Neděle 03. listopadu 2024 14:39
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
eightcap forex

Indexy se vracejí do zelených čísel, USD mezitím mírně posiluje

05.04.2018 15:27  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Po včerejším zklidnění napětí na trzích, kdy se US indexy nakonec dokázaly dostat do zelených čísel, se dnes žádné překvapení nekoná. O poznání lepší nálada tedy panuje také na burzách v Evropě, které zahájily čtvrteční seanci výrazným pozitivním gapem a své pozice si zatím bez problémů udržují. Německý DAX díky tomu přidává více než dvě procenta a podobně na tom jsou také ostatní evropské burzy.

Obavy z další eskalace obchodní války mezi Čínou a USA tedy postupně polevují a s nimi klesá také úroveň implikované volatility, která se v případě spotového VIXu znovu vrací pod hranici 20b. K tomu přispívají i zprávy z Číny, která pode vyjádření ministerstva obchodu bude hledat s USA společný dialog k otázce zavedení amerických cel na dovoz některého čínského zboží.

Co se nově příchozích fundamentů týká, Spojené státy jsou dnes bez důležitého makra, takže za pozornost stály zatím pouze výsledky z Evropy, která zveřejnila indexy měřící aktivitu v sektoru služeb. Ta viditelně polevila v Itálii a Británii, zatímco ve Španělsku, Francii i Německu, zůstává relativně robustní (i když mírně slábne). Z Evropy tak dostáváme další signály, že se boom z minulého roku pozvolna dostává za svůj vrchol a i když to nutně neznamená výraznější ekonomické zpomalení, optimismus z minulého roku začíná pozvolna ochabovat.

Na devizovém trhu se dnes daří hlavně dolaru, který na většině měnových párů mírně zpevňuje. Na páru s eurem tak USD navyšuje své zisky ze začátku týdne a dostává se hlouběji pod střed konsolidačního pásma, ve kterém se pohybuje od začátku roku. Mírné zisky si pak připisuje také vůči britské libře, kde se bez zjevného fundamentu po slabší první polovině týdne vrací zpět na support na úrovni minima z minulého týdne.

Své ztráty z minulých seancí pak americká měna částečně likviduje na páru s komoditními měnami, i když v tomto případě jsou zisky relativně mírné a v rámci standardního intradenního šumu.

