Úterý 03. prosince 2024 19:44
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new

Růstový trend z předchozích dnů dnes burza neudržela

25.07.2018 17:24  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pražská burza dnes po předchozích třech dnech růstu oslabila. Index PX klesl o 0,32 procenta na 1090,42 bodu. Dolů ho táhly především akcie Komerční banky. Nedařilo se ale ani emisím Avastu nebo pojišťovny VIG. Vyplývá to z údajů na burzovním webu.

Ze 13 titulů, které ovlivňují hodnotu indexu PX, dnes rostly čtyři. Nejlépe si vedla emise bankovní skupiny Erste, která posílila o 0,65 procenta na 932,20 Kč za akcii. V plusu zakončily dnešní seanci také cenné papíry likérky Stock, elektrárenské společnosti ČEZ a banky Moneta.

Naopak do červených čísel dnes zamířily především akcie technologické společnosti Avast. Jejich závěrečná cena 67,50 koruny byla téměř o půl druhého procenta nižší než při ranním zahájení obchodování.

Nedařilo se ani cenným papírům Komerční banky či rakouské pojišťovny VIG. Akcie Komerční banky oslabily o 1,42 procenta na 938,50 koruny za kus, hodnota emise VIG klesla o 1,38 procenta na 607,50 koruny.

Česká měna se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,71 Kč/EUR a 22,02 Kč/USD. V porovnání s úterním podvečerem koruna oslabila k euru o dva haléře a na dolar ztratila osm haléřů. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Kurz české měny:


