Sobota 23. listopadu 2024 11:03
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje

Ranní komentář: Zlato je díky nervóznímu konci týdne nejdražší od loňského ledna

02.05.2016 08:11  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Závěr minulého týdne se nesl v nervózním duchu, když se pod silný tlak dostaly zejména evropské akcie a společně s nimi ztrácel také americký dolar. Kombinace nervózních trhů a slábnoucího dolaru pak výrazně pomáhala především drahým kovům, které za sebou mají další úspěšný týden. Cena zlata se dokonce vyhoupla až nad 1 290 dolarů za unci, kde se naposledy pohybovala začátkem minulého roku. Nový týden nabídne ze zajímavých fundamentů především zasedání australské centrální banky, u které si trh není zdaleka jistý jejím rozhodnutím, nebo americké výsledky z pracovního trhu.

Dnešní fundamenty:

09:15 Španělský PMI pro výrobní sektor (malý dopad)

09:45 Italský PMI pro výrobní sektor (malý dopad)

16:00 Za ECB promluví Mario Draghi (střední dopad)

16:00 ISM pro výrobní sektor v USA (střední dopad)

19:25 Za SNB promluví guvernér Jordan (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Začala G20, Trump čeká důležité dohody také s Indií a Japonskem
    Čtvrteční seance se na většině finančních trhů nesla v klidném duchu, když trh vyčkává hlavně na výstup z dnes začínající G20. Klíčovým bude samozřejmě hlavně zítřejší setkání Trump-Xi, ale americký prezident již oznámil také to, že čeká velké obchodní dohody s Japonskem a Indií. Dnešek bude opět hlavně o G20, i když se dočkáme pár zajímavých fundamentů, v čele s evropskou inflací, nebo výsledky kanadského HDP.
  • Ranní komentář: Začínají americko-čínská jednání, USA by mohly souhlasit i s částečnou dohodou
    Akciové trhy včera na nízkých objemech rostly v očekávání dnes začínajících jednání mezi americkými a čínskými zástupci o obchodní dohodě. Přestože během dne ohledně samotných jednání přicházely poměrně rozporuplné informace, podle aktuálních zpráv jsou USA připraveny i na částečnou dohodu, která by zabránila plánovanému zavedení dalších cel v případě, že Čína bude souhlasit s uzavřením měnového paktu, jenž údajně byl součástí již únorových jednání, která následně zkrachovala. Důležitou informaci o tom, jak budou jednání probíhat, může trh dostat již z toho, zda budou skutečně pokračovat až do pátku a zda se čínský vicepremiér setká také s americkým prezidentem.
  • Ranní komentář: Západní sankce na Rusko trhy přijaly s úlevou, nervozita se z nich ale nevytrácí
    Ruská invaze pokračuje. Rusové obsadili letiště kousek od Kyjeva, který je nyní pod raketovými útoky. Západ už rozhodl o uvalení sankcí, i když prozatím neodřízne Rusko od SWIFTu a ani neuvalí sankce na jeho exporty energií. Sankce jsou tedy cílený hlavně na finanční sektor (včetně Sberbanky), export a ruské elity.
  • Ranní komentář: Západ uvalil na Rusko tvrdé sankce, indexy v červených číslech rubl klesá o 23 %
    Západ přes víkend přišel tvrdými sankcemi vůči Rusku (více ve videu), které mají dnes ráno výrazný dopad na ruskou měnu. Rubl ztrácí na páru s dolarem 23 % a pod tlakem jsou i futures na světové akciové indexy. Daří se bezpečným přístavům, jako je dolar a japonský jen a mírně roste také cena zlata.
  • Ranní komentář: Zápis Fedu žádný rychlý pokles sazeb nezaručil, dopoledne pozor na PMI z Evropy
    Finanční trhy mají za sebou po úterní pauze opět pozitivní seanci. Dočkali jsme se globálního růstu akciových trhů v čele s Evropou. Německý DAX přidal 1,3 % na 11802 bodů. Nejrychleji ovšem rostl hlavní italský index (+1,77%), a to hlavně díky dobrým šancím na rychlé řešení politické krize. Wall Street tentokrát mírně zaostala. Index S&P 500 přidal 0,82 % na 2924 bodů. Naopak asijská seance už tolik optimismu nezaznamenala. Futures na evropské a americké indexy se krátce před osmou hodinou ranní pohybovaly v negativním teritoriu.
  • Ranní komentář: Zápis ze zasdeání Fedu potvrdil opatrný přístup ke zvyšování sazeb
    Americká centrální banka včera zveřejnila zápis z březnového zasedání, který potvrzuje, že by měla zvyšovat úrokové sa...
  • Ranní komentář: Zápis ze zasedání Fedu, volatilita na bitcoinu a Zuckerberg prodává akcie
    Akciové indexy také včera pokračovaly v korekci dřívějších zisků. Nasdaq se opět propadal o více než procento a společně s ním podobně ztrácely také indexy v Evropě. Fundamentálně se toho zatím začátkem roku ale moc nemění a investoři dál spíše vyčkávají na nové impulsy, které by s trhem dokázaly výrazněji pohnout. Největší volatility jsme se tak včera dočkali asi na kryptu, které se začalo propadat po spekulacích o tom, že by SEC mohla zamítnout všechny žádosti o bitcoinová ETF.
  • Ranní komentář: Zasedání ECB přineslo volatilitu na Fx, akciím a ropě se příliš nedařilo
    Včerejší nejdůležitější událostí bylo zasedání Evropské centrální banky, které ale kromě volatility na Forexu nepřines...
  • Ranní komentář: Z krypta se stává politické téma, ETH po silném týdnu na dosah $4 tis.
