Akcie, dluhopisy i měny se po jednom měsíčním pomalejším růstu cen ve Spojených státech tváří, jako by byla bitva s inflací vyhraná a americká centrální banka (Fed) již nemusela téměř vůbec zvyšovat úrokové sazby. Pravdou je, že ceny komodit, především pak ropy, ustoupily a jsou naladěny na mělkou recesi. I přesto od představitelů Fedu slyšíme odhodlání dále utahovat měnovou politiku a poslat sazby minimálně k 5 %.
Shutdown v USA
V piatok o polnoci začal v Spojených štátoch amerických tzv. shutdown. Čo to znamená? Aký to môže mať dopad na finančné trhy a politickú situáciu?
Príležitosť naskočiť do trendu na EUR/USD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
Elon Musk je kontroverzní postavou, ale jedno mu nikdo upřít nemůže: umí skvěle komunikovat. Jedním z hlavních důvodů jeho koupě Twitteru bylo právě zachování tohoto komunikačního kanálu, přes který udržuje kontakt se svou fanouškovskou základnou. Jeho umění komunikace spočívá v celé škále poloh, od těch nejpřímějších až po ty velmi komplikované, kdy člověk vlastně neví, co Musk sleduje. Jedno je však jisté: Musk dokáže vždy prosadit svůj zájem a nemluví do větru.
Býčí pohled na měnový pár EUR/GBP
Věřím, že EUR/GBP je jeden z mála měnových párů, který za poslední období přinesl obchodníkům nejedno překvapení. Ať už pozitivní v podobě vysokých zisků díky volatilitě, nebo těch negativních, kdy vymetal stop-lossy traderům při pokusech obchodovat korekce. Vývoj ceny tohoto měnového páru byl od května hektický (14 býčích svící na W1) a to mně osobně příliš nevyhovuje. Nyní se situace změnila. Po silném trendu a rychlé korekci cena už několik dní přešlapovala na místě. To se s první obchodní seancí tohoto týdne změnilo.
Praktická ukázka: Jak dopadl ten long
V minulém týdnu jsem psal o změně ve strategii, která vedla i k doplnění mého AOS. Celé to začalo středečním aktivovaným longem těsně před 22 hodinou. Pojďme se tedy podívat, jak vypadala situace a nejen ta, ale i ostatní obchody v minulém týdnu.
Jednoduché, nebo exponenciální?
Snad každý obchodník se s nimi setkal, nebo o nich alespoň slyšel, ovšem když přijde na otázku, která se váže k výpočtu jejich hodnot, pak některé z odpovědí bývají bohužel velmi žalostné a přitom se nejedná o nic zas tak složitého. A o čem, že tu dnes bude řeč? No samozřejmě o klouzavých průměrech, mezi obchodníky též častěji známých pod označením MA (Moving Averages).
Multitimeframe analýza: 22.12.2021 BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Po vzoru ESMA také FCA plánuje zavést omezení pro retailové obchodování s CFD
V březnu tohoto roku Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) zavedl nová opatření (začala platit od června 2018), na základě kterých došlo u drobných traderů v případě CFD kontraktů a obchodů s binárními opcemi k velmi významným změnám a omezením.
Japonské akcie na maximech po 34 letech
Akciové trhy po celém světě dosahují nových historických maxim, což platí i pro japonský akciový index Nikkei. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby japonský index nedosáhl těchto maxim po více než třech desetiletích od předchozího vrcholu. Opravdu se japonský gigant po desetiletích spánku znovu probudil?