Předchozí závěr

Dnes kolem 17:00

Kč/EUR

25,69

25,71

Kč/USD

21,94

22,02

Zdroj: Patria Online

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Růst nominálních mezd nestíhá držet krok s vysokou inflací
    Růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat na začátku letošního roku výrazně zrychlil. V meziročním vyjádření v prvním čtvrtletí činil 7,2 % po 2,9 % v loňském čtvrtém čtvrtletí. Za zrychlením meziroční dynamiky stál především efekt nízké srovnávací základny loňského roku. První čtvrtletí 2021 totiž bylo významně negativně ovlivněno odezněním mimořádných odměn ve veřejném sektoru souvisejících s pandemií a také významnou uzávěrou ekonomiky. Částečně se však na zrychlení meziročního růstu mezd na začátku letošního roku podepsalo i jejich zvýšení oproti konci loňského roku v soukromém sektoru.
  • Růst nominálních mezd nestíhá držet krok s vysokou inflací
    Růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat na začátku letošního roku výrazně zrychlil. V meziročním vyjádření v prvním čtvrtletí průměrná mzda vzrostla o 7,2 % (na 37 929 CZK) po růstu o 2,9 % v loňském čtvrtém čtvrtletí. Za zrychlením meziroční dynamiky stál především efekt nízké srovnávací základny loňského roku. První čtvrtletí 2021 totiž bylo významně negativně ovlivněno odezněním mimořádných odměn ve veřejném sektoru souvisejících s pandemií a také významnou uzávěrou ekonomiky.
  • Růst objemu úvěrů český bank je převážně znakem prosperity, ale zrcadlí i stinné stránky
    Růst objemu úvěrů je obecně příznakem prosperující ekonomiky. Domácnosti a firmy jsou optimistické ohledně budoucnosti, takže neváhají pomocí úvěru investovat třeba do bydlení nebo do nových strojů. Z toho je patrné, že částečně odráží růst objemu úvěrů i jiné příčiny než vlastní prosperitu. Například růst objemů úvěrů v oblasti rezidenčního bydlení může být dán jeho citelným zdražováním.
  • Růstová nálada ve světě vyprchává, koruna si však mírně polepšila
    Eurodolar se během dne pokoušel posunout ještě výš, ale neuspěl a z maxima 1,338...
  • Růstová nálada vyprchala a Amerika míří do červeného
    Pátek začal pro západní trhy dobře, když sentiment podpořila hlavně zpráva o volnějším nastavení politiky čínské centrální banky. Během dne pak nebyly na programu žádné zásadní události, které by mohly náladu případně zkazit. Jenže odpoledne ukazuje, že takových událostí možná nebude třeba.
  • Růstová reakce eura na jestřábí rétoriku ECB, ale tato párty nebude trvat dlouho
    Euro v úterý prudce vzrostlo o 0,3 % na 1,0578 USD. Odrazovým můstkem byla očekávání dnešního projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové.
  • Růstová série na pražské burze pokračuje
    Dnešní makrodata z našeho pohledu na světové burzy vetší vliv neměla. Obchodování tak pokračuje na pozitivní vlně z konce minulého týdne (sice lepší data z US trhu práce, ale zejména nižší dynamika mezd). Spolu s otevíráním čínských hranic to bylo vidět na asijském zahájení týdne.
  • Růstové ráno pro akcie a dolar
    Ačkoli se občas vracejí zmínky o problémech s koronavirem varianty delta, investoři se více zaměřují na dobré firemní výsledky. Mírně pozitivně může působit hlas z ECB, podle něhož by vysílání signálu o změnách v programu PEPP bylo v září ještě předčasné. To koresponduje s předpokladem déle trvající podpory. Naproti tomu byly dopoledne revidovány směrem dolů indexy nákupních manažerů ve službách v eurozóně, což je ovšem málo podstatná informace. .
  • „Růstový plán“ se velkolepě zvrtl a spotřebitelům přinesl další bolesti s hypotékami a cenami benzínu
    „Růstový plán britské vlády, oznámený v pátek, velkolepě narazil na již tak nervózní měnové a dluhopisové trhy. Podpora energetických účtů a snížení daní pomůže mnohým, protože ekonomika balancuje na hraně recese, ale propad trhů dnes mnoha spotřebitelům zvyšuje značné náklady a úřadu zbývají jen omezené možnosti řešení.
  • Růstový potenciál české ekonomiky klesá
    Dosavadní růstový model české ekonomiky se vyčerpává. S takovým závěrem přišel odborný aparát ČNB, který v nové makroekonomické prognóze snížil dlouhodobý rovnovážný růst tuzemské ekonomiky o 0,5 procentního bodu na 2,5 %. Ke snižování tempa potenciálního růstu přitom dle centrální banky docházelo postupně již od roku 2016, kdy byl identifikován významný strukturální zlom. Ze sektorového pohledu po roce 2016 fakticky stagnuje průmyslová výroba, páteřní odvětví tuzemské ekonomiky.
  • Růstový závěr klidného dne v Evropě. Ropou ale cloumá hádka klíčových producentů