    Akciové trhy za sebou mají klidný týden, ve kterém si své zvýšené valuace dokázaly podržet. Technologickému sektoru pomohly výsledky společnosti Nvidia a trhu jako celku pak velmi nízká úroveň volatility a rizikových přirážek. Zajímavá situace pak nastala na kryptoměnách, kde ze kterých se v USA podle všeho začíná stávat politické téma.
  • Ranní komentář: Zlato dál roste, Dimon varuje před přílišným optimismem a Alibaba snižuje ceny cloudu
    Začátek týdne na trhy větší volatilitu nepřinesl a akciové indexy si své pozice držely. Stabilní byla situace také na dluhopisovém trhu, kde výnosy u amerických desetiletých splatností dosahovaly 4.4 %. Dnešek bude na nové makro opět chudý a významnější fundamenty začnou přicházet až zítra, kdy nás čekají výsledky americké inflace.
  • Ranní komentář: Zlato koriguje ztráty z konce listopadu, nálada na trzích dál stabilní
    Začátek týdne na finančních trzích proběhl bez výraznějších pohybů. Akciové trhy v Evropě i v USA si své zvýšené valuace držely, i když řada z indexů pár desetin procenta ztrácela. Trhy se zaměřují hlavně na zhoršující se pandemickou situaci v USA, kde guvernér New Yorku uvedl, že by mohl znovu zavřít restaurace.
  • Ranní komentář: Zlato nad 1 900 USD, pomáhá slabší dolar a nižší výnosy
    Máme za sebou další klidnou seanci. Americké i evropské indexy si své pozice drží a stabilní situace panuje také na většině měn a komodit. Na FX je i nadále pod mírným tlakem hlavně americký dolar. Ten včera pokračoval v oslabování vůči euru, které se dostalo až na 1.2260 EUR/USD. Daří se naopak novozélandskému dolaru, který reaguje na zasedání RBNZ, která očekává, že by mohla začít zvyšovat sazby už v druhé polovině letošního roku.
  • Ranní komentář: Zlato nad 2 tis. USD a short squeeze na niklu. Komodity zůstávají velmi volatilní
    Situace na většině finančních trhů zůstává velmi nervózní. Korekce na akciích sice zdá se nepokračuje, vysoká volatilita ale i nadále přetrvává a prudkým výkyvům čelí také řada komodit. Zlato se dostalo na nové ATH, s niklem muselo být včera v Londýně zastaveno obchodování a velmi vysoké zůstávají ceny i dalších průmyslových, energetických, nebo zemědělských komodit. Výrazného růstu se pak dnes ráno dočkal také bitcoin, který vystoupal zpět nad 41 tis. USD.
  • Ranní komentář: Zlato silnější navzdory korekci na akciovém trhu, dnes inflace v Kanadě a USA
    Akciové indexy včera mírně ztrácely, i když za posledních pět dnů rostou stále o 8 % v Evropě a o 3,5 % v USA. Situace...
  • Ranní komentář: Zlato zpět pod 1 800 USD, růstové akcie hluboko pod svými all-time high
    Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci. Pod mírný tlak se opět dostal Nasdaq, kterému komplikují život vyšší sazby, které vzrostly v reakci na jmenování J. Powella do funkce šéfa Fedu na další čtyři roky. Včera jsme se dočkali hned několika výsledků PMI, které nabídly solidní výsledky z Evropy i z USA. Dnes nás čeká opět několik velmi zajímavých fundamentů, v čele s výsledky amerického HDP a zápisem z minulého zasedání americké centrální banky.
  • Ranní komentář: Změní Intel strategii? Manažer Crowdstrike bude vypovídat před Sněmovnou reprezentantů
    Pátek patřil makroekonomickým datům. V USA byla zveřejněna inflace PCE, která potvrdila možnost snížení sazeb na zářijovém zasedání Fedu. Index S&P 500 v týdnu po Symposiu v Jacson Hole zaznamenal růst, zatímco technologický index NASDAQ Composite klesl. K nejvýznamnějším novinkám z firem se zařadila potenciální změna strategie Intelu nebo vystoupení manažera Crowdstrike, který bude na konci září vypovídat před Sněmovnou reprezentantů.
  • Ranní komentář: Zprávy o vakcínách pomáhají akciím držet zvýšené valuace. Bitcoin zpět nad 18 tis. USD
    Akciové trhy včera sice mírně korigovaly, i tak si ale drží vysoké valuace, ke kterým dopomohly velmi dobré zprávy ohledně účinnosti vakcín od společností Pfizer/BioNTech a Moderna. Sentiment na trzích je stabilizovaný, i když určitou nervozitu i nadále rozhodně pozorujeme kvůli zhoršující se pandemické situace především v USA. Počty nových nakažených v USA totiž rekordně rostou a na rekordech jsou nově také počty hospitalizovaných osob.
  • Ranní komentář: Zvýšená nervozita z trhů zatím nemizí, dnes zasedá Fed
    Nálada na trzích byla i včera viditelně nervózní a americké indexy úterní seanci znovu zakončily v červených číslech. S&P500 klesl o 1.22 % a technologický Nasdaq pak o 2.28 %. Výnosy z dluhopisů přitom byly i nadále stabilní a ani korporátní data u řady společností včera nebyla vůbec špatná.
  • Ranní komentář (01.06.2023)
    Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování níže, ale mimo minima obchodní seance. Dow Jones klesl o 0,4 %, S&P 500 a Nasdaq se obchodovaly o 0,6 % níže a Russell 2000 se propadl o 1 %.
  • Ranní komentář (07.03.2023)
    Americké indexy ukončily včerejší obchodování smíšeně a spíše s malými pohyby. S&P 500 přidal 0,07 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % výše a Nasdaq klesl o 0,11 %. Small-cap Russell 2000 se propadl o 1,48 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
CMC Markets
ACM
reklama
Dukascopy new