Zatím se tedy nezdá, že by měla čtvrteční seance do fundamentu na trzích nějak výrazněji promluvit a jsme tak spíše jen svědky postupného zklidnění nervózního obchodování ze včerejška. Obchodníci podle nás budou i po zbytek čtvrteční seance spíše vyčkávat a větších objemů bychom se proto mohli dočkat až zítra, kdy budou zveřejněny potenciálně velmi zajímavé statistiky z amerického trhu práce.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Indexy poslední den v roce mírně rostou, libra na dosah 1,28 GBPUSD
    Poslední den v roce je zatím na finančních trzích bez velkých překvapení a po divokém minulém týdnu na burzách zavládl klid. Některé jsou před oslavami nového roku uzavřeny (Německo, Itálie..), na jiných se obchoduje, ale objemy jsou hluboko pod tím, co je na burzách běžné. V Evropě dnes většina indexů na slabých objemech mírně roste, a to pouze s výjimkou Británie, kde drží FTSE100 pod tlakem zpevňující libra.
  • ⏫ Indexy pred volebnou nocou prudko rastú
    Akcie sa minulý týždeň prepadli v súvislosti so zavádzaním blokovacích opatrení v Európe, tento týždeň sa však rovnako prudko vracajú späť a jasne ignorujú volebné riziká v USA. Aj keď za touto eufóriou nie je jasný dôvod, možno si všimnúť, že zóna kľúčovej podpory, na ktorú sme minulý týždeň poukázali fungovala, pričom cena sa môže dostať k úrovni 12 300 bodov.
  • Indexy prudce rostou díky zvěstem o efektivní léčbě koronaviru
    Akciové indexy dnes pokračují v prudkém růstu, který vede technologický sektor a stavebnictví. Na trzích klesá riziková averze díky zprávám o efektivní léčbě koronaviru. DE30 dnes přidává dalších 0,5 % a pomalu se blíží úrovni 13400 bodů. Akciový index US100 testuje hladinu 9400 bodů.
  • 📆 Indexy před zveřejněním CPI z USA rostou
    Report CPI za duben z USA je na programu ve 14:30. Je zároveň hlavní makroekonomickou událostí tohoto týdne. Trh čeká pokles růstu cen v USA z březnových 8,5 % na 8,1 % za duben. Jádrový index CPI by měl korigovat z 6,5 % na 6,0 % y/y. Hlavní inflační šok spojený s ruskou agresí na Ukrajině už by mohl být za námi, nicméně inflace by měla klesat v následujících měsících pouze velmi pomalu. Pokud se však začnou inflační tlaky skutečně snižovat, tlak na Fed k rychlému utahování měnové politiky by mohl povolit. V případě tohoto scénáře by na tom měly vydělat akcie, naopak růst dolaru by měl oslabit.
  • 📈 Indexy před zveřejněním NFP rostou.
    Futures na americké indexy se před zveřejněním NFP ve 14:30 obchodují v zisku. Fed ve svém půlročním reportu varoval před zvýšenými cenami aktiv a s tím spojenými riziky. Nicméně trhy na to příliš nehledí.
  • Indexy přidávají další procento, dolar si své dřívější ztráty zatím drží
    Také úterní seance se na finančních trzích zatím nese ve spíše klidném a lehce pozitivním duchu. Po včerejším růstu amerických indexů dnes přidávají více než procento také indexy v Evropě, a to bez ohledu na překvapivě slabá evropská data v čele s nevýraznými výsledky z Německa. Německu sice hrozí technická recese, ta by však znamenala také zvýšenou možnost oddálení růstu evropských sazeb, což pro finanční trhy není zase až tak nutně negativní zpráva. Obzvláště pak v případě jen mírné a krátké recese.
  • Indexy S&P 500 a Nasdaq dosáhly nových maxim: Co můžeme očekávat od zasedání Fedu a údajů o CPI?
    Indexy S&P 500 a Nasdaq v pondělí dosáhly nových rekordních zavíracích maxim, a to navzdory zvýšené ostražitosti investorů před zveřejněním údajů o spotřebitelských cenách a oznámením ohledně vývoje politiky Federálního rezervního systému v tomto týdnu.
  • Indexy se pomalu vracejí do zelených čísel, většina před svátky měn vyčkává