    Evropské akcie dnes rostly, index 600 předních evropských firem přidával 0,3 procenta. Náladu zlepšila data, podle kterých podnikatelská aktivita v eurozóně rostla v červnu nejrychleji za 15 let, ale také novinky na poli akvizic. O 11 procent na maxima od roku 2018 zpevnily akcie britského řetězce Morrisons, o který se vede intenzivní akviziční válka Obchodní aktivita je ale dnes v Evropě slabá, protože na Wall Street se kvůli svátku dnes neobchoduje. Také pražská burze je dnes kvůli svátku zavřená, obchodování se na ní znovu rozběhne až ve středu.
  • Růstový závěr týdne s Nasdaqem v čele
    Poslední obchodní den tohoto týdne se odehrává podle velice podobného scénáře jako ty předchozí. Akcií se drží nákupní zájem investorů a po opatrnějším začátku jejich zisky narůstají, přičemž důležitou roli hraje rozjezd Ameriky. Nasdaq si připisuje skoro 2,5 procenta, na ostatních trzích jsou zisky sice skromnější, ale také slušné.
  • Růst počtu pracovních míst v USA zpomalil, vyšší růst mezd ale situaci zachránil a dolar posiluje
    Únorové statistiky z amerického trhu práce nedopadly úplně jednoznačně. Nových pracovních míst NFP v USA přibylo v led...
  • Růst počtu předplatitelů Netflixu výrazně zpomalil, akcie klesly
    Růst počtu předplatitelů Netflixu v prvním čtvrtletí výrazně zpomalil kvůli polevování pandemie nemoci covid-19 a nedostatku nových filmových a seriálových hitů. Přibyly jich necelé čtyři miliony na celkových 208 milionů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv v průměru odhadovali, že nových předplatitelů bude 6,25 milionu. Americká internetová televize to oznámila v úterý po uzavření burz a její akcie vzápětí odepsaly 11 procent.
  • Růst pokračuje: Wall Street v zelených číslech už třetí den po sobě
    Americké akciové indexy zakončily pondělní obchodování růstem a zaznamenaly tak třetí pozitivní seanci v řadě. Investoři opět vzbuzují naděje, že Federální rezervní systém by v letošním roce mohl snížit úrokové sazby.
  • Růst průměrné i mediánové mzdy dosáhl 5,7 %
    Podle dnes zveřejněných údajů se ve třetím čtvrtletí zvýšila průměrná i mediánová mzda shodně o 5,7 %. V důsledku vyšší inflace se však reálná mzda tentokrát navýšila jen o 1,5 %. I tak jsou výsledky lepší, než předpokládala ČNB. Nejrychlejší růst v tomto období zaznamenaly mzdy pracovníků pohybujících se na realitním trhu (+11,8 %).
  • Růst průměrné mzdy v poslední loňském čtvrtletí překvapivě zrychlil na 6,5 %
    Průměrná nominální mzda vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o 6,5 % a její růst tak zrychlil z předchozích 5,2 %. Po odečtení míry inflace průměrná mzda vzrostla meziročně o 3,8 %, po předchozím růstu o 1,8 %. Trh přitom očekával růst reálných mezd v průměru pouze o 1 % a dnešní data jsou tak pro něj výrazným překvapením. S takto rychlým mzdovým růstem nepočítaly ani ty nejoptimističtější odhady. Pozitivním překvapením jsou dnešní čísla z trhu práce také pro ČNB, která ve své prognóze počítala s meziročním růstem průměrné nominální mzdy o 2,2 %, v případě reálné mzdy pak s jejím poklesem o 0,5 %.
  • Růst průmyslové produkce v únoru pouze nepatrně korigoval slabý lednový výsledek
    Průmyslová produkce po ostrém lednovém poklesu o 3 % m/m v únoru meziměsíčně vzrostla o mírných 0,4 %. Meziroční růst o 2 % tak byl v souladu s mediánem tržních odhadů, které byly nicméně rozprostřené v širokém pásmu – náš odhad se pohyboval na straně značně výraznějšího oživení průmyslu (+1,4 % m/m). Zároveň lednový výsledek byl revidován směrem dolů namísto meziměsíčního poklesu o 2,6 %, průmyslová výroba v lednu klesla o 3 %.
  • Růst průmyslu ČR v létě mírně zrychlil
    Meziměsíční růst průmyslové výroby v červenci zrychlil. Problém se zpožděnými subdodávkami přetrvává a odráží se především v poklesu výroby aut. Rostou ale ostatní sektory. Export se po předchozím poklesu mírně zotavil, nicméně i tak v červenci setrval v deficitu, který ovšem tentokrát nepřekvapil. Výkon stavebnictví byl v červenci relativně slabý, ale naději na pokračování pomalé expanze stavebnictví nepodkopal.
  • Růst průmyslu polevil
    Průmyslová výroba v ČR v listopadu klesla oproti předchozímu měsíci o 1,7 %. V meziročním vyjádření se průmysl udržel v plusu 0,4 % (po očištění o různý počet pracovních dnů). Bez očištění o kalendářní vlivy činil meziroční pokles 2,2 %, což bylo citelně pod odhady analytiků s průměrným odhadem -0,7 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Saxo Bank
TopForex
DeGiro
reklama
Dukascopy new