Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Mají ropné společnosti budoucnost?
Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?
Sú altcoiny tesne pred prepadom?
Dnes si dáme opäť čisto kryptomenový článok. Altcoiny sa nazývajú všetky alternatívne mince, ktoré nie sú Bitcoin. Dnes sa pozrieme ako to s nimi vyzerá.
Aktuálny výhľad na trhy po nevídaných pohyboch
V posledných týždňoch trhy prekvapili takmer každého svojou obrovskou volatilitou. Skoro všetky akcie, komodity a kryptomeny padajú. Ako to bude ďalej? Pozrime sa na vybrané trhy primárne z weekly timeframeov.
Americké akcie posílily, stále se řeší dopady koronaviru na ekonomiku
Poslední dva lednové týdny index S&P 500 klesal, únor ale zahájil růstem o 3,17 %, když v týdnu vylepšil historické maximum.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/CHF, AUD/CAD a GBP/AUD
Po vyhodnocení obchodování podle Elliottové vlnové teorie z minulého blogu je opět na místě se zadívat do grafů a věnovat se aktuální situaci na měnových trzích. V dnešním blogu se podíváme na měnové páry GBP/CHF, AUD/CAD a GBP/AUD.
Proč chce Microsoft koupit Activision Blizzard?
Společnost Microsoft (MSFT.US) na začátku loňského roku oznámila, že chce koupit Activision Blizzard (ATVI.US), herní studio, které stojí za mnoha populárními tituly. Mezi ně patří například série Call of Duty a Diablo. Nejedná se o zanedbatelný obchod, naopak, hodnota transakce se blíží 70 miliardám USD. Přestože transakce ještě nebyla definitivně schválena regulačními orgány, vypadá to, že se každým týdnem blížíme k jejímu úspěšnému dokončení. Nabízí se tedy otázka, proč chce Microsoft utratit tolik peněz za koupi tohoto studia. Analytik XTB Tomáš Vranka se na toto téma zaměřil ve svém nejnovějším videu.
Lze vydělat na Forex day tradingu?
Různé přístupy k obchodování vyžadují různou velikost kapitálu, který je třeba mít na obchodním účtu pro případ, že trh v danou chvíli nejde, řekněme, zrovna tím „správným“ směrem. Nováčci právě kvůli tomuto faktoru často ztrácí své peníze, jelikož se snaží rychle vydělat, a proto mnohdy otevírají pozice o vysokých objemech, na jejichž udržení v budoucnu však nemají dostatečné rezervy.
Zlatá příležitost? Proč zlato překonává akcie těžařů?
Zlatu se v posledním roce poměrně dařilo, když jeho cena vyskočila o více než 10 %. Aktuálně dokonce opět úspěšně atakuje úroveň 2000 USD/unce. Za zlatem však výrazně zaostávají akcie těžařů. Jaké jsou důvody? Jedná se o zajímavou příležitost?
Růst indexu S&P 500 zatím neodvrátil obavy z obratu trendu
Americké akcie mají za sebou další rozkolísaný týden. Intradenní výkyvy byly hrozivější, než naznačují zavírací ceny. Celkově index S&P 500 posílil o 0,79 %.
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/CHF a EUR/NZD
V dnešním blogu nedělní přípravy se podíváme na měnový pár EUR/USD. Růst ceny zastavil na spodní hranici konsolidace z roku 2018. Korekci rostoucího trendu podporuje i breakout klesajícího klínu na USD/CHF, měnovém páru s negativní korelací. Třetím měnovým párem bude EUR/NZD. Zde se tvoří reverzní pattern Hlava-Ramena.
Praktická ukázka: Konečně rozdělené obchody
Už několik týdnů mám rozdělenou strategii. Nejedná se o nic světoborného, jen je na základě oscilátoru ATR rozdílně vypočteno umístění Stop-Lossu (SL) pro každý obchod a část strategie, tím pádem jsou rozdílné i velikosti jednotlivých pozic. Ale o tom jsem už psal.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF
V dnešní blogu se podíváme na analýzy měnových páru EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF z pohledu Elliottovy vlnové teorie v kombinaci s Fibonacciho úrovněmi. Tato teorie poprvé spatřila světlo světa v roce 1938. Teorie je založena na analýze vlnových cyklů, které se pravidelně opakují na trzích.
Koruna si užívá růstu sazeb
Zdá se, že česká měna už zakotvila pod 26 korunami za euro. Za tímto vývojem stojí především vyjádření centrálních bankéřů z pražských Příkopů, kteří vidí ještě jedno letošní zvýšení jako jisté a otevírají možnost i pro zvýšení dvě.
Multitimeframe analýza: 4.5.2023 Akcie Lufthansa
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Prezidentské volby a predikční trhy
Příležitosti k zobchodování různých politických událostí nemusejí nabízet jen finanční trhy, ale také tzv. predikční trhy. Kontrakty na těchto trzích jsou podobné binárním opcím – trader nakupuje příležitost podílet se na výplatě strike ceny obvykle v hodnotě 1 USD a kupuje ji za určitou kotaci v amerických centech. Samotnou událostí je např. zvolení prezidenta USA nebo nominace na viceprezidenta určité osoby. Nejznámějším a nejlikvidnějším predikčním trhem je americký PredictIt.
Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/JPY a USD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru AUD/USD se nachází na rozhodující S/R úrovni. Korekce rostoucího trendu měnového páru USD/JPY je nedaleko cílového supportu a cena USD/CAD je v technickém sevření.
Začátek prázdnin v býčím módu
Americký akciový index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu posílil o 1,52 %. Začátek července si akcioví optimisté nenechali pokazit celními přestřelkami ani opatrným postojem Fedu k dalšímu vývoji ekonomiky.
Psychologie obchodování s kryptoměnami
Díky absenci "velkých světových hráčů" v kryptoměnovém světě, lze pozorovat tendence jednotlivých kryptoměn k náchylnosti na emoce masy. Možná se nám s novými technologiemi otevírá i nové pole působnosti pro ladění obchodní psychiky.
ECB provádí agresivní QT
Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).