    Koncem týdne se nálada na finančních trzích zdá se začíná pozvolna uklidňovat. Dnešní seance již na většině burz probíhá na podprůměrných objemech a indexy začínají znovu růst, když například německý DAX přidává okolo jednoho procenta. Fundamentů je stále málo, a tak se tématem číslo jedna dál stává situace v některých technologických firmách. Po výplachu na akciích společnosti Tesla se dnes do hledáčku obchodníků dostává například Amazon, který dostal pod tlak americký prezident Trump, který jej v jednom ze svých tweetů obvinil z neplacení daní a z toho, že společnost svými aktivitami likviduje menší prodejce. Pád akcií Amazonu ale technologický sektor zatím nechává klidným, takže si své pozice drží jak futures na S&P500, tak futures na technologický index NASDAQ.
  • ❗ Indexy se před NFP obchodují beze změny
    Klíčovou makro událostí dne je zveřejnění zprávy o zaměstnanosti v USA za leden 2023. Zpráva bude zveřejněna ve 13:30 h GMT a očekává se, že vykáže růst počtu pracovních míst mimo zemědělství o 185 tis. Pokud se tato očekávání potvrdí, jednalo by se o první údaj NFP pod 200 tis. po dvou letech! Odhady ADP zveřejněné na začátku tohoto týdne vyvolaly určité obavy, neboť poukázaly na to, že v lednu v americké ekonomice přibylo pouze 106 tis. pracovních míst. Nicméně ADP je v poslední době spíše špatným prediktorem NFP. Mírnější čtení by mohlo zvýšit holubičí sázky Fedu a mohlo by podpořit riziková aktiva, jako jsou akcie, a zároveň vyvinout tlak na USD. Sledovány budou také údaje o růstu mezd - rychlejší než očekávané prohlášení by Wall Street uvítala.
  • Indexy se vezou na mírné vlně optimismu, smíšená data z Asie
    Včerejší seance nakonec na trzích skončila velmi pozitivně, když se dařilo všem indexům v USA, které rostly o více než procento. Pozitivní sentiment pak panoval také v průběhu asijské seance, když korejský KOSPI rostl o 1,8 %, zatímco další asijské indexy přidávaly rovněž okolo 1 %. Výjimkou byl pouze Šanghajský Composite, který rostl o 0,3 %. Odkud vlna optimismu přišla? Tentokrát náladě na trzích pomohla Čína a komentáře mluvčího ministerstva obchodu, který uvedl, že země nemá zájem na zavádění dalších cel a raději se chce zaměřit na jejich odstranění. Několik hodin poté pak americký prezident uvedl, že USA a Čína budou dál jednat, i když zatím neřekl kdy. Připomeňme také, že včerejší americké HDP poškodily výsledky investic a zahraničního obchodu, což může tlak na Trumpa, aby se s Čínou dohodl, mírně zvyšovat.
  • Indexy spadly po Trumpově proslovu ke svým stoupencům
    Donald Trump ve středu ráno promluvil ke svým stoupencům, kde se vyjádřil k průběhu voleb. Řekl, že to vypadá, že jasně vyhrál v Georgii, Severní Karolíně a Pensylvánii. Ani jeden z těchto států zatím výsledky neohlásil - stále probíhá dopočítávání. Trhy však na tato slova reagovaly negativně. Trump opět řekl, že hlasování poštou je loupeží na americkém lidu a že se s jeho kampaní obrátí na Nejvyšší soud. Investoři se bojí, že Trump neuzná výsledky voleb a trhy začaly propadat. Index S&P 500 se obchoduje přibližně 30 bodů pod včerejším závěrem a DAX otevřel o téměř 200 bodů níže.
  • Indexy testujú najvyššie úrovne tohto roka, kvôli optimizmu ohľadom zasadania FEDu
    Hlavné akciové index ako US500 a US100 zaznamenali od začiatku roka prudký nárast hodnoty a atakujú najvyššie úrovne tohto roka. Investori dúfajú, že FED na zasadnutí v stredu (19:00) poskytne pozitívne správy, ktoré podporia rast na akciovách trhoch. V Európe sú FRA40 a DE30 tiež blízko najvyšší úrovní tohto roka, pričom DE30 je pred dôležitou úrovňou rezistencie v oblasti 11775 bodov. Traderi by mohli nakúpiť DE30 ak očakávajú, že trh bude rásť, prípadne predať, ak očakávajú pokles na trhoch.
  • Indexy ve fázi korekce, PBoC ráno ale pomáhá situaci stabilizoval
    Pondělní seance na trzích byla velmi nervózní díky další eskalaci napětí mezi USA a Čínou. Americké indexy ztrácely 3 %, přičemž největší dopad (-3,5 %) pocítil index NASDAQ. Ve stejný čas jsme byly svědky zvýšené poptávky po bezpečných přístavech. Dařilo se zejména japonskému jenu a americkým dluhopisům. Silnou seanci za sebou mají ale i drahé kovy v čele se zlatem. Zdrojem nervozity byl slábnoucí CNY a reakce Spojených států, které označily Čínu za měnového manipulátora. Americké ministerstvo financí by tak mohlo zahájit jednání s MMF o omezení neférové výhody, kterou Čína podle USA díky slabší měně získává, což by v očích USA mohlo vést ve finále až k uvalení sankcí. Komentáře z USA přitom přišly jen krátce poté, co šéf čínské centrální banky uvedl, že Čína nebude domácí měnu používat jak nástroj obchodní války. Americké desetileté výnosy včera krátce klesly až na 1,68 %, ale od té doby se situace mírně uklidnila, což jim umožnilo vrátit se zpět na 1,75 %.
  • Indexy v Evropě rostou včetně DAXu
    Evropské akciové indexy v závěru týdne rostou. Těží ze vzestupu Wall Street a také pozitivní nálady na globálních trzích. Japonský Nikkei (JAP 225) byl dnes ráno jediným důležitým indexem, který dnes klesl, ovšem korigoval tím hlavně předchozí zisky. Včerejší průběh obchodování na Wall Street nejprve vylekal investory vysokými ztrátami. Ty se ale nakonec přetavily do obstojného zisku. Německý DAX rostl krátce před polednem o 1,7 % až nad úroveň 10550 bodů. Nejvíce se dnes daří těžařům a stavebním firmám. Svými výkony naopak zaostávají realitní společnosti.
  • Indexy v USA opět na rekordech, důvodem jsou výsledky firem
    Akcie v zámoří včera znovu dosáhly svých maxim díky silným korporátním výsledkům a růstu cen komodit, který převážil obavy z rostoucích případů varianty viru delta. Společnost Best Buy včera zlepšila výhled poté, co tržby překonaly odhady a značně pomáhala celému sektoru se spotřebním zbožím. Díky růstu ceny ropy a dalších komodit se dařilo i energetickým firmám. Wall Street závěr: Dow Jones +0,1 %; S&P +0,2 %; Nasdaq +0,5 %.
  • Indexy v zámoří uzavřely v červených číslech
    Americké akciové indexy uzavřely závěrečnou seanci 2. kvartálu v červených číslech v čele s technologickým Nasdaqem (-0,71 %), širší index S&P500 odepsal 0,41 % a tradiční index Dow Jones 0,12 %.
  • Indexy v zeleném, ropa v červeném: Co stojí za tržním paradoxem?
    Index S&P 500 se v pondělí nečekaně vyšplhal na rekordní hodnoty, když byl předtím pod tlakem kvůli výrokům předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, který naznačil, že Fed navzdory očekávání trhu nebude spěchat s dalším snížením sazeb.
  • Indexy začali rok 2020 po pozitívnych správach vyššie
    Investori z Európy začali rok 2020 s pozitívnou náladou. Zisky možno pozorovať na celom starom kontinente a vo väčšine prípadov sa indexy obchodujú vyššie o viac ako 1%. Optimizmus je podporovaný zmierňujúcimi sa opatreniami prijatými Čínskou ľudovou bankou a očakávaným podpísaním dohody „Fáza jedna“ 15. januára. DE30 sa opäť obchoduje nad hranicou 13300 bodov.
  • Indexy začaly na nižších úrovních
    Evropské akciové trhy začnou ve středu obchodovat na nižších úrovních poté, co S&P přes noc poklesl ...
  • 📈 Indexy začínají nový týden růstem 🔼
    Evropské akciové indexy začaly první seanci nového týdne růstem. Následují tak pozitivní asijskou seanci. Nejvíce (o 0,6 %) roste holandský AEX (NED25). Německý DAX (DE30) přidává 0,3 % a obchoduje se mírně pod úrovní 13 100 bodů. Investoři příliš nevnímají rizika související s růstem počtem případů koronaviru a soustředí se na nadcházející zveřejňování výsledků amerických bank a také na nekončící ságu schvalování nového stimulu v USA